Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: dotaz

- od: Ludmila Vyhnánková     datum: 2010-03-15
Moc vám děkuji za vysvětlení ,dcera bude nadšená hlavně těmi tyčinkami má trochu mlsnou pusinku.Netušila jsem že si musím hlídat i uzeniny ještě jednou dik.Lida
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dotaz

Název: rekace na Luivac

- od: Věra Urbanová     datum: 2010-03-11
Dobrý den, užíván 1. balení Luiviacu, mám stále ucpaný nos, posléze výtok z nosu a to se stále opakuje, je možné, že to způsobuje temto lék?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : rekace na Luivac

Název: Intolerance fruktozy

- od: Eva     datum: 2010-02-25
Dobrý den, Před časem mi zjistili intoleranci laktozy a alergii na mléko. Teď se k tomu přidala i intolerance fruktozy. Zatímco o nesnášenlivosti laktozy a alergii jsem našla celkem dost informací, o fruktoze skoro nic. Nemáte s tím někdo zkušenost prosím? Dost mi pomůže jakákoli rada, momentálně mám totiž pocit, že nemůžu jíst téměř nic. Předem díky za odpověď
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Intolerance fruktozy

Název: Re: Intolerance fruktozy

- od: Vera     datum: 2010-02-27
Kupte knihu Laktóza a fruktóza, Herta Kramer-Priesch, Ingrid Kiefer, nakladatelství Grada. Jsou tam i recepty (asi 100 receptů). Vy navíc musíte brát v úvahu také alergii na BKM, takže žádný mléčný výrobek (mléko při pečení a vaření nahradíte Kokos milkem - mají v zdravých výživách, Reis drinkem - mají v DM, když si koupíte variantu extra Ca, je to výborný zdroj vápníku), a při alergii na BKM se doporučuje také vyřadit z jídelníčku hovězí maso.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Intolerance fruktozy

Název: Re: Re: Gastroenterolog

- od: Eva     datum: 2010-02-28
ahoj Věro, moc děkuji za odpověď. ještě jsem se chtěla zeptat - může mi někdo doporučit nějakého dobrého gastroenterologa? Nejlépe v Brně, ale může být i v Praze nebo jinde. Momentálně chodím pouze na alergologii, ale tam mi doktor řekl, že je dost možné že intoleranci na laktozu a fruktozu a alergii na mléč. bilkovinu způsobuje něco jiného. A pokud se tato příčina neodstraní, tak ani dieta moje potíže trvale nezlepší. Ale on prý mi s tímhle dál pomoc nemůže. Na gastru jsem byla asi před rokem (to jsem ještě o své nesnášenlivosti nic nevěděla, pouze mě předtím jinde dělali testy na alergie na různé potraviny - něco vyšlo pozitivně a něco ne) a ten doktor mi tam pouze řekl, že na potravinové alergie on moc nevěří a předepsal mi prášky na utlumení nervové soustavy, aniž mi to řekl. To jsem zjistila až doma, když jsem si přečetla příbalový leták :-(( Jedla jsem je dva týdny, ale v podstatě celou tuhle dobu jsem prospala, způsobovali strašlivou únavu, takže na normální fungování to nebylo. Podruhé už jsem k němu nešla. Ráda bych našla nějakého opravdu odborníka, protože problémy (střídající se průjmy a zácpy, křeče, bolesti břicha, pocit na zvracení, slabost, únava) mám už asi pět let. Už jsem držela různé diety, zkoušela jsem přírodní medicínu, ale nic dlouhodobě nezabralo. Jsem už z toho úplně zoufalá:-( a teď poté, co musím držet tak přísnou dietu, ještě zoufalejší. Prosím, poraďte mi někdo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Gastroenterolog

Název: Re: Re: Re: Gastroenterolog

- od: Vera     datum: 2010-03-01
Gastroenterologa samozřejmě potřebujete, nejlépe dobrého, který bude pátrat po možných příčinách (např.hormonální systém, atd.). Bohužel, tady nemohu sloužit, kdybyste potřebovala dobrého alergologa, to ano, ale gastroenterologů já moc neznám, bohužel...Vlastně ano? MUDr.Fruhaufa v Praze (VFN dětská část Ke Karlovu ) - jenže ten tuším má pouze dětské pacienty. Ale možná by vás navedl na nějakého dobrého gastroent.pro dospělé :-) Na netu lze zadat do vyhledavače dobrý gastroenterolog a vyjede MUDr.Ján Kolesár z Hradce Králové (tel. 495408214). Ale jak říkám, nemám osobní zkušenost s gastroenterology, tak se ještě radši poptejte. Rozhodně ale nebude to pravé ořechové to, kam jste již zavítala před rokem (aneb pan doktor, který vám předepsal léky na útlum nerv.soustavy)...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Gastroenterolog

Název: Re: Re: Re: Gastroenterolog

- od: Jolana     datum: 2013-06-10
Evo ja jsem celostni nutricnimterapaut a uzu vam rict,ze vam pomuze jedine uplne zmenit nejen zivotni styl,ale hlavne stravovani. Vase streva jsou duvodem ,nebo hlavnim duvodem. Jsou pretizena azanesena a rim lehce propustna,takze vse jimi dostava rychle do krve a zpusobuje vase potize. Tam je nutne zacit. Vycistit organismus,prejit na stravu,kde prevazuji alkalicke potraviny,zjednodusene skoro na vegetarianskou stravu, brat pokud nutne a to myslim ted nutne je,doplnky stravy ovsem ne chemicke,ale na prirodni basi ,odkyselit organismus,to se tim vyse popsanym uz deje,ale pomohou i alaklicke koupele nebo kouplele nohou,sauna,pohyb venku a hezky dychat,regenerovat strevo pomoci probiotik. Uvidite sama jak se vam ulevi! Nerikam,ze se to da uplne vylecit,ale velice zmirnit. Zit bez potizi. Tak se toho nebojte a mistro gastro jdete k nemu,kdo se vyzna ve zdrave vyzive. Dnes se uz i nahla mluvi o tom,ze 70% naseho zdravi dela strava. A ta je jen a jen v nasich rukou. Hodne stesti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Gastroenterolog

Název: Re: Gastroenterolog

- od: Eva     datum: 2010-03-02
Pročítala jsem si příspěvky diskuzí a objevila jsem pár jmen doktorů, ale všechno to jsou právě dětští lékaři. Snad se tu najde někdo, kdo zná i nějakého dobrého doktora pro dospělé :-) Sama jsem slyšela, že v Brně je dobrý lékař MUDr. Dítě, který pracuje ve fakultní nemocnici. Nemá s ním někdo prosím nějakou zkušenost?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Gastroenterolog

Název: Re: Re: Gastroenterolog

- od: Věra     datum: 2010-03-04
Víte co? Přemýšlela jsem a chtělo by to taky endokrinologa. Aby vyloučil možnou souvislost např.se štítnou žlázou, atd.atd. - takže určitě jak gastro, tak endokrinolog. Je třeba pátrat po příčinách.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Gastroenterolog

Název: Re: Intolerance fruktozy

- od: Magda     datum: 2010-10-19
Dobrý den Evo, chtěla bych se zeptat z jakého vyšetření Vám přišli na to, že máte intoleranci fruktózy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Intolerance fruktozy

Název: Intolerance laktozy

- od: Ivana     datum: 2010-02-23
Chtěla jsem se zeptat, zda při nesnášenlivosti laktozy a současné alergii na mléčnou bílkovinu mohu monohydrát laktozy (v léku). Může mi někdo poradit prosím? O tom, že mi vadí veškeré mléčné výrobky jsem se dozvěděla nedávno a bylo mi pouze řečeno, že nesmím nic, co obsahuje mléko, ale na co přesně si mám při složení výrobků dávat pozor, mi už nikdo nepověděl. Předem děkuji za odpověď
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Intolerance laktozy

Název: Re: Intolerance laktozy

- od: Vera     datum: 2010-02-23
Musíte kompletně vynechat BKM (bílkoviny kravského mléka) a laktózu také. Takže- monohydrát laktózy ne, ve složení - jak bude syrovátka, suš.mléko, tvaroh, kasein, nejíst, samozřejmě nejíst sýry, jogurty, prostě nic od mléka a také se větš.nedoporučuje soja a ne kozí produkty. POZOR! BKM bývají také v rohlících, v leckterém pečivu (neznáte li složení, raděj nejíst), v salámech a uzeninách obecně...Čtení složení výrobků vás nemine...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Intolerance laktozy

Název: Re: Intolerance laktozy

- od: Andrea     datum: 2010-02-25
Ahoj Ivano, sama trpím nesnášenlivostí laktózy a lehkou alergií na mléčné výrobky. Ale už se v dietě vyznám a jsem v pohodě. Pokud máš i alergii nesmíš laktózu ani v léku, kór v začátcích. Když budeš chtít pomoc s dietou klidně napiš na můj mail, poradím, pomůžu :)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Intolerance laktozy

Název: Re: Re: Intolerance laktozy

- od: Kornela08     datum: 2012-04-25
Už nějakou dobu se vyhýbám živočišným produktům ale zjistila jsem že laktózu obsahují i moje antikoncepční pilulky.Nevíte jestli existují pilulky bez laktózy?Děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Intolerance laktozy

Název: Re: Re: Intolerance laktozy

- od: Libuše Postránecká     datum: 2013-04-29
Dobrý den svého času jste psala o dietě na intoleranci laktozy, mám ji také, ale ne ještě vychytanou takže někdy pěkně trpím, můžete mi poradit, aby člověk neměl průjmy??
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Intolerance laktozy

Název: Re: Re: Re: Intolerance laktozy

- od: Věra     datum: 2013-05-29
Existuje kniha "Vaříme zdravě bez mléka" (Simone Britta-Marei Maus Lanzenberger) , která je vhodná při intoleranci laktózy (a/nebo při alergii na BKM).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Intolerance laktozy

Název: Re: Re: Intolerance laktozy a antikoncepce

- od: Růžena     datum: 2013-09-12
Mé osmnáctileté dceři byla diagnostikována intolerance na laktózu. Užívá hormonální antikoncepci Bellara. Ráda bych věděla, zda je nutné tyto léky vysadit, či existuje alternativa bez laktózy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Intolerance laktozy a antikoncepce

Název: Re: Re: Re: Intolerance laktozy a antikoncepce

- od: Jana     datum: 2013-09-12
Hormonální antikoncepci respektive její variantu ve spojitosti s intolerancí laktózy je třeba konzultovat s gynekologem nebo lékárníkem.
Na příbalovém letáku k antikoncepci naleznete přesné složení a všechny obsažené látky a alergeny. Do léků se většinou přidává laktóza jako pojivo (do tablet) a ne jako léčivá složka a tak se ve většině případů najde alternativní lék, který intoleranci laktózy neohrožuje.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Intolerance laktozy a antikoncepce

Název: Re: Re: Intolerance laktozy

- od: Marie Demetrová     datum: 2017-02-13
Poraďte, prosím nějakou dietu, nesnáším nic mléčného, hrozně trpím-
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Intolerance laktozy

Název: Re: Re: Intolerance laktozy

- od: Hana Matoušková     datum: 2017-05-12
Dobrý den, trpím intoleranci laktozy- mám zánět střev a potřebovala bych poradit co jíst a nejíst.. ani doktorka mi to nebyla schopna říct.. a vy jste se tu nabídla paní že by jste ji poslala jídelníček.. mohla by jste mi jej prosím také poslat na mail? Byla bych moc vděčná :-) předem děkuji :-) Hanka M.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Intolerance laktozy

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava