Vápník a alergie na mléko a laktózu téma příspěvkuNázev: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-03
Dcerka 19měs/8,8kg má 2týdny krevními testy prokázanou alergii na bílkovinu kr.mléka a nesnášenlivost laktózy. Není na tom tak zle, nemá ekzemy apod. jen častou a řídkou stolici a neprospívala. Do roku všechny mléčné "pokusy" vyzvracela, po 1.roce měla už "jen" průjmy. Od ledna je na bezmléčné dietě,aby se jí zhojili střeva(?). Náš alergolog je vyhlášený, jistě velmi zkušený, ale zcela uzavřený jakékoli mé otázce - a já jich mám plno: 1. Bílkoviny nahradíme masem, ale co vápník? Je ho třeba nahrazovat? 2. Pokud vysadíme mléčný cukr, je třeba ho nahrazovat? 3. Mléko má také plno tuků, ty taky není třeba nahrazovat? Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Monča     datum: 2006-04-04
Hlavně také vynech hovězí maso,tam je ta bílkovina ,taky.Touhle alerg.skutečně trpí střeva a ta dieta má obnovit mikro.ve střevech,které se průjmem a nesprávným trávením ničí.Vápník ne z tablet,ale ze stravy na tohle je výborná knížka kde máš odpovědi na různé otázky co se týká mléka a jiných potravin"Alergie číhá v jídle a pití"od Martina Fuchse nakl.Adéla.Když zadáš na inter.nakladelství ,tak jí můžeš objednat v knihkupectví jsem jí neviděla.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: bea     datum: 2006-04-04
Já myslím, že nemá cenu vylučovat ze stravy hovězí maso u každáho alergika na mléko. Vím, že u některých alergiků opravdu vadí, ale obecně u každého to neplatí. Alergické děti mají jídelníček i tak dost omezený, tak nemá cenu jim ho ještě ochuzovat. KAždý alergik je citlivý na něco jiného, nic zde neplatí paušálně. Kdybys vysadila všechny alergeny, nejedlo by děcko vůbec nic. Každý si musí individuálně vyzkoušet svou dietu, takže hovězí nejezte, jen pokud to vadí vašemu dítěti, ne pokud to vadí jiným dětem.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Monča     datum: 2006-04-05
Eliška měla v září +++ a blbou doktorku pro ,kterou nemá význam dělat testy co přesně jí z mléka vadí,pak by se něco mohlo dovolit vrátit do jíelníčku,ale zatím mám vyzkoušeno,že jí vadí opravdu i hov.maso dokonce i v párkách a kabanosu.Tak radči kupuji jen šunku.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-05
Zatím neumím posoudit, co vše jí vadí. Když jsme vysadili v lednu mléko, tak měla poprvé pevnější bobek, od té doby se to střídá a obden ji něco prožene. Ještě neumím dobře rozlišovat v potravinách, malá vždy ráda a hodně jedla a starší dítě je zdravé a jí "nezdravě" a tak malá od něj často něco ďobne, a taky s babičkama je to těžké. Řekla bych, že to, že něco nesprávného snědla už poznám podle zápachu. A chodíte s dětmi na dietách na kontrolní odběry krve? Myslím kvůli tomu, jestli dostávají vyváženou stravu a nic jim nechybí?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Lenka     datum: 2006-04-09
My máme zkušenost (syn 4), že je třeba vápník nahrazovat, protože u malého jsme měli časté bolesti nožiček a křeče. Při této diete, pokud je opravdu přísná, tak může docházet ke zpomalenému vývoji kostí, což bylo u nás. Po substituci vápníkem se situace značně zlepšila. Mléčný cukr se ničím nenahrazuje, není čím. My nadále dáváme bezlaktózové kojenecké mléko - Al 110 a zatím jsem nevymyslela nic lepšího, co dávat větším dětem, takže zřejmě budu kupovat toto mléko ještě za 10 let. Dle mého názoru i ty upravená kojenecká mléka obsahují látky vhodné pro vývoj, takže i ty tuky. Jaké vy teda teď používáte mléko, Nutrilon Pepti MCT? To je naštěpené i nízkolaktózové, ale to se píše jen na gastru?

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-10
No já jí teď právě žádné mléko nedávám a to mě děsí (má bezmléčnou dietu už skoro 10týdnů). Prostě se mi nechce věřit, že je to tak jednoduché, jen vynechat mléko a nic víc. Ve čtvrtek jdem zase na kontrolu a chci být na toho doktora nachystaná, dělá ze mne hloupou, že je to složité a že není třeba mi to vysvětlovat. Nejdřív diagnostikoval nesnášenlivost na mléčný cukr a když jsem se ptala a omylem použilo slovo alergie, tak mne hned vyjel. To bezlaktózové mléko je na předpis? A kterého doktora, alergologa nebo dětského? Děkuji moc za odpověď.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz a obdobné pracovní pozice

logistika/doprava
Pracovní pozice logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup