Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

- od: Lenka     datum: 2005-02-06
Tak to jsem ráda, že je tato informace přesná, v lékárnách toho ještě moc nevědí. Nicméně výsledkem této úpravy pojištovny je, že oproti původním asi 60,- korunám za balení budeme doplácet cca 120,-.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

- od: zdena     datum: 2005-02-07
Bohuže,lépe to nevychází ani u mlék zn.Nestlé .Může je sice předepsat i obvodní pediatr,ale úhrada je od pojištovny stejná,jako u Nutricie. All 110 - 9 kč /147 Kč /, Alfaré 97,80 Kč/307 Kč/. Jedině u kojenců zkusit přes obvodního vyřídit na pojištovně vyjímku.Občas se to povede.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Mléka Nutrilon

- od: Marcela     datum: 2005-02-13
Tento týden jsem si byla v lékárně vyzvednout mléko Nutrilom pepti I a platila jsem Kč 130,- za balení. Takže zdražení si myslím dost velké. Malý mi ho stejně moc nechce, nechutná mu. Tak ho asi přestanu kupovat. Mátě někdo zkušenosti s rýžovým mlékém?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléka Nutrilon

Název: Re: Mléka Nutrilon

- od: Iva Jaklová     datum: 2005-02-16
ahoj Holky! Tak u nás v Trutnově se doplácí na Nutrilon Pepti MCT 260kc na jedno 400g baleni:-((( od 1.1.05 - bohužel.. Jsme u ZP Ministerstva vnitra a na můj dotaz, zda by nebylo možné udělat vyjímku nebo nějaký individuální příspěvek když synkovi je 14 měsíců, mi bylo revizním lékařem sděleno, že by synkova potřeba musela týdně přesahovat 3500kč - na to jsem měla jen jednu odpověď: Kdyby nás synkova strava stála týdně 3500kč, tak už nejíme ani já ani můj manžel a Vaše 200kč jako individuální příspěvek nám nepomohou.... Iva
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléka Nutrilon

Název: Mléčný tuk

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Zajímalo by mě, co znamená pojem mléčný tuk. Konkrétně Banánky v čokoládě (hořké) od firmy Nestlé mají dle složení v sobě mléčný tuk, o řádek níže píší může obsahovas stopy mléčné bílkoviny (to neřešíme). Znamená to tedy, že v mléčném tuku není ani ml. bílkovina ani laktóza? Ve velkém balení těchto mini banánků mléčný tuk uveden není.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mléčný tuk

Název: Re: Mléčný tuk

- od: Lenka     datum: 2005-02-04
Dle mého názoru je mléčný tuk smetana a máslo. Já bych to neriskovala. Zcela jiště v bonbonech ten tuk nebude čistý. Čistý tuk se dá získat popouštěním. V kastrolu se v páře rozpustí máslo a vaří se v páře dokud se máslo nerozdělí na složky - tuk, syrovátku a bílkoviny. tuk se oddělí zvlášť. Nevím, jak se postupuje ve výrobě. Co se týká banánků v čokoládě, tak známá je synovi s alergií na bílkoviny KM dává a je v pohodě. Já bych mu je nedala, to mi ty banánky za to nestojí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléčný tuk

Název: šok

- od: Andy     datum: 2005-02-03
Jak už jsem psala, máme tu jen jeden obchůdek se zdravou výživou, zboží jim chodí jen ve středu ve 12h. Před 14 dny jsem Niki koupila jiný druh jogurtu- Sojafit a chutnal jí. Prodavčka mi řekla, že jim ale chodí jen 1x za 14 dní. Tak jsem tam ve středu v poledne šla aptám se, jestli už dostali zboží- prý ano, že ho ale ještě nevyložili. Ptám se, jestli jim přišli tyhle jogurty, prý ne, tak jsem chtěla ty tříbarevné, dole s carobovou čokoládu, také ne. Tak se ptám, co jim vůbec přišlo? Prý jen Áli a to jen jedno plato!!! Jenže Niki se těhle jogurtů přejedla a nechce je. Carobellu Natural mám už přes měsíc objednanou a taky nepřišla. Prý ale nějaký pan doktor byl ve firmě Countrylife a dovezl asi 10 nových jogurtů. Když jsem ale koukla na cenu, šla jsem do kolen! 21kč za 125g kelímek! Nabídla mi i hotový pudink (vanilka nebo karamel) v krabičce za 58kč!!! Možná bych ho koupila, ale kde je jistota, že ho malá bude jíst? Zkusila jsem jí udělat z obyč pudinku a sojového mléka pudink, ale nechutnal jí, tak brát něco na zkoušku skoro za 60kč, obsah asi 400ml (???) se mi zdá šílený! Je to děs! Kradu?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : šok

Název: Re: šok

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Pudink vařím ze sojového mléka a doma všem chutná, dříve jsem ho vařila ze sušeného kozího mléka, malý ho také jedl, ale starší syn ne - chuťově je to podobné, ale dětičky si vybírají(nepamatuji se ale jestli by Vaše holčička kozí mléko mohla).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: šok

Název: Re: Re: šok

- od: Andy     datum: 2005-02-04
Bohužel, kozí mléko Niki nesmí. Nesmí žádné živočišné. Koupila jsem na zkoušku pohankové- je také značky Zajíc. Uvidíme.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: šok

Název: Re: šok

- od: Iva Jaklová     datum: 2005-02-04
Ahoj Andy!! Nevím, jestli jsi nás tu také zaregistrovala - teď jsem dlouho nic nepsala - byli jsme dost nemocni tak ani nebyl čas - ale můj syn je na tom dost podobně jako Nikča! Náš synek taky nesmí nic ze živočisné složky a jí taky jogurty, které musíme kupovat ve zdravé výživě - s tím rozdílem, že Tomča jí jen ty od firmy Ali - jiné mi do pusy ani nevezme - je to děs viď? Stejně jako vy - jsme dělali pudinky z normalniho pudinku + sojového mlíčka - byla stejná reakce jako u Vás ani sousto nepozřel - taky jsem se pak všude ptala po něčem podobném - také mi nabídli ten pudink už hotový za 58kc - čekala jsem na výplatu a pak si řekla, že ho zkusím - Andy - koupila jsem ho, malý ho měl asi dvakrát - reakce byla všelijaká - nic moc - pak jsem do toho míchala cereální mušličky - nechala jsem je tam nabobtnat, ale taky nic moc - většinu jsme stejně museli vyhodit - což pro nás bylo taky dost finančně nepředstavitelné - ale - co Ti chci napsat - sehnala jsem tady ve zdravé výživě - pudink sojový v prášku ..... moment - donesu si ho z kuchyně a opíšu přesně název a cenu.... tak - je to výrobek firmy ASP - jmenuje se "puding" a je to s vanilkovou příchutí - je to na 8 porcí - přesně je tu napsáno 2x85g a stojí to 28kc - což už je o dost pozitivnější, ne?? Jinak k uvaření stačí jen voda - ja to pak dozahušťovala ještě trochu zajícem:-)tedy sojovým mlékem... Zkus se po tom poptat - tento puding malý jedl - nevím, jaký v tom je rozdíl, ale jedl ho - zkus to - kdyžtak napiš - nějak bych Ti to poslala - aspoň by jsi to zkusila - jinak se z toho zblázníš jako my... Pozdravuj Nikolku a zatím pá Iva Jaklová
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: šok

Název: Prujem!

- od: Hanka     datum: 2005-02-01
Dneska jsem se poprve dostala na tyto stranky a jsem prekvapena kolik deti a lidi vubec ma alergii na mlicko. Ale proc tu vlastne jsem...muj pritel zrejme taky neco jako alergii na mleko, ale projevuje se to jen prujmem. Zadne exemky, nic takoveho. Cokoliv v cem je mleko ho donuti stravit par minut na toalete. Nekde se docetl, ze se daji v lekarne koupit jakysi enzymy. Kdyby jste nekdo vedel neco vic... Dekuji za kazdou odpoved. Mejte se hezky a drzim vsem pesticky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Prujem!

Název: Re: Prujem!

- od: Věra     datum: 2005-02-01
Také jsem dnes poprvé na těchto stránkách. Vypadá to, že alergii na mléko mají jen děti. Ovšem zřejmě tímto onemocněním trpí i dospělí lidé. Můj syn má 21 let a od svých 12 let drží bezlepkovou dietu. Bohužel, také jsme se museli "prokousávat" nezájmem lékařů, až jsme se vnutili do dětské nemocnice v Brně. Bezlepková dieta synovy problémy minimalizovala (stále ji drží), ale čím je starší, tím se nevolnosti a křeče do břicha víc vracejí. Na ošetření v dětské nemocnici již nemá nárok a tak zkoušel držet kvasinkovou dietu. Nic. Už jsme vynaložili spoustu peněz na různé kůry a léky, potraviny apod. K obvodnímu lékaři nemá cenu chodit. Hledám na internetu a dnes jsem narazila na tyto stránky. Prosím, máte někdo z dospělých alergii na mléko? Nevíte, zda je s tímto problémem možné zajít na alergologii a nechat si udělat test? Samozřejmě testy z krve mu v dětské nemocnici před lety dělali, ovšem byly na hranici a tak se tím dále nezabývali. Je to strašné, syn místo aby normálně žil a studoval, tak trpí bolestmi, je hubený...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prujem!

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: bija     datum: 2011-06-25
pred tydnem jsme se synem absolvovaly gastroeterologii.mely jsme prujem.i my mame celiakii neboli bezlepkovou dietu.je pravda ze brno je od prahy daleko ale ta cesta a namha by za to stala.praha nemocnice motol je to misto kde vam pomuzou a poradi co s tim a jak co delat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Prujem!

- od: lenka     datum: 2005-02-01
Jak jsem již tady psala, s průjmem Vám na alergologii nepomůžou, musíte navštívit gastroenterologii, kde jsou na tyto problémy specializovaní. Syn může trpět jinou nemocí zažívacího traktu. Mezi nejčastejší patří Crohnova choroba a různé typy zánětů střev. Tyto nemoci se začínají projevovat v dospělosti a jejich rozvoj trvá několik let. Popisujete, že je syn hubený, bývá to jedním ze znaků uvedených chorob (ale nemusí). Nečekejte a objednejte se na gastrologii, čím dříve, tím lépe.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Re: Prujem!

- od: zdena     datum: 2005-02-02
Naprosto souhlasím s Lenkou. Onemocnění zažívacího traktu která se projevují průjmy,bolestmi břicha,váhovým neprospíváním apod rozhodně patří ke gastroenterologovi.Tam Vám vyšetří zažívací trakt kompletně a jistě budou pomýšlet i na možný podíl alergie na bílkovinu kravského mléka nebo intoleranci laktosy.Je-li syn celiak,měl by být v dispenzární péči gastroenterologa nebo alespon praktického lékaře celý život a i když by potíže neměl,měl by čas od času mít kontrolovány hladiny protilátek proti lepku a vyšetřeny i ostatní autoprotilátky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: Mirka     datum: 2005-02-03
Kromě dítěte s alergií na mléko mám i manžela s Crohnovou nemocí (určitý druh zánětu např. ve střevech). Z vlastních zkušeností bych tedy chtěla varovat před tím , si myslet, že na gastroenterologii automaticky vyšetřují např. možnou alergii na mléko. Není tomu tak (alespoň v HK) a každý nemocný si musí co se týká stravy poradit sám - každému vyhovuje něco jiného. Jinak konkrétně nemocným Crohnem dělá mléko problémy velice často. Z zkušenosti mohu povtrdit i to, že mléko a výrobky z něj nevyhovují ani lidem s krevní skupinou O a tato skupina má k těmto zánětům trávicího traktu blízko. Takže na gastroetorologii zajisté ano, ale nespoléhat jen na ně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: Věra     datum: 2005-02-04
Děkuji Vám všem za radu. Se synem jsem samozřejmě vyšetření na gastroetorologii podstoupila a léčil se v dětské nemocnici v Brně několik let. Stále mu však je zle. Byla mu diagnostikována celiakie, alergie na mléko na hranici, takže dále se tím nezabývali. Obvodní lékařka vůbec neví o co jde. Budeme muset asi vyhledat nějaké jiné lékaře, nevím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

- od: zdena     datum: 2005-02-04
Doporučovala bych Vám ,abyste se znovu obrátili na gastroenterologii.Jestli byl Váš syn vyšetřen před lety,mohlo se na zažívacím traktu ledacos změnit.Pokud se domníváte,že syn má alergii na mléko,zkoušeli jste ho vysadit z jídelníčku?Jestli-ne,tak bych to zkusila.Může se také jednat o nesnášenlivost laktosy,která se vyvinula druhotně,při poškození střeva základním onemocněním a mohla by se zase po čase při dodržování diety upravit.Také bych nechala nabrat kontrolní testy na lepek.Třeba syn nevědomky zařazuje do jídelníčku něco,co obsahuje stopy lepku a na testech se to projeví.Ještě poznámku ke krevním testům na alergii na mléko.Nejsou stoprocentní.Mohou být falešně pozitivní-u lidí,kteří ani alergií netrpí a naopak,může vyjít test negativní a člověk mléko nesnáší.Přesnější jsou snad testy kožní,ale s těmi nemám zkušenosti.Ale pokud je alergie,a člověk mléko vyřadí,projeví se to zlepšením stavu.Ale platí,že potíže Vašeho syna mohou být způsobeny i něčím jiným,než alergií.Může to být nějaký nespecifický zánět střev -např.Crohnova choroba nebo ulcerosní kolitida.Jestli byl syn v péči dětské fakultní nemocnice,obrátila bych se znovu na ně,ať Vám poradí,na které pracoviště pro dospělé se obrátit. P.S. Krev na protilátky Vám může klidně nabrat i obvodní lékař ještě než Vás na gastro. vyšetří.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Prujem!

- od: zde     datum: 2005-02-09
Dneska jsem hledala na internetu nějaké informace k celiakii a narazila jsem na poradnu,kde je možné kontaktovat odborníky v gastroenterologii.Vzpomněla jsem si na Váš problém se synem. Odpovídá tam i MUDr.Utěšený,ke kterému jste asi do FN chodili.Radí i dospělým pacientům,a nejen s bezlepkovou dietou ,je tam na něj telefon ...Myslím,že byste na těchto stránkách mohli najít informace,které hledáte. www.bezlepkovadieta.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Prujem!

Název: Re: Re: Prujem!

- od: Renata     datum: 2009-12-27
Je mi 40 let a taky mám nesnášenlivost mléčných výrobků,má to převážná většina lidí aniž by o tom věděly.Mléko v dospělosti nepotřebujeme dnes je to pouze byznys,vápník nahradíte sezamem bud semínky nebo pastou tahiny,gomasiem,zakoupíte ve zdravých výživách,nelpěte na tom předsudku,že mléko potřebujeme.Renata
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Prujem!

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava