Alergie na česnek? téma příspěvkuNázev: Alergie na česnek?

- od: Helena N.     datum: 2006-07-31
Je možné, aby vznikla alergie i na česnek? Moje dcera má už delší dobu po požití jídla s česnekem velké žaludeční potíže, pocit kamene v žaludku a bolesti, přetrvávající několik hodin. Může nám někdo poradit lék? Děkuji předem.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na česnek?

- od: Veronika     datum: 2006-07-31
Alergie určitě možná je, ale Vámi popsané příznaky jsou spíš asi jiného původu. Pokud Vám dělá potíže klasický česnek lze jej nahradit medvědím česnekem.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na česnek?

- od: Lenka     datum: 2006-08-02
Ahoj, asi te nepotěším. Podobný problém je i s křenem. Vzniká zvýšenou citlivostí žaludeční stěny, nebo narušenou mikroflórou žaludku. Problémy vznikají většinou po užití antibiotik, nebo u předstadií různých onemocnění trávicícho traktu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na česnek?

- od: Dita     datum: 2006-08-03
Alergie je v podstatě možná na cokoli co si vzpomeneš a reakce bývají různé - vyrážka, ekzém, opuchlý jazyk, také průjmy, zvracení . . . nemusí být příznaky vždy stejné. Moje Verunka po vejcích se osype a po rýži zvrací a KM měla průjmy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na česnek?

- od: simonka     datum: 2010-05-05
ja som hodne skusala a na konec sem nasla v lekarni bilini vino CONDURANGO--HERBADENT VYROBEK JE VAZNE SUPROV,TAKE SEM MNELA PROBLEM ALE MI MOC POMAHA AJ USTNI VODU HERBADENT JE PREMNA TO NAJ SKUS HO......

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na česnek?

- od: amater     datum: 2007-04-11
mno ja osobne cesnek miluju ale nemuzu cibuli, kdyz je dceri po cesneku zle tak ji ho ROZHODNE NEDAVEJTE, zkuste ji do polivky nakrajet cibuli a je to, ALE OPRAVDU JI CESNEK PRESTANTE IHNED DAVAT a kdyz varite tak na ni berte ohled a nedavajte do jidla cesnek vubec, cesnek je velmi silny lek ale 1 clovek na 1 milion lidi na nej muze skutecne umrit

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na česnek?

- od: Jiřka     datum: 2007-05-04
Ano, jsem také na česnek alergická, už od svých dětských let. Ale co jsem zjistila, dráždí mi žaludek jen česnek čerstvý. Vařený či jinak dostatečně tepelně upravený mi nevadí, ale i tak se to nesmí přehánět. Např. špenát (míním tím 1 balíček) bez stroužku česneku je úplně bez chuti, ale jednou tam příbuzný hodil celou palici a to jsem myslela už po prvním soustu, že vyhodím nejen žaludek, ale i střeva ven. Je pravda, že jsem si před pár lety špatnou životosprávou zavinila žaludeční vředy a od té doby mi dělá zle i med a jiné silně aromatické potraviny, ale na česnek jako takový jsem byla alergická už od malička, kdy ještě vše bylo v pořádku. Vždy mi po pozření čerstvého česneku pomohlo se normálně vyzvracet, protože pokud se nedostane okamžitě ven, snadno se dostává do celého těla a působí hodně zle. Takže první pomoc: zvracet. Co nejdřív, aby se česnek neměl šanci v těle dál "projevovat". Já naposledy měla díky tomu dva dny průjem, neskutečné křeče, opuchly mi oči, vše mě svědilo a špatně se mi dýchalo. Neustále mdlo, velmi nízký tlak. Chlad po celém těle. Chce to hodně spánku, teplo a čistou vodu, hodně pít. Zatím pořád zápasím s napuchlým krkem (povedlo se mi nedopatřením pozřít čerstvý mladý česnek před dvěma dny), na to jsem si už koupila kapky na alergii "Žampion" od značky "Naděje". Beru to zatím jeden den, žádná změna. Nic jiného v krámku s léky na přírodní bázi zrovna neměli. Tak zkouším. Ale určitě si dokoupím i čaj na průdušky a byl by v tom čert, aby to nepovolilo. Kdyby to neodeznělo do konce víkendu, zajdu až pak za doktorkou (vzhledem ke svému podrážděnému žaludku se obávám antibiotik, proto vše řeším pokud možno přírodně). Snad jsem alespoň trochu pomohla.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie na česnek?

- od: Káťa     datum: 2011-11-17
asi před měsícem sem zjistila že mám alergii na česnek.. vždycky když ho sním je mi neskutečně těžko, bolí mě břicho a zvracím.. je mi to děsně líto, protože ho miluju, třeba špagety bez česneku, to není ono.. asi jediným lékem je vyhnout se mu..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie na česnek?

- od: Kateřina K.     datum: 2012-08-06
Dobrý den, zcela chápu, mám ten samý problém... :-(

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Alergie na česnek?

- od: pavla     datum: 2016-02-01
Dobrý den,je možné,že po konzumaci česneku manželovi o puchne některá část obličeje?Nejdříve to byly různé části rtů,teď již po několikáté jedno oko.Konzumuje syrový,vždy 3 a více stroužků.Dekuji

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás