Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: co nesmi jist alergie na bilk.KM a vejce?

- od: Andy     datum: 2005-01-27
Ahojky Veroniko. Ano, psala jsem to já. Niki (skoro 5let) má sice alergii na mléko i vejce, ale i na plno druhů ovoce i zeleniny. Více méně jsem si na alergeny museli přijít sami- vyrážka, průjem, zvracení... Gastroporadnu tu žádnou nemáme nebo mě spíš nikdo o ní neřekl. U naší alergoložky jsme byli jen 2x a víc mě tam nikdo nedostane. Nekoukali jste včera ne ČT2 na pořad Diagnoza? Mluvila tam maminka 2,5 letého chlapečka, který má potravinovou alergii skoro na vše a já jen poslouchala a brečela. Naštěstí našli výborné odborníky. Ale jak sama říkala, v době kojení jí doktorka řekla, že může jíst cokoliv, že malému to neuškodí a tak jako já jsme se ládovali vším, na co jsme měli chuť a ejhle, ona to až taková pravda není a našim dětem do škodí!!! A k tvému dotazu- třeba například na obalu Corflakes je napsáno, že může obsahovat stopy oříšků a mléka. Niki mi po oříškách okamžitě zvrací, takže to nebudu riskovat a raději jí to nedám. V prodejně Zdravé výživy už přes měsíc čekám na Carobellu natural, protože mají jen tu, co obsahuje oříšky. Tahle je prý čistá, ale bohužel není. Mají tam plno laskomin, ale více méně pro bezlepkáře a nepř. taková carobová tyčinka nebo čoko obsahuje mléko nebo syrovátku. A tak je to skoro se vším.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: co nesmi jist alergie na bilk.KM a vejce?

Název: Stopy mléka a ořechů.

- od: Denisa     datum: 2005-01-28
Zdravím Andy i všechny ostatní,jsem ráda,že se tento web takhle rozjel.Hodně pomáhá,když v tom člověk není sám.Chtěla bych napsat něco k uvedení věty na výrobcích,že může obsahovat stopy mléka nebo něčeho jiného.Oni to tam výrobci musejí napsat(nebo by aspoň měli).Prý se má tohle uvádění složení výrobků zpřísnit,tak uvidíme.Stačí třeba,když se výrobek vyrábí na stejné lince jako podobný výrobek obsahující tyto nám zakázané složky a už by to mělo být na obale uvedeno.Já si myslím,že možná první řada výrobků může opravdu obsahovat nějaké stopy,ale u dalších je to podle mne nepravděpodobné.Náš Štěpánek má reakci i na stopové množství laktózy,ale třeba Cornflakes od Nestlé mu nic nedělá a je tam opravdu uvedeno,že může obsahovat stopy mléka a ořechů.Je v něm navíc přidán vápník,konkrétně na 100 g je 450 mg vápníku,což je pro naše děti také dobré.A např. sušenky Manner Original Neapolitaner mají také uvedeno,že můžou obsahovat stopy mléčné součásti a Štěpánkovi po nich nic také není.Takže jde o to to vyzkoušet.Chápu vaše obavy,co když to nevyjde,ale to bych mu nemohla dávat skoro nic.Také bych vás chtěla poprosit,jestli byste si doma mohli zapisovat vhodné potraviny,které dětem kupujete,v které prodejně jste je koupili a kolik přibližně stojí peněz.Já si dělám seznam a pak bych ho chtěla poslat Lence,aby ho umístila na hlavní stránky webu.Myslím si,že by nám to všem pomohlo,protože každý z nás sežene třeba něco jiného,na co ostatní ani nenarazí,ale když budou vědět,že nějaký konkrétní výrobek existuje a kde se dá sehnat,tak po něm budou pátrat.Teď jsem třeba koupila Frutinku,o které jsem vůbec nevěděla,že něco takového existuje,ale Štěpánkovi bohužel nechutná.Ale třeba někdo napíšete výrobek,který jsme ještě neměli a bude mu chutnat.Chtěla bych se dozvědět co nejvíce pro obohacení jeho jídelníčku.Jinak ještě k pořadu Diagnóza,říkala mi o něm sousedka a velmi mě to zajímá,opakují ho v úterý 1.2. na ČT 2 v 8.40 hodin,kdyby se chtěl někdo dívat.Ti,jejichž děti mají bezmléčnou i bezlepkovou dietu,mají můj velký obdiv,jak to můžou zvládnout.Vím,že jim nic jiného nezbývá,ale to už ty děti nemůžou jíst prakticky skoro nic,ani si to nechci představit,jak to musí být hrozné.Stačí mi přísná bezlaktózová dieta a mám co dělat,abych vymyslela,co udělat k jídlu.Mějte se všichni co nejlépe to jde ahoj Denisa.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Stopy mléka a ořechů.

Název: Re: Stopy mléka a ořechů.

- od: Andy     datum: 2005-01-28
Ahojky Deni, prosím tě, co je to za sušenky, o kterých píšeš? kde se dají koupit? A co ta Frutinka? To je jogurt? Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Stopy mléka a ořechů.

Název: Re: Re: Stopy mléka a ořechů.

- od: Lenka     datum: 2005-01-28
Frutinka je zjednodušeně řečeno tekutá ovocná želatina s ovocem. S jogurtem to nemá nic společného, spíše želatinová nízkokalorická marmeláda. My to používáme třeba na palačinky, dán se to i samotné třeba s piškoty. Dá se koupit ve zdravé výživě - ale asi objednat (cca 10 Kč.) Sušenky Napolitanky se dají koupit v téměř každém supermarketu Musíte ale přečíst složení, protože pouze některé druhy vyhovují našim požadavkům. Výrobce Kraš Zagreb. Taky okolo 10 Kč.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Stopy mléka a ořechů.

Název: Re:Re:Stopy mléka a ořechů.

- od: Denisa     datum: 2005-01-29
Ahoj Andy,to nejsou sušenky,o kterých píše Lenka,v těch je pro našeho Štěpánka nepřípustný E 322.Tyto sušenky,které já mám na mysli,ale tvoje Nikolka asi nemůže.Jsou to sušenky Manner Original Neapolitaner,výrobce je Josef Manner Comp. AG,Rakousko-Vídeň,je jich 75 g a stojí kolem 11 korun.Mají je v Hypernově a v Globusu,co já vím.Jsou buď s oříškovou náplní,mají růžový obal-ty jsou pro Nikolku nevhodné,ale mají ještě citrónové,mají zelenožlutý obal a ty by myslím mohla(jestli nemá chudák alergii i na citróny),pak mají ještě čokoládové,ale v těch je už něco z mléka,takže ty jsou nevhodné.Tak jsem asi moc nepomohla,ale snažím se sepsat seznam,jak už jsem psala,tak si tam třeba něco vhodného taky najdeš.Zatím se mějte ahoj Denisa.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:Re:Stopy mléka a ořechů.

Název: Re: Re: co nesmi jist alergie na bilk.KM a vejce?

- od: Bea     datum: 2005-02-03
Ahoj, tu gastroenterologickou poradnu rozhodně navštiv, i kdybys měla dojet do jiného města. Mě tam sice nic světoborného neporadili, nevím proč se o této nemoci informace tak tají :). Ale aspoň ti pro malou předepíšou nutrilon pepti. Není to dobré, ale já z toho dělá malé kaši : přesnídávka, horká voda, 3 odměrky nutrilonu, jakákoli instatní či neinstatní bermléčná kaše. Lze dělat i bramborovou kaši. Dítě má alespoň nějaký vápník a minerály.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: co nesmi jist alergie na bilk.KM a vejce?

Název: Sekce příběhy

- od: Lenka, Petr     datum: 2005-01-12
Ráda bych vyzvala Vás všechny, kteří by jste chtěli zveřejnit svůj příběh v nově zakládané sekci, aby jste své příspěvky v délce jedné (max.dvou)A4 zasílali na adresu alergie.mleko@seznam.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Sekce příběhy

Název: moje zkušenosti s alergiemi

- od: Eva     datum: 2005-01-11
Zdravím Vás všechny. Sleduji Vaše stránky již delší dobu a rozhodla jsem se vám napsat. Sama jsem alergická na mléko asi od svých 15 let. Takže mám vlastní zkušenost - žít bez mléka a mléčných výrobků 23 let. Moje alergie začínala jako u Vašich dětí nejprve vyrážkami, pak se přidaly zažívací potíže a časem i potíže s dechem. Dnes jsem astmatička, mám i pylovou alergii a prodělala jsem již i anafylaktický šok - způsobený alergií. Časem se totiž začaly přidávat další potraviny, na které jsem citlivá, přestože držím bezmléčnou dietu. Dle sdělení mojí alergoložky se s tím dá žít a musím se to naučit. Již jsme společně přišly na to, že moje alergie je v posledních letech kombinovaná, což znamená, že v pylové sezóně jsem citlivější na některé potraviny více než v zimě. Přes léto nesmím jíst téměř žádné ovoce a zeleninu, koření, ořechy... Ale abych si jen nestěžovala. Mám pro Vás některé informace, které by se Vám mohly hodit. Dnes je ohromná nabídka náhražek kravského mléka - mě vyhovuje kozí mléko a sójové. Vařím z nich pro celou rodinu (mám dva syny 9 a 11 let, kteří naštěstí tyto potíže nezdědili - starší syn je sice alergický na ovoce, ale jen na větší množství - má potom vyrážku, mladší syn má alergii na roztoče.) Na doporučení alergoložky používám máslo FLORA, které mi vyhovuje. Dá se z něj i péct a dělat krémy. Stejně jako Vy jsem si dříve připadala při nákupech v obchodě jako blázen, když jsem studovala každou etiketu, abych zjistila, co vše potraviny, které chci koupit obsahují. Vlastní zkušenost mě odradila od nákupu uzenin - měkké salámy a párky vyráběné ve velkých masokonbinátech - všechny obsahují přídavek mléka (Sunaru, kterému prošla záruka a nelze ho podávat kojencům). Tuto informaci mi dal jeden lékař, který mě přijímal do nemocnice s alergickou reakcí po párcích. Sama jsem několik let nejedla žádné průmyslově vyráběné uzeniny. V poslední době nakupuji šunku, uzené a dokonce i klobásy v GLOBUSU, kde mají svoji výrobnu a dle sdělení jejich pracovníků, nepřidávají do uzenín u nich vyráběných žádné dochucovaldlo, které by obsahovalo nějaké stopy mléka. Dále bych Vás ráda ubezpečila o tom, že není třeba ničím doplňovat vápník. Pokud má Vaše dítě jinak pestrou stravu, která obsahuje ovoce, zeleninu, ryby... Stačí jen občas (1x do roka) přidat Calcium. Byla jsem totiž na vyšeření obsahu vápníku v těle asi před měsícem a bylo mi sděleno, že obsah vápníku v mých kostech je ve většině 100 %, což je i více než je obvyklé v mém věku. Takže bezmléčná dieta po dobu 23 let neměla na mé kosti vůbec vliv. Já jsem se ale rozepsala, budu už končit a všechny Vás moc zdravím a přeji hodně úspěchů v boji s alergií. Časem si na to zvyknete Vy i Vaše okolí. Eva
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : moje zkušenosti s alergiemi

Název: Uzeniny z GLOBUSU.

- od: Denisa     datum: 2005-01-11
Ahoj Evi a všichni ostatní,chtěla bych potvrdit informaci,že v GLOBUSU opravdu vyrábějí všechny uzenářské výrobky bez mléka i bez lepku,jsou sice o něco dražší než jinde,ale zato skutečně kvalitní a chutné.Kamarád tam dělá řezníka.Ve většině ostatních uzenářských výrobků od jiných firem bývá mléčná nebo sójová bílkovina nebo dokonce přímo mléko.Mléčná bílkovina je ve většině paštik.Co ale nechápu je to,proč dávají laktózu třeba do bramborových lupínků(Bohemia chips) a jim podobných výrobků a také proč ji dávají do bujónů(je ve většině bujónů od Knorru,nebo je tam syrovátka).Tak se všichni mějte co nejlépe to jde.Ahoj Denisa.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Uzeniny z GLOBUSU.

Název: Re: moje zkušenosti s alergiemi

- od: Daniela     datum: 2005-01-13
Dobrý den Evo. Dlouho sleduji tyhle stránky a snažím se najít někoho kdo by měl i jiné alergie než mléko,vejce. Už jsem zde psela že mam dvouletýho syna který má potravinovou alergii. Když spočítam potraviny které muže tak se to vejde do 10-ti.Bohužel ani to rýžové,sojové či jiné mléko mu neni přáno. Máme i bezlepkovou dietu. Proč píšu. Děsila jsem se jedné věci,že alergie se budou věkem horšit a místo přibývání potravin které by mohl tak nám ubývají. Jste dukazem že se to opravdu mění. Jen doufam že s tim budeme bojovat s takovou vytrvalostí a trpělivostí jako vy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: moje zkušenosti s alergiemi

Název: Re: Re: moje zkušenosti s alergiemi

- od: debi     datum: 2005-01-29
Dobry vecer,Danielo. Posilala jsem vam dnes vecer e-mail. Ale jak vidim,tak jsem reagovala na vas drivejsi prispevek.A spoustu veci jiz znate. Nicmene jsem rada,ze jsem tyto stranky nasla. Pro upresneni,mam alergickou ctyrletou dcerku-vejce,orechy,ryby,mleko i vysoce hydrolyzovane,soja,lusteniny,nektera zelenina,ovoce. Je silnym atopikem od narozeni. Cekame na vysetreni lepku. To je jen ve zkratce. Jsem potesena,ze se zde najdou i dukazy,kdy se stav nasich deticek lepsi,trosku to cloveka nakopne dopredu. Protoze tech probdelych noci,nekoncici skrabani,mazani a vareni znate jaktak koukam,vsichni. Nam to trva uz ctvrty rok a stale jsme nespali,jako rodina jedinou noc v celku.Jinak pro Andy-chodim na tvoje auditko.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: moje zkušenosti s alergiemi

Název: Re: moje zkušenosti s alergiemi

- od: Michaela     datum: 2005-01-27
Milá Eva, Vaše problémy s potravinovými alegiami ma nenechávajú chladnou, nakoľko ja sama som vyše roka držala všetky možné šetriace, bezlaktózové a iné diéty a stačilo mi...Pred tromi rokmi mi skolaboval - doslova - imunitný systém,zo dňa na deń som mala hlavu plnú vodnatých hŕč, lymf.uzliny ako vajce,migrujúce reumatické opuchy kĺbov a telo posiate obrovskými horúcimi červenými fľakmi,vysoké teploty , vysoké hladiny leukocytov a hraničné hodnoty všetkého, čo existuje.Dva týždne v nemocnici žiadnu diagnózu nepotvrdili, ani nevyvrátili, stav sa stabilizoval, ale po dvoch týždňoch sa mi fľaky zase začali objavovať po tele a vždy do druhého dňa mizli. Ako leopard škvrnitý, som blúdila medzi lekármi, od imunológa, dermatológa až po reumatológa a čo známy, to iné podozrenie na smrtelnú diagnózu...Jediné, čo sa temer jasne potvrdilo, bola napokon alergia na laktózu a nejaké kvitnúce potvory...Po roku viac- menej svojpomocného liečenia ( chodila som na akupunktúru a okrem liekov na alergiu som jedla Imerfit - výťažok z čiernej rasce od Dr. Teissa)sa môj stav zlepšil natoľko, že ma vyhlásili za úplne zdravú. Okrem alergií samozrejme. A teraz konečne pointa...Chcela by som Vám odporučiť do priazne prípravok, ktorý ma zachránil o pol druha roka neskôr,Kedy som porodila druhé dieťa a vzápätí sa mi samozrejme prihlásili všetky moje staré neduhy a fľaky boli desivejšie, ako v deň mojej hospitalizácie...Kojila som a tak mi bolo jasné, že lieky brať nemienim. Šla som k imunológovi a ten mi odporučil, aby som skúsila piť ALOE VERA GEL, ktorý nebráni laktácii a môže pomôcť.Po prvom litri žiadny mimoriadny efekt, ale kúpila som si aj druhú fľašu( nebolo čo stratiť) a všetky ťažkosti začali pozvoľna miznúť, treťou som to poistila...Môžem jesť dokonca aj mlieko a nič sa nedeje...Efekt vydržal viac ako rok... Nechcete to skúsiť? Už ho s úspechom testujem aj na zvyšku moje alergickej rodiny.Miznú po ňom aj atopické exémy a môže sa podávať aj deťom od troch rokov. Firma FOREVER LIVING PRODUCTS má zastúpenie, pokial viem ,aj u Vás, ak by ste chceli, môžem zistiť sídlo.Ich výrobky nedostať v lekárni, ale distribúcia funguje cez zástupcov. Na Slovensku ich predávajú väčšinou zdravotníci, alebo ľudia, ktorí boli predtým z rôznych zdravotných dôvodov odberateľmi. Milá Eva, každopádne prajem zlepšenie Vášho zdravotného stavu, s Aloe, alebo i bez neho...Možno občas treba myslieť i na to, že ľudské telo sa má schopnosť tak trochu uzdravovať aj samo...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: moje zkušenosti s alergiemi

Název: dobry alergolog v Praze

- od: Veronika Buresova     datum: 2005-01-10
Ahoj vsichni, mam 15 mesicniho syna, u ktereho byla diagnostikovana alergie na bilkovinu KM, konkretne kasein. I kdyz se velmi snazim mu jidelnicek hlidat, ma osklivy atopicky ekzem a caste prujmy. Pani doktorka na alergologii mi rekla, ze synova alergie nani moc silna, a ze nam nepredepise zadne specialni mleko, protoze Beba HA 2 Bifidus by mu mela vyhovovat. Jen je pry potreba "vychytat" spravne mnozstvi. No, nevim, snazila jsem se "vychytavat", ale vzdycky to skoncilo prujmy. Ted jsem zjistila, ze syn snese tak cca 90 ml tohoto mleka maximalne. Vecer delam kasi Sinlac, ktera je sice strasne draha, ale Matyskovi chutna a nema po ni problemy. Na muj dotaz, zda-li by syn nemel dostavat do tela nejaky dalsi vapnik, mi pani doktorka poradila, at se zeptem v lekarne (!). Tam mi dali Calcium chloratum, bereme denne 1 lzicku. Mam pocit, ze bych mela zmenit alergologa, sama pani doktorka priznala, ze s timhle moc zkusenosti nema. Nemate nejake doporuceni na alergologa v Praze, ktery o teto problematice neco vi? Bydlime v Praze 6, ale samozrejme dojedu kamkoliv. Dekuji moc, zdravi Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : dobry alergolog v Praze

Název: Re: dobry alergolog v Praze

- od: Lenka     datum: 2005-01-11
Ahoj. My chodíme na gastroenterologii Na Karlově Praha 2, vedlejší ulice od Apolináře. Je to dětstká klinika a řeší tam i vaše alergie.nechte si napsat doporučení od pediatra, s průjmy vás tam určitě vezmou. My jsme tam taky šli s průjmy. Hned mi napsali speciální mléko i když ještě neznali diagnózu, aby odlehčili zažívání. Jsou tam velice milí, ochotní a odborně zdatní. Za 2 roky co tam chodíme nemám žádnou negativní zkušenost. Další výhodou je, že na klinice jsou i další specializované poradny, které by jste mohli potřebovat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: dobry alergolog v Praze

Název: Re: Re: dobry alergolog v Praze

- od: Veronika     datum: 2005-01-12
Dekuji moc, hned se tam pokusim objednat. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dobry alergolog v Praze

Název: Re: Re: Re: dobry alergolog v Praze

- od: Lenka     datum: 2005-01-12
určitě mi dej vědět na alergie.mleko@seznam.cz. Doufám, že budete spokojeni.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: dobry alergolog v Praze

Název: Re: Re: Re: Re: dobry alergolog v Praze

- od: Veronika     datum: 2005-01-20
Tak jsem zatim neporidila, detska pani doktorka mi rikala, ze nez mi napise doporuceni na gastroenterologii, ze mam zkusit jineho alergologa / imunologa a sama mi jednoho doporucila. Jdeme tam pristi utery, cekaji nas dalsi odbery krve. Ach jo. Jinak soucasny stav s prujmy je mirne lepsi, zato se ale velmi zhorsuje atopicky ekzem. Kychani a ukrutna vodnata alergicka ryma je ted take malounko lepsi. Uz hlavne aby prisli na to, na co je Matysek jeste alergicky k jiz zjistenemu kaseinu, nejak me zmaha deprese. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: dobry alergolog v Praze

Název: Re: dobry alergolog v Praze

- od: Lenka     datum: 2005-01-20
Veroniko, prosím, ozvi se mi na alergie.mleko@seznam.cz Poradím ti jinou alternativu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: dobry alergolog v Praze

Název: Re: dobry alergolog v Praze

- od: Bea     datum: 2005-01-22
Ahoj, pokud ma syn alergii na KM, jediné mléko, které může, je nutrilon pepti. Část hradí pojišťovna. To ti předepíše gastroenterolog v poradne, nech se tam rychle poslat. HA mléko mu škodí, nepoužívej ho vůbec. Pradvděpodobná je kombinace alerií i na vajíčka a na soju. Dceři se po nasazení diety rychle zlepšila kůže i průjmy. Ta vaše doktorka je dost neinformavaná.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: dobry alergolog v Praze

Název: Re: Re: dobry alergolog v Praze

- od: lenka     datum: 2005-01-22
veroniko, díte s poravinovými alergiemi a průjmem určitě patří do gastroporadny. Buď se zkus objednat bez doporučení, nebo mi napiš na alergie.mleko@seznam.cz, dám ti mail a tel. na dobrou lékařku gasrolog-imunolog v Praze, kde můžeš bez doporučení. Jinak souhlasím s Beou. Určitě běžte co nejdříve do gasto poradny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dobry alergolog v Praze

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava