Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: co způsobuje nic nejedení

- od: hana     datum: 2012-03-01
Hlad
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: co způsobuje nic nejedení

Název: Prosím o radu

- od: marcela     datum: 2006-02-27
Psala jsem na tyto stánky před dvěma dny: mám půl ročního syna, plně kojeného, od dvou měsíců ekzém,na kožním kortikoidy. Po omytí v syrovátce, silná alergická reakce. Dnes jsem na Vaši radu volala na alergoligii a doktorka mi řekla, že to vypadá na alergii na mléko, že mám kojit co nejdéle a odsunout podání mléka a mléčných výrobků. Testy prý nemá cenu teď dělat, že se udělají až začnu podávat mléčné výrobky, prý mám zkusit tak v devíti měsících jogurt. Kdzž jsem se ptala, jestli mám já držet bezmléčnou dietu, tak řekla, ať zkusím tak týden a uvidím. Ale co když je malý alergický i na něco jiného, co jím a zlepšení nemusí nastat. Jinak mám začít podávat zeleninu a ovoce. Chtěla jsem se zeptat, speciální mléka mi předepíšou až po prokázané alergii z testů? Myslela jsem, že bych zkusila na noc kaše, ale odstříkat mi moc nejde a když dám kaši do vody, tak malého asi moc nezasytí. Zkouším vysadit vše mléčné, pomalu začnu se zeleninkou na oběd a o něco déle ovocem. Ty kaše nevím. Ještě mi doktorka řekla, že laktózu může, ale já si nejsem jistá. Prosím o Vaše názory, jak postupovat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Prosím o radu

Název: Re: Prosím o radu

- od: Veronika     datum: 2006-02-27
Tu bezmléčnou dietu jsem také držela při kojení, ke zlepšení ekzému došlo poměrně rychle. U nás byl ekzém lepší tak o 80 %, potom jsem zkusila vynechat ještě vejce (sama od sebe) a bylo to jako zázrak. Po celou dobu kojení jsem vynechávala všechno co jsem si myslela, že by malé mohlo vadit (např.rajčata, ananas, džusy apod.). U těch příkrmů jsem začala v poledne zeleninou, asi po měsíci jsem začala dávat kaši se speciálním mlékem Nutrilon Pepti a ovoce jako svačiny. To mléko může předepsat i dětský lékař s druhou atestací. Nám ho předepsal, protože dítě mělo reakci na Nutrilon HA a Nutrilon Soya. Krevní testy nám vyšly na mléko negativně. Alergolog mi doporučil dávat N.pepti do jednoho roku. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o radu

Název: Re: Prosím o radu

- od: Šárka     datum: 2006-03-03
Marcelo! Moje 8měsíční dcera má alergii na BKM. Zkus kaši od firmy Nestlé SINLAC. Je vynikající.Než jsem na ni přišla, hodně jsme zkusili.Dávám ji na noc, jinak kojím + zelenina a ovoce.Pak dej vědět, jak to dopadlo. Já teď sháním nějaké sušenky bez mléka a vajec, protože malá nemůže ani od HERO ani od Nestlé. Poradíte mě někdo?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o radu

Název: Re: Prosím o radu

- od: bea     datum: 2006-03-07
Ahoj, najdi si jiného doktora tato bude tak šílená, jako ta naše. Pokud podáš na její radu alergikovi jogurt, taky můžeš zažít anafylaktický šok, to bych doma rozhodně neriskovala, známě se to stalo. Alergikům se mléko podává v nemocnici pod lékařským dozorem. ZAjdi si na gastroenterologii, tam budou příčetnější. Nebo někam na fakultní nemocnici, ale k této babě bych nešla. Testy na alergii se dělají i menším dětem, to že je moc malé je častá výmluva, asi jim je o náklady, nechápu.. Dítě, pokud je alergik, tak už je zatížené kr. mlékem, které se kněmu dostalo přes tebe, takže mu ty testy mohou udělat, exponované -* tj. zatížené už bylo. Naše doktorka taky nevěděla, že je to možné. Měla by vrátit diplom.. Já to dělám u své druhé dcery z preventivních důvodů takto: maá 7 měsíců, do 6 plně kojená, poté k obědu zeleninu, později zahuštěnou pohankou nebo jáhlemi, totéž k večeři. Kup si kaši sinlac, tam je hydrolyzovaná rýže, která nedráždí. Ta speciální mléka napíše gastroenterolog. Podle knížky dr. Jiřiny Hofhanzlové Kašičky pro nejmenší nenípotřeba u kojiného děcka, které kojíš alespoň 3x denně a jí příkrmy, dodávat jiné kravské mléko. Malé ta zeleninka na večeři stačí a prospívá hezky. Kdybych měla tuto informaci u první alergické dcerky, nemusela jsem ji tak alergizovat. Já jsem do ní totiž na radu dr. pořád cpala HA mléko a tím jsem jí škodila. Tak to nedělej a bude to ok. Hlavně ne ty jogurty!! Ten šok opravdu hrozí. A ty sama taky bys měla držet přísnou dietu bez kr. mmlkéka, sýrů, jogurtů, atd.. vajec, sóji, ryb, semen,ořechů. Zní to hrozně ale nakonec to zvládneš. jako my všichni tady, uvidíš
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosím o radu

Název: Vymizení protilátek

- od: Dita     datum: 2006-02-26
Ještě dodávám, že ekzém měla všude snad 1 cm z celého povrchu těla nebyl ekzémem zasažen. Škoda,že zde Vámnemohu ukázat foto, kdy si ji při první prohlídce fotografovala MUDR. Čapková, zničené, smutné dítě a teď je naprosto úžasná. Probouzela se a měla špatnou náladu, bylo jí špatně,zvracela, měla průjmy, celé tělíčko jí svědilo a bolelo.První změna nastala co se týká nálady po podání Neocatu a hned po té, co jsem dostala tu správnou mast. Také mi MUDr. Čapková říkala, že u takových těžkých ekzematiků nefungují dobře kortikoidy. Tak to jen k diskusi.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Vymizení protilátek

Název: Zajímavost

- od: Dita     datum: 2006-02-26
Ahoj Beo, to co píšeš je zajímavé, ale nemůže to být prostě tím, že jednoduše alergie vymizela? Tak jako některým dalším? Trénink imunity chápu u dětí, které ji mají vyzrálou, ale co ty, které ji vyzrálou nemají? Jak to bylo asi s tou její?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Zajímavost

Název: Re: Zajímavost

- od: bea     datum: 2006-02-26
Asi ano, ale mě to prostě zaujalo, že i před 20 lety někdo diagnostikoval tuto alergii a jak ji léčil - úplně jinak než dnes. Ten úspěch, myslím si, byl asi z větší části dán tím, že měli štěstí a vyrostli z toho. No a hlavně ta holka neměla ekzém, jen zažívací potíže.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Zajímavost

Název: Vymizení protilátek

- od: Dita     datum: 2006-02-26
Ahoj všechny (všichni), Verunka má od mala problémy s ekzémem (od 2 m.) alergie postupně prokázána na vejce, pšenici, mléko, banán. Z důvodů, které jsem již psala jsem byla nucena vynechat veškeré obiloviny (rýže, proso, oves ...) Ve věku 4,5 m. konečně dostala mléko které ji pomohlo a to Neocate. Dnes (testy prováděny v roce) vymizely protilátky jak proti mléku, tak proti pšenici. Mám takových několik dotazů, třeba Vás napadnou odpovědi. Proč tak brzy "výroba"protilátek skončila? Je to z důvodu podávání Neocatu od brzkého věku? Je to 100 % držená dieta.? Je to i tím, že např. zřejmě to byla alergie na syrovátku, která jak víme je nestabilní a mizí cca v 95 % případů? Jakou roli v tom všem hrálo podávání (a to jsou kg) pohanky? Ta jak víme regeneruje cévní systém. Jen takový další příspěvěk nad čím diskutovat, ono mi bylo řečeno, že tak brzy, kdy protilátky zmizí se s tím ještě lékařka nesetkala. Očekáváná doba byla cca 2-3 roky. Poslední poznámka nakonec. Od doby cca 6 měsíců nemá Verunka problém s ekzémem. Prostě ho nemá.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Vymizení protilátek

Název: Re: Vymizení protilátek

- od: Veronika     datum: 2006-02-27
To je zajímavé. Moje dcera (11m) má neméčnou dietu od cca tří měsíců, testy v 6 měsících vyšly na mléko negativní, a také s ekzémem nemáme žádné potíže. Minulý týden jsem vyzkoušela na pusince jogurt, do čtvrt hodiny měla okolo pusinky flíčky, ty ale do večera zmizely. Po dvou dnech jsem vyzkoušela ještě tvaroh - reakce na kůži žádná, ale měla potom průjem. Myslím, že důsledná dieta dá čas, aby to dětské trávení mohlo "dozrát". Ale je to výrazně individuální. Všem držím palce, aby to bylo jenom lepší.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Vymizení protilátek

Název: Re: Vymizení protilátek

- od: Lenka     datum: 2006-03-01
Je to přísným dodržováním diety a taky tím, že jste ji začali držet velmi brzo. U malých dětí je ten metabolismus daleko rychlejší a tělo se tedy dřív zbaví nežádoucích látek proti kterým vyrábí protilátky. Když tedy přísně dodržuješ dietu, tak všechno, co tělu dodáš je pro nej "stravitelné" a pokud tedy nenajde nic s čím si neví rady, tak proč by dál produkovalo protilátky. Čím menší dítě, tím je reakce na dietní opatření rychlejší a snad i efektivnější. Měli jste obrovské štěstí na doktory a na to, že jste určiti správnou diagnózu velice brzy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Vymizení protilátek

Název: Syrovátka

- od: Dita     datum: 2006-02-26
A už dělali malému testy na alergologii?Jestli má ekzém od 2 m. jak je na tom nyní? Ještě kojíš, nebo máš jiné mléko? A co potraviny? Ono se může mléko vyskytnout i v takových potravinách, kde by si je nečekala. Občas je napsáno, že výrobek může obsahovat stopy mléka, ale třeba u dalamánku (tam je syrovátka) se to nedozvíš.Pozor také na jakékoli náhr. mléka kravského třeba ovesné, sojové, kozí apod.v knížce "Atopický ekzém" je zásadně v kojeneckém věku NEDOPORUČUJÍ. Za to knížka je úžasná a tu bych Ti doporučila zakoupit. A v knížce "Alergie číhá v pití a jídle" se můžeš dozvědět např. že zhruba v 50 % případů u alergie na mléko je souběh s alergií na sóju. Také se nedoporučuje podávání hovězího masa. Já jsem dceři kupovala (kupuji) telecí a to nám nic nedělá, ale chce to vyzkoušet. Také ostatní typy alergenů (rajče, jahoda, broskev, maliny, celer...) je doporučováno vynechat. Také pozor na cukr. Já sladím ovocným - Fruktóza, nebo Glukopur.Čaj pouze černý, černý bez, Fenykl. Prostě je toho více, co ohlídat, ono postupně po zavádění nových potravin, a tady souhlasím, dávat novou potravinu jednu novou několik dní po sobě a sledovat malého, jaká je reakce, zjistíš, že se Ti okruh, z čeho můžeš vařit rozšiřuje.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Syrovátka

Název: Syrovátka

- od: Marcela     datum: 2006-02-25
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám půlročního chlapečka plně kojeného, který trpí od 2 měsíců ekzémem, kožní nám dala kortikoidy a tak jsem zkoušela vše možné, abych se jim vyhla. Někdo mi poradil omývat syrovátkou kožní říkala, že je dobrá. Jenže malý se po pár sekundách od omytí totálně osypal, kůže mu hrozně zrudla, opuchla a objevily se bílé fleky, jako štípance od komára. No hrůza, podle mě alergická reakce jak blázen. Volala jsem doktorce a dala mu dithiaden a pak se to zklidnilo. Co mám dál dělat? Nejspíš je to alergie na mléko? Takže jsem nyní zkusila vysadit mléčné výrobky a odsunula zavádění příkrmů. Doufám, že mě doktorka dá doporučení na alergologii, ale čekací doba je kolem měsice. Co do té doby, mám zkusit zeleninu, nebo čekat a jen kojit? Děkuji za všechny ohlasy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Syrovátka

Název: Re: Syrovátka

- od: Veronika     datum: 2006-02-25
Zeleninu bych zkusila, ale zkoušela bych každý druh s odstupem několika dní, kvůli případné reakci. Začala bych zeleninou s relativně nízkou alergicitou (mrkev, brambory, brokolice, květák, kapusta, růžičková kapusta, špenát, cuketa - vše vařené). Zkoušela jste vynechat ze svojí stravy mléko, mělo efekt na ekzém? Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Syrovátka

Název: Re: Syrovátka

- od: bea     datum: 2006-02-26
ahoj, nám se stalo něco podobného. Dcera, dnes 3 roky, měla ekzém od 3 měsíců a kožařka doporučila koupel s přidáním mléka. Malá po tom hrozně zrudla. Lékařku ani mě bohužel nenapadla souvislost, takže nám diagnózu stanovili až v roce, ale když si na to vzpomenu, byl to jasný signál. Buď ráda, že se to projevilo tak brzo, můžeš včas zahájit léčbu a to je vždy lepší. Zajdi si hlavně na gastroenterologii. Příkrmy se běžně dávají od půl roku, pokud do té doby kojení stačí. když ne, pozor na HA mléka, to alergikům vadí, měl by být nasazen hydrolyzát - nutrilon pepti, nepocate ... Ta zeleninka se podává, jak už někdo psal, po jednom druhu a s odstupem času. Když to všechno snese, pak se až dělají polívky s více druhů. A lepek až po roce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Syrovátka

Název: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: Dáša     datum: 2006-02-25
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s nemléčnou kaší Sinlac od Nestlé. Je pro alergiky na kravské mléko a soju. Včera jsem holkám kaši udělala k večeři a moc jim chutnala. Píšou tam ale, že se má jíst pod dohledem lékaře, což píšou i u hypoalergenního mléka. Dáváte někdo tuto kaši? Děkuji. Dáša
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: Veronika     datum: 2006-02-26
Dávám dceři nemléčné kaše Sunarka - zatím jen rýžovou, jsou teď nově asi tři druhy (rýžová, rýžová s kukuřicí, ty jsou od 4.ukončeného měsíce, s osmi cereáliemi a medem od uk.6.měsíce - u toho medu nevím...),trochu nám je přisladili, takže už nejdou dávat do slaných jídel. Jsou obohacené o vitamíny a minerální látky. Také Hami dělá nemléčné rýžové kaše a kaše s příchutěmi ovoce, ale ty malá nechce, protože jsou šíleně sladké. Myslím, že u kaše Sinlac jde o kontrolu výživy dítěte obecně, protože se jedná o speciální kaši určenou alergikům. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Re: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: Lenka     datum: 2006-02-28
Tu osmi cereální kaši bych vypustila, určitě obsahuje lepek, který se u alergiků doporučuje až po 1. roce a s tím medem bych taky neexperimentovala. Od Hami je dobrá rýžová kaše s jablky. Ty ostatní mi taky malej nechce, že jsou sladké, ale tuto jí v pohodě (opravdu není tak sladká, chutnala jsem ji)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Re: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: Alena     datum: 2006-03-23
Moje Katka měla 16.12. 2005 dva roky, s exemem a potravinovou alergií se trápíme cca od 1 roku. Nejhorší je,že podle výsledku krve nemá alergii na nic a je vlastně "zdravá".Kaši Sinlac jsem kupovala a zdálo se mi, že i po ní se malá škrábe. Nadávala jsem sama sobě, že jsem nemožná, že si všechno namlouvám a alergika jsem z malé udělala já.Když mi nakonec alergoložka doporučila výbornou knížku Alergie číhá v jídle a pití od MUDr. Fuchse, dočetla jsem se, že v této kaši je až 7 % rostlinných bílkovin a pokud je dítě alergické touto cestou, tato kaše mu bude dělat problémy. Takže jsem se aspoň přesvědčila, že Katčiné reakce nejsou mé výmysly.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

Název: Re: SINLAC - kaše od Nestlé

- od: David P.     datum: 2008-08-17
My mu dali (Šimon 8 měsíců) už celou krabici a načli druhou - doporučila nám to dětská lékařka a zatím bez problémů. Doktorka ho sleduje jen při standartních kontrolách. Co víc ? (PS: jí ji jako divý...) Pa H
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: SINLAC - kaše od Nestlé

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava