atop.exém téma příspěvkuNázev: atop.exém

- od: Ivanka     datum: 2006-06-29
Ahoj, mám čtyřměsíční dcerku, je na umělém mléce. Ve dvou měsících se jí objevily kolem oušek a pod bradou červené flíčky, které se skládají z mnoha malinkatých pupínků.Kůže je drsná a zarudlá.Je to atopický exém?Mažu bepanthenem a koupu v oleji Linola. Jak vůbec atop.exém vypadá? Děkuju za odpověď

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: atop.exém

- od: Dita     datum: 2006-06-30
ahoj, co mám zkuenost, nedá se to úplně přesně definovat, od mokvající zarudlé kůže, přes výsev pupínků až po suchou kůži. Ekzém můžeš dostat pod nějakou kontrolu do klidového stadia, kdy kůže není rudá (zánět), ale jako takový nezmizí. Jestli je to atop. ekzém - bepanthen je dobrý - ale zrovna na ekzém asi příliš ne, ono je to běh na delší trať než zjistíš, co tvá holčička snáší a co jí pomáhá. Moje holčička reagovala na všechno do koupele (linola, Oilatum, Balmandol apod.) na veškeré masti hotové (Excipial, Linola, Lipikar, Atoderm P.O. Zinc, Pytival ....) nakonec nám funguje na promazání Olivový olej z lékárny (ten i do koupele), na mytí Aderma čistící olej, (myji jen ruce a genitálie) jinak jen voda, a když náhodou je výsev pupínků tak Zinkový olej. A pod pleny a v současných vedrech do podpáždí lehce mažu Pevaryl. Tak ahoj D.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: atop.exém

- od: Dita     datum: 2006-07-01
Jaký typ mléka malá má? Má jenom mléko?Čím více se koupe, tím více se kůže vysušuje. Já jsem v jedné chvíli dala kůži 14 dni oddych, otírala jsem jen genitálie a taková místa, kde se dítě potí (podpáždí, pod bradou - dobrou vodou)Jestli je kůže zarudlá vypadá to že je v ní zánět a je potřeba jej zklidnit. Nesvědí to malou?Není neklidná?Pokud ano, chtělo by to antihistaminikum - (např. Fenistil-kapky - NE GEL, Zyrtec ...) a samozřejmě vyšetřit u alergologa.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: atop.exém

- od: Dita     datum: 2006-07-01
Já jsem si přečetla knížku Atopický ekzém - MUdr. Čapková ...., a moc mi pomohla. Dala mi mnoho odpovědí - jak se ekzém projevuje, jaké pokrmy vynechat do 1 roku, čeho se vyvarovat - např. zvířata, kontakt s lidmi, kteří mají aktivní opar, jaké druhy léků a mastí se užívá atp. Rozhodně bych ti ji doporučila.Teď jsem si zrovna vzpomněla jak jsem byla zoufalá, když zrovna ve věku tvé dcery, jsem dělala všechno, aby se ekzém nezhoršoval a ono to bylo čím dál horší, nakonec jsme se od mokvající kůže, strupů po celé hlavě a obličeji, přes výsev pupínků na celém těle dostaly do fáze suché olupující se kůže po celém tělíčku - tak zoufalý pohled byl na ní a já koupala v Linole, v Balmandolu, ....Mazala, mastmi doporučenými tehdejší dermatoložkou vždycky pár dní to mělo zlepšující se tendenci a pak ještě horší fáze ekzému. Nakonec kombinace vhodného mléka (Neocate),výborné dermatoložky M skvělého alerg. , pediatričky i gastroenteložky jsme se dopracovaly do klidové fáze kdy ojediněle má výsev pupínků a to jen lokálně. Jestli budeš chtít mám Verunky fotku ve fázy naprostého zoufalství a fotku šťastného dítěte, to jen proto aby jsi viděla, že se to nesmí vzdát a výsledek za to stojí, nejen pro ten vizuální efekt, ale především proto, že už Verču nic nebolí, nesvědí. A tak držím moc palce

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
wwww.hledampraci.cz


IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup