Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: nespecifikovaná alergie

- od: Karin     datum: 2013-11-21
Chci Vám POMOCI-sama jsem prošla neuvěřitelným utrpením.Měla jsem už alergii na všechny potraviny+kávu,čaje,atd.Obrovskou rýmu,záněty spojivek.ekzemy a silné záchvaty kašle-astma.Hledala jsem pomoc u alergologa-kožní testy negativní,dále FNO-plno vyšetření-opět negativní,další na imunologii+alergologii v Ostravě-opět negativní.Závěr-nikdo z doktorů mi nepomohl na vše jsem přišla sama už v roce 2012 a nyní už přidávám novč potraviny.Nutné je dát do pořádku IMUNITU /STŘEVNÍ FLORU/to nikdo z doktorů neporadí-užívat probiotika+prebiotika a NUTNÉ´=hlídat složení potravin ŠKODLIVÁ ÉČKA. STŘEVA+PLÍCE=PÁROVÝ ORGÁN-proto jsou alergické reakce-rýma,kašel,apod.Psala jsem už 27.9. u alergie na bílek.Když budete potřebovat ráda Vám poradím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nespecifikovaná alergie

Název: Re: Re: nespecifikovaná alergie

- od: Martina Pátková     datum: 2014-03-14
Dobrý den, asi tak 9 let mám poměrně veliké bolesti břicha. Zhruba před rokem mi konečně na něco přišli - alergie na laktozu. Nicméně se musí jednat o další alergie - mléčné výrobky jsem vynechala, problémy se zmenšili, ale nevytratily. Nemůžu přijít na to, co bolesti způsobuje, někdy mám pocit, že všechno :( Dovoluji si Vás požádat, jestli by jste se mi mohla ozvat na mail, třeba poradíte... Děkuji mockrát
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: nespecifikovaná alergie

Název: Re: nespecifikovaná alergie

- od: Věra     datum: 2013-12-04
Kdy jste byli naposledy na těch testech? Je možnost, že vyjde ještě nějaká inhalační alergie. A pdle toho se udělají další režimové úpravy. Co bych ještě podezírala, jsou nezakysané mléčné výrobky. Ty bych vysadila, mohou být skrytě příčina právě dýchacích obtíží.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nespecifikovaná alergie

Název: Re: nespecifikovaná alergie

- od: Petra     datum: 2014-03-07
nemusí se to týkat jen alergie. Může se jednat i o bronchitidu nebo astma. Osobně mám bronchitiální astma a dostávám záchvaty kašle či pocit dušení při zátěži. Zkuste ji nechat zkontrolovat na spiro. Kašel je projev zůžení průdušek. možná že je třeba užívat vdechovací léky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nespecifikovaná alergie

Název: prosba o spolupráci

- od: Karla     datum: 2013-11-14
Dobrý den paní Tanjo, váš příběh mě zaujal, ráda bych vám něco navrhla, prosím ozvěte se mi na mail karlotka2@seznam.cz Moc děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : prosba o spolupráci

Název: Koupím Neocate

- od: Ivana Hortová     datum: 2013-11-06
Dobrý den, koupím pro syna Vaše přebytky Neocate či Neocate advance, které již nepotřebujete (prosím pouze neprošlá a neotevřená balení).Raději větší množství. Nabídky poprosím na mail: Ivana.Hortova@seznam.cz. Moc děkuji. Pěkný den všem, Ivana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Koupím Neocate

Název: Hypoalergenni dieta

- od: Veronika     datum: 2013-09-26
Dobry den Vero, jako kojici matka jsem si nasadila hypoalergenni dietu podle serialu o atopickem ekzemu. Zatim zabira a po 4 dnech je videt velke zlepseni. Chtela bych se poradit jak zavadet nove potraviny - hlavne ty agresivnejsi, napr. jogurty - v tom 3dennim intervalu jich mam snist kolik pokud neuvidim reakci? Jen jeden a pak cekat do 3. dne co se po tom jednom stane nebo dalsi den rovnou dalsi? Asi to pak bude obecne stejne pro dalsi potraviny...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Hypoalergenni dieta

Název: Re: Hypoalergenni dieta

- od: Věra     datum: 2013-09-27
Jste moc šikovná maminka :-) Zavádění nových potravin: jednu potravinu - tu z těch silných alergenů - je dobré jet 3-4 dny. Podle toho, jak rychle zabrala moje dieta, je vidět, že dítě reaguje relativně rychle, předpoklad tedy je, že budou stačít 3 dny. Neboli, první den si dejte jogurt, druhý den buď uvidíte nebo neuvidíte reakci (můj tip je, že jí uvidíte). Pakliže jí neuvidíte, druhý den až třetí klidně dva jogurty. Pakliže reakci uvidíte, tak si ten den nedáte nic, mezitím během tohoto dne (to bude rychlé) odrudne reakce (případně ještě den nato pojedete čistě HA režim) a pak najedete na testování další podezřelé potraviny. A tak furt pryč. Kdyby něco, napište.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Hypoalergenni dieta

Název: Re: Hypoalergenni dieta

- od: Věra     datum: 2013-09-27
Ještě doplním - to jak píšu "tak si ten den nedáte nic" = to bylo myšleno tak, že si ten den nedáte nic z podezřelých potravin, jen budete jíst HA potraviny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Hypoalergenni dieta

Název: Re: Re: Hypoalergenni dieta

- od: Veronika     datum: 2013-11-17
Dobry den Vero, jeste bych mela doplnujici dotaz. Zacali jsme zavadet prikrmy. Vubec nevim, jak mam zarazovat nove potraviny pro sebe? Je to vubec mozne, kdyz co ctyri dny budu davat novou potrvinu? Jak rychle uvidim reakci na prikrm, kdyz pri plnem kojeni se ekzem objevoval cca do 24 h.? Zavedli jsme prvni prikrm mrkev a zda se mi, ze se syn trochu osypava, jak mame s prikrmy pokracovat? Mam dat radeji hned neco noveho? Nevadi, kdyz dostane tim zpusobem treba i kazdy den neco noveho? V.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Hypoalergenni dieta

Název: Re: Re: Re: Hypoalergenni dieta

- od: Věra     datum: 2013-11-17
Mrkev už není, co bývala, už jí řadím do neHA potravin, chce to začít rýží, nebo cuketou, nebo brokolicí, nebo dýní, nebo bramborem. Mrkev coby kořenová zelenina dráždí poměrně často. Při plném kojení - přes MM přejde alergen zhruba za 18 h. Příkrmy, jestliže reakce u dítěte jsou takhle rychlé, můžete dávat novou potravinu co 2-3 dny. Klidně se ještě ptejte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Hypoalergenni dieta

Název: Pravidelné podávání Zodaku,Zyrteku či fenistilu

- od: Alena     datum: 2013-09-26
Dobrý den, zajímal by mne názor na pravidelné podávání Zyrteku, Zodaku či Fenistilu při potravinových alergiích u malých dětí (1/5 roku). Mám zkušenost dvě doktorky dva rozdílné názory...Jednou podávat pravidelně-bude předcházet rozvoji alergií či astmatu do budoucna, druhá nepodávat nemá smysl pouze dítě utlumuje. Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Pravidelné podávání Zodaku,Zyrteku či fenistilu

Název: Re: Pravidelné podávání Zodaku,Zyrteku či fenistilu

- od: Věra     datum: 2013-09-27
Pracuju s atopiky už dlouho a ten preventivní efekt nevidím. Vidím ho třeba u diety sestavené podle individuálních potřeb dítěte (vysazení toho, na co je dítě alergické, atd.), vidím ho u ledacčeho, ale nikoli u podávání těchto typů antihistaminik.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Pravidelné podávání Zodaku,Zyrteku či fenistilu

Název: Re: Pravidelné podávání Zodaku,Zyrteku či fenistilu

- od: Petra     datum: 2014-03-07
Samozřejmé je vyřazení z jídelníčku a z okolí pokud možno vše co vyvolává alergie. Osobně užívám Jovesto. Patří do skupiny jako Zyrtek....ale není útlumový. Každopádně bych vyhledala třetího lékaře a zeptala se na jeho názor. tím by se přiklonil k prvému nebo druhému názoru. jde tu o Vaše dítě a po pravdě některým doktorům to je jedno, pokud se to netýká jich samých
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Pravidelné podávání Zodaku,Zyrteku či fenistilu

Název: Příspěvek

- od: Dana     datum: 2013-09-02
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali se někomu tady podařil vyřídit nějaký finanční příspěvek? Já sama trpím kombinací potravinových alergií a finančně je to dosti náročené. Děkuji za jakýkoliv podnět.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Příspěvek

Název: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

- od: efule     datum: 2013-09-02
Dobrý den, chtěla bych zmínit, že v případě alergie na vaječný bílek a současně ABKM je nutné si dávat pozor i na rýžové mléko z DM všemi tak doporučované. Mám dceru alergickou s jistotou na BKM, dále asi dle reakcí na sóju a vejce. Protože je plně kojená, začala jsem pít právě rýžové mléko s přidaným Ca, ať nejím Ca jenom v tabletkách, ale začalo jí bývat zase dost špatně (sem tam se jí vyhodí ložisko kopřivky a hlavně hodně ublinkává a má strašné křeče v břiše). Nejhorší to bylo z rýže Basmati z Globusu. Než jsem se dopídila jádra pudla, docela mi to trvalo. Na krabici obou výrobků je totiž v češtině uvedeno trochu něco jiného než v německém orginálu, kde je je eiweiss, tedy vaječný bílek. Pravda je, že v tom rýžovém mléce je ho jen velice malé množství, ale i to pro mou dceru je problém.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

Název: Re: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

- od: Simca F,     datum: 2013-09-18
Zajímavá informace. Proč přidávají do rýžového mléka a do rýže vaječný bílek? Asi kvůli chuti, jiné vysvětlení mě nenapadá. Je neuvěřitelné, že v dnešní době někdo není schopen ani přeložit z němčiny etikety, tak aby to odpovídalo pravdě. Jsem docela zklamaná, že je to u výrobků z DM-ka a z Globusu. Tyto řetězce jsem považovala za jedny z nejspolehlivějších z pohledu na kvality a správného označování potravin.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

Název: Re: Re: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

- od: Igor     datum: 2013-09-25
Zdá se mi zvláštní, že zrovna řetězce z Německa si nesoulad na etiketách mezi českou a zahraniční verzí neohlídají. Podle smluv mezi řetězcem a dodavatelem to bude spíš vina dodavatele nebo dovozce, každopádně jde o docela závažný problém, protože to může být pro určitou skupinu alergiků rizikové až nebezpečné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

Název: Re: Re: Re: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

- od: Karin     datum: 2013-09-27
POZOR alergie je jenom OBRANA ORGANIZMU a není žádná nemoc.Není nutné brát léky-důležité je zlepšit si imunitu,užívat probiotika s prebiotikama,začít jinak se stravovat-číst složení potravin-vyhýbat se éčkam-zdravý životní styl-už se o tom všude mluví.Základem zdraví je střevní flora a to doktoři neřeší.Když si ji nedáte do pořádku tak alergie se bude jenom zhoršovat a rozšiřovat na další alergeny POZOR.Měla jsem už alergii na vše potraviny,pyly,slunce,vosy,atd.a doktoři mi neporadili jenom cpali léky a ty byly k ničemu.Dnes už jim hodně potravin bez problému,ale musím hlídat složení potravin-hlavně proklatá ÉČKA.Pomohla jsem si sama díky internetu-vše důležité tam najdete chce to jenom trpělivost a čas,však jde o VAŠE ZDRAVÍ,DNES JSEM BEZ LÉKŮ-JE TO ZÁZRAK. PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍ
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

Název: Re: Re: Re: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

- od: Karin     datum: 2013-09-27
POZOR alergie je jenom OBRANA ORGANIZMU a není žádná nemoc.Není nutné brát léky-důležité je zlepšit si imunitu,užívat probiotika s prebiotikama,začít jinak se stravovat-číst složení potravin-vyhýbat se éčkam-zdravý životní styl-už se o tom všude mluví.Základem zdraví je střevní flora a to doktoři neřeší.Když si ji nedáte do pořádku tak alergie se bude jenom zhoršovat a rozšiřovat na další alergeny POZOR.Měla jsem už alergii na vše potraviny,pyly,slunce,vosy,atd.a doktoři mi neporadili jenom cpali léky a ty byly k ničemu.Dnes už jim hodně potravin bez problému,ale musím hlídat složení potravin-hlavně proklatá ÉČKA.Pomohla jsem si sama díky internetu-vše důležité tam najdete chce to jenom trpělivost a čas,však jde o VAŠE ZDRAVÍ,DNES JSEM BEZ LÉKŮ-JE TO ZÁZRAK. PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍ
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Pozor na vaječný bílek v rýžovém mléce

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava