Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: homeopatie - laktóza

- od: Petr     datum: 2005-11-18
dobrý den, zatím se snažíme léky, které obsahují laktózu vynechávat. Pokud navážu na předchozí odpověď na příspěvek pána, který se ptal na nedodržování bezlaktózové diety - naše limitní množství laktózy pro konzumaci je asi velmi nízké a spotřebováváme ho konzumací speciálního mléka. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: homeopatie - laktóza

Název: Laktóza

- od: emini5     datum: 2005-11-17
prosím nevíte někdo co se může stat když ma někdo alergii na laktózu a nedodržuje to??? prosssssíííííímmmm!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Laktóza

Název: Re: Laktóza

- od: Petr     datum: 2005-11-18
Asi je potřeba rozlišit alergii na mléko (bílkovinu kravského mléka) a intoleranci laktózy, což není alergie v pravém slova smyslu (viz článek Alergie na mléko a intolerance laktózy). Pokud je pacient intolerantní na laktózu, tak může existovat určité limitní (kritické) množství lakózy, které by nemělo mít vliv na organizmus. Pokud tuto hranici překročíte, tak to může skončit hospitalizací v nemocnici (což se stalo nám, když Petík snědl jeden jogurt), nebo můžete mít potíže trávení spojené s průjem, bolestí břicha nebo zvracení. Další problémem je dlouhodobé nedodržování diety tzn. zatěžování trávicího traktu a zejména střev, což může vést k dalším problémům se vstřebávání potravy (nejen mléčné potravy). P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Laktóza

Název: Re: Laktóza

- od: Iveta     datum: 2006-03-31
bb
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Laktóza

Název: Informace webmastera

- od: Petr     datum: 2005-11-17
Dnes jsem vložil do systému novou stránku seznam příspěvků, kterou naleznete v sekci diskuze. Máte možnost procházet témata diskuze podle roků a podle jednotlivých písmen. Veškeré připomínky jsou vítány. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Informace webmastera

Název: PF 2006

- od: webmaster     datum: 2005-12-29
Vše jen to nejlepší v novém roce, hodně zdraví, lásky a štěstí přejí Petr a Lenka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : PF 2006

Název: Re: PF 2006

- od: Andy     datum: 2005-12-31
Do Nového roku přeji všem hlavně zdravíčko
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: PF 2006

Název: Re: Informace webmastera

- od: Petr     datum: 2006-03-08
Dobrý den, děkuji autorum se jmény Bea, Dita a Petra za vložené recepty a omlouvám se že mi to trvalo tak dlouho. Dále jsem vložil příspěvek Dominiky, ktera napsala opravdu krátký příbeh o bezlepkové diete, ale myslím, že je svým způsobem přesný. Pokud máte někdo další příspěvky, články nebo recepty, tak je prosím vložte nebo je případně zašlete na email.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Informace webmastera

Název: Nový recept - Lasagne

- od: webmaster     datum: 2006-05-29
Dobrý den, Lenka vložila recept na Lazáně /nebo chcete-li italsky na Lasgne/, dělá je belzepkové a bezmléčné a jsou výborné :-) . Najdete je v sekci recepty. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nový recept - Lasagne

Název: dlouhotrvajici alergie

- od: hana     datum: 2005-11-16
mam uz asi mesic a pul na tele pupeny ,ktere se obevi a zvetsi na velke mapy , jsou ruzne na tele , hlava , oci rty a proste vsude obevi se a pak zmizi , nevim co to je />? muze mi nekdo poradit? jo a svedi
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : dlouhotrvajici alergie

Název: Re: dlouhotrvajici alergie

- od: Petr     datum: 2005-11-17
Dobrý den, ačkoliv bych Vám velmi rád poradil, tak nevím, zda je možné provést diagnózu na základě uvedených příznaků, protože může jít stejně tak o potravinovou alergii nebo intoleranci nebo o alergii jiného původu, ale také by mohlo jít o úplně jiný problém. Doporučuji Vám co nejrychleji navštívit lékaře a probrat to s ním. Možná jde o maličkost, ale také by mohlo jít o zdravotní problémy, které by bez léčení mohly přejít v nepříjemné a nebezpečné zdravotní komplikace. Pokud by se jednalo o potravinovou alergii nebo potravinovou intoleranci, je potřeba vysledovat, po které potravině nebo potravinách potíže přicházejí nebo se zvětšují. Například v případě Duhringovy nemoci se dělají velké ekzémy zejména v okolí kloubů a kostí a jediný způsob, jak to léčit respektive utlumit je bezlepková dieta. Akutní akzémy se léčí pomocí silných mastí a léků, které dlouhododě organismu neprospívají.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: dlouhotrvajici alergie

Název: Re: Re: dlouhotrvajici alergie

- od: hana     datum: 2005-12-14
dekuji za odpoved, u doktora jsem byla a ten mi rekl , ze je to nejaka alergie ale neda se zjistit jaka a tak mam porad jist prasky proti alergii. porad se mi delaji ty otoky a je to o nervy kolikrat se stim uz rano probudim a tak nevim z ceho to asi tak je . jinak ja nejsem v cesku a tak nevim jestli je doma neco jineho nez to co mi rekl on , a to , ze stim musim zit . a je to opravdu neprijemne , kazdy den mam telo v svedivem stavu a nebo mam otekly oblicej.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: dlouhotrvajici alergie

Název: Re: Re: Re: dlouhotrvajici alergie

- od: Petr     datum: 2005-12-14
Musím říci, že vyjádření Vašeho lékaře mi přijde dost nešikovné a neodborné, musíte hledat příčinu a asi bych doporučil i změnu lékaře. Pokud máte přístup k internetu a umíte anglicky, tak zkuste najít své symptomy a podle toho můžete nalézt i příčinu. Určitě to řešte i s jiným lékařem. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: dlouhotrvajici alergie

Název: Ještě o vápníku

- od: Marcela     datum: 2005-11-16
Nedávno jsme navštívili se synem (2 a 3/4) naši alergoložku, a ta nám vysadila mléko v jakékoli podobě a jako náhradu nám doporučila, cituji: Domácí "Jehněčí dieta dle Rezzy a Cardiho": Jehněčí maso(nebo vepřové)- 100g, olivový olej - 40g, předvařená rýže - 70g, vápník - druh dle doporučení lékařky (nám ho hradila VZP) - 300mg, sůl a 1 l vody. 1 litr této diety odpovídá 750 kaloriím a nahradí 1 litr mléka!!! Vše se samozřejmě připraví v jedlé podobě pro dítě. A ještě bych přidla citaci z knihy Jiřího Janči - Co nám chybí (nakl.Eminent): Při nedostatku vápníku dochází o odebírání vápníku z kostí, nejprve z čelistí a pak ze žeber, obratlů a kostí končetin. Abychom ale měli "hustější" kosti a zuby, je ovšem kromě vápníku třeba i dostatek vit.D,C a kyseliny listové. Přisvojitelnost vápníku v těle je vázána na přítomnost vit. D a i hořčíku. Dále uvádí obsah Ca v některých potravinách v mg na 100 gramů potraviny: sýry - od 700 do 995, sýry tavené tučné - 430 až 530, mléko a kefír - 118, celé vejce - 48, žloutky - 147(asi 6,5ks), šproty - 1003, sardinky bez oleje - 437, různá zelenina - 45až95. Takže z mé strany o vápníku je to vše, snad to někomu pomůže v orientaci. Ahojte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ještě o vápníku

Název: Re: Ještě o vápníku

- od: Monika     datum: 2005-11-16
Ja jsem psala o té knize a tam jsou i tabulky hodnot kolik jaká potravina obsahuje vápníku.např.100ml kravského mléka obsahuje 117-119mgvápníku a pomeranč střední vel. ho má 50-110mg a pro děti 1-6let je definovaná denní dávka 500-900mg vápníku.je to knížka napsaná doktorem určená i pro lékaře,když jsem si jí četla tak mě strach o vápník a pod. přešel.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ještě o vápníku

Název: Re: Re: Ještě o vápníku

- od: Petr     datum: 2005-11-17
Dobrý den, podle mne nejde pouze o hodnoty množství vápníku v potravinách nebo potravinových doplňcích, ale jde také o fakt, jak je tělo schopné vápník vstřebat. Obecně lze konstatovat, že absence mléka ve stravě není pro příjem vápníku problémem, ale na druhou stranu můžeme na případě našeho Petra (popisovala to v předchozích příspěvcích Lenka) konstatovat, že vápník mu chybí a v určitém období vývoje je nutné ho asi doplňovat. Vzhledem k alergické reakci na citrus pro nás konkrétně pomeranče nepřipadají v úvahu. Kdysi se tvrdilo, že pokud dítě okusuje zdi, jde o jasný projev nedostatku vápníku - otázkou je zda se na to dá v dnešní době spolehnout :-).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ještě o vápníku

Název: Re: Re: Re: Ještě o vápníku

- od: Aneta     datum: 2009-02-12
Dobrý den chtěla bych se zeptat ....je mi 14 let a hrozne mi chutná okusování zdi....je to ostuda ja to vim nasi nevi co se mnou....mam zanet zaludku ale to mi nasli uz pred 2 roky a to jsem zed nejedla...ach jo hrozne mi to chutná...nevim jak s tím přestat zkousela jsem si tu chut zdi nekde najit v dalsich potravinách,ale nic....poradte mi prosim.....:( děkuji...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Ještě o vápníku

Název: Re: Ještě o vápníku

- od: Blanka     datum: 2009-02-12
Tělo přijímá vápník lépe z rostlinných zdrojů než z živočišných. Přemíra bílkovin a fosfátů jeho vstřebávání blokuje.Např. ve 100g sezamu je ho asi tolik jako ve stejném množství sýru eidam, mandle a petrželka +-250mg, fenykl a tofu přes 100mg, brokolice skoro 90mg (vše ve 100g).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ještě o vápníku

Název: Nikdo neporadí

- od: Monika     datum: 2005-11-16
Měla jsem doktorku na dvě věci tak zvaně nic neřešilaDcera je alerg.na kravskou bílkovinu.Teď mám novou doktorku a ta mi půjčila knížku ALERGIE ČÍHÁ V JÍDLE A PITÍ od Martin Fuchs nakl.ADÉLA.Jsou tam většinou odpovědi na co se všichni ptáte o vápníku,co kupovat a pod.+diagnózy a není to jen o mléce,ale i zkřížené alerg.+mouka+ovoce+zeleniny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nikdo neporadí

Název: Re: Nikdo neporadí

- od: Petr     datum: 2005-11-17
Dobrý den, jedním z důvodů vzniku našeho webu bylo zvýšení povědomí o problematice potravinové alergie a potravinové intolerance nejen mezi laickou veřejností, ale také mezi lékaři. Naše zkušenost je taková, že na gastroentrologiích jsou kompetentní odborníci, ale někdy je problém na straně obvodních lékařů, pediatrů a co mne překvapuje nejvíce i u alergologů. Podle mne je celý problém u těch nekompetentních v tom, že nemají zájem se dále vzdělávat a k dalšímu vzdělání je donutí pouze opravdu vážný případ, což asi není ten správný motiv pro další profesní růst. Lenka o tom napsala článek Výběr pediatra (odkaz je v sekci články a vede ještě na starou alergii - alergie.mleko.webz.cz ). Pokud byste měla chuť napsat recenzi na uvedenou knihu, určitě ji rádi zveřejníme. Kontaktovat mne můžete na email info@potravinova-alergie.info .
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nikdo neporadí

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava