kravské mléko téma příspěvkuNázev: kravské mléko

- od: Jana     datum: 2004-12-17
ahojky všichni mám desetiměsíční dcerku u které byla zjištěná alergie na kravské mléko.sem z toho docela paf.vůbec nevím co jí mohu dávat a co ne.máme nutrilon pepti jinak pořád kojím.ale ta možnost něco jí dát je tak omezená.když jdu do lékarny tak mají jen jediný drh kaše a to je všechno.teď mám doma od nestlé rýžovou ale obsahuje stopy mléka tak se to ani neodvážím malé dát.poraďte mi prosím.sojové mléko u nás nění k sehnání :o(

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: kravské mléko

- od: Petr     datum: 2004-12-18
Dobrý den Jano. Ten Nutrilon by měl být vhodnou aleternativou. Co se týká obecně potravinářských výrobků bez mléka nebo laktózy, tak je problém v tom, že jsou většinou vyráběny v provozech, kde se vyrábí také produkty, které mléko obsahují (viz například varianty Nutrilonu) na stejných linkách. Z tohoto důvodu mají povinnost výrobci označit tento fakt na etiketách, tak věty typu výrobek může obsahovat mléko nebo stopové množství mléka. To znamená, že výrobek může být mlékem nebo jeho součástí kontaminován, ale většinou tomu tak není. U některých kaší od Nestlé je to uvedeno na obalu a našemu synovi je dáváme. Jen podotýkám, že syn je alergický na laktózu a ne na bílkovinu kravského mléka jako Vaše dcerka a dále neznám konkrétní kaši.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: kravské mléko

- od: Marcela     datum: 2005-01-06
Ráda bych se podělila o zkušenost s alergií na bílkovinu kravského mléka svého syna, kterému budou 2 roky. Taky jsem řešila problém sehnat nějakou instantní kaši bez mléka. Rýžová je dobrá, ale brzy se jí syn přejedl. Tak jsem vyzkoušela instantní kukuřičnou ve zdravé výživě a v lékárně jsem objevila instantní nemléčnou bezlepkovou od firmy Hero (asi tak nějak), byla opravdu chutná. Obsahuje bezlepk. pšeničnou mouku, amarantovou, rýžovou a kukuřičnou. Není ani moc drahá, asi kolem 40 - 50 Kč. Jinak s atopickým ekzémem mám zkušenost dost hroznou. Syn je osypaný kromě 1 měsíce neustále. Samozřejmě kortikoidný masti mají vedlejší účinky. Osvědčilo se mi potírat ho několikrát denně vývarem z ovesných vloček, pš.otrub dubové kůry. Vývar mi vydrží 2-3 dny v lednici. Vždy se mu ekzém zklidní, takže mast používám max 1x týdně na ty nejhorší části. Promazávací mast si dělám sama z modré indulony, pupalkového oleje, rakytníkového oleje,calciové masti nebo infadolanu, někdy i trochu endiaronu. Dobrý je i krém z bílým ichtamolem (v lékárně). Největší zhoršení je vždy v létě. Na sluníčko nechodíme, ani do bazénu, celkově těch omezení je hodně jak v praní, tak ve stravování, atd. Mějte se a držte se. Ahoj

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: kravské mléko

- od: Lenka     datum: 2005-01-12
Marcelo, prosím, ozvěte se mi na alergie.mleko@seznam.cz, ohledně vašeho mazání na ekzém. Moc děkuji.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: kravské mléko

- od: Marcela     datum: 2005-01-15
Napiš, prosím tě, o co konkrétně máš zájem. Ráda ti sdělím cokoliv. Marcela.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: kravské mléko

- od: amarok     datum: 2005-05-30
Ahoj. S atopickým exémem mám sama také zkušenosti. Jediné, co na to opravdu pomáhá, je neživočišná strava. Vyloučila jsem jakékoli živočišné bílkoviny (laicky řečeno je atopický exém právě alergií na některé z nich) - tzn. maso, vajíčka, jakékoli mléčné výrobky a výrobky živočišného původu. Ještě před dvěma lety jsem si ale moc nevšímala, jestli nějaké sojové mléko obsahuje laktózu apod. a exém se mi neustále vracel, sice v neporovnatelně menší míře než předtím, ale stále jsem ho musela promazávat a někdy, např. při sportu, a ve vedru jsem musela použít i kortikoid. To se nestalo už dobrý rok, po tom, co jsem si stravu začala pořádně hlídat a živočišné bílkoviny vyloučila úplně, tzn. vyloučila i obsah laktózy 0,001g m sojovém mléce. Takto korektní sojová mléka je možné koupit Provamel, sice jsou trošku dražší (litr kolem 50kč), k sehnání ve zdravých výživách. Z práškových soj. mlék pak jsou to např. Soja milk od APO, ale jen myslím dva druhy, s vitaminy A,C,E a natural, přírodní, to nevím přesně. Co se týče dětí, pokud je třeba přikrmovat během kojení, je dobré podávat např. šípkový čaj, zeleninové šťávy z odstředivky, ovocné šťávy (z meruněk, hrozen), jablka, žádné kyselé ovoce (citrusy) ani jahody, maliny, ostružiny, na to by mohla vzniknout také alergie. A jinak posílám recept na alternativní mléko pro děti: 40 gr. rýže natural, 20 gr. krup, 15 gr. pšenice. luštěnin - čočky, hrachu, fazolí, dohromady 20 gr, 5 gr. lněných semínek. Pokud možno z bilogického zemědělství. Každá část se propere, dobře promyje a společně namočí přes noc. Další den se přidá voda tak, aby poměr vody obilí byl 1:5 a vaří se na mírném plameni v tlakovém hrnci 75 až 90 minut. Uvařená kaše se propasíruje přes síto nebo pomele na masovém mlýnku a pak protlačí přes síto s plátnem, dobře vychladí a pokud se podává dospělým, může se přidat malá špetka soli. Nebo také dobré mléko z nehořkých ořechů např kešu, para. Pomelte je na prášek, na litr nápoje 80 - 100 gr. ořechů. Tento prášek potom rozmixujete s litrem vody, přidá se ječmenný, či rýžový slad a podává se dětem v množství max 150 - 200 ml. denně. Takováto strava je jako nutričně vyhovující prohlášena také americkou výživovou asociací. Doufám, že jsem aspoň trochu pomohla, kdyby měl kdokoli jakékoli dotazy, velmi ráda pomohu, budu-li moct.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: kravské mléko

- od: ola     datum: 2005-01-07
Zdravím Jano. Doporučuji kupovat bezmléčné kaše, které se připravují do Vámi připraveného mléka Nutrilon: od Hami jsou na trhu nemléčná rýžová(neslazená), rýžová banánová,rýžová jablečná(lehce slazené). Od firmy Nestlé nemléčná pětizrnná a osmizrnná-bifidus(slazené), od firmy Hipp bezmléčná rýžová a vícezrnná(neslazené). Sama mám 20-ti měsíčního syna s alergií na kravské mléko a tyto kaše střídáme.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava