Alergie??? téma příspěvkuNázev: Alergie???

- od: Petra     datum: 2006-04-10
Prosím o radu zkušených:můj syn(17 měsíců)byl 16 měsíců kojen.První rok jsme stále stonali,kašel,rýma,průdušky.Na jaře se objevila alergie na pyl a roztoče,která díky homeopatické léčbě ustala.Od pediatra dostal jen Fenistil,který stejně nepomáhal.Po zavedení příkrmů mi začal velmi málo přibírat,ačkoliv jsem pevně dodržovala hypoalergenní stravu,o které jsem byla informována jen díky internetu a časopisům.Lékařka mě nutila dávat synovi mléčné kaše i mléčné výrobky,ale nedávala jsem je.Asi v 9 měsíci hlídala syna tchyně a i přes můj výslovný zákaz,podala synovi mléčnou kaši.Druhý den byl syn celý osypaný,kromě obličeje.Byli jsme posláni na gastroenterologii,alergie na kravské mléko ani na lepek nebyla potvrzena.Z pozorování jsem zjistila,že pokud syn dostane větší množství mléčných výrobků,má průjmovou stolici s kyselým zápachem a občas i s nestráveným jídlem.To se začalo projevovat nejvíce,když se odstavil a přešel na umělé mléko.Zkusila jsem Sunar,Bebu,Nutrilon,a to hypoalerg.,mléčné a Nutrilon bez laktozy.Jediné co pomáhá je Kokosové mléko.Lékařka se na mne utrhuje,že po mléce to mít nemůže,ač jsme u ní byli 2x,když měl z těchto stolic opruzený zadeček až do masa.Chtěla bych synovi nechat udělat veškeré testy na alergii.Poraďte mi prosím,kam se mohu obrátit i bez doporučení lékaře.Jinak,syn podědil alergii po manželovi,který má potvrzenou alergii na pyl,roztoče,v dětství prodělal velmi silný AE a trpěl astmatem.Já mám lehkou alergii na roztoče a chemické výrobky.Děkuji moc za rady.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie???

- od: Monča     datum: 2006-04-10
Jestli už jsi byla přímo na alergii,tak se objednej znovu,ale jinak s doporučením.Alergie na mléko a je jedno jestli to je na bílkovinu nebo cukr můžou testy klidně ukázat až na pošesté,tak bude lepší je zopakovat.Nic si z toho nedělej já taky narazila na krávu doktorku na gastru,ale teď chodím s dcerou na alergii a ta se o ní stará lépe.Držím palce a dobrý nervy.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie???

- od: Lenka     datum: 2006-04-11
Hledej jiného doktora, ale asi bych zůstala v oboru gastorlogie, kvůli tem průjmům. My jsme měli v 1 roce vše od mléka taky negativní, pak jsem na radu lékaře dala synovi jogurt a za 3 hodiny jsme už leželi v nemocnici na kapačkách pro úpoprné zvracení, ke kterému se přidal průjem. Chtěli nás přeložit na infekční, já jsem odmítla, podepsala revers a šla se synem domů, protože jsem věděla, že to měl po jogurtu, ale nikdo to nechtěl vidět. Pátrej po gastrologii ve velké nemocnici, aspoň okresní (ale budou chtít pravděpodobně doporučení). JInak zkus ještě mléko AL110, tam je té laktózy 100x méně než v Nutrilonu low lactosa. Mléko, které by Vám určitě pomohlo je Nutrilon MCT, ale dostaneš ho na recept jen na gastro, takže zkus sehnat někoho jiného, protože jinak se nepohneš z místa. Nevím odkud seš, ale mohu doporučit dětskou kliniku, Ke Karlovu, Praha 2.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie???

- od: Dita     datum: 2006-04-11
No jak to popisuješ tak to vypadá na 4. typ alergické reakce, kdy protilátky nejsou vytvářeny a tedy obsaženy v krvi, ale díky klinickým příznakům to může být alergie na KM. No upřímně já bych si stoupla do ordinace a řekla, že chci doporučení na alergologii, jinak ať mi dají písemně že mě odmítají doporučení dát, jinak se obrátím na lékařskou komoru. No a pak na alergologii, nebo gastro - Já už jsem tady psala, že místa, kam jsem se dostala já s Verčou byla plná lidí, kteří tomu rozumí - takže alergologie Bulovka - prim. Fuchs - gastro - Dětská nemocnice Ke Karlovu 2 MUDr. Houšťková. Mléko bude asi (pokud je to alergie) tak Nutrilon Peptinebo Nutrilon Pepti MCT, my nesnášeli ani to tak máme Neocate - zkušenosti jen výborné. Tak se drž a nenech se odradit. Jo a můžeš doporučit knihu a potrav. alergiích - Alergie číhá v jídle a pití - autor M. Fuchs - tam si to o té alergii 4. typu na mléko může tvá lékařka přečíst - že je to možné.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Alergie???

- od: Veronika     datum: 2006-04-11
Moje roční dcera má 2x negativní testy na mléko, ale mléko nemůže, protože má reakci. Na alergologii se se mnou taky moc nebaví, protože na tu nesnášenlivost nemám potvrzené výsledky, takže dodržuji dietu a řídím se reakcemi. Dvakrát jsem zkusila tvaroh a jogurt (malé množství) a do několika málo hodin měla malá reakci. Nám vyhovuje Nutrilon Pepti, protože nám zřejmě vadí některá z bílkovin.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Alergie???

- od: Petra     datum: 2006-04-12
Všem vám moc díky za rady a informace.Knihu od Mudr.Fuchse jsem koupila hned jak vyšla,a ve vzteku a zoufalství už jsem jí chtěla donést naší doktorce.No,v úterý jdeme konečně na alergologii k Mudr.Puchmajerové,nevyžaduje doporučení,tak jsem zvědavá jak dopadneme a doufám,že už se pohneme z místa a bude dobře.Každopádně se sháním po novém pediatrovi,takže sbírám informace a zkušenosti o jiných pediatrech od kamarádek,pak vybrané obvolám a vyberu.Ještě jsem zapomněla napsat,že cca v 6 měsících jsme 2x prodělali akutní zvracení obloukem,doprovázené průjmovou stolicí s krví.Nebyli jsme hospitalizováni,ale pokaždé nás hlídali na Hagiboru a udělali kompletní vyšetření kde vůbec nic nezjistili,takže nikdo netušil,z čeho to měl.Přisuzovali to nějakému bacilu,ale nevím ani kde by co chytil a podivovali se nad tím i doktoři.Letos jsme během měsíce prodělali 2x laryngitidu.Naše doktorka mi k tomu ani nic moc neřekla,vlastně vůbec nic.Nejvíc jsem se toho dozvěděla na pohotovosti,kde při první laryng.sloužila fakt skvělá doktorka.Podruhé tam byla jiná a vůbec nevěděla co nám dát,vyptávala se mě,co jsme měli poprvé.Naštěstí nás nehospitalizovali a zvládli jsme to s čípkem. Jo,taky mu v prvním půlroce dělali několikrát krevní obraz skrz jeho věčné stonání a neměl skoro žádné obranné látky,dostali jsme nějaký vitamín,pak to bylo trochu lepší a tím to dr.ukončila.No,doufám,že konečně se to pohne k lepšímu.Všem vám moc díky a určitě napíšu jak se vše vyvíjí.Petra.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk