Změna mléka téma příspěvkuNázev: Změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-08-14
Před časem jsem pod stejným názvem příspěvku psala o změně mléka z N.Pepti na N.Pepti MCT. Přibližně měsíc se potíže Anny, několik měsíců trvající průjem, reflux atd. zlepšovaly, na druhou stranu ekzém (neměla nikdy příliš silný) se zhoršil. Přibližně po měsíci se znovu vrátil silný průjem, který stále trvá (ekzém zmizel). Mám problém do dcery dostat jakékoli jídlo. Náš jídelníček je velmi chudý, Anna odmítá jíst velmi mnoho potravin, které by jíst mohla. Mám strach jí do jídla nějak zvlášť nutit, abych jí z jídla neudělala noční můru. Začínám být docela zoufalá, některý den Anna sní jen kaši Sinlac, ta se jí zatím nepřejedla a vypije mléko. Vadí nám mléko, vejce a sója, ale Ige protilátky máme prokázané jen u vajec. Nevím zda mám na gastru žádat nějaké vyšetření, zatím byly pouze odběry krve na protilátky, jestli bych měla lékařku žádat o mléko Neocate.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Změna mléka

- od: Denisa     datum: 2006-08-14
Ahoj,znám to z vlastní zkušennosti,syn je těžký atopik od 6 týdnů.Taky jsme zkončili na sojovém mléce,téměř okamžitě získal alergii i na soju.Ptala jsem se několika lékařů,dát soju při tak těžké alergii na mléko ja strašná chyba.Nečekala bych,o neocate bych bojovala,rozumný lékař ho nabídne sám..Kdo získá alergii na soju,strašně se zužuje výčet potravin v pozdějším věku,v rámci zdravé výživy ji dávají všude kde bys ji ani nečekala,uzeniny běžně,vánočka,sušenky,soj.lecitin je úplně všude..U neocate nic nehrozí a vsadila bych se,že dcerka konečně přetane trpět nechutenstvím,není jí dobře,když furt dostává něco,co jí dráždí,hodně sil!Denisa

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-08-14
Děkuji, Deniso, za podporu. S tou sójou jsme na tom stejně, lituji, že jsem se nechala lékažem přesvědčit, abych vyzkoušela N.Soya. Nechtělo se mi, měla jsem z toho divný pocit. Nakonec jsem dala Anně asi 2 dávky a následovaly potíže. Skutečně si myslím, že je to velká chyba, při podezření na nesnášenlivost mléka zkoušet jako náhradu soju, je tam velké riziko. Uvažuji teď o tom, že bych pekla i pečivo, protože se mi stalo, že ten jeden a ten samý chléb měl balený popisku se složením v pořádku a když jsem si vyžádala v obchodě složení, byla u něj psaná syrovátka. O to mléko se pokusím, je mi malé líto. Myslím , že to nechutenství má na svědomí i reflux, když se pořád vrací obsah žaludku do jícnu musí být jícen podrážděný. Někdy jí to vylítne až nosem. Každopádně děkuji. Veronika

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Změna mléka

- od: Denisa     datum: 2006-08-17
S tou pekárnou se neboj,už ji mám doma a mám z ní velkou radost,zkouším recepty z netu,jde to samo,je to moc šikovná věcička!!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Změna mléka

- od: Dita     datum: 2006-08-15
Ahoj, já to tu psala již dříve ale s Neocatem máme skvělé zkušenosti, po jeho nasazení postupně ustoupil dlouhotrvající reflux, průjmy, nechutenství, ekzém. Ekzém měla Verča již cca od 4 týdnů, neocate jsme dostali ve věku 4,5 m. Do té doby to bylo k uzoufání. IGE protilátky jsme měli také jen na vejce (věk 4 týdny), v 6 měsících již vše níže popsané. Postupně se nám projevila alergie na KM, vejce, banán, pšenici - potažmo veškeré obiloviny jak lepkové (pšenice,žito...) tak nelepkové (kukuřice,rýže ...) Nakonec jsem vymyslela malé recept na chléb z amaranthu - je uveden v receptech, hodně jsem vařila(vařím) pohanku, vynechala maso hovězí, vepřové, drůbež. .Přikláním se k názoru Denisy, že soja je nevhodná pro takto malé dítě navíc s alergií na mléko. Držím palce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, nabídky práce, brigáda