Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Lupénka - nestor Houngbedji

- od: Magdaléna     datum: 2019-05-06
Pokud má léčitelskou poradnu s manželkou, tak Tel. 603753341. Sídlí v Dubé u České Lípy
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Lupénka - nestor Houngbedji

Název: co to je?? A co je příčinou?

- od: Simona     datum: 2006-03-03
Chtěla dych se omluvit za obsáhlý dotaz, možná zmatečný, ale máte-li někdo podobné potíže, či máte-li nějakou radu, prosím poraďte. Mám dceru 27měsíců starou s normální porodní vahou, bez neobvyklých či častých nemocí. Kojení v pořádku, mléko i mnléčné výrobky také tráví bez potíží. Nezvrací, nedáví se.Žije v nekuřáckém prostředí se dvěma psy a ptáčky doposud bez jakýchkoli reakcí. Jídelníček převážně bílé maso a zelenina, sladkosti minimálně - čokoláda a gumoví medvídci. Jinak tyčinky a čas od času chipsy.V koupeli nemá žádné pěny ani mýdla, šampon Johnson. Jediné, co se událo před 14 dny jiného, než obvykle,byl dětský ples, ze kterého si donesla pár trofejí. Plastové kuželky, kovovo plastový bubínek a jiné. Faktem ale zůstává, že si s těmito hračkami hraje jen sporadicky, ale hraje. Z oblečení nemá nic nového,rukavice bavlněné, ale na větší zimu od větnamců hrubé - občas se jí zapotila ruka, ale opět je na rukou už asi 5dní neměla. Prášek mám dětský-už jsem ho několikrát měla,navíc reakce třeba v tříslech či na zadku není. V bytě není nový předmět, jen na co v poslední době ještě často sahá, jsou sochy ze dřeva-dostupné v běžných obchodech. Jinak já měla podobné projevy také, ale zmizely během 10ti dnů aniž bych vědomky cokoli změnila. Pravdou je, že jsem je rozškrábala. A nyní k projevům. Objevily se jí asi před 14dny na dlaních spousty malých, jakoby vodnatých puchýřků. Silně to svědí a ruce jsou jakoby oteklé a rudé a horké. Pár stejných má také na ploskách nohou, ale je jich tam tak 5-10kusů. Jinak nikde po těle nic. Včera se přidala na břiše suchá ložiska bez puchýřů a svědivosti. Jsou jen na břiše a jsou slitá a jemně narůžovělá a šupinatá - suchá. U lékaře jsme samozřejně byli, ale zatím nic nepomáhá. Dostávala kapky fenistil a calcuim chloratum - bez efektu. Nyní má 3dny dithiaden a calcium a opět bez efektu. Svědivost a zarudlost stejná. Vím, že nemůžete určit diagnozu, jen bych vás chtěla požádat, zda náhodou neznáte takovéto lokální výskyty u specifických alergenů, aby jsme mohli alespoň začít eliminovat alergeny. Nelze eliminovat vše a nevím si rady, odkud začít. Za jakoukoli radu děkuji a pěkný den.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Monča     datum: 2006-03-04
ahoj,je to určitě alergie?já dost trpím na opary a podle toho jak líčíš puchýřky bych tipovala na opary.Ale určitě jděte na alergologii udělat si testy.A taky bych možná zrušila ptáčky,měla jsem andulky a najednou mi onemocněli a dokonce to bylo přenosný na lidi,až časem jsem se z dokumentu o andulách dozvěděla kolik takových nemocí přenáší a jim nic není už bych si ptáky do bytu nikdy nedala.Hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: simona     datum: 2006-03-04
Mončo, právě že já vůbec nevím co to je. A ani jsem neměla tušení, že opary mohou být na rukou. Zajímavé je, že já to mám taky, respektive měla jsem to, ale taky je faktem, že v obličeji opar mám. Ptáčky máme dosti izolované. jsou na chodbě a dcera kolem nich projde tak 3x za den. Ale pokud to může být ono, samozřejmě je dáme pryč. Jinak si nejsem vědoma ničeho, ale dcera se zase celou noc proškrábala. Ty ruce jsou jako exematické, ale na dlaních exém nebývá a navíc to není suché, tedy pokud puchýř nepraskne, pak je to suchéPrášky nezabírají a dr zatím zkouší. Trvá to 16dní, takže je asi třeba najít příčinu, ale mi to příjde dlouho. Díky moc za tip.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Monča     datum: 2006-03-04
Hm tak to asi tedy opar ne,ten je sice přenosný dokonce infekč.,ale je pod puchýřkem mokrý a praská.Už jsi zkoušela řepíkovou koupel?Zatím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Lenka     datum: 2006-03-04
Když ti zatím nic u malé nepomohlo, tak moje rada jít na kožní (nevím jestli dělají na alergilogii)a vzít vzorek puchýřku na rozbor. Tím nic nepokazíš a výsledek bude jistota. Jinak k mému příběhu. Syn ve 2 letech pravděpodobně chytil v ZOO (ale může to být od jakéhokoli zvířete dle info na kožním) bakteriální infekci kůže. Vypadalo to dost podobně podle tvého popisu. Diagnózy doktorů zněly od neštovic, pátou nemoc,přes alergii, ale nic nezabíralo. Trvalo to 6 týdnů, než jsme dostali silná antibiotika a konečně to pomohlo a my a syn se konečně v noci vyspali. Takže moje rada je kožní odd. nejlépe v nemocnici, zmínit zvířata v domácnosti, a bud vzorek na biopsii nebo jiný typ léčby (u nás antibiotika). Pro mě ty antibiotika tehdy byly jako zázrak. I mast, kterou jsme dostali na kožním napoprvé sice zabrala, ale za 3 dny se malý obsypal znovu. Držím palce a ozvi se jak dopadnete.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od:     datum: 2006-03-08
Moc Vám všem děkuji. Odebrala jsem veškeré možné a nemožní jídlo a pochutiny, které byť možná jen zavání možnou alergií. Dcera tedy jí jen holé polévky, masa a brambor či rýži, bez zahuštění moukou smetanou, vajec a podobně. Lepek zůstal jen v pečivu. Veškeré ovoce i sladkosti jsem dali také pryč. Jako dobroty má suchary, okurky a spec. potraviny. Chudák holka. No ale, jaksi se mi jeví, že to jakoby ustupuje. Puchýře jsou pryč a ruce i plosky jsou suché, jako exematické, ale svědění ustoupilo. Máčela jsem to v heřmánku a bere dithiaden. Tak a ted musíme počkat, až to vymizí a pomalu začít přidávat jídlo abychom přišli na původ. Na kožní jdeme tak i tak, ať to testy, půjde-li to pomohou zjistit. Chci se ani vyvarovat kortikoidů, pujde-li to. Moc vám děkuji za tipy a krásný den.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: bea     datum: 2006-03-11
my jsme taky měli puchýřky na dlaních, ale malá je atopik, tak jse to brala jako jednu z forem. Kožařka mi poradila koupat ruce několikrát denně v roztoku hypermanganu růžovém jako piják.Heřmánek je totiž pro atopiky nevhodný.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Veronika     datum: 2009-08-11
Musím do toho vstoupit, jako ekzematik,alergik, občas člověk zkouší vše, šetrná dietka na chvíli pomůže,ale máčet ruce a vůbec jakoukoliv část těla v heřmánku je šílené!!!To prosím ne, je to velký alergen
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Re: co to je?? A co je příčinou?

- od: Moučková KArolína     datum: 2008-08-10
Dobrý den, náš malej měl něco podobného.Doktorka mě řekla že je to ruce,nohy a krk.Na nohou a rukou se mu ukázalo to co u Vás a ještě k tomu afty na jazyku a horečka.Je to prý nějaká nová nemoc a odeznělo to samo.Jen při horečkách jsem dávala Nurofen a hodně pomáhají borůvky.Krásný den Moučková
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: co to je?? A co je příčinou?

Název: Žampióny

- od: Veronika     datum: 2006-03-03
V časopisu Meduňka jsem našla článek o používání žampiónů (prášku z nich) jako "léku" u alergií. Hovoří tam o zlepšení stavu u velkého procenta alergiků. Máte s tím někdo zkušenosti?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Žampióny

Název: Re: Žampióny

- od: Marcela     datum: 2006-03-05
Syn má 3 roky, je alergický na mléko, soju, celer. Ekzém má od narození, někdy lepší, někdy horší s průjmovými projevy v podstatě doteď. Žampiony jsme oloupali nakrájeli, usušili, rozemleli na prášek a několikrát za den asi na špičku nože přidávali do jídla. Slyšela jsem velkou chválu na tuto kůru, ale bohužel synovi nepomohla. Užíval to asi 14 dní, nevím možná je to málo, a možná, že vám to zabere. Máme vyzkoušené snad skoro vše, ale vždy nakonec sáhnu po kortikoidu a Elidelu. Samozřejmě, že dietu dodržujeme, ale stačí jen málo alergenu a ekzém se zhorší. Nejhorší jsou návštěvy, takže ty taky minimalizujeme. Zkoušeli jsme i léčitele, a dokonce i jasnovidce. Ten nám sice řekl diagnózu, ale to je vše. Takže držím palce a přeju hodně trpělivosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Žampióny

Název: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

- od: olga     datum: 2006-03-03
Už nevím co mám dělat, je mi 22 a stále je to horší... mám ale alergii na pyly, ale zárověň i potravinovou... nemůžu ořechy, jablka, mléko, mrkev, kiwi,různé koření, v létě i banány, meloun, okurky... k tomu se mi začíná nejspíš rozvíjet i astma. Vím že existují i horší věci, ale jsem teď v naprosté depresi, nevím co už mám jíst a mám pocit že to bude jen horší...:( ráda bych našla někoho kdo je na tom podobně, ať se o tom můžu aspoň s někým pobavit... v okolí to nikdo nechápe ale potřebovala bych podpořit...:(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ALERGIE TEMER NA VSE:(((

Název: Re: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

- od: Dáša     datum: 2006-03-03
Ahoj Olgo, já sice alergii nemám (teda doufám), jenom nemůžu řepný cukr, ale naše dvě dcery na tom byly podobně jako Ty. Jestli chceš, ozvi se mi na mail kolarovi@c-mail.cz a můžeme si popovídat. Taky Ti můžu dát kontakty, kde se holky léčí (dost se zlepšují). Měj se hezky a drž se. Já mám doma dvě malé ukázky toho, že i ošklivá potravinová alergie se může zlepšit ! Ahoj, Dáša.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

Název: Re: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

- od: Monča     datum: 2006-03-04
jestli jsi z Českých Budějovic tak se ráda sejdu.Já už jednou dávala výzvu na srazy,ale nikdo se mi neozval,tak jsou všichni asi od pryč,ale klidně napiš.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ALERGIE TEMER NA VSE:(((

Název: Nový obchod

- od: Martina     datum: 2006-03-03
Dneska jsem dostala do ruky letáček, že na Praze 5 v Plzeňské 193 otevírají 7.3.2006 nový obchod kde prý budou mít úplně všechno bez lepku. Jo, a v úterý tam budou mít ochutnávku, tak se tam jdu juknout! Zatím ahojjjj !!!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nový obchod

Název: alergie na kravské mléko

- od: bubli     datum: 2006-02-28
Ahoj je mi 28 a byla mi zjištěná alergie na kravské mléko výsledky byli IgG 2,9 a IgA 2,0 ,nemám žádné problémy jen někdy mírné nadýmání,máte někdo nějaké zkušenosti ,jsou ty vysledky nějak extra vysoké a jaká by měla mýt dieta, opravdu vše mléčné výrobky vyloučit? Děkuji za každou odpověď
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na kravské mléko

Název: Re: alergie na kravské mléko

- od: Monča     datum: 2006-03-04
Ahoj,měla bys vše vynechat,protože i bez vážnějších projevů nejvíce trpí tlusté střevo a bez diety může být tak namáhané,že vznik rakoviny tlustého střeva má velkou šanci.Mám alergickou dceru a když se naučíš čím co nahradit není to vaření zas tak hrozné,jenom s tím sladkým je to hrozné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kravské mléko

Název: Re: alergie na kravské mléko

- od: bea     datum: 2006-03-11
ahoj, myslím, že ty výsledky nejsou nijak závratné, na to že mléko normálně jíš, moje dcera má i při dietě kolem 6. Slyšela jsem od lékařů, že nejdůležitějšoí pro léčbu nejsou výsledky rozborů krve, ale klinický obraz pacienta, tj. jak se cítíš. Jeden lékař z fakultní nemocnice mi říkal, že jsou lidi, kteří to v krvi mají a klinicky jim konzumace mléka nevadí. Dělají se tzv. eliminační testy, tj. mléčná bílkovina se vynechá na urč. dobu, např. 6 neděl (možná i 3 měsíce), poté se znovu zařadí do jídelníčku a pozorují se výsledky. Jestli ke zlepšení nedošlo, nemá cenu držet dietu. Ty jsi už dospělá, dokážeš na sobě vypozorovat, co ti vadí, u dětí je to horší. A znám dospělé alergiky na bílkovinu KM, kteří nepijí mléko, ale např. tvrdý sýr jim nevadí. Najdi si zkušeného gastroenterologa, nemá význam chodit tam, kde bys byla první pacient s touto diagnózou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na kravské mléko

Název: co způsobuje nic nejedení

- od: BARBIE14J     datum: 2006-02-28
závratě . ale hlavně pokles váhy na bod mrazu
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : co způsobuje nic nejedení

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava