i my máme stejný problém téma příspěvkuNázev: i my máme stejný problém

- od: Gábina     datum: 2006-03-22
Ahoj všichni. Bohužel i já mám dnes již skoro devítiměsíční dcerku Victorii u které dětská lékařka diagnostikovala ve třech měsících nesnášenlivost laktózy. Málo jsem kojila a v momentě, kdy jsme zařadili klasický Nutrilon 1, dcera vše obloukem zvracela a měla časté, hodně páchnoucí stolice a nafouklé tvrdé bříško. Paní doktorka ale byla okamžitě ve střehu a zkoušeli jsme různá jiná mléka, nevyhovovala ani ta s malým obsahem laktózy, takže jsme nakonec skončili s Nestllé AL 110, které mohu všem vřele doporučit. Jedno balení sice stojí skoro 95,- Kč a vydrží nám asi na 3 dny, ale hlavně po něm dcera nemá problémy. Je na předpis, ale pojišťovna (konkrétně VZP) na něj nedoplácí ani korunu. Nevím, jestli v našem případě má smysl žádat o nějaký příspěvek na stravu u sociálky atp., popravdě řečeno, mléka spotřebujeme opravdu hodně (měsíčně cca 1.000,-Kč), protože dcera skoro všechno ostatní jídlo odmítá. Má někdo s takto malými dětmi zkušenost co do krmení, popř. žádosti o příspěvek na stravu? Po přečtení několika příspěvků ve vaší diskusi jsem byla téměr zděšená, když jsem se dočetla, co tato nemoc obnáší, přitom naše paní doktorka o ní vždy hovořila jako by dceru štípla vosa. Naštěstí nemáme krom zažívacích obtíží žádné další, i když ty bohatě stačí. Dcera je ve věku, kdy zařazujeme k mléku příkrmy a mohu říct, že ji trápí neustálý průjem. Jsem bezradná, mám výčitky, že dělám něco špatně a některé dny krmíme jen mlékem bez laktózy, protože nic jiného dcera nesní. Díky bohu existují Vaše stránky, za které moc děkuji. S pozdravem a přáním zdraví všem Gábina

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: i my máme stejný problém

- od: Lenka     datum: 2006-03-22
ahoj, napřed bych chtěla pochválit tvoji pediatričku, že na to přišla tak brzy. Určitě jsi již prostudovala stránky, tak jsi v obraze. Dieta se dá zvládnout celkem v pohodě, chce to cvik. Určitě ale chodtě nekam na gastroenterologii, tato diagnóza má svůj vývoj a může být sloučená s další diagnózou, která se může projevit později. Budou Vám tam hlídat hodnoty krve a přijdou na případné komlikace daleko dříve. Tato diagnóza se může pojit s celiakií, duhringovou chorobou a dalšími a nebo se jen tak vyskytovat samostatně, tak radím určitě hlídat a vše co se Vám nezdá hned řešit. Co se týká výživy u takového dítěte, tak já jsem dávala přesnídávky,vařenou zeleninu, brambory, rýži. Hlavně se vyhni potravinám s moukou (lepkem) ještě hodně dlouho. My jsme to zjistili později než vy a nám na průjmy pomohla bezlepková dieta. ale byl to běh na dlouhou trat. Akutní průjmy se zlepšili tak do měsíce,ale úplně dobré to není ještě teď. Tak přeju hodně duševní síly, veřte, že ji budete ještě potřebovat. JInak hlavu vzhůrum jsou na světě horší věci než laktózová intolerance.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk