Lázně téma příspěvkuNázev: Lázně

- od: Marcela     datum: 2006-03-20
Našemu tříletému synu kožní doporučila lázně, konkrétně Teplice nad Bečvou, a to na tři týdny. Nevím jestli to bude dobré, zatím zde nepadlo toto téma, a proto bych se ráda zeptala jestli nemá někdo tyto zkušenosti. Syn má ekzém už od narození, má alergii na mléko, soju, celer, drží dietu a stav se nelepší. Prosím řekněte svůj názor, děkuji.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Lázně

- od: Lenka     datum: 2006-03-21
Myslím si, že tam bude ještě něco, na co jste nepřišli. Dělali ti testy na ostatní potraviny? JInak by se přísná dieta už projevila. Prozkoumala bych i zkříženou alergii k těmto potravinám. Ty lázně bych asi zkusila, ale napřed bych zjistila, jak jsou schopni tam dodržovat dietu, protože bez přísné diety se zlepšení spíše nedočkáš.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Lázně

- od: bea     datum: 2006-03-21
Já bych lázně brala. Ale pokud jste na tom špatně 3 roky, zkusila bych ještě něco jiného. Nám moc pomohla hospitalizace v dětské nemocnici v Brně na Černopolní ulici na kožním odd. Byli jsme tam 7 dní a dost nám pomohli, naučila jsem se tam nové postupy v péči o kůži, různé techniky obvazů, mají speciálně vymyšlené masti. Nevím, odkud jsi, ale jezdí tam prý i lidé z Ústí nad Labem, tak jsou vyhlášení. Udělají tam i testy, na co ještě můžete být alergičtě, jak psala Lenka. Já jsem byla v létě naprosto zoufalá ze silného škrabání a jestli jste na tom taky tak, tak to Brno (nebo jiná fakultní nemocnice) je další naděje. za pokuis to stojí

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Lázně

- od: Marcela     datum: 2006-03-22
To Brno nám dětská lékařka také doporučila, hlavně kožní oddělení. My chodíme na gastro,kožní, alergo a k tomu ještě dětská, a každý říká něco jiného, předepisuje jiné léky, mastičky a tam by si nás hlídali asi komplexně. Daleko to nemáme, asi 80 km. Máme jít ještě na odběry na testy, ty poslední nám dělali před rokem, tak uvidíme, co bude nového. To škrábání, svědění mě hodně trápí. Posledně se synovi zhoršil ekzém po třezalkovém čalji, který nám doporučili, ale kožní říkala, že to je silní alergen. Zhoršení bylo opravdu děsivé, na rukou samá krev, ale zvládli jsme to docela dobře. Myslím si, že ošetřování kůže zvládám dobře, ale asi je alergický na něco, na co nemůžu nemůžu přijít. Má elergii i na soju, ale mám podezření, že i na všechny luštěniny, nevím jestli je spojitost se sojou, ale vždy se mu ekzém zhorší. Hodně konzumuje sladkostí, tak nevím jestli i cukr podporuje ekzém. Těch podezření je hodně, ale dopátrat se problému je opravdu těžké.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Lázně

- od: Jitka     datum: 2006-08-04
Jestli cukr podporuje ekzém! To si pište, že ano! Vsechny ruzne vyrázky a alergie jsou ukázkou toho, ze ve strevech nefunguje něco správně, vždyť 70% nasi umunity je "tvoreno" ve strevech. Pokud je tam spatne osidleni bakteriemi a premnozi se kvasinky a plisne, tak se to vzdy nejak projevi a protoze je kuze nejvetsi organ, kterym lze vylucovat skodliviny, tak se nam ukazuji ekzemy apod. Takze zasadne omezte sladkosti a vysledek se urcite projevi. Ale rozhodne ne hned..., ostatne skodlivinami strevo zasobujeme take dlouhou dobu...

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Lázně

- od: bea     datum: 2006-03-24
Tak to Brno zkus, tam nebudeš jejich první případ, nebudou si protiřečit. Taky Olomouc není špatná(pokud to máš blíž), my chodpíme teď na gastro a na alergo tam, od nás z Prostějova je to blíž. Kožní v Brně mám jako zálohu pro případ zhoršení, jezdit tam pro promazávadla by byl luxus - časově i finančně, ale naučili mě dost.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Re: Re: Lázně

- od: ciza     datum: 2006-03-23
Marcel,pokud je alergik na soju,tak lusteniny s tim stoprocentne souvisi a je mozne,ze bude i na arasidy. Moje dcerka je prava opacne na arasidy a tim padem je i na lusteniny. Na soju byla taky,ted z poslednich koznich testu nevysla,ale pockam jeste na krev. Tak pozor,pokud prave basti sladkosti,ty buraky jsou totiz vsude,i tam,kde pisi ,ze je listkovy orech,casto davaji arasidy. Navic arasidovy olej je snad vsude ve sladkostech.

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématuNázev: Re: Lázně

- od: Dáša     datum: 2006-03-26
Ahoj Marcelo, my jsme byli s 2,5-letou Liduškou v Lázních Kynžvart. Ekzém, který měla prakticky po celém tělíčku, jí tam zklidnili jen krátkodobě. Ale jinak tam bylo hezky a moc jí, i druhé dceři, pomohl pobyt na zdravém vzduchu a možná i inhalace(celou zimu pak nebyly nemocné). Jinak bych Ti určitě doporučila úplně vynechat řepný cukr, a to jak na slazení nápojů, tak veškeré potraviny, které jej obsahují. My jsme jej nahradili Fruktopurem a moc to pomohlo. Asi po půl roce jsme kromě Fruktopuru začali používat ještě třtinový cukr, ale malé množství. Držím vám všechny palce!

odpovědět, přidat nový příspěvek k tématu

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)

Poslat odkaz tématu diskuze na e-mail

Zadej e-mail, na který má být téma diskuze posláno:
 FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.czVolná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás
zaměstnání, práce, brigáda


IT/telekomunikace
Práce, zaměstnání telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Nabídka zaměstnání personalistika a řízení lidských zdrojů

finance
Finanční, účetní a ekonomické pracovní pozice

management
Management, nabídka manažerských příležitostí a zaměstnání

provoz/výroba
Práce výroba, kvalita, provoz

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava

obchod/nákup/marketing
Práce zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup