Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Diskuse ke článku Matýsek - alergie na mléko (ABKM)

- od: Blanka     datum: 2009-02-13
Dává se např. Nutrilon Alergy (dříve Pepti), u těžších případů Neocate.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Diskuse ke článku Matýsek - alergie na mléko (ABKM)

Název: alergie na mléko

- od: pethra     datum: 2008-12-03
Zdravím všechny, které mají malé dítě s diagnózou alergie na mléko - ABKM. Sem tam tady nakouknu, protože můj dvouletý syn patří také k nim. Scházíte se někde na nějakých webových stránkách, vyměňujete si zkušenosti? Díky za tip. Petra
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mléko

Název: spatna formulace :)

- od: Květa     datum: 2008-11-30
to jsem se spatne vyjadrila. Jsou to leky, jenom zvykaci, pro deti to je lepsi.Jmenuje se to Singulair, recept mame od doktora.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : spatna formulace :)

Název: žvýkačky?

- od: Milena     datum: 2008-11-30
Jaké to jsou žvýkačky? Ten noční kašel nás skutečně trápí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : žvýkačky?

Název: pobyty pro deti

- od: Květa     datum: 2008-11-30
dcerka ma astma a o nejakych pobytech nikdy doktori nic nerikali, ale je pravda, ze to neni nijak zavazna forma.Bere takovy zvejka aby nekaslala v noci, jinak to moc neresime.Samo chodime na kontroly.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : pobyty pro deti

Název: Kontakt na maminky dětí s potr.alergiemi

- od: Blanka     datum: 2008-11-29
Chtěla bych se zeptat, jestli jsou mezi čtenářkami maminky, které navštěvaly Centrum pro chronicky nemocné děti (pod vedením MUDr Veselovské) - momentálně teď nic neprobíhá.Měla bych zájem se seznámit s maminkami z Dejvic a okolí, které mají malé děti s potravinovými alergiemi. Prosím, kontaktujte mě na mailu blanka.blanka.blanka@seznam.cz.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Kontakt na maminky dětí s potr.alergiemi

Název: Ozdravné pobyty?

- od: Milena     datum: 2008-11-29
Jak taková léčba o astmatické dítě probíhá? Znamená to nějaké ozdravné pobyty?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ozdravné pobyty?

Název: Dieta pri onemocneni jater

- od: Andrea     datum: 2008-11-29
Dobry den,mela bych prozbu,ma 7leta sestra ma nemoc jater. Vubec s mamkou nevime co muze a nemuze jist,jen vime ze nemuze mastne a muze jen na vode. Prosim poradte mi.Dekuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Dieta pri onemocneni jater

Název: hlavně nenechat v kouři

- od: Věra     datum: 2008-11-28
Astma se nesmí zanedbat, chce to pořádnou odbornou péči už od počátku. Ono totiž hodně závisí, jak se bude astma vyvíjet v budoucnosti na tom, jak to řešíš už teď. Ale když je o astmatika kvalitně postaráno, žije většinou běžným životem. Jenom ho nenechat v kouři, smogu, zimě a nestresovat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : hlavně nenechat v kouři

Název: astma jako dědictví po otci?

- od: mm     datum: 2008-11-22
Ahoj, já jsem astma nikdy neměla (až na běžný kašel ani jiný dýchací potíže), ale manžel je astmatik a teď mi najdenou začala hodně kašlat i tříletá dcera. Je astma dědičné? Jak poznám, jestli se jedná o astma nebo běžný kašel? Pokud je to jen mírná forma astmatu, mám to taky léčit? Předem děkuju za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : astma jako dědictví po otci?

Název: alergir na bílkovinu kravského mléka

- od: Bohuna     datum: 2008-11-19
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli by někdo neporadil.Můj 16měsíšní syn je alergickej na bílkovinu kravského mléka,a má ktomu špatně stolici tuhou a bolestivou.Byli jsme stím v nemocnici a nic nezjistili výsledky všechny v pořádku,ale trvá to stále.V lékárně jsem mu koupila od Nutrilonu mléko peptin MTC,ale syn mi ho nechce pít není chutově dobré a má divne zapáchá čím bych mu mohla nahradit mléko,jogurty a sýry.Děkuji moc za odpověd.A za každou radu budu moc vděčná.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergir na bílkovinu kravského mléka

Název: Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

- od: Lenka     datum: 2008-11-21
trochu mě zaráží Vaše věta - že v nemocnici nic nezjistili. Pokud máte prokázanou alergii na BKM, tak nic jiného lepšího než přísnou dietu bez mléka Vám nikdo neporadí. Nepíšete, jaké dávate synovi mléko běžně k pití. Pro alergie BKM, nic jiného než naštěpené mléka (Nutrilon Pepti, Nutrilon Pepti MCT, Neocate) se nedávají. Budete se muset obejít jak bez jogurtu a sýrů, tak bez "normálního" mléka. JInak se potíže budou zhoršovat. Tady nic jiného než dieta a speciální mléko nepomůže. Běžte na pořádnou alrgologii do velké nemocnice, může tam být i další alergen. Co se týká mléka, tak ještě zkuste pouze Nutrilon Pepti - ne MCT, ten je o něco "chutnější", ale nečekejte zázrak. Jsou to v podstatě již částečně "natrávená" mléka a podle toho chutnají. Jiné mléko nedávejte. A pak už to chce jen výdrž, bud vy nebo syn. Mohu ještě poradit ze zkušenosti, osladit hroznovým cukrem, ale přiměřeně. Je to pak trochu lepší. U tak malého dítěte bych neváhala s dietou, než se Vám ta alergie "rozjede"
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

Název: Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

- od: anna     datum: 2008-11-29
Dobrý den Bohunko, chtěla bych vás povzbudit. Moje dnes již sedmiletá dcera je od malička těžce alergická na kravské mléko a k tomu má i celiakii. Její reakce na mléko jsou velmi těžké(otéka a dusí se). Při alergii na mléko bych určitě vynechala soju v jakékoliv podobě. Jsou různé dezertíky z rýže, mandlí aj., které se prodávají ve zdravých výživách. Budete muset vynechat mléko uplně ve všem a dávejte si pozor na složení výrobků.Dá se to zvládnout. Držím palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

Název: Re: Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

- od: Blanka     datum: 2008-11-29
Dobrý večer, Anno, chtěla jsem se zeptat,jestli máte zkušenost s nějakou dietologií specializovanou na potravinové alergie u malých dětí nebo jste jídelníček dceři sestavovala sama. Mám také dceru se silnou alergií na BKM, vejce a další. Je jí teprve 16 měsíců, tudíž v období rychlého růstu. Zatím žijeme ze sortimentu "zdravé výživy" + stále kojím a držím dietu s ní. Budu ráda za každý kontakt nebo zkušenost. blanka.blanka.blanka@seznam.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergir na bílkovinu kravského mléka

Název: Re: alergie na bílkovinu kravského mléka

- od: Kobylková     datum: 2009-01-03
Dobrý den, u mé dcery našli ve třech letech nefrotický syndrom, zánět slinivky, 4x do roka měla zánět průdušek, který nakonec vyústil v zápal plic. Při různých vyšetřeních jí zjistili také alergii na bílkovinu kravského mléka. Alergie na laktozu nebyla zjištěna. Zabývám se alternativní medicinou a tak jsme vynechali nejprve mléko, u zánětu průdušek a slinivky vše z kakaa. Začala jsem dávat domácí kozí mléko, koupila jsem si jogurtovač a od Laktoflory Praha jsem kupovala živé kultury na výrobu jogurtů, dělala jsem také sýry. Toto jsme praktikovali pět let. Pak jsem jí zkusila dát jogurt s živou kulturou, občas sýr, ale přímo kravské mléko nikdy. Nyní má 15 let a veškeré vyjmenované nemoci se vytratily. Nyní si již vezme kousek tvrdého sýra, smetanový sýr apod. ale všeho s mírou, nepřehánět.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na bílkovinu kravského mléka

Název: alergie na trvanlivé mléko

- od: Libor     datum: 2008-11-14
Dobrý den, poraďte mi někdo, na co mám vlastnš alergii. Po vypití trvanlivého mléka mě cca po 1 hodině vždy začne bolet v krku jako při angíně, ale bez teplot. Bolest ustane buď sama cca po 4 - 5 dnech, nebo po požití např Zyrtecu cca po 12 hodinách. Stejné příznaky se objeví po požití některých jogurtů. Ale po mpožití tzv čerstvého mléka nebo selského jogurtu se nic neděje. Trvanlivé mléko dle odborných článků neobsahuje konzervanty. Na konzervanty v některých potravinách (Coca-cola, Limonády, nealkoholické pivo, apod)mám alergii, která se ale projevuje jinak - bolestivá vyrážka na pravé ruce. Předem děkuji za odpověď. Libor
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na trvanlivé mléko

Název: Re: alergie na trvanlivé mléko

- od: Petr     datum: 2008-11-14
Dobrý den Libore. Pokud chcete nějakou radu, tak bych Vám doporučil určitě navštívit lékaře, protože vše co popisujete vypadá skutečně jako alergická reakce, jak svou rychlostí tak i povahou. Určitě se na základě doporučení obvobního lékaře nechte doporučit ke specialistovi alergologovi. Máte potíže pouze s mlékem trvanlivým nebo i čerstvým, platí to i mléce například v omáčkách? Určitě než pokusy doma bych zašel k lékaři.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na trvanlivé mléko

Název: Diskuse ke článku Příběh Štěpánka - nesnášenlivost laktózy a alergie na sóju

- od: Webmaster     datum: 2008-11-09
Dobrý den, tímto otevírám diskusi ke článku Příběh Štěpánka - nesnášenlivost laktózy a alergie na sóju.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Diskuse ke článku Příběh Štěpánka - nesnášenlivost laktózy a alergie na sóju

Název: Re: Diskuse ke článku Příběh Štěpánka - nesnášenlivost laktózy a alergie na sóju

- od: Jarmila     datum: 2008-11-09
jmenuji se Jarmila a je mi 50let před 25lety jsem ošetřovala kůži na celých rukou a nohou svému synovi. on sice mohl jíst skoro všechno ale měl atopický ekzem, který se mu LEPŠIL A HORŠIL podle ročního období anebo nějakého nedoporučovaného jídla. Měla jsem ho v "merku" stále.EKZEM ZABÍRAL VŽDYCKY malou plochu.Ale jedno léto chtěl jít ven a já koukám ruce a nohy ostrovy červené krupice , ani jsem nedoufala že ho přemluvím aby nikam nešel a zůstal celý den doma (měla jsem kybice) a uklidnil si tu pokožku. CO JSEM MU NA TO DALA. ZABALILA JSEM NEPOSEDU CELÉHO DO OBKLADU Z VLAŽNÉHO ODVARU Z DUBOVÉ KŮRY A UDRŽOVALA TEPLOTU (t.zn.vlhké vlažné ručníčky zafačovat obinadlem přiložit ručníky..a obměňovat) seděla jsem s ním celý den a oba jsme čelili posměchu kybice) VEČER VYRÁŽKA VYBLEDLA A DO RÁNA SE ZATÁHLA. bylo to takhle hrozné poprvé a naposled . Pak stačilo promašťovat modrou indulonou. Jsem věřící. Hodně používám byliny pro svou potřebu .Jsou pro mě lepší než chemie i když tu taky nouzově musím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Diskuse ke článku Příběh Štěpánka - nesnášenlivost laktózy a alergie na sóju

Název: Příběh Štěpánka - nesnášenlivost laktózy a alergie na sóju

- od: Olina Líbalová     datum: 2010-03-24
Dobré zkušenosti jsou se Zelenými potravinami. Z pohledu lékaře je vysoké procento těch, kteří se s podobnými obtížemi potýkali a již jsou bez obtíží.Více informací i možnost poradit se s lékařem mohu poslat. Tel. 775123803
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Příběh Štěpánka - nesnášenlivost laktózy a alergie na sóju

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava