Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: častá nachlazení

- od: Veronika     datum: 2006-02-05
Moje Anna (10 měsíců)měla od narození již 3 taková nachlazení. Silná rýma, kašel, zvýšená teplota. Slabou rýmu má pořád, takže denně nusím odsávat. Možná mají tyto děti oslabenou imunitu, také nevím jak to řešit, navíc u takhe malého dítěte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: častá nachlazení

Název: Re: častá nachlazení

- od: ciza     datum: 2006-02-06
Beo,zkus s tim zajit za alergologem,nevim zda jiz takhle male dite nechaji fouknout do trubicky /spironometrie,ci jak se to pise/,ale za pokus to stoji. Anicku mi prohlizi pri kazde navsteve /myslim tim,dychani/,naposledy /to ji bylo jiz pet/ uz i foukala. Strach z astmatu mam taky,poctive mala bere zyrtec prave pro tu svoji latku,ktera by pripadne astma mela potlacit. Taky ji vodim na hru na fletnu,pry hodne pomaha prave na to dychani-hlavne cviceni podle p. Zilky. Podle alergologa je ta pravdepodobnost prechodu ekzemu na astma pomerne vysoka,zejmena tam,kde je dite navic jeste alergicke na roztoce,zvirata.Zkus se optat jeste tam.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: častá nachlazení

Název: Re: Re: častá nachlazení

- od: Alena     datum: 2006-02-10
Napsala jste to přesně, co léčení léky způsobuje-potlačení, ale ne vyléčení, nebo alespoň pomoci, aby k astma nedošlo.Já sama jsem si z ekzému přešla k astma.Dostala jsem kontakt na lékaře,který mi poradil. Je pravda,že si ji musím hradit,ale v dnešní a budoucí době si budeme hodně hradit. Již jsem dala kontakt hodně lidem a všichni kdo využil bezplatné poradny, tak jsou spokojeni. Je možné využít na jakýkoliv zdr. problém i pro miminka.Kdo má zájem o konzakt, může mi napsat, neboť chci lidem pomoci, ale když bych zveřejnila kontakt na p. doktora, tak by to někdo mohl brát jako reklamu.A proto dám kontakt těm, kdo má opravdu zájem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: častá nachlazení

Název: Re: Re: Re: častá nachlazení

- od: Rehorovska Alena     datum: 2007-01-05
prosím Vás dala by jste mi kontakt na pana doktora,jak uvádíte ve vašem článku.Nevím zda je to ještě možné,protože je článek skoro rok starý,ale mám dvě malé děti a jsem ve slepé uličce. Děkuji Vám moc za ochotu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: častá nachlazení

Název: Re: Re: Re: častá nachlazení

- od: Romana Brokesova     datum: 2007-11-22
take prosime o kontakt na pana doktora a Vam predem dekujeme pevne zdravi cele rodinnce Romana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: častá nachlazení

Název: Re: Re: Re: častá nachlazení

- od: Františka     datum: 2008-03-18
Prosím, pokud je to ještě možné o kontakt na zmíněného lékaře, pokud léčí i dospělé. Moc děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: častá nachlazení

Název: Re: častá nachlazení

- od: Dita     datum: 2006-02-07
Ahoj, vím, že probíhá nějaký program pro děti ohrožené astmatem. Víc by Ti mohl sdělit alergolog. Pokud mám info, jedná se o předběžné podávání léků, které by mohly (měly?) pomoci, aby astma "nevypuklo". Zatím víc nevím, nezajímala jsem se příliš o tuto myšlenku, i když možná v budoucnu vzhledem k ekzému dcery a rozsáhlé potravinové alergii je tato cesta otevřená.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: častá nachlazení

Název: Re: častá nachlazení

- od: Renata     datum: 2006-02-09
můj syn má 21 měs.byl taky mockrát nachlazený plus kašel.Má alergii na mléko,pšenici,vejce a arašídy.Naše alergoložka nám doporučila dýchat Ecobek a brát aerius.kašle jsou zatím pryč uz 3měs.taky nás straší s astmatem do budoucna,ale prý preventivně máme dýchat ecobek a snad to nebude pak tak zlé.No uvidíme.Hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: častá nachlazení

Název: je to alergie na mléko?

- od: Dáša     datum: 2006-02-02
Dobrý den, mám dvojčátka 9 měs. Obě holčičky mají na ručičkách a na tváři červené skvrnky, které jsou suché a svědí je. Paní doktorka nám řekla, že to nic není a předepsala různé masti, které nezabraly. Na radu kamarádky jsem zakoupila krém A-DERMA na atopický exem a taky holky co 3 dny koupu v odvaru z ovesných otrub. Flíčky se zlepšily. Prý je ale třeba hledat příčinu - např. alergie na nějakou potravinu. Holky jsem do 6. měs. jen kojila (flíčky se už oběvovaly, ale jen nepatrně) a nyní je kojím 2x denně, jinak jíme masozeleninové příkrmy, ovoce, jogurty, kaši. U jedné holčičky se při podání mléčně kaše objevily flíčky na puse, které do půl hodiny zmizely. Pak jsme ji zkusili pusinku jen namazat kaší a flíčky se objevily znovu. Takže na základě toho doktorka řekla, že je to alergie na mléko a mám dávat hypoalergenní mléko do nemléčné kaše. Zakoupila jsem Nutrilon 2 HA a je po flíčkách. Exem ale holky pořád mají - sice se lepší, jak jsem výše popsala. Myslíte, že jde o alergii na mléko? I když jim po jogurtech ani po Nutrilonu HA nic není - jen ten exem? Přemýšlím o testech a návštěvě nějakého alergologa. Co bych měla nejdřív dělat? Děkuji za rady. Dáša a Kristýnka s Anitkou
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : je to alergie na mléko?

Název: Re: je to alergie na mléko?

- od: bea     datum: 2006-02-02
Já samozřejmě nevím, jestli je to alergie na mléko, ale když jsem poprvé dcerce v necelém roce dala 1 lžičku jogurtu, taky jí taková kopřivka kolem úst vyskákala a pak se alergie potvrdila i testem. ovšem samotné flíčky nic neznamenají, hlavním znakem alergie je podle mého neprospívání, časté stolice, divně zapáchající, nechuť k jídlu, neklid, ekzém. Poradí gastroenterolog.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: Re: je to alergie na mléko?

- od: veronika     datum: 2006-02-03
Záleží asi také na tom, jak vysoké jsou hodnoty protilátek, jestli se jedná o atopickou nesnášenlivost. Moje dcera (10měsíců)má výrazně vysoké protilátky na vejce, ale na mléko nám protilátky neprokázali, ačkoliv má na něj také reakci. A to i na HA mléko. Takže dávám Nutrilon Pepti 2 (musím výrobce pochválit, že už není zdaleka tak hořké jako 1). Ekzém Anna neměla nikdy nějak zvášť hrozný, ale byl úporný a až po úplném vysazení mléka, vajec, sóji atd. se úplně zlepšil. Našli jsme vyhovující krémy, masti atd. Stolice se upravila také poměrně rychle.Lékař nám doporučuje také zkusit jogurt a tvaroh s tím, že je možné, že ho Anna snese, narozdíl od mléka jako takového. Zatím se k tomu moc nemám. Máme vyzkoušeno jen málo druhů ovoce a zeleniny, ale ani to není tak jednoduché, např. na květák také testy neprokázaly protilátky, ale reakce byla, brokolici (příbuznou květáku) snáší, z ovoce vyhovují jenom přesnídávky od Sunárku a HIPU, na přesnídávky od Hamé jsme měly také reakci, a čerstvé zkouším vyjímečně a to pouze tuzemské výpěstky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

- od: Dáša     datum: 2006-02-03
Ahoj Veroniko, děkuji Ti za příspěvek. Mně dnes doktorka do telefonu řekla, že se testy dělají až po roce. A Ty píšeš, že 10měsíční holčička na testech byla. Poslala vás vaše doktorka? A kam? Na alergologii nebo ke kožnímu? Dneska se jdeme ukázat, jestli to vůbec je na to, abychom šly na kožní. Stolici máme docela ok. Je toho někdy více, ale kakáme 2x denně, někdy 3x. Děkuji předem ještě za jednu odpověď. Dáša
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

- od: Marcela     datum: 2006-02-03
Syn ma tři roky. První testy z krve mu dělala naše dětská lékařka, a to hlavně proto, že měl průjmy ( asi 2 - 3x denně), na mléko a lepek. Lepek vyšel negativní a mléko pozitivní. Na ekzém naordinovala kortikoid a na alergii nám řekla, že může jogurty a tvrdé sýry. Teď už vím, že to byl nesmysl. Nelepšil se ani ekzém ani průjmy. Pak jsme se objednali na kožní a až teprve ve dvou letech nás poslali na gastro. A za další půlrok na alergologii, kde se vše objasnilo. Nemůže žádné mléčné výrobky, dále je alergický na sóju a celer a nesnáší další seznam potravin. Tři měsíce držíme přísnou dietu a stav se stejně moc nelepší. Kdyby jsme dietu drželi už od těch 10ti měsíců, tak syn dnes možná nemá takové problémy. Doporučuju navštívit co nejdřív kožní, gastroporadnu a určitě i alergologa, samozřejmě záleží na vašem pediatrovi, protože doporučení musí vystavit on. Přeju hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

- od: Veronika     datum: 2006-02-03
Poprvé nám odebírali krev u dětského lékaře ve třech měsících, ale výsledky se ztratily, takže druhý odběr nám již dělali u alergologa na doporučení dětského lékaře asi v šesti měsících věku. Výsledky byly po týdnu. Před vysazením mléka měla Anna stolici tak 9x denně, kysele zapáchala byla zelenohnědá hlenovitá. Po zavedení Nutrilonu pepti a mojí velmi důsledné dietě se stolice zelpšila cca po dvou týdnech na 1-2x za den! normální konzistence. Ještě bych byla opatrná při zkoušení Nutrilonu soja, což hodně lékařů doporučuje, Anna na něj měla reakci asi po dvou dávkách. Jsme v péči dětského lékaře, protože alergologovi nepřipadáme dost alergičtí... Doporučuji Vám pořídit si zde hodně zmiňovanou publikaci Alergie číhá v jídle a pití, moc mi pomohla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: je to alergie na mléko?

- od: Monča     datum: 2006-02-03
Jestliže mají takovou silnou reakci,tak musíte vynechat nejenom mléčné výrobky,ale i hovězí maso a vývary,máslo,a cokoli pochází od krávy+všech zvířat,které dojí mléko.V případě,že kojíš musíš držet dietu také nebo stím kojením přestat,neboť to jde přes tebe do mat.mléka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: je to alergie na mléko?

- od: Dita     datum: 2006-02-03
Testy mojí Verunce na protilátky dělal na zákl. doporučení pediatra alergolog již ve 2 měsících, protilátky se tehdy objevily jen na bílek (takže i dnes ve 14 m. vynecháváme maso veškeré drůbeže)až cca v 6 měsících se objevily protilátky i proti mléku, pšenici, banánu atp. Ze zeleniny nám nic nedělal květák ani brokolice, pak brambory,z masa telecí ("levná"záležitost) a králičí. Kvůli mléku jsem vynechala i hovězí. Jinak hodně vařím z pohanky, moc dobrá je kombinace pohanka lámanka (pozor na instantní - někdy nemusí být úplně ideální) a ovoce.V roce již protilátky proti KM i pšenici zmizely. Ale z důvodu nezralé imunity i nadále držíme dietu. Máme vyzkoušenu cuketu, červenou řepu,sladké zelí(to až nyní),pórek (ten místo cibule požívám i teď) z ovoce švestky, borůvky, jablka a hrušky. Co nám opravdu vadí je cokoli co je ve sklenici zavařené pro děti. Buď vadí to čím je to sterilováno nebo jsou tam přídavky např. rajče, fazolový lusk, šťáva z bílých hroznů , mléko a čemu se vyhýbám je bílý cukr. Používám na vše ovocný. Vše připravuji doma na plotně, je to únavné, hlavně na vymýšlení nových a nových možností, aby ten jídelníček nebyl moc fádní. Takže těžko potvrdit či vyvrátit podezření na alergii na KM. Určitě jako ostatní doporučuji dožadovat se doporučení na alergologii nebo gastroenterologii.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: Re: je to alergie na mléko?

- od: Veronika     datum: 2006-02-03
Já tedy zeleninové příkrmy také vařím sama, alespoň vím co do toho dávám, je trochu potíž se sháněním čerstvé kvalitní zeleniny. Mám vyzkoušený i špenát a zelený hrášek a z ovoce meruňky. Ovoce kupuji ve sklenici a zásadně velice pečlivě čtu etikety. Kupuji ty jednodruhové, bez přídavku cukru a bez konzervačních látek. Zatím toho malá moc nesní, takže to jde. V
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

- od: Dita     datum: 2006-02-07
JEn mi někdo řekněte čím je tedy příkrm pro dítě sterilován, tak aby vydržel na pultech co nejdéle a neplesnivěl, přeci tam vždy něco musí být ne? Mýlím se? Alespoň cukr nebo sůl. Díky Dita
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: Re: je to alergie na mléko?

- od: Veronika     datum: 2006-02-03
Dito, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jste drůbeží maso někdy zkoušela a proč vynecháváte i krůtí maso. A ještě jedna věc lékař mi doporučoval porci žloutku (dětem se má dávat 1 x týdně místo porce masa) nahradit telecími játry (ty jsem zatím nesehnala). K tomu zkoušení... tchýně podala Anně kremroli i se sněhem, dítě to ani neochutnalo a už bylo osypané, já jsem z toho měla šok. Někdy nevím zda nejsem až příliš úzkostlivá a zbytečně dítě nepřipravuji o požitek z některých jídel. Ale myslím si, že nic nezmešká, když budu nové věci zkoušet pozvolna.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: je to alergie na mléko?

Název: Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

- od: Dita     datum: 2006-02-07
Krůtí jsem vyzkoušela 2x a pokaždé se Verunka trochu "vysypala", drůbež totiž vynecháváme právě kvůli alergii na vejce - především bílek. Myslím, že pokud se dieta vede už takhle od mala dítě si spíše zvykne a ty "nebombarduješ" tělo alergenem, tím pádem neustále se nemusí "bránit" - to je dle mého laického soudu. Vnitřnosti nezkouším,trochu mám obavy. Telecí maso a králíka kupuje má zlatá tchýně v Makru ve velkém, naporcuji na porce a zamrazím. Já mám ze sebe taky někdy pocit až přílišné úzkostlivosti - např. aby někdo neměl opar - s tím vžádném případě nesmí přijít do styku , vyhnout se zvířatům apod. Ale myslím, že výsledek za to stojí, dítě bez ekzému, neustále se škrábající. A postupem zjistíš, že lze vytvořit mnoho alternativních chutných jídel pro dítě. Verunka ze začátku nebyla na žloutek alergická, tak jsem jí s z něho a margarínu - příp. šunky od kosti (nikdy ne lisovanou) vytvářela pomazánku na chleba (ten taky vytvářím). Asi by měl manžel s maminkou promluvit o tom, co opravdu může jíst a že si nepřeje žádné experimenty. Nakonec je to Vaše dítě a Ty s tím pak budeš bojovat , dostat ho zpět do dobré formy. Podat dítěti alerg. na bílek kremroli se sněhem je jako jí dát pár facek. A jak správně píšeš každá nová potravina by se měla podat alespoň 3x za sebou, aby si mohla usoudit, zda je nebo není na ní reakce. Dita
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: je to alergie na mléko?

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava