sojový lecitin téma příspěvkuNázev: sojový lecitin

- od: Majka Holečková     datum: 2006-11-14
Po operaci štítné žlázy mojí, mého manžela a kamaráda, začaly alergie,na kožním - v nemocnici,bez znalostí jak pomoc, poradit( pokusy mastí). Velká alergická reakce na kombinaci léků algifen s bromexilem. Tak začala doslova mravenčí práce, než jsme zjistili s manželem, že reakce je na sojovou omáčku největší.Odtranili jsme ji ihned ač chuťově velmi neradi. Nebyl však konec,pouhé zlepšení. Tak jsem začala pečlivě číst složení potravin a s hrůzou zjistila, že to svinstvo-sojový lecitin je skoro všude : sušenky, čokolády,maso,pečivo,atd. a tak doporučuji všem- číst a číst a protože to výrobcům Ministerstvo zdravotnictví povoluje,že se všude ty E smí používat, tak alergií přibývá a stále se zhoršují projevy. Patřím mezi ty, co stále schání informace a s brýlemi čtu. Co asi mají dělat děti a staří lidé, co ty mini písmena vůbec v obchodě nepřečtou. Zdravím ty co mají stejné problémy a nemohou nic dělat.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: sojový lecitin

- od: Denisa     datum: 2006-11-15
Máme stejný problém,malý je na spoustu věcí a na soju taky,tak nekupuju už nic,všechno si vyrábím sama.Je to makačka,ale co mám doma dom.pekárnu,je to brnkačka,udělám v tom slané pečivo ,sladké-bez vajec,soji a mléka v pohodě.Od té doby mám dokonalý přehled o tom,po čem se osypal apříště se můžeme vyvarovat.Po 2 měsících se výrazně zlepšil.. :-)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: sojový lecitin

- od: Alice     datum: 2010-04-05
Dobrý den Deniso,mému synovi ve svých dvanácti letech zjistili alergii na kravskou bílkovinu a soju.Po týdnu čtení složení všech potravin,které jsme do teď běžně kupovali mě pojala hrůza,co všechno jsme do něj rvali.Zajímalo by mě,jeslti recepty máte své nebo je někde sháníte.Mohla by ste mi dát tip?Děkuji za pomoc a přeji krásný den. :-))

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: sojový lecitin

- od: Denisa     datum: 2010-04-07
Ahoj...No recepty nemám...My k tomu ještě držíme bezlepkovou a to vy zřejmě nemusíte...Pečivo bez mléka není problém,receptů na netu pro chleba a rohlíky bez mléka je spousta.No a normální vaření?prostě mlíko vynechám a nebo nahradím rýžovým...Všechno chce jen čas,nic po čase nevypadá tak hrozně jako na začátku..Hodně štěstí. D.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: sojový lecitin

- od: farfasa     datum: 2010-06-04
ja jen, ac nejsem pritelem licitnu, pdootykam / ta hysterie kolem :ecek : vitamin s je take ecko, sojovy lecitin neni zadna chemikalie, je to jen uboha soja, ac nebhajuji jeji pridavani do vseho, tak pokud nejste alergici, zas takove svonstvo to neni, Lecitin je přirozená součást mnoha potravin, je to zdraví prospěšná látka, která snižuje hladinu špatného cholesterolu a dobrého zvyšuje, posiluje paměť a účastní se přeměny tuků na energii, zabraňuje ateroskleróze. Pro svoje vlastnosti se využívá jako antioxidant a emulgátor.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: sojový lecitin

- od: vera     datum: 2011-11-06
Dobry den, syn má taky bezlepkovou dietu,alergii na mleko a soju. Muzu se zeptat co pouzivate za mouku?? protoze ja ve vsech vycetla ze obsahuji sojový lecitin?? dekuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: sojový lecitin

- od: Simona     datum: 2011-11-07
Pohanková a kukuřičná mouka by měly být pro bezlepkovou dietu a diety bez mléka a sóji v pořádku. Pokud ne, tak mi prosím dejte vědět.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: sojový lecitin

- od: Lucianna     datum: 2008-05-02
Od narození mám nemocnou štítnou žlázu, stejně jako problémy s trávením. V poslední době jsem začala mít obrovské křeče a bolesti břicha a věčně jsem byla jako papiňák.Nechápala jsem z čeho, protože nejím tučné, smažené, ani jídlo z fast- foodů. Až po tom, co jsem vysadila slavné superzdravé knackebroty a BeBe ( schválně se podívejte kolik ta jejich úžasná zdravá snídaně obsahuje é-ček), srovnalo se to. Teď pečlivě kontroluju složení výrobků a jak vidím "sojový lecitin ", nadskakuju hrůzou.Éčka jsou svinstvo, který je fakt ve všem a který nám pomalu ničí organismus ... jezte radši normální, obyčejný věci bez barviv a dochucovadel, tím spíš prospějete svýmu tělu, než kdybyste se bláhově živili reklamníma sračičkama, plnýma umělejch blivajzů. Když už chcete jíst cereálie, radši si udělejte vločkovou kaši...a šmitec :)

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: sojový lecitin

- od: Lucianna     datum: 2008-05-02
To samé platí o sojovém masu, taky strašně zdravá věc :D ... doporučuju, pokud chcete puknout :)))

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: sojový lecitin

- od: David     datum: 2009-06-01
JJ to svinstvo je skoro ve všem ale když už chcete čokoládu tak v bille prodávají jednu z finska a ta je bez lecitinu . A je o dost lepší :-) ja taky jakmile vidím sojovy lecitin tak to nekupuju, okolni lidi se dost diví ale on je už snad skoro ve všem xD Dřív soja nebyla a taky jsme žili nechápu že se takhle rozšířila xD

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: sojový lecitin

- od: Petra2009     datum: 2012-01-19
U mého 3 letého syna byla zjištěna alergie na soju a tudíž i sojový lecitin. I před tím,jsem vše pročetla,ale nedaří se mi skoro nic najít bez sojového lecitinu. Žádné sladkosti-kromě piškot,..... Dokonce i obyčejný BE BEčka obsahují lecitin. A je to pěkný svinstvo,malýmu to zhoršilo zdravotní stav,ale už je líp,zjistili jsme příčinu.Poraďte mi nějaké výrobky,které sojový lecitin neobsahují.Děkuji Petra

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Re: sojový lecitin

- od: Saskia     datum: 2018-01-15
Dobrý den, řešíme to stejné a našli jsme "Mysli" od EMco,, všechny kromě čokoládových neobsahují ani vajíčka, ani mléko, ani sojový lecitin. Hip hip hurá :-))

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava