Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Kokos milk

- od: Papajana     datum: 2005-03-15
Je uveden v náhražkách, ale tento obsahuje laktózu. Zřejmě by ho tedy alergik pít neměl,že?Četla jsem rozdělení alergií, my máme zřejmě ten první typ, ovšem nechci riskovat, že budu držet přísnou hypoalergenní dietu a pak něco zkazím jedním nápojem...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Kokos milk

Název: Re: Kokos milk

- od: Bea     datum: 2005-03-17
ahoj, zjisti se, na co je dítě alergické. Pokud je alergické na bíklovinu KM, pak laktozu může , a tím, že se jí budeš vyhýbat ,si zkomplikuješ život ještě víc. Alergie na laktozu je jiná nemoc.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kokos milk

Název: Oprava věku

- od: Papajana     datum: 2005-03-15
omlouvám se, v 10 měsících
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Oprava věku

Název: Kyselina mléčná

- od: Papajana     datum: 2005-03-15
Mému synovi v 1 měsících v testech na alergologii vyšel jeden křížek u kravského mléka. ˇPlně kojím a snažím se tedy vynechat všechny potraviny,které ho obsahují. Hledala jsem např. tuk, pomazánku na chleba, na většině z nich jsou však uvedeny syrovátka apod., na Bianca od Setuzy je napsáno, že obsahuje kyselinu mléčnou. můžeu to tedy jíst?Máte s tím někdo zkušenosti? A v sekci Surovina a náhražky jsou uvedeny některé tuky, ty jsou čistě rostlinné? Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Kyselina mléčná

Název: Re: Kyselina mléčná

- od: Lenka, Petr     datum: 2005-03-16
Kyselina mléčná vzniká jako produkt mléčného kvašení za nepřípomnosti vzduchu- např. kysané zelí. Nemá tedy s mlékem kromě zavádějícího názvu nic společného. Kyselina mléčná tedy nevadí při alergii na KM. V sekci výrobků jsou uvedeny výrobky, příp. suroviny které jsou vhodné při bezmléčné dietě. Uvedená "másla" jsou rostlinné margaríny bez přídavků mléčné složky např. syrovátky, kaseinu, bílkviny apod a jsou našimi čtenáři a přispěvovateli již odzkoušená. Nevím, co si představujete pod pojmem "čistě rostlinná".Určitě obsahují složky které jsou aspoň částečně "nerostlinné" a určitým způsobem zde působila chemie - emulgátory, barviva, aromata apod. ale není zde zastoupena živočišná složka. U Vámi uváděného tuku neznám složení.Pokud objevíte další vhodné výrobky budeme rádi, pokud se s námi podělíte. Z tuků se používá Flora light, Perla tip, Provamel.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Kyselina mléčná

Název: Re: Re: Kyselina mléčná

- od: Papajana     datum: 2005-03-17
Děkuji mockrát za vysvětlení. Ano, tohle jsem na netu také našla, ale psali tam to co vy i při kvašení mléka, tak mě to zmátlo. Byla jsem včera na lovu tuku v Hypernově a objevila jsem ještě Alfavital + inulín od Setuzy,podle složení vypadá bezpečně, tak snad tím něco nezkazím. Rostlinné jsem myslela jednoduše bez obsahu živočišných složek.Děkuji ještě jednou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Kyselina mléčná

Název: Táňa

- od: Andy     datum: 2005-03-15
nemůžeš napsat něco víc o tom, čím se zabíváš?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Táňa

Název: Re: Více informací

- od: Webmaster - Alergie na mléko     datum: 2005-03-16
Vážená Táňo, pevně věřím, že Vaše úmysly i možnosti plně korespondují s tím, co nabízíte. Uveďte prosím bližší informace jinak budu nucen Váš příspěvek smazat. Bohužel už několikrát jsem narazil na zázračné léky a léčitele, které slibovali něco, co nemohli nikdy splnit, ale zato důkladně vyčistili peněženky zoufalých lidí. Omlouvám se, ale jsem povinen tento přísvěk vložit k Vaší velmi stručné a nekonkrétní prezentaci.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Více informací

Název: Alergii na stopě aneb step by step

- od: Hana     datum: 2005-03-15
Třetím rokem se krok za krokem snažím přijít na to, proč a hlavně na co mé tělo tak přehnaně reaguje, Mám alergii na KM, sekundárně na lepek a ... posledním hitem je atopický ekzém, který se mi rozvinul v listopadu a začátkem března po mírném odeznění mne atakoval o to silněji. V mém případě jde o alergii diagnostikovanou ve zralém věku čili prosím přítomné dospělé alergiky, aby se se mnou prostřednictvím e-mailu podělili o své zkušenosti. (Momentálně se snažím vystopovat, na kterou složku v potravě mé tělo zaregovalo ekzémem - jsem totiž na tvrdé bezmléčné dietě a odtud vítr foukat nemůže). Všem odpovím. Všem přítomným pak příjemné dny a hlavně ať se vašim dětem podaří vyklouznost alergii mezi prsty co nejdříve! :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergii na stopě aneb step by step

Název: Re: Alergii na stopě aneb step by step

- od: Odpovídám sama sobě     datum: 2005-03-15
Neuvedl se e-mail, a tak touto cestou uvádím na sebe (tedy opakovaně) kontakt pro elektornickou poštu: HANNAH2002@SEZNAM.CZ Přeji ještě jednou hezký den všem!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergii na stopě aneb step by step

Název: Perla typ

- od: Andy     datum: 2005-03-14
tak jsem dneska koukala na složení Perly a zjistila, že jí Niki vlastně může, tak jsem jí koupila. Je o 13kč levnější než Flora- super!!! Bohužel ale je jen na studenou kuchyni, takže i Floru budu kupovat dál Veroniko- Vajahit obsahuje syrovátku, takže jako náhražku za vejce jí Niki nesmí. Alerfii na sóju jsme si nenechali zjistit, ale Niki po sójovém mléku a jogurtech zatím žádnou reakci neměla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Perla typ

Název: Re: Perla typ

- od: papajana     datum: 2005-03-19
Andy, kolik je tvé holčičce a jaký druh sójového mléka jí dáváš? Potřebuji trochu poradit, začínám s HA dietou a jsem nepopsaný list.Jestli bys měla čas, jsem i na ICQ pod stejným nickem. Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Perla typ

Název: testování KM na alergikovi

- od: Bea     datum: 2005-03-13
Zdravím, 9.2. jsem se v této diskusi ptala, jestli máte některá zkušnosti s testováním kravského mléka na alergickém děcku. Odpověděla mi jen Lenka (děkuji). Prosím, přečtěte si ještě jednou můj dotaz z 9.2. se stejným názvem a odpovězte někdo. Děkuji Např. Andy uvádí některé recepty s jogurtem, takže její dcera jogurty může? Máte zkušenost s tím, že někdo má alergii na KM, ale přesto toleruje sýry nebo překvašené mléčné výrobky? Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : testování KM na alergikovi

Název: Re: testování KM na alergikovi

- od: Salma     datum: 2005-03-13
Dítě alergické na kravské mléko nesmí absolutně nic z kravského mléka: sýry, jogurty,šlehačku, máslo, smetanu, zmrzliny, smetanové omáčky atd. Vy stále zaměňujete alergii na kravské mléko s nesnášenlivostí laktósy. Tak jak se tu radí, přečtěte si pozorně a důkladně informace, které jsou již na webu k mání. Ještě k Vašemu předchozímu dotazu z února: Na alergologii můžete chodit třeba i s 2měsíčním dítětem !! Ve Vašem případě je to rozhodně nutné, protože potravinové alergie se velmi často po 2.-4.roce života překlopí v alergii na inhalační alergeny (pyly, plísně, roztoči, zvířecí srst apod.). Pokud jste z většího města, objednejte se na dětskou kliniku sama. S Vaší anamnésou Vás opravdu nemohou vyhodit. Nebudou-li Vás chtít vzít bez doporučení, může Vám ho napsat opravdu kdokoliv, včetně ORL specialisty, nemusí to být jen dětská.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: testování KM na alergikovi

Název: Re: testování KM na alergikovi

- od: Andy     datum: 2005-03-13
Buchtu s jogurtem jsem ještě nezkoušela. Kupuji Niki ve Zdravé výživě sójové jogurty, ale mají jen ovocné. Objedla jsem si tedy sójový bílý a sójovou kyšku a buchtu zkusím- poprvé. Pak dám vědět. Jinak včera jsem pekla perník a je dobrý- teda byl :-) Pudink-perník 3 hrnky polohr mouky 1 hrnek cukru 2 hrnky mléka 1 hrnek oleje 1 bal. kakaového pud. prášku 1 bal. kypř.pr. do perníku 1-2 lžíce kakaa všechno zamícháme, nalejeme na plech a upečeme Jinak Niki nedávám žádné mléčné výrobky- sýry, tvarohy, zakysané výrobky apod...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: testování KM na alergikovi

Název: Re: testování KM na alergikovi

- od: Petr     datum: 2005-03-14
Dovolím si odpověď ačkoliv máme alergii na laktózu. Naše lékařka na základě výsledků testů říká, že určitá tolerance mléka existuje i u alergiků, a je třeba to stopové množství případně vyzkoušet, právě zakysané mléčné výrobky by údajně měly vyhovovat více než nezakysané. Obdobné je to údajně i u sýrů. U Petíka bohužel tolerance vůči kysaným produktům a sýrům není žádná :-( .
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: testování KM na alergikovi

Název: Re: Re: testování KM na alergikovi

- od: salma     datum: 2005-03-14
TO JE ABSOLUTNI NESMYSL! Prosim Vás maminky, které sem píšete, to je základní věc: alergie na bílkovinu kravského mléka je velice závažná a znamená důsledné a absolutní vyřazení všech preparátů až do 2-4 let života. Potravinové alergie většinou ustupují během 3.-5.roka života. Pak teprve má smysl začít velmi opatrně experimentovat. Nejdříve začít s tvrdými sýry. Teprve po několika týdnech, kdy jsou tolerovány lze opatrně zkusit kysané výrobky. Proč začínat s tvrdými sýry souvisí s alergií na kasein. Ta je nejméně častá.Tvrdé sýry obsahují převážně kasein, proto se začíná s tím, na co je nejméně častá alergie. Minimálně do dvou let (možná raději do tří) však s žádnými pokusy neexperimentujte. Bez ohledu na to, co Vám kdo kde tvrdí.Nejdříve si řádně přečtěte např články pana primáře Frühaufa, spoléhejte nejvíce na své vlastní znalosti, které si načtete z odborné literatury.Myslím opravdu odbornou literaturu ne léčitelské rady či laické.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: testování KM na alergikovi

Název: Re: Re: Re: testování KM na alergikovi

- od: Marek     datum: 2005-03-17
Pokud to bude možné, můžete prosím vysvětlit jak to myslíte s tím, že alergie na kasein je méně častá? Které bílkoviny v mléce jsou tedy ty horší a v kterých potravinách se vyskytují?
Jinak v tom ostatním s Vámi celkem souhlasím, určitě není radno experimentovat, zvlášť v domácích podmínkách a bez bližší znalosti problému. Ta původní otázka byla ale myslím o testování u lékaře.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: testování KM na alergikovi

Název: Re: testování KM na alergikovi

- od: Veronika     datum: 2005-03-14
Muj 17ti mesicni syn ma alergii na KM (mimo jine) a bylo nam receno, ze muzeme lehce zkouset tvrde syry a zakysane vyrobky. Zkusili jsme male mnozstvi tvrdeho syra a vysledkem byl ukrutny prujem, takze na pokus se zakysanymi vyrobky zatim nemam nervy ... Rozhodne bych pockala az do vyssiho veku ditete. Muj syn ma bohuzel alergii i na soju, takze nemuzeme ani nahrazovat sojovymi vyrobky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: testování KM na alergikovi

Název: tažený štrůdl bez vajec a mléka

- od: Bea     datum: 2005-03-13
další vhodný a chutný recept na sladkost: velká lžíce sádla, lžíce cukru, 1/2 lžičky soli, asi 1/4 kg hladké mouky, vše zalít 1/2 hrnkem horké vody a zpracovat na těsto, které se nelepí, tj, popř. přidat mouku, ale ať to není tuhé. Pak si nastrouháme hodně jablek se slupkou, mezitím těsto přemícháme. Z těsta vyválíme 2 pláty na štrůdl, tenké, velké asi jako plech. Potřeme olejem, jemně posypeme strouhankou, dáme jablka, cukr, skořici, zamotáme 2 nohavice štrůdlu, dáme na vymaštěný plech. Pečeme na 200, asi 1/2 - 3/4 hodiny, potíráme olejem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : tažený štrůdl bez vajec a mléka

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava