Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Velikonoční sladkosti

- od: Martina     datum: 2006-04-04
Dobrý den, blíží se velikonoce a opět s obavami čekám, kolik sladkostí z mléčné čokolády zase děti dostanou - samozřejmě jim je pak s manželem zabavíme:((( Proto bych se vás zde zeptala, nevíte, jsou-li teď v obchodech velikonoční čokolády třeba hořké? Nebo jak to řešíte vy, mají-li děti alergii na bílkovinu KM?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Velikonoční sladkosti

Název: Re: Velikonoční sladkosti

- od: Andy     datum: 2006-04-04
tak velikonoce...naštěstí mám dvě dcery, takže spíš dáváme výslužku, než nosíme. Za odměnu holky hledají na zahradě "zajíčka" a tam jim samozřejmě dávám co smí. jedna čokoládky, druhá gum.bonbony, roksová lízátka a z velikonočních dobrot želé, ale to jí moc nechutná
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Velikonoční sladkosti

Název: Re: Velikonoční sladkosti

- od: Monča     datum: 2006-04-05
Já se domlouvám se všemy kolik chtějí za velikonoce utratit a nakupuji sama.Aby mi někdo Elišce nedal co nemůže,pak je zbytečný brek,když jí to zabavím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Velikonoční sladkosti

Název: Re: Velikonoční sladkosti

- od: dita     datum: 2006-04-11
Ahoj, zatím to nemusím tolik řešit - Verunce je teprve 16. měsíců - ale holt bych to zabavila a nahradila bonbonem - kupuji Vextra - takové gum. kostičky. Nic tam z mléka není - tak holt dělám alternat. řešení. Snad ve zdravé výživě by si sehnala něco z karobu. Je to smutné, ale nedá se nic dělat. tak alespoň přeji hezké velikonoce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Velikonoční sladkosti

Název: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-03
Dcerka 19měs/8,8kg má 2týdny krevními testy prokázanou alergii na bílkovinu kr.mléka a nesnášenlivost laktózy. Není na tom tak zle, nemá ekzemy apod. jen častou a řídkou stolici a neprospívala. Do roku všechny mléčné "pokusy" vyzvracela, po 1.roce měla už "jen" průjmy. Od ledna je na bezmléčné dietě,aby se jí zhojili střeva(?). Náš alergolog je vyhlášený, jistě velmi zkušený, ale zcela uzavřený jakékoli mé otázce - a já jich mám plno: 1. Bílkoviny nahradíme masem, ale co vápník? Je ho třeba nahrazovat? 2. Pokud vysadíme mléčný cukr, je třeba ho nahrazovat? 3. Mléko má také plno tuků, ty taky není třeba nahrazovat? Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Monča     datum: 2006-04-04
Hlavně také vynech hovězí maso,tam je ta bílkovina ,taky.Touhle alerg.skutečně trpí střeva a ta dieta má obnovit mikro.ve střevech,které se průjmem a nesprávným trávením ničí.Vápník ne z tablet,ale ze stravy na tohle je výborná knížka kde máš odpovědi na různé otázky co se týká mléka a jiných potravin"Alergie číhá v jídle a pití"od Martina Fuchse nakl.Adéla.Když zadáš na inter.nakladelství ,tak jí můžeš objednat v knihkupectví jsem jí neviděla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: bea     datum: 2006-04-04
Já myslím, že nemá cenu vylučovat ze stravy hovězí maso u každáho alergika na mléko. Vím, že u některých alergiků opravdu vadí, ale obecně u každého to neplatí. Alergické děti mají jídelníček i tak dost omezený, tak nemá cenu jim ho ještě ochuzovat. KAždý alergik je citlivý na něco jiného, nic zde neplatí paušálně. Kdybys vysadila všechny alergeny, nejedlo by děcko vůbec nic. Každý si musí individuálně vyzkoušet svou dietu, takže hovězí nejezte, jen pokud to vadí vašemu dítěti, ne pokud to vadí jiným dětem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-05
Zatím neumím posoudit, co vše jí vadí. Když jsme vysadili v lednu mléko, tak měla poprvé pevnější bobek, od té doby se to střídá a obden ji něco prožene. Ještě neumím dobře rozlišovat v potravinách, malá vždy ráda a hodně jedla a starší dítě je zdravé a jí "nezdravě" a tak malá od něj často něco ďobne, a taky s babičkama je to těžké. Řekla bych, že to, že něco nesprávného snědla už poznám podle zápachu. A chodíte s dětmi na dietách na kontrolní odběry krve? Myslím kvůli tomu, jestli dostávají vyváženou stravu a nic jim nechybí?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Monča     datum: 2006-04-05
Eliška měla v září +++ a blbou doktorku pro ,kterou nemá význam dělat testy co přesně jí z mléka vadí,pak by se něco mohlo dovolit vrátit do jíelníčku,ale zatím mám vyzkoušeno,že jí vadí opravdu i hov.maso dokonce i v párkách a kabanosu.Tak radči kupuji jen šunku.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Lenka     datum: 2006-04-09
My máme zkušenost (syn 4), že je třeba vápník nahrazovat, protože u malého jsme měli časté bolesti nožiček a křeče. Při této diete, pokud je opravdu přísná, tak může docházet ke zpomalenému vývoji kostí, což bylo u nás. Po substituci vápníkem se situace značně zlepšila. Mléčný cukr se ničím nenahrazuje, není čím. My nadále dáváme bezlaktózové kojenecké mléko - Al 110 a zatím jsem nevymyslela nic lepšího, co dávat větším dětem, takže zřejmě budu kupovat toto mléko ještě za 10 let. Dle mého názoru i ty upravená kojenecká mléka obsahují látky vhodné pro vývoj, takže i ty tuky. Jaké vy teda teď používáte mléko, Nutrilon Pepti MCT? To je naštěpené i nízkolaktózové, ale to se píše jen na gastru?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

- od: Mona     datum: 2006-04-10
No já jí teď právě žádné mléko nedávám a to mě děsí (má bezmléčnou dietu už skoro 10týdnů). Prostě se mi nechce věřit, že je to tak jednoduché, jen vynechat mléko a nic víc. Ve čtvrtek jdem zase na kontrolu a chci být na toho doktora nachystaná, dělá ze mne hloupou, že je to složité a že není třeba mi to vysvětlovat. Nejdřív diagnostikoval nesnášenlivost na mléčný cukr a když jsem se ptala a omylem použilo slovo alergie, tak mne hned vyjel. To bezlaktózové mléko je na předpis? A kterého doktora, alergologa nebo dětského? Děkuji moc za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Vápník a alergie na mléko a laktózu

Název: ekzem

- od: Míša     datum: 2006-04-02
Chci se optat jetli nekdo neznate neco co urcite ucine pomaha na ekzem.delam kadernici a obevil se mi ekzem a nic mi na nej nepomaha, vyztkousela sem ruzne maste.a zatim nic, mam ho pres pul roku.predem dekuju jestli mi nekdo poradite.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ekzem

Název: Re: ekzem

- od: Monča     datum: 2006-04-03
Zajít k alergologovi,může to být alergická reakce na ty kadeřnické chemie.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ekzem

Název: nová kuchařka

- od: Monča     datum: 2006-03-31
Ahojky všichni dneska jsem koupila novou kuchařku VAŘÍME ZDRAVĚ BEZ MLÉKAje to i pro alergiky cena 149.kčnakl.Vašut.Podle zatím nejlepší kuchařka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nová kuchařka

Název: Re: nová kuchařka

- od: Andy     datum: 2006-03-31
kuchařka musí být fajn, ale mléko se dá lehce nahradit jakýmkoliv rostlinným (podel typu alergie) Potřebnější kuchařka by byla asi Vaříme bez vajec :-( Jedno, max. dvě vejce buď vynechám nebo nahradím olej+voda+šp.prdopeč, ale větší množství bohužel.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nová kuchařka

Název: Re: Re: nová kuchařka

- od: Monča     datum: 2006-03-31
A taková ta náhražka vajec v pytlíku?Nevím co obsahuje,ale myslím,že jsem se na něco takového jednou dívala.Bylo to něco sušeného v pytlíku mylím,že v intersparu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: nová kuchařka

Název: Re: Re: Re: nová kuchařka

- od: Andy     datum: 2006-03-31
Mončo myslíš Vajahit? Tak ten bohužel, obsahuje sušenou syrovátku a tu malá nesmí
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: nová kuchařka

Název: Re: Re: Re: Re: nová kuchařka

- od: Monča     datum: 2006-04-01
Já opravdu nevím co to bylo,ale jenom mě zaujalo,že to nahrazuje vejce nikdy mě nenapadlo,že někdo je nemůže jíst.Já jsem vyučená cukrářka,takže nějaké náhražky vajec,šlehačky,másla mi bylo přímo proti srsti,protože originál je originál a chuť nejde ničím nahradit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: nová kuchařka

Název: Re: Re: Re: Re: nová kuchařka

- od: Monča     datum: 2006-04-02
Teď jsem brousila na inter. a někdo psal o vaječné náhradě REWA za 158.kčz Prahy,ale kolik toho je v balení nepsali.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: nová kuchařka

Název: Re: Re: Re: Re: Re: nová kuchařka

- od: Marcela     datum: 2006-07-24
Rewu jsem koupila v prodejně zdravé výživy 100g za 35 Kč. Prý je to asi 11 vajec. Je to modifikovaný bramborový škrob E 250. Palačinky z toho neuděláš, ale dá se přidat třeba do buchet a tak. V knížce Tajemství výrobců potravin tohle "éčko" hodnotí jako látku pro zdraví nepříznivou. Ale co už tam má člověk dát, že? Vajahit obsahuje syrovátku! Kynuté buchty peču bez vajec.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: nová kuchařka

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava