Bezlepková dieta ano či ne? téma příspěvkuNázev: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: Martin     datum: 2006-10-22
Hezký den. Jsem rád, že jsem našel tyto stránky. Potřeboval bych poradit, moje manželka trpí laktozovou intolerancí, již několik měsíců drží dietu, řádně chodí do poradny, ale bohužel její problémy se nelepší. Už je z toho smutná, protože přes rok a půl neví co to je normální stolice (stále má průjmovitou stolici). Tak se chci zeptat, jestli by třeba neměla zkusit držet na pár měsíců bezlepkovou dietu (i když podle lékaře celeakii nemá). Co myslíte? Třeba by pomohla jejím střevům a pomalu by se zbavila svých potíží. Máta s tímto někdo zkušenost? Za vaši radu předem díky. Martin

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: Petr     datum: 2006-10-22
Dobrý den, pokud Vaše paní trpí intolerancí laktózy a drží přísnou dietu několik měsíců, tak je otázkou, zda nemá problém ještě s jinou intolerancí. Možné ale je, že zátěž na střeva a celou trávicí soustavu byla před začátkem diety a z tohoto důvodu je bezlepková dieta vhodným řešením, která by mohla zklidnit situaci. Dále chci říci, že u našeho syna, který má intoleranci laktózy a nemá potvrzenu celiakii bezlepková dieta pomáhá. V našem případě máme důvodné podezření na Duhringovu chorobu (viz sekce články), která také vyžaduje bezlepkovou dietu a ještě se u této nemoci objevují kožní projevy. Určitě je potřeba, aby se Vaše paní radila s odborníky a protože může mít problém i s jinou složkou stravy, tak je třeba velmi přísně sledovat jídelníček a zkusit postupně vynechávat různé složky stravy a sledovat vývoj. Obecně lze poradit, aby Vaše paní co možná nejméně zatěžovala trávicí soustavu konzervanty (E-čka, opět viz článek) a podobnými látkami. Není možné, že by se Vaší paní do stravy přece jen v některých výrobcích nebo lécích laktóza objevovala? P.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: Martin     datum: 2006-10-22
Petře, děkujeme za radu. Bezlepkovou dietu zkusí držet, snad to bude mít nějaký vliv na její potíže. Jinak se mléku opravdu vyhýbá, nejí ani potraviny zadělávané z mléka, prostě kde by mohla být kapka mléka, tak tomu se vyhýbá. Léky pročítáme, aby něco neobsahovaly. Při chřipce užívá paralen a při bolesti zubů ibalgin, ale v těchto lécích by snad nic být nemělo. Nevíme v čem by mohla být chyba, že potíže nezmizely. V poradně jí brali krev na všechny možné potravinové alergeny a výsledky byly nagativní. Je to divné, vždy jí z krve vyšlo mléko negativní až nakonec z enterobiopsie jí našli laktozovou intoleranci. Zkusíme tu bezlepkovou dietu a uvidíme. Ještě jednou díky. Martin

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: Lenka     datum: 2006-10-23
Ještě jedna rada. Jak psal Petr, u našeho syna bezlepková diata pomohla, ale to jsem psala již v příspěvcích nedávno, tak se mrkněte. dalším problémem u Vaší paní, může být osídlení stěva škodlivými bakteriemi, zejména kvasinky. Po dlouhotrvajícím průjmu a špatné činnosti střeva, kdy nedochází k celkovému dotrávení potravy a vzniká zde hnilobný proces není divu. At se v poradně zkusí poradit s lékařkou. 1 tableta proti množení bakteríí, zejména rodu candida udělá divy. Chce to, ale užít tuto tabletu a závoveň dodávat tělu ty "zdravé" bakterie, lactobacilus apod. POkud Vaše paní trpí i na ženské záněty, at zkusí tento problém vyřešit u gynekologa, který tyto tablety taky předepisuje. Nezapomente však, je obnova střevní sliznice trvá tak 2 měsíce, takže výsledky neočekávajte ihned. co se týče léků, nejsem si jista u paralenu, jak popisujete, ale u většiny tablet slouží laktóza jako pojivov -lepí účinné látky s sobě, takže spíše užívat sirupy. Když to shrnu: Zpřísnit dietu, protože určitě Vám ještě soustu věcí uniká - nesmí ani syrovátku, kasein, mléčmý pudr a ostatní mléčné složky, ne jen vynechat mléko. Bezlepková dieta urychlí proces obnovy střevní sliznice, a dalším krokem musí být vyhostěná špatných baktériií a jejich nahrazení "dobrými bakteriemi ve střevě.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: Martin     datum: 2006-10-23
Lenko, děkujeme i za vaše rady. Vůbec jsme nevěděli, že při nemoci se mají užívat spíše sirupy. Mohla byste nám nějaký doporučit, který neobsahuje laktozu? Manželce na enterobiopsii zjistili, že má jen 5% laktázy v těle. To je asi dost málo, co? Ještě se chci zeptat na ty tablety proti množení bakterií, jak jste zmiňovala. Její lékař v poradně, podle nás tomu příliš nerozumí. Vždy jí jen řekne, aby držela bezmléčnou dietu, to je vše. Tak se před ním zkusí zmínit o těch tabletách proti množení bakterií. Myslíme, že je snad ani nebude znát. Jak se vlastně jmenují? A to se tedy užívají zároveň s tabletami lactobacilus? Mimochodem, když se žena zmínila před doktorem o tabletách laktobacilus nebo cuc. tabletách lactáse, tak jí řekl, že podle nálezu biopsie, aby v žádném případě neužívala laktozové tablety, že z mléka nepotřebuje zrovna tu laktozu, že nemá prostě nenzym, který by jí trávil. Tak tomu moc nerozumíme? Můžete nám to trochu vysvětlit? Je to hrozné, když jsme "začátečníci" a na všechno se musíme ptát. Ještě, že vás máme. A ještě poslední dva dotazy, manželka má ve stolici kousky nestrávené stravy. Je to normální? Jsme z jižních Čech (z Písku), lékaři nám tu nedokáží moc pomoci, tak se chci zeptat, jesli byste nám nemohli doporučit někoho, kdo by tomu rozumněl a pomohl nám. Za odpovědi na mé dotazy mockrát děkuji a jsme za ně vděčni. S pozdravem Martin

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: P.     datum: 2016-10-17
Vzhledem k tomu, že jste z Písku, tak se nedivím, že Vám tamější neschopní lékaři nejsou schopni pomoci. Sám jsem si prošel tím, že ze mě např. MUDr. Lukáš dělal hypochondra. Změnil jsem odborného lékaře, který mé problémy vzal vážně a opravdu se dopátral příčin mých vážných zdravotních problémů. Změňte lékaře, klidně si jej najděte v jiném městě. Nebo si nechte napsat žádanku na určitá vyšetření, které se týkají vašich problémů, ale jděte do PRAHY! My jsme se doma taktéž poučili, že okresní úroveň lékařů v Písku stojí za h****. Hodně štěstí, a jděte si za svým. Sice je Váš příspěvek staršího data, ale toto píšu i pro budoucí čtenáře.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: Lenka     datum: 2006-10-24
Nestrávené zbytky jídla ve stolici znamenají, že střevo pracuje špatně, a že je tedy nějaký problém, Je to normální jev u střevních potíží. Martine, napadla mě ještě jedna věc. Zkuste se zamyslet, jestli ta diagnóza hypolaktázie není jen zástupná diagnóza nějaké jiné. Jaké má Vaše paní další problémy či bolesti, např. ty gynekologické (např. opakované výtoky). Vede mě k tomu totiž fakt, že u déletrvajících průjmů je laktáza první enzym, který ve střevě "odchází". Proto není nic divného, že po dlouhotrvajícím průjmu vám sdělili tento výsledek, spís by mě překvapil jiný. Proto i u "normálních" střevních infekcích a "průjmové" dietě se jí taky jen rohlík a čaj - bez mléka. Jak jsem psala, většina tablet se lepí cukrem - laktózou, takže dávat přednost sirupům - např. Nurofen - sirup a Paralen - sirup. Většinou se dávají dětem, tak jen upravte dávkování podle věku či váhy, na kašel Mucosolvan - sirup, kapky, prostě dávat přednost lékůn v tekutém stavu. Prostě přísná bieta bez jakékoliv složky mléka a hledat ty složky opravdu všude i v uzeném masu.Lactobacilus koupit bez laktózy - s oranžovým pruhem, ale jsou i jiné přípravky se střevními bakteriemi, ale prozkoumat složení. Ta takbleta prot množení baktérií se myslím jmenuje - Diflucan (nevím určitě), může napsat gynekolog nebo na gastro (1 tableta stojí cca 450,-, ale na recept se dopácí jen málo, tak nebudou moc ochotní ji napsat). Princip je ten, že zastavíte množení těch "špatných" baktérií a vy tam "nasadíte" ty prospěšné bakterie. A netvrdím, že je to všelék. Výsledek je závislý na Vaší opravdové diagnóze. Pokud je to opravdu laktózová intoleraqnce, tak vás doživotní dieta nemine, pokud je to diagnóza jiná, tak zlepšení bude jen dočasné. Takže základem je správná diagnóza a tu musíte řešit na gastro, zejména vyšetřením tenkéko a tlustého střeva. Více informací najdete o vyšetřeních a potížích najdete na stránkách crohn.cz. POkud budete mít ještě dotaz k dietě, tak se ozvěte.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: maca     datum: 2006-10-23
Dobrý den, neměla jsem příliš času detailně pročítat všechny příspěvky k tomuto tématu a tak se předem omlouvám, jestli napíšu něco, co už bylo napsáno :-) Pokud někdo nesnáší laktózu, tedy vlastně cokoliv z mléka, dieta musí být přísná. Záludné je, že mléko nebo jeho složky obsahují i potraviny do kterých byste to neřekli. Je potřeba si v obchodě vyžádat např. složení pečiva /někde do rohlíků, chleba a hlavně celozrn. pečiva přidávají syrovátku! Také některé druhy paštik, šunky atd. obsahují mléčnou bílkovinu, čtěte pečlivě etikety. Čtěte si letáčky u léků, obsahují často laktózu. Lactobacillus acidofillus je určitě skvělý, ALE existuje jak varianta S LAKTÓZOU tak BEZ NÍ! Jsme z Budějovic a obě naše děti jsou alergické na mléko. Bezlepková dieta určitě prospěje, střeva se vyčistí (výsledky se dostavují velmi rychle). Hodně štěstí.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Re: Bezlepková dieta ano či ne?

- od: Pavel     datum: 2007-07-18
Maximální povolená cena za tabletu Diflucanu 150mg je 241,64 Kč, tablety s nižším obsahem účinné látky by měly být levnější.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup