Poděkování téma příspěvkuNázev: Poděkování

- od: Iva Jaklová     datum: 2004-12-02
Zdravím všechny, po delší době se mi podařilo sem dostat - mockrát všem děkuji za podporu - i psychická - člověku dost pomůže - Děkuji!!! Všem! Po přečtění několika dalších příspěvků, Vás všechny moc obdivuji a naši alergii "zatím"jen na mléko - už beru jako skutečnost... Chtěla jsem Vám jen napsat jak dopadl můj "boj" s naší dětskou MUDr., na který jsem se dala - v pondělí jsem si vydobila doporučení do gastroporadny - myslela jsem, že budu skákat radostí - raději jsem si ho tam i sama donesla - jistota je jistota - teď čekáme - měli by nás obědnat hned na příští úterý..jsem zvědavá, jestli se tam opravdu dostaneme tak brzy.. Zatím kupujeme Nutrilon soja a hledáme nějake dalši potraviny, které by náš Tomík pozřel... a zůstaly v něm - není jich moc - zatím, věřím, že přibudou, ale speciální kaše nám zvrací zpět - nepamatujete si, prosím, někdo co jste dávali ročním dětem s touto diagnozou za večerní kaši?? Pro mě je to zatím menší horor.... Předem děkuji za tipy... Mám doma i sušené kozí mléko, ale po přečtění příspěvků, se docela bojím, ho nějak použít - nevím, co nás čeká v gatsroporadně - mohla bych se Vás optat - v gastroporadnách dělají např.testy, které by rozlišily alergii na kravské a kozí mléko?? Jak jinak to potom poznat - jen podat a čekat, co to všechno způsobí.. Taky bych se s Vámi chtěla podělit o jednu zajímavou zkušenost - naše MUDr.měla asi černé svědomí a dala mi několik letáků o dané problematice, kde mi říkala, že kaše, kterou propagují je pro našeho synka jako stvořená - jmenuje se SINLAC - vyrábí ji firma NESTLE - nemáte s ní někdo zkušenost?? Já jen finanční - v lékarně byli tak hodní, že mi ji do druhého dne objednali, šok nastal, když mi řekli cenu - jedno balení zmiňované kaše váží 650g a stojí 200, 40kč!!!! tak jsem jim ji tam nechala - vzorky se prý nedělají a pojišťovna jí nehradí - bohužel nemám pocit, že si mohu být jistá, že Tomášek mi ji bude jíst a dát za 650g 200!! je pro mě dost drahá zkouška - vyrazilo mi to dech - jako několik dalších věcí, ale to určitě všichni znáte - Moc Vám děkuji za podporu a možnost se vypovídat.Děkuji Iva

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Poděkování

- od: Sylva     datum: 2004-12-02
Ahoj,taky se doma potýkáme s intolerancemi na potraviny, takže o tom něco vím.Překvapuje mne, že nikoho nenapadlo při všech těchto potížích vyzkoušet v kuchyni pohanku a jáhly.U nás doma se tyto používaly vždy celkem dost,ocenila jsem to právě před dvěma lety, kdy mi zjistili celiakii a synovi intolerance na jiné potr. Pohanka a jáhly myslím značně rozšiřují možnosti vaření zvláště při těchto zdravot.potížích.Existuje i velmi zajímavá Pohanková kuchařka.Možná to chce si na ni trochu zvyknout,v tom případě doporučuji jednoduchou polévkou.Ta chutná i těm,kteří ji jedí poprvé.Pro neznalé ještě malá rada,v začátku kupujte spíš pohanku lámanku. Kdyby měl někdo zájem o způsob vaření, případně nějaké recepty,ráda aspoň poradím.Závěrem upozorňuji,že nejsem makrobiotička(ráda bych byla,ale je to děsně složité),vycházím z kuchyně mé maminky a vlastních experimentů. Hodně zdraví vašim dětem a pevné nervy jejich rodičům.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Poděkování,

- od: Lenka     datum: 2004-12-03
ahoj, tak jsem ti chtela napsat kaši, kterou používáme my. Je to od Nestlé Ovocná. Je nemléčná, hlavní složkou je rýžová kaše a banán. Stojí asi 65,-/250g. Tak zvaž, jestli by vám vyhovovala složením. Zatím jsem na trhu nic jiného neobjevila, těch bezmléčných kaší je málo. Přeji dobré pořízení na gastro.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Poděkování

- od: Iva     datum: 2004-12-08
Při alergii na mléko je výborná kaše Sinlac (z karobové moučky) od Nestlé. Srdečně zdravím. Iva

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk