změna mléka téma příspěvkuNázev: změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-05-19
Moje dcera dostávala N. Pepti a byla vcelku v pohodě, v devátém měsíci se u ní objevil znovu průjem s nestrávenými zbytky. Absolvovala vyšetření na celiakii, znova vyšetření na alergii na KM, ale nic se neprokázalo (klinicky nám vadí KM, sója, vejce). Zkouším mléko MCT s celkem pozitivním výsledkem. Zkouším ho teprve týden. Na gastru mi lékařka řekla, že nám asi N.Pepti přestal vyhovovat. Anna má ve 14 měsících 8,6 kg a dva měsíce už nepřibrala ani deko. Máte někdo podobnou zkušenost?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: změna mléka

- od: dita     datum: 2006-05-23
ahoj, no nám hned v začátku Pepti nevyhovovalo, a tak jsme přešly s dcerkou na Neocate. A jsem s ním max. spokojená. 8,6 kg pokud nemá být dcerka pokom drobnější se mi osobně zdá dost málo. Verunka od doby kdy jsme nasadily "vhodné" mléko, přibírá pravidelně, dobře, netrpí ani průjmy, ani bolestmi bříška ani víceméně ekzémem. Ono to MCT má opravdu hroznou chuť a ne každé dítě je schopno jej přijmout. Neocate má podstatně lepší chuť a je prý více tolerováno. Tak vám moc držím palce.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-05-23
U těchto mlék je velice důležité dodržet přesný návod přípravy, myslím tím teplotu vody, pokud je voda příliš studená, nebo naopak horká je mléko hořké a špatně se rozpouští. Pokud je voda akorát mléko je celkem ucházející. Naštěstí Anna zatím neprotestuje. Akorát, že se z něj nedá udělat třeba pudink, pro spestření. Tedy dá se udělat, ale nedá se jíst, protože je hořký.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: změna mléka

- od: Lenka     datum: 2006-05-24
Ahoj, my jsme za 4 roky vystřídali 4 mléka, než jsme narazili na to správné. Jak píšeš, měli jsme ho nějakou dobu a pak zase průjem, a tak to šlo dál. Začali jsme na Nutrilon Pepti, pak MCT, pak po určení diagnózy Nutrlolin Low lactosa a nakonec naštěstí schválili licenci na AL110. Musíš hledat, hlavně podle diagnózy. POkud alergie na bílkovinu, tak hledat mléko s co nejvíc naštěpenými bílkovinami, pokud laktózová intolerance, tak s co nejmenším obsahem laktózy. Ten Neocate si chválí všichni. Kolik váží dítě je pouze vodítko, spíše je důležité jestli prospívá a přibírá pravidelně (i když třeba méně než ostatní děti). Malá to určitě časem dožene. My ve 3 letech 13,5 kg, ted ve 4,5 letech cca 17 kg. Po zavedení a usazení diety se to začlo měnit k lepšímu.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: změna mléka

- od: bea     datum: 2006-05-25
podobná zkušenost. Malá měla od 1. roku do 3 let N. pepti. Zkraje vyhovovalo, ve 2,5 roku se silně zhoršil ekzém, zažívací obtíže naštěstí ne. V Prostějově nám nikdo neuměl poradit, až ve FN Olomouc nám nabídli Neocate a po 3 měsících je kůže OK. Zkus taky vyšší pracoviště.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: změna mléka

- od: a.s.     datum: 2006-05-31

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: změna mléka

- od:     datum: 2006-05-31
náš syn má 2,5roku a má 11,5kg, absolvovali jsme řadu vyšetření, ale kromě alergie na KM vše negativní, přesto napřibírá, má hlenové stolice, občas průjem, zkoušíme kdeco zatím celkem bez efektu. trochu úomohla alternativní medicína, ale úplně v pořádku není, má někdo podobnou zkušenost?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

nabídka práce, zaměstnání a brigády
Hledám práci.cz
nabídka práce a zaměstnání