Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Alergie? možná...ale na co?

- od: Veronika     datum: 2010-05-24
Dobrý den, všechny Vás zdravím. Mám takový menší problém - asi mám alergii, ale bohužel nevím na co a jestli vůbec nějakou mám. Když piju mléko tak se nic nestane, máslo taky můžu. Ale jakmile si dám jogurt tak celá v obličeji zrudnu, oteču a je mi horko. Toto mi dělá pouze u některých jogurtů. Nevím čím to je. Proto bych potřebovala radu - když jsem s tím byla u doktorky tak ta mi řekla: ,,Nejezte jogurty"!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie? možná...ale na co?

Název: "másla"

- od: Dita     datum: 2005-12-22
Také na chléb, ale i na vaření používám Linco Family, mám odzkoušené i máslové Linco, to je také bez obsahu mléka, syrovátky apod.Dělám z toho i pomazánky. Vím, že se vyrábí Linco sýrové - myslím, že tam také není nic z mléka. Na pečení např. lineckého těsta je dobré Holland Family (Globus ČM).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : "másla"

Název: "másla"

- od: Lenka     datum: 2005-12-20
Jak jsem zjistila, tak přestali vyrábět Provamel - slunečnicový a místo něj dělají sojový, což je pro většinu asi horší zpráva.opisuji složení: sojový olej, palmový olej sůl, sojový lecitin (asi E322) kyselina citrónová, vitamíny. Ale objevila jsem v Plusu další rostlinný margarín vhodný pro nás:rostlinné oleje a tuky, voda, emulgátory - monoglycerid a diglycerid mastných kyselin, lecitin, ester kyseliny citrónové, sůl, aroma (mléko) - to nevím, ale myslím, že by to mělo být OK, vetšinou esence mají zcela jiné složení, než to, co mají představovat. betakaroten, vitamíny. Hlavně cena cca 20 Kč. Chutná mi to jako máslo, tak z toho zkusím i něco vyrobit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : "másla"

Název: Re:

- od: Marcela     datum: 2005-12-20
Já používám Linco family -Multivitamis + Calcium, složení: rostlinné oleje a tuky (není uvedeno jaké), emulgátor E 471,476, sůl, konz. látka E200, kys. citronová E330, máslové aroma, přírodní barvivo E160a, vitaminy a Calcium. Obsah tuku 38,9%.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:

Název: Re: Re: máslo

- od: Andy     datum: 2005-12-20
Linco je i pro tepelnou úpravu? Leni jak se jmenuje ten tuk z Plusu? Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: máslo

Název: Re: Re: Re: máslo

- od: Marcela     datum: 2005-12-23
Jestli se dá Linco použít pro tepelnou úpravu nevím, ještě jsem to nezkoušela, ale určitě dám vědět.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: máslo

Název: Re:

- od: ciza     datum: 2005-12-22
Ano,Provamel prestali vyrabet. Na muj dotaz- pry to byla velmi financne narocna vyroba. Takze pro tech nas par,co ho potrebujem-mame smulu. Ten Provamel maslo bylo totiz chutove nejlepsi ze vsech co jsme vyzkouseli. I do peceni byl vynikajici. Leni,taky by me zajimal nazev toho margarinu. DIky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:

Název: Re: Re: Provamel

- od: Lenka     datum: 2006-01-02
Ahoj, pro upřesnění přestali vyrábět ten slunečnicový Provamel, ale začali vyrábět sojový Provamel, ale připadá mi, že není tak dobrý. Ten, co jsem objevila v Plusu se jsmenuje Rela - rostlinný margarín - zelená verze.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Provamel

Název: Poraďte

- od: Helča     datum: 2005-12-13
Prosím, poradíte mi někdo ?Mám 18ti měsíční kluky, dvojčata .Oba mají lehčí průběh atopickýho ekzému a jeden klučík má od jednoho roku chronický průjem, který hodně kysele zapáchá a má zelenavou barvu .A i přesto, že vážili při narození oba stejně, nyní má ten s průjmama o 2kg míň .Podvýživou, ale určitě netrpí .V noci se často budí s pláčem, tak nevím, jestli ho nebolí bříško .Kojeni byli do jednoho roku, od té doby pijí Nutrilon .Nedávno měli střevní chřipku, při které nesměli nic mléčného a poprvé v životě měl pevnou stoličku .Doktorka v té době udělala vyšetření krve a na nic se nepřišlo .Nyní jsme se vrátili k normální stravě a průjem je zpět .Co mám dělat ?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Poraďte

Název: Re: Poraďte

- od: Hana     datum: 2005-12-13
Já si myslím, že by mohl být alergický na kravské mléko. Protože jak píšeš, že od jednoho roku má průjem a od té doby pije Nutrilon a když jsi vyloučila mléčnou stravu tak se stolice upravila. Já mám syna, který má atopický ekzém a také měl průjem, který hodně kysele zapáchal a měl zelenou barvu. Byla mu zjištěna alergie na kravské mléko a vejce. Bylo mu předepsáno mléko Nutrilon pepti MCT, které je určeno k léčbě alergie na kravské mléko a při dlouhotrvajících průjmech. Asi tak během dvou měsíců se mu stolice upravila a ekzém se velmi zlepšil.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Poraďte

Název: Re: Poraďte

- od: Bea     datum: 2005-12-14
zkus navštívit odborníka -gastroenterologa, protože obvodní lékaři se často v potravních alergiích nevyznají. Z krevních testů nemusela žádná alergie vyjít, protože se testují jen 3 nejčastěji alergizující bílkoviny(kasein, alfa-laktalbumin nebo tak nějak), kdežto mléko se skládá asi ze 100 druhů bílkovin a ty se už jednotlivě testovat nedají. Stejně ti doktor nakonec řekne, že důležitější než testy je klinický obraz, tedy reakce na podání té potraviny.A tos už vlastně vyzkoušela - to nasazení a vysazení mléka. Raději to nenech plavat, navštiv odborníka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Poraďte

Název: Re: Poraďte

- od: Marcela     datum: 2005-12-14
Já bych v tvém případě neváhala, protože, pokud je dítě alergické na složky mléka, tak je nutné navštívit odborníka - alergologa, nebo gastroporadnu. Ze zkušenosti vím, že čekací doba je hodně dlouhá, my vždy čekáme až měsíc do poradny a pak taky měsíc na odběry a ještě čekání na výsledky. Asi bych na tuto dobu určitě vyřadila mléko v jakékoli podobě a zkusila jen zakysané výrobky. Praktičtí lékaři v těchto věcech mají mnohdy zmatek, tak bych na jejich rady moc nedala. Ahoj.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Poraďte

Název: Re: Re: Poraďte

- od: Helča     datum: 2005-12-14
Děkuju moc za rady .A zakysané výrobky tedy zatím může ?Jogurt, nebo cottage ?Nebo taky ne ?Děti jsou strašně jogurtový .Od začátku jedli bílý jogurt selský .Teď jsem radši utla všechno .
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Poraďte

Název: Re: Re: Re: Poraďte

- od: Andy     datum: 2005-12-14
já bych vynechala všechny ml.výrobky i ty zakysané!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Poraďte

Název: Re: Re: Re: Re: Poraďte

- od: Helča     datum: 2005-12-14
A co mám dávat na chleba místo másla ?Já to postupně prostuduju, ale chtěla jsem už to začít řešit a nevím co najednou dávat jíst .A je to ještě větší problém v tom, že je to dvojče .Znamená to, krom mlíka, dietu pro oba .
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Poraďte

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

- od: Andy     datum: 2005-12-14
místo másla dávám Floru light-modrý obal. Je dobrá i na vaření!!! Jinak můžeš použít i Perlu TYP
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

- od: Helča+raubíři     datum: 2005-12-14
děkuju:o)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

- od: Helča     datum: 2005-12-15
Tak jsme dnes byli u obvoďačky a výsledky z krve ještě nejsou, prý je ale pro ní rozhodující, jestli pomůže dieta a ne to, co bude ve výsledcích.Naštěstí je rozumná .Jak přijdou výsledky, tak nás pošle do Gastroporadny .Myslíte, že s tou alergií může souviset i to, že je často bílej jako stěna ?Mám pocit, že už je spíš fialovej .A pořád brečí .Už jsem napůl blázen .
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

- od: Marcela     datum: 2005-12-17
Je možné, že má nedostatek železa. O vhodný doplněk se poraď s lékařkou, ale to je potřeba udělat celkový krevní obraz. V našem případě to tak bylo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poraďte

Název: potravinová alergie a MŠ

- od: Dana     datum: 2005-12-11
Ahoj, mám syna alergika na mléko, vejce, mouku, sóju, ořechy a chtěla bych jej přihlásit do školky. Zatím jsem neúspěšná a to díky neochotě vedení školek. Máte někdo zkušenost s nějakým předškolním zařízením, kde na Vás nehledí jako na exota??? Děkuji a ahoj Dana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : potravinová alergie a MŠ

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava