Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: alergie na škrob a cukr

- od: Lenka     datum: 2008-08-21
Vidím to takto, podle toho co jsi napsal. Jelikož mám sma nějaké zkušenosti. Tvojí mamce, podle toho co popisuješ mašli v žaludku bakterii(ne parazita), která způsobuje žaludeční vředy a taky způsobuje tu bolest břicha. Pravděpodobně dostala poměrně vekou dávku antibiotik ve dvou cyklech, což mělo ten následek (pokud byl první pokus zbavení se bakterie úspěšný, tak budte jenom rádi, vetšinou se to na první pokus nepovede a těch antibiotikových cyklů musí být víc). Antibiotika tuto bakterii zničí, ale zničí taky hodně ý další život v zažívacím traktu a tělu dá pak dost práce, vytvořit další fungující systém znova. Cukry, resp, proces stěpení cukrů je nejnáchylnější a těmto antibiotickým léčbám, tak bývá zničen jako první - proto ten výsledek u kontrolního vyšetření žaludku - polysacharidázový deficit. trvá různě dlouhou dobu, než se tělo vzpamatuje, ale určitě počítejte nejmíň 2 měsíce.Dieta je bez složených cukrů a bez mléka a mléčných výrobků (sacharoza - řepný cukr a mléčný cukr) tedy nic sladkého - pečivo , jogurty, nic z této oblasti. Doma sladit jen glukopurem nebo fruktózou, normální bílej cukr nepoužívat. to je hlavní. škrob bych neviděla jako největší problém, protože je rovnou štěpen na jednochuchý cukr a řetězec není tak dlouhý jako u sacharózy a pak se rovnou dostává do krve. ale i tak bych vynechala puding, brambory, alespoň zpočátku. Po těch 2 měsících zase začněte zpátku nasazovat pomalu ty potraviny co jste vynechala, ale začněte těma šktobama (brambory, mléčné v.ýrobky jen zakysané. Ale opravdu opatrpně. tělo musí si zvyknout pomalu. Ten polysacharidázový deficit je ve většině případů přechodná záležitost, a vrátí se časem k normálu. Nezapomente si koupil lactobacily bez laktózy (třeba SWISS) a během těch 2 měsíců si dát tu nejvayšší doporučenou dávku. Bude to v pohodě, někdo je jen náchylnější k léčbě antibiotiky a navíc u té léčby bakterie v žaludku, je ta antibiotická léčba opravdu silná. Myslím že do půl roku to bude v pohodě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na škrob a cukr

Název: Re: Re: alergie na škrob a cukr

- od: Honza     datum: 2008-08-22
Děkuji moc za vyčerpávající odpověď,zkusíme se ihned podle toho zařídit,každá rada v naší situaci je drahá.Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na škrob a cukr

Název: ještě k posilování imunity

- od: bea     datum: 2008-08-17
Nezkušeli jste někdo u dítěte (5,5 roků, celiakie, alergie mléko, vejce, soja, ořechy) terapii imunomodulantem - třeba luivac, bronchovax. Dále nemáte zkušenost s komerčními preparáty - např. gel z aloe vera od LR. Mohou to alergici? Má to vliv na imunitu? Nebo něco jiného? Dítko bývá často nemocné - průdušky, dušnost...děkuji za rady
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ještě k posilování imunity

Název: spolehlivá kamarádka do zahraničí s bezmléčnou dietou

- od: reannes     datum: 2008-08-13
Hledám spolehlivou kamarádku do anglicky mluvícíh zemí, která má jako já bezmléčnou dietu nebo některé alergie. Nechci jet sama.Odjezd plánuji ihned po Novém roce. Prosím odepisujte na email.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : spolehlivá kamarádka do zahraničí s bezmléčnou dietou

Název: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Markéta     datum: 2008-08-13
Dobrý den, Posouzením zdrav. stavu našeho dítěte/věk 6let/, dospěla LPK opět k výsledku, že je osoba dlouhodobě zdravotně postižená.Manžel pracuje, já se celodenně starám o dítě, školku nenavštěvuje. Pobírám rodič. příspěvek do věku 7 let dítěte. Letos2008 1. září začně chodit do 1. třídy ZŠ.-/odklad nemá/. Prosím o informaci a radu, zda pokud bude jeho pobyt ve škole pouze denně cca 4 h, což je pouze výuka,/na obědy a do družiny chodit nebude/ jestli mám nárok do jeho věku 7 let, ještě na rodičovský příspěvek, v případě, že si ho hned po výuce vyzvednu a do zaměstnání ještě nepůjdu. V zákoně je, že nárok do 7 let je v případě, že bude navštěvovat speciální školu, ale tohle je klasická ZŠ, lze nějak požádat o výjimku, nebo může to být i obecná ZŠ? Děkuji za radu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Lenka     datum: 2008-08-13
je to tak, teda podle mých info, že může navštěvovat "normální" základní školu. Mám to stejně jako ty. Nárok máš schválený do 7 let, tak máš nárok do 7 let. Na sociálce předložíš doklad o přijetí dítěte do ZŠ a měli by ti platit mateřskou dál. Když jsem se ptala, tak mi bylo sděleno toto (a paní se ani moc nedivila, což bylo s podivem, protože u nás na sociálce nikdy nic neví a většinou jsem informovanější než oni) Každopádně, pokud to nebude nezbytně nutné, tak bych o žádnou vyjímku nežádala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Markéta     datum: 2008-08-15
Lenko, děkuji za radu, ještě jsem tady zkopčila názor Radky z jiného servru, kde jsem se taky ptala, tam mi zase, z toho jednoznačně vyjde, že to musí být spec. škola , tak ted´mi to přijde , že se to liší asi od sociálky k sociálce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Radka     datum: 2008-08-15
Dle § 30b odst.2 písmena d) zákona č.117/95 Sb, O státní sociální podpoře platí, že rodičovský příspěvek náleží též v případě,že dítě dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě těžce zdravotně postižené pravidelně navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně, a dítě školního věku, které navštěvuje základní školu speciální v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně.Pokud tedy syn splní podmínku 4 hodin maximální docházky denně, tak dle mého názoru, Vám bude (při splnění ostatních podmínek nároku na rodičovský příspěvek) tato dávka do sedmi let věku dítěte náležet.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Miki     datum: 2009-04-03
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,čekáme na výsledky,které nám nejspíš potvrdí celiakii u naší 4leté dcery.Mám nějakou šanci se vrátit na prodlouženou rodičovskou dovolenou do 7 let?Jestli s tím nemáte někdo nějakou zkušenost.Děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Věra     datum: 2009-04-04
Máte rozhodně šanci - více viz diskuze na serveru celiak.cz Měla byste ho dostat. *V*
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: Re: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: miki     datum: 2009-04-05
Děkuji.A snad nám to dobře dopadne.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: posilování imunity

- od: bea     datum: 2008-08-12
prosím o radu, jak posílit imunitu u 5,5 letého alergického dítěte (mléko, vejce, celiakie). Dcerka je velmi často nemocná, sedá jí to na průdušky, bere i singualir, přesto bývá při nachlazení dušná a nemocná byla i teď v létě. Jí echinaceu, preventan, dají nám i luivac, byla v ozdravovně, u moře...nic nepomáhá. Bývají alergici a celiakici tak často nemocní? Pomáhá na to něco? Nezkoušeli jste otužování? Jak na to, když je dítě furt na hromadě??? Díky za všechny rady
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : posilování imunity

Název: Re: posilování imunity

- od: Lenka     datum: 2008-08-13
ahoj, ještě vydrž. tu dietu nemáte tak dlouho, tak se to ještě zlepší a navíc i přijde do věku, kdy se to většinou zlomí. Moje holka jako dítě jela průdušky po 3 týdnech a se školou došlo k výraznému zlepšení. Uvidíš, že za rok bude líp. A petík za celej lonskej rok v podstatě nebyl nemocnej (teda kromě našich diagnóz) a předtím léčil jednu chřipku i 3 týdny. Jediný, co ti můžu poradit, je pomaličku otužovat, ale chápu, že u průduškovýho dítěte je to dost nadlidskej úkol. :) (aby se po každým ofouknutí neonemocněla). Ale u tebe to fakt vidím, že to chce ještě čas. Přece jenom máme před Váma s dietou víc jak rok náskok. Vydrž, bude líp, nepozdějc po 1 třídě to bude veselejší. (myslím, že za rok už to bude lepší, ale se školou a větším kolektivem, se může stát, že se to zase zhorší, než se děti ve třídě navzájem promoří, a přidej k tomu psychickou stránku věci) Drž se. :).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: posilování imunity

Název: Re: posilování imunity

- od: Lenka     datum: 2008-08-13
Ještě mě napadlo. Jestli bys jí neměla nechat udělat ted na podzim na alergo nebo imunologii testy na pyly. Tvoje malá je ve věku, kdy se dost často ty potravinový alrergie překlápí na respirační, což může být příčina těch opakujících průdušek. A když si k tomu přidáš narušenej imunitní systém .... výsledek znáš. Nic tím nezkazíš a podle výsledků, dostaneš třeba cílenější léky a bude to veselejší. (musíme se sejít a proberem to :)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: posilování imunity

Název: Re: Re: posilování imunity

- od: bea     datum: 2008-08-14
Díky leni, až budeš v OL, dej vědět, proberem to u kafe. Dr. nám chce předepsat Luivac, je to nějaký imunomodulant, nevím, jestli do toho jít. Obvoďačka říká ne, alergolog a utěšený na gastru zase jo, tak si vyber. Už jsem tak nalomená, že uvažuju znovu o té homeopatii, prostě nevím, jak z toho. Máte se? My jsem se vrátili z chorvatska, bylo tam hezky, mooc, ale průdušky s atb jsme měli i tam, asi následek cesty. tož tak si vyber...b, jinak pracuju, nestíhám, klasika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: posilování imunity

Název: Re: Re: Re: posilování imunity

- od: ela     datum: 2008-09-17
beo, vím jak je hrozné mít stále nemocné děti. Mám dceru, která ve 4 letech měla během jedné zimi 13x píchané uši a z toho 11x jí dali antibiotika. Testy alergo i imuno byli čisté, přesto jsem měla vnitřní pocit, že má velmi osalbenou imunitu. A moje tvrzení se nakonec potvrdilo. Našla jsem si lékaře který se zabývá i přírodními produkty. Holce je skoro 8 let a tři roky nevím co je to být s ní doma. Žádné virózy, chřipky , angíny, nic. Ráda ti poradím. Když to pomohlo m ě, může i tobě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: posilování imunity

Název: okokok

- od: okoko     datum: 2008-08-04
oko
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : okokok

Název: vyražky

- od: Lucka š.     datum: 2008-08-03
Dobrý den, zhruba před 3 měsíci jsem se celá osypala měla jsem po celém těle červené vyrážky. Byla jsem u lékaře předepsala mi Aerisus,nějaké šumivé tabletky Calcium a mast proti svědění.Nepomohlo to.Jela jsem za několik dní na pohotovost tam mi dali injekci a předepsali čípky.A to mi pomohlo, ale teď se to objevilo znovu.Zničeho nic. Nic mi nepomáhá a nevím co mám dělat.Prosím poraďte mi
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : vyražky

Název: Re: vyražky

- od: bea     datum: 2008-08-11
Ahoj, těžko raditm nejlépe je najít si kvalifikovaného alergologa, nechat se otestovat. Do té doby se chovat "hypoalergenně", tj. prádlo 2x máchat, čistá bavlna, šetrný prací prášek, na promazávání kůže dobře snášený krém, pomáhají koupele ve slabém roztoku hypermanganu - zabraňují zánětům,ve škrobu, v ovsu otrubách...babské rady. Je možno se též nechat hospitalizovat, např. v brně je kvalitní kožní oddělení (dětské, dospělé nevím), úlevu nám přinesly i zábaly z obvazů coverflex - zadej si to do vyhledávače zde v diskusi, potom antialergenní léky, protizáněltivé masti...a nedráždivá strava...boj s exémem je urputný, držím pěsti
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: vyražky

Název: Neutral výrobky

- od: Lucie     datum: 2008-07-29
Ahoj, již rok se potýkám s alergiemi na přípravky na nádobí, praní apod. Musím říct, že to bylo šílené. Musím se podělit koupila jsem si v DM výrobky od Neutralu a je to super. Můžu vyndavat prádlo z pračky a mít nádobí bez rukavic. Dokonce mají i tělové mléko a krém na ruce. Fakt úžasný. Je to sice bez parfému a pár kaček dražší, ale když člověk neví co s ekzémem a otravuje mu to život a ubírá na kráse, tak nějakých 20 kč nehraje roli. Doporučuji. Mají i stránky na netu, dejte do vyhledávače "muj neutral" Pa a hezký den
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Neutral výrobky

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava