Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: intolerance laktózy

- od: loudova     datum: 2010-06-30
To nevím, ale třeba curenzym je dobrý na posílení imunity, při jakékoliv zátěži - sportovní či oslabení nemocemi. Intolerance je zřejmě alergologický problém.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: intolerance laktózy

Název: Re: intolerance laktózy

- od: Hana Marsault     datum: 2010-06-30
Dobry den, nemam odpoved na Vasi otazku, ale chtela jsem Vam nabidnout kojenecke mlicko bez laktozy (mohla byste ho zkusit, treba pomuze). Koupila jsem ho dceri, u ktere jsem predpokladala intoleranci laktozy, ale ukazalo se, ze jde spis o lepek. Je neotevrene, pro deti od narozeni, koupene ve Francii pred mesicem, expiracni doba 10.3.2011. Poslala bych Vam ho na dobirku za symbolickych 100Kc (stalo skoro 500Kc). Kdybyste mela zajem, nebo nekdo jiny, poslete email a domluvime se.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: intolerance laktózy

Název: pokracovaci mlicko bez laktozy

- od: Hana Marsault     datum: 2010-06-22
Dobry den, ma 18ti mesicni dcera trpela castymi prujmy (4-7x denne) a tak jsem zkousela vysadit leccos z jejiho jidelnicku, vcetne BKM, laktozy a lepku. Stolice se ji srovnala teprve pri vysazeni lepku (bezlepkovou dietu jsme dodrzovali tyden, pak nam ale pani doktorka rekla, ze pro zjisteni alergie z krve musime lepek zase nasadit). Zajimave je, ze po opetovnem zavedeni lepku zustala stolice upravena. Nesetkal jste se s tim nekdo? Jak je to mozne? Pani doktorka tim padem ani krev odebirat nebude...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : pokracovaci mlicko bez laktozy

Název: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Janina     datum: 2010-06-15
Zdravím, ráda bych se zeptala maminek, které delší dobu držely bezmléčnou dietu při kojení prcka s ABKM. Jak se vám pak vracelo na mléčné výrobky? Snášely jste to bez problémů nebo se vám dostavily nějaké zažívací potíže? Já držela dietu asi 3/4 roku, ale nyní po snězení několika sýrů mi to vůbec nedělá dobře, proto by mě zajímalo, jestli je to normální.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

Název: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Vera     datum: 2010-06-16
Jaké máte konkrétněji obtíže? Víte, ono dítě může mít alergii právě na potraviny, které nedělají dobře mamince (ale dlouhodobá konzumace nikdy alergii neukáže, to ukáže až právě pauza, kterou jste udělala) - takže je možné, že máte reakci na BKM vy taky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

Název: Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Janina     datum: 2010-06-16
Musím říct, že mě to napadlo, ale nechce se mi tomu věřit :o)) Spíš bych to ale tipovala "jen" na reakci na potravinu, kterou tělo dlouho nemělo. Těžko říct, nemám s čím porovnat. Obtíže jsou bolest břicha, akutní průjem, nevolnost, nadýmání. Teď je to druhý den, pomalu to ustupuje, ale dobře mi ještě není.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

Název: Re: Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Vera     datum: 2010-06-17
Takhle se právě testují už poměrně dlouho (EET test) potraviny- když se nasadí potravina po pauze a působí nějakou reakci, je vidět, že tělu vadí (není normální, aby i po dlouhé době nekonzumace byla na něco reakce). Ty obtíže vypadají na obtížné trávení laktózy, což je úplně normální - enzym na trávení laktózy (laktáza) je mláděcí enzym a v dospělosti je ho holt poskrovnu, je to tak u všech savců. Někdo má laktázy víc, někdo míň - schválně zkuste nezakysaný výrobek (ty mají laktózy nejvíc, u zakys.je lakt.natrávena půs.bakterií) - třeba nějaký smetánek nebo rovnou mléko. Když vám bude zle, tak "jste doma" :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

Název: Re: Re: Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

- od: Janina     datum: 2010-06-25
Tak to vypadá, že se jednalo jen o shodu náhod. Vyzkoušela jsem jak mléko, tak i další mléčné výrobky a krom toho, že je mi víc jakoby "těžko" (než dřív, když jsem ml. výroky nejedla), mi už špatně nebylo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Ukončení delší bezmléčné diety .. jak to šlo?

Název: sociální dávky - potravinová alergie

- od: Jana     datum: 2010-05-31
Dobrý den, prosím o radu, četla jsem sice články o sosiálních dávkách na tomto webu, ale na úřadě o tom nechtějí nic slyšet. Je stále ještě možné čerpat nějaké dávky resp. navyšuje postižení potravinovou alergií životní minimum? Mám desetiměsíčního syna s potvrzenou potravinovou alergií na pšenici, lepek, bílkovinu kravského mléka, vejce a ořechy. Jako náhradu mléka může pít jen Neocate. Náklady na péči o synka jsou samozřejmě poměrně vysoké a to i za předpokladu, že nekupuji hotové výrobky (které jsou pro něj plné alergenů), vařím mu vlastní jídlo a pečivo peču sama. Na úřadě mi však řekli, že jakékoliv dávky mohu čerpat pouze za předpokladu, že máme na rodinu (tři lidé) příjem menší než 9 000 Kč. Než jsem odešla na mateřskou, platila jsem daně jak mourovatá a přijde mi neuvěřitelné, že v době, kdy krátkodobě (v době rodičovské dovolené) potřebuji od státu pomoc, žádnou nedostanu, kromě směšného rodičovského příspěvku. Je tomu skutečně tak? Máte někdo nějaké zkušenosti s čerpáním dávek či navýšením životního minima? Poradíte mi, co s tím? Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : sociální dávky - potravinová alergie

Název: Re: sociální dávky - potravinová alergie

- od: Adéla     datum: 2010-06-01
Já vám moc neporadím, ale nedá mi to, abych si taky nepostěžovala: v 3 letech dcery (s alergiemi přesně stejnými, co popisujete vy +ještě na další potraviny -např.jablko, mrkev, atd.atd., s tím, že po pozření např.stop BKM nebo vajec má anafylaktický šok; taky máme Neocate) jsem žádala o RP do 7mi let, protože mi ji nevzali do školky (nemůže se tam stravovat a navíc, riziko, že by dostala do ruky třeba bonbon se stopami BKM -těžko si přestavit, jak učitelka píchá Epipen...)-a nedostala ho (ani po odvolání), dítě bylo uznáno pouze jako dlouhodobě nemocné, což nedává nárok na RP do 7mi let. Žádala jsem tedy alespoň o PnP (příspěvek na péči) 1.stupeň- a nedostala ani ten, v řízení o PnP dítě bylo shledáno zcela zdravým!!!(posudkové řízení o PnP nemá co dělat s řízením o RP do 7mi let, proto v jednom řízení může být dítě uznáno jako dlouhodobě nemocné a v druhém jako zdravé-tak , aby maminka neměla na nic nárok). A co teď? Zůstat s dítětem, které stojí opravdu nemálo peněz, doma absolutně bez příjmu??! Nemám slov...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: sociální dávky - potravinová alergie

Název: Re: sociální dávky - potravinová alergie

- od: Vera     datum: 2010-06-01
Obávám se, že vás zklamu. Kdybyste si požádala o zdrav.posudek na dítě, které by bylo uznáno jako dlouhodobě nemocné, pak Životní minimum (ŽM) by bylo z 7080 Kč (2880=1.dospělá osoba v domácnosti + 2600=Každá další dospělá osoba v domácnosti + 1600=dítě do 6let věku) navýšeno na 7400 Kč (2880+2600+1600*1,2 =7400;koeficient 1,2 odpovídá dlouh.nem.dítěti). Zákon říká: " Nárok na přídavek na dítě má nezaopatřené dítě, které žije v rodině, jejíž rozhodný příjem je nižší než 2,4násobek částky životního minima rodiny." Takže vaše ŽM za předpokladu, že dítě bylo uznáno dlouh.nemocným, je 7400 - vynásobíme *2,4 = 17 760. Pokud tedy máte rodič.příspěvek 7600Kč, váš manžel by musel vydělávat max. 10 160Kč, abyste dosáhla na příspěvek na takové dítě (neb rodič.příspěvek matky se do celk. příjmů započítává též). Pokud by však vaše dítě bylo uznáno jako dlouhodobě zdravotně postižené (což je sice u 10M dítěte nepravděpodobné, ale uvažujme to) - pak koeficient =2,4, vaše ŽM by bylo 9320 Kč, vynásobme toto *2,4=22 368 Kč je hranice rozhodného příjmu pro nárok na přídavek na dítě. Po odečtení rodič.příspěvku 7600Kč zjistíme, že váš manžel může vydělávat max. 14768 Kč, abyste dosáhla na přídavek na dítě. Tento přídavek na dítě by činil v obou uvažovaných případech 500 Kč.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: sociální dávky - potravinová alergie

Název: Re: Re: sociální dávky - potravinová alergie

- od: Jana     datum: 2010-06-01
Děkuji za informace.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: sociální dávky - potravinová alergie

Název: E-cka u celiakie

- od: Monika     datum: 2010-05-27
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jaká Ečka může celiaki k.Dceři (3roky) diagnostikovali celiakii s totalní atrofií tenkého střeva a nutná bezlepková dieta.U většiny potravin už jsem našla obsah,ale u sýrů a jogurtů je jen obsah E a v tom se nevyznám.Děkuji za odpověď.Monika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : E-cka u celiakie

Název: Re: E-cka u celiakie

- od: Vera     datum: 2010-05-29
v listopadu roku tuším 2005 vyšla v platnost vyhláška o značení alergenů - na zákl. této vyhlášky jsou výrobci povinni značit na obalech výrobků výskyt všech alergenů, které spotřebitel ve výrobku nemůže předpokládat- tj.musí zde být i označení, zda výrobek obsahuje lepek (gliadin), který je též zařazen mezi alergeny (dle vyhlášky jsou bezlepkové potraviny takové, které obsahují méně než 10 mg gliadinu/ 100 g sušiny). Pro celiaka tedy obsah tzv. "éček" ve výrobcích již pozbývá na významu. Důležité pro vás je jen jedna jediná věc, a sice ta, zda výrobek obsahuje lepek, což se dočtete na obale. (pro úplnost - existuje údajně databáze bezlepkových výrobků, kterou sestavuje Výzkumný ústav potravinářský Praha na základě analýz obsahu lepku.)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: E-cka u celiakie

Název: Re: Re: E-cka u celiakie

- od: Vera     datum: 2010-05-29
PS:dle databáze BL výrobků, kterou jsem si právě našla, je obsah lepku v např.jogurtu Aktivii jahoda pouze 1,18mg/100g, takže směle do něj :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: E-cka u celiakie

Název: Re: Re: E-cka u celiakie

- od: Monika     datum: 2010-05-30
děkuji za radu,moc jste mi pomohla.Přehled bezlepkových potravin je přehledný a můžeme téměř vše,na co byla dcera zvyklá.Ještě jednou díky.Monika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: E-cka u celiakie

Název: Potravinová alergie - IgE a IgG protilátky

- od: Martin     datum: 2010-05-26
Není tu někdo, kdo absolvoval krevní testy na potravinové protilátky a to jak specIgE tak IgG? Mám totiž podezření, že výsledky IgE protilátek mohou být zavádějící (hlavně u atopiků) a jediná šance, jak vychytat alergizující potraviny, je provést testy na IgG.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Potravinová alergie - IgE a IgG protilátky

Název: Re: Potravinová alergie - IgE a IgG protilátky

- od: Vera     datum: 2010-05-26
Já vám to trochu uvedu na pravou míru. Takže: potravinové alergie se člení na IgE typ (=ten je detekovatelný pomocí IgE alergo testů, ale - může docházet jak k falešné negativitě- tak k falešné pozitivitě) a nonIgE typ (ten je zprostředkovaný jinými imun.cestami, než přes IgE protilátky, větš.se účastní reakce buněčná imunita-čili ani přes IgG protilátky to neběží a ani test na IgG protilátky vám to nevydiagnostikuje) -a tento typ pochopitelně nebude detekovatelný krevními alergo testy, které jsou zaměřeny na IgE odezvě. Výsledky alergo testů lze tedy brát orientačně, nejspolehlivější možnost, jak se dopídit pravdy ohledně potrav.alergií, je starý dobrý EET test- eliminace potraviny z jídelníčku (na cca 3 týdny vyloučíte beze zbytku potavinu ze svého jídelního repertoáru) a její následná expozice = znovuzařazení do jídelníčku (min.7 dní jíte každý den danou potravinu, první den pár lžiček, druhý den víc, navyšujete množství dané potraviny. A sledujete změny- dušnost, ekzém, koliky, neklid, atd.). Aneb- pauza v podávání potraviny, toť fígl, jak přijít na to, co mi vadí. (dodám, že pokud byly zavádějící IgE testy, které vám byly provedeny, testy na IgG protilátky vám v diagnostice potrav.alergií tuplem nepomohou, zvýšené protilátky v třídách IgG a IgA mají svůj význam v případě vyšetření intolerancí, ale neznamenají alergii, tu zprostředkovávají právě buďto IgE protilátky, případně jiné mechanismy imunity-viz nonIgE alerg.reakce). Protože mám pocit, že se nerad vzdáváte- hodně štěstí v EET testu :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinová alergie - IgE a IgG protilátky

Název: Re: Re: Potravinová alergie - IgE a IgG protilátky

- od: Martin     datum: 2010-05-27
Moc děkuji za odpověď, odpovídají tomu i mé mnohaleté zkušenosti:-( Ještě jedna otázka: Jak moc lze při hledání nevhodných potravin spoléhat na tzv. zkříženou alergii? U mě by to totiž znamenalo, že nemohu prakticky nic, neboť mám převysoké hodnoty (přes 100) u břízy, trav, pozdních pylů i roztočů. Jíst jen maso bohužel moc nejde:-( Uvítám každý tip na nějakou bezpečnou potravinu při polyvaletní alergii:-) Já mohu dát k dobru borůvky, brusinky a mandarinku:-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie - IgE a IgG protilátky

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie - IgE a IgG protilátky

- od: Vera     datum: 2010-05-28
Zkřížená alergie: tak to jsme na tom podobně (mám ty samé inhalační alergeny, včetně hodnot) :-) Co se ale týče jídla, netřeba se na to spoléhat vůbec a klidně si zatestujte a nespoléhejte se na zjištěné inhalace -ani na ty hodnoty. Zkřížená alergie - zas to vysvětlím pokud možno jednoduše - IgE protilátky reagují na urč.úseky alergenu, a v případě zkřížené alergie jde právě o podobnost alergenu - nikoli totožnost (ono taky- jedn.potraviny mají různou podobnost s těmi inhal.alergeny, třeba celer versus jeden z alergenů břízy, tj. alergen Bet v 2 -80% podobnost, ale např.arašíd jen 72%, atd., jiný alergen břízy Bet v 1 -podobnost s jablkem 58%, s celerem 40% - takže vidíte, že to není totožnost alergenů, jen podobnost. Navíc alergenů např.břízy je vícero (Bet v 1 až Bet v 8) a jedn.alergeny jsou zkřížené (=podobnost) s rozdílnými potravinami, a to do různé procent.míry. Jinými slovy, na zkřížené alergie se nespoléhejte, naopak – otestujte vše, co lze (viz jak jsem psala – EET test- např.to jablko – vyhoďte z jídelníčku na 2 týdny a pak se do něj zakousněte a cca týden ho jezte a sledujte, co to udělá – já např.jablko cítím – orální alerg.syndrom- svědění patra a jazyka- ale např.hrušku už ne, atd. ). Cílem je u alergika docílit co nejpestřejší stravy v rámci daných alergií, protože pestrá strava, to je nejzdravější stravovací způsob a taky svým zp.prevence proti vzniku potrav.alergií (do vysvětlování, jak vznikají, se pouštět tady nebudeme, to by bylo na dlouho, ale velmi, velmi zjednodušeně – když budete něco hodně preferovat v jídelníčku, je vyšší pravděpodobnost naskočení reakce na toto). Smím se zeptat- jaké máte obtíže a -berete nějaké léky, i jen sezónně? Protože IgE hodnoty byť třídy 6 ještě nemusí vypovídat, jak silné má dotyčný v reálu alerg.obtíže- jsou silní astmatici s alergií na roztoče (ta s astmatem souvisí) třídy 1, kteří bez spec.matrac.potahů a dalších opatření nedají ani ránu - a existují lidé s alergiemi třídy 6 na pyly ledacčeho, roztoče, atd., kteří pomalu o svých alergiích neví a jen párkrát v roce kýchnou a toť vše...PS:ty bezpečné a nebezpečné potraviny při polyval.alergii- tím se neřiďte, existuje rozdělení na zákl.statistiky, ale v reálu je to u dospělých vždy dost individuální, kdybyste byl dítě, pošlu to vaší mamině, ale takhle jen doporučím- testujte jednu potravinu za druhou a nenechte se zmást nějakým rozdělením na HA a neHA potraviny- u vás to smysl nemá, naopak, ještě by do toho mohl vstoupit mocný faktor psychiky :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie - IgE a IgG protilátky

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava