Jaké maso? téma příspěvkuNázev: Jaké maso?

- od: Marcela     datum: 2006-06-05
Prosím o radu, mám 9ti měsíční mimčo s potvrzenou alergií na mléko a vejce. Kojíme, takže oba máme dietu bez mléka, vajec, ořechů a kakaa. Malý do roka nesmí ještě lepek. Chtěla jsem se zeptat, jaký potraviny takto malým dětem dáváte? My máme zatím zeleninu:mrkev, cuketa, brokolice, květák, hrášek, zel. fazolky, ovoce: jablko, hrušky, banán, dále kukuřice, rýže pohanka a králičí maso. Jaké dáváte ještě maso? Četla jsem , že při alergii na mléko není vhodné hovězí a telecí a při alergii na vejce zase kuřecí, takže taky asi ne krůtí. Budu ráda za jakékoli nápady a zkušenosti.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Jaké maso?

- od: ciza     datum: 2006-06-06
Protoze koukam,ze mame hodne shodnych alergenu co se tyka diety,my mame jeste i ryby a soju. K masu-mam vyzkousene ,ze kralici,kruti,kureci /zde jak ktere,nejvice je v pohode Vodnanske,po jinych se trosku zhorsi ekzem,zrejme hraje velkou roli,cim kurata krmi/,dale pak jehneci a kuzleci maso je naprosto v pohode. Hovezi,teleci,ani veprove se opravdu pri teto diete nedoporucuje. Z krutiho mala nemela nikdy zadny problem a to reaguje na hodne veci.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Jaké maso?

- od: Dita     datum: 2006-06-06
Já bych do roka rozhodně ryby vynechala, také by do roka bylo vhodné se vyhnout vzhledem k alergii na vejce - tak veškeré pernatce (alespoň my po nich máme reakce) nejméně alergizující je jehněčí, pak telecí, a ten králík. Hovězí může vadit vzhledem k reakci na KM, to máš pravdu, budeš jej muset vyzkoušet. V globusu se dá maso objednat - e mailem - jen ta cena je šokující. Ale zase kolik toho takovej prcek sní. Ten králík je určitě dobrá volba. A telecí snad nevadí ani při alergii na KM. Ale chce to vyzkoušet.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Jaké maso?

- od: bea     datum: 2006-06-09
ahoj, my máme alergii na mléko, vejce. sóje, ořechy. Moje holčička, 3a1/2 jí všechna masa kromě ryb. Asi to chce sebrat odvahu a vyzkoušet to. Začni tím, co alergizuje méně, např. krůta a uvidíš. je to prostě individuální

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Jaké maso?

- od: Denisa     datum: 2006-06-19
Ahoj Beo,prčítala jsem diskuse,vidim,že vaše holčička má stejnou alergii jako můj Lukášek-5let+čerstvé ovoce a zelenina.Jak řešíte snídaně?My furt omíláme polívky a pečivo se šunkou..

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás