Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: díky

- od: Andy     datum: 2005-07-17
všem za příspěvky Jen se ještě jednou zeptám, zda někdo přesně neví, jak se dělá vyšetření Enterpbiopsie- odběr malého vzorečku sliznice tenkého střeva- obvykle v dvanácterníku...???
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : díky

Název: Re: díky Enterpbiopsie

- od: Petr     datum: 2005-07-17
Celý zákrok spočívá v tom, že pacient dostane látku, která umožní, že je schopen podlačit dávicí reflex a lékař zavede sondu přes ustní dutinu, hltan a žaludek do tenkého střeva, kde odebere vzorek tkáně. Vše se dělá pod rentgenem, aby měl byl lékař schopen sondu vůbec zavést. Potom trvá 4 - 8 týdnů než kulturu vypěstují a otestují na intoleranci lepku. Zákrok je sice nepříjemný, ale na druhou stranu to zní drsněji než jaké je to ve skutečnosti, protože je to za 5-10 minut hotovo (samotné zavedení sondy). Poté je hospitalizace cca 4 hodiny, kdy děcko prijímá pouze tekutiny nebo tekutou stravu, ráno před zákrokem nesmí snídat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: díky Enterpbiopsie

Název: Re: Re: díky Enterpbiopsie

- od: Andy     datum: 2005-07-17
no tak to je tedy hrozný. Zní to šíleně a už teď mám sevřený nejen žaludek!!! Ale děkuju
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: díky Enterpbiopsie

Název: Re: biopsie

- od: Bea     datum: 2005-07-19
Ahoj Andy, známé dcerka na tom odběru ze střeva byla. Dělali jí to asi na 4x a nikdy se jim nepovedlo odebrat vzorek střeva, vždy jí vzali kousek žaludku, po páté už k tomu ta matka nedala souhlas a drží bezlepkovou dietu i bez tohoto vyšetření. Mám pro tebe jediný tip. Trvej na tom, aby to malé dělali pod narkózou, je to pro ni menší hrůza. Té dcerce od známé to dělali naposledy taky pod narkózou, protože kvůli jejímu pláči jí to pokaždé vzali špatně, a vlastně i naposledy se jim to nepovedlo, ale aspoň ji netrápili.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: biopsie

Název: Re: Re: biopsie

- od: Petr     datum: 2005-07-19
Já bych byl s tou celkovou narkózou opatrnější, protože je to záběr i pro dospělého človeka. My konkrétně jsme byli na tomto vyšetření v Praze na gastrologii a dělal to pan primář osobně a jak jsem již psal nebylo to zase tak drsné. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: biopsie

Název: Re: Re: Re: biopsie

- od: Andy     datum: 2005-07-19
no vy mi teda dáváte!!! Já snad nebudu strachy spát!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: biopsie

Název: Re: bez obav!

- od: Hanka     datum: 2005-07-21
Absolvovala jsem sama toto vyšetření před 3 lety. Bylo nepříjemné, pravda, ale nebolestivé. Mne mé výsledky potěšily. Totéž přeji Vám, takže: bez obav!! :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: bez obav!

Název: Re: Re: bez obav!

- od: Andy     datum: 2005-07-21
no, snad... Ale znáš to- malé dítě... Moc díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: bez obav!

Název: Příběh Štěpánka - aktualizace

- od: webmaster     datum: 2005-07-16
Jen si dovolím upozornit, že jsem konečně aktualizoval příběh Štěpánka v sekci Příběhy. Omlouvám se paní Denise, že mi to trvalo tak dlouho, ale zapomněl jsem .... Doufám, že tento fakt neodradí další návštevníky Alergie na mléko v tom aby zasílali své připomínky, příběhy, recepty a články. :-) P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Příběh Štěpánka - aktualizace

Název: amaranth

- od: krs     datum: 2005-07-14
www.amaranth.cz - bezlepková mouka..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : amaranth

Název: pro Andy

- od: Veronika     datum: 2005-07-13
Milá Andy, kupuji v biopotravinách kaši pohankovou instantní, je moc dobrá a je hotová během chvilky. Na stránkách www.probio.cz najdete ještě další výrobky z pohanky a také jsou tam recepty, s určitými úpravami by se snad dalo něco použít. Držím palce Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : pro Andy

Název: pro Andy

- od: Míša     datum: 2005-07-13
jeste oprava - mam tam chybu ve vete, ze pokud by se jednalo o celiakii a delali by Niki biopsii streva
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : pro Andy

Název: Re: pro Andy

- od: Andy     datum: 2005-07-13
Ano, nejde prý jen o nesnášenlivost na lepek, měli bychom úplně vynechat mouku- tudíž ne bezlepková dieta, ale celiakie. Na biopsii střeva bysme se měli objednat po 5.9.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: pro Andy

Název: Re: Re: pro Andy

- od: Míša     datum: 2005-07-15
Andy a tu bezlepkovou dietu mate mit okamzite? Ja jsem cetla, ze kdyz ma dite podstoupit biopsii streva, tak by prave lepek vyrazovat nemelo, aby se celiakie mohla potvrdit nebo vyvratit. Kdyz totiz bude drzet tu dietu pred biopsii, tak to strevo se muze spravit a pak bude vysledek negativni, ale nebude spravny. Zkus se podivat na stranky o celiakii. Hlavne do te poradny. Mozna se mylim, ale cetla jsem to z vice zdroju. Nasla jsem vyjadreni dr. Kulhanka, ktery odpovida prave na www.bezlepkovadieta.cz - Ke zjištění diagnosy celiakie v tomto případě je nutné se cca 3 měsíce stravovat "normálně", t.j. konzumovat běžnou stravu s lepkem, a poté provést nové serologické vyšetření a enterobiopsii. S pozdravem dr. Kulhánek Andy, ja Niki drzim moc palce, jen chci pomoct. Nejsem zadny odbornik, jen jsem toho hodne precetla a myslim, ze by byla skoda, aby se neco zvoralo a musela treba na to vysetreni pak znovu. Urcite bys to mela konzultovat s gastroenterologem, jestli tu mouku vyradit nebo ne. Preju pokud mozno pekne leto. Míša
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: pro Andy

Název: Re: Re: pro Andy

- od: aaa     datum: 2005-07-16
Myslím,že Andy v tom nemá jasno.Celiakie je diagnóza,nemoc,bezlepková dieta je jediný způsob léčby celiakie. Jinak se připojuji rozhodně k Míše.Když se podíváte do archívu www.bezlepkovadieta.cz ,sekce - poradna - najdete tam důrazné varování před nasazením bezl.diety před biopsií.Při této dietě (a trochu štěstí )se střevo upraví do 1 měsíce a co pak chcete vyšetřovat? Abyste malou netrápili jen kvůli neznalosti lékařů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: pro Andy

Název: Re: Re: Re: pro Andy

- od: Petr     datum: 2005-07-16
Když měl jít Peťka na biopsii, tak nám určitě zakázali dodržovat bezlepkovou dietu, protože by to zkreslilo výsledky vyšetření, takže určitě je nutné zařadit před tímto vyšetřením i obilniny a lepek jako součást stravy. Pokud se tak neučiníte, tak jen ztratíte čas a půjdete na ono vyšetření znovu a je to poměrně nepříjemné, ikdyž samotná biopsie (jako vyšetření) několik minut a jen je třeba zústat s děckem půl dne v nemocnici, protože dostane "dobrůtku", která ho totálně omámí a chvíli trvá než se organismus zotaví. Jinak Peťka obsolvoval toto vyšetření dvakrát a čím byl starší tím to bylo více v pohodě. Jinak název je strašidelnější než samotné vyšetření. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: pro Andy

Název: pro Andy

- od: Míša     datum: 2005-07-13
Ahoj, cetla jsem pribeh Niki a je mi moc lito, ze se pridavaji dalsi problemy. Ja jsem o nesnasenlivosti lepku precetla hodne (i kdyz problemy meho syna jsou asi se slinivkou - zatim cekame na vysledky). Je rozdil mezi alergii na psenici a dalsi mouky a celiakií (prirovnala bych to k rozdilu mezi alergii na KM a nesnasenlivosti laktozy). Pokud by se melo jednat o celiakii a delali Niki biopsii streva, tak pry prave neni dobre vysazovat lepek, protoze pak se nemusi nic poznat. Je to i u krevnich testu. Myslim, ze docela dobre informace najdes na www.bezlepkovadieta.cz tam je poradna, radil tam driv dr. Uteseny, ktery je velka kapacita na celiakii v Brne. Drzim moc palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : pro Andy

Název: díky

- od: Andy     datum: 2005-07-12
moc vám všem děkuju. Jsem z toho ještě furt tak nějak mimo. Řešit něco po telefonu s tím, že mám změnit dietu a že za 2měsíce se dozvím jak...divný. nechce se mi do toho, muž mi říká: přežila to do teď, bude žít dál, nedělej z ní pokusného králíka... Ale já musím. Teď bych jí už vědomě ubližovala. Akorát nevím, jak jí zakázat doposud možné. Na jiné mléko a jiné potraviny si zvykla, protože kravské mléko a vejceč nikdy nejedla, ale teď, když ví, jak chutná obyč rohlík a já jí upeču nějaký pohankový...Bude to těžký a bez vajec o to horší. Moc na výběr nemáme:-((
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : díky

Název: Re: díky

- od: dita     datum: 2005-07-13
Ahoj Andy, nedalo mi to, a znovu četla ten tvůj deník.Když jsem si promítla, že průběh alergie má Tvoje Niki obdobný jako Verunka je to hrůza. Nevím jestli jsi již koukala na stránky o bezlepkové dietě, ale psali tam že snad oves by neměl vadit pokud při pěstování a zpracování nepřijde do styku s lepkem. Já myslím, že si malá zvykne. Uvidíš až jí koupíš "alternativní"rohlík. Ale prosím Tě napiš mi proč nesmíte rýži ani kukuřici. Jak jsem psala Verunka má s rýží potíže ale celiakici jí používají normálně. V obchodě jsem viděla (Tesco)směs na bezlepkový mazanec. Bohužel pro mě je tam rýžová mouka,v kaši Sinlac zase 52 % rýžové mouky apod. Dnes jsem v Kauflandu koupila jáhlové vločky - výborné.Místo krupicové kaše.Snadná příprava a za 10 min. může malá jíst. Já vím, je to jedno jídlo, ale až se zorientuješ, bude to lepší. Já někdy kolem poloviny srpna jdu k MUDr. Fuchsovi - budu se hodně ptát, tak pak napíšu informace, pokud by Ti mohly pomoci. Navzdory tomu, že naše děti mají taková trápení je skvělé, že existují tyto stránky a internet a člověk se může rychleji dopátrat jak informací tak lidí, kteří jsou na tom úplně stejně. Tak ještě jednou držím Vám pěsti. Všem ostatním děkuji za info ohledně "kuchařky" od M. Fuchse.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: díky

Název: Re: Re: díky

- od: Andy     datum: 2005-07-13
K Mudr.Fuchsovi chodíme také. Právě s ním jsem měla včerejší telefonát, kde mi zdělil, že veškeré obiloviny krom pohanky a amarantu prostě vyloučit. Ostatní hodnoty má dost vysoké, takže raději ne. Fakt nevím a opravdu netuším co dál. Dnes jsem navštívila zdravou výživu. Bezlepkových potravin mají kvanta- i hotové pečivo, ale ty obsahují buď něco z vajec nebo mléka apod. a nebo již zmiňovanou kukuř. a rýžovou mouku a to ve větší míře např. k pohankové. Takže jsem koupila jen bezlep. mouku Unimix, ale netuším, co s ní a pohankové těstoviny- kolínka. Můžu jí i nadále do potravin přidávat ovesné mléko. Prodím tě, ty jáhlové vločky jsou v krabici nebo pytlíku? jak se připravují? Ale nevím, zda je smí. Budu muset stejně asi počkat až na testy na gastru. Opravdu netuším, co a jak dál!?!?!?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: díky

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava