Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzi



a b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)



Název: Doplatek na Neocate

- od: DIta     datum: 2006-05-23
Ahoj, vzkaz všem kteří užívají neocate - doplatek 31,40 Kč na bulovce, 120 na Urologické nemoc. Praha 2, u 10 balení doplatek 130,- na jednom a 31,40 dělá cca 1000 Kč. Doplatek na pokračující (zelená plechovka Neocate 0,- Kč) Takto významné rozdíly budou určitě i v dalších náhražkových mlékách, možná stojí za to uvést některé příklady. Prostě někdy platíme více než bychom možná musely. Co si o tom myslíte Vy?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Doplatek na Neocate

Název: Re: Doplatek na Neocate

- od: Veronika     datum: 2006-05-23
Mám neustále potíže se zjískáním předpisu na mléko. Kupuji MCT, v současné době stojí od 360 do 380 Kč/ bal. a máme ho na 3dny. Alergolog se se mnou vůbec nezabývá, neb jsme v "pohodě", dětský mi ho napsat nemůže a na gastru se k tomu nehlásí...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Doplatek na Neocate

Název: Re: Doplatek na Neocate

- od: Radka     datum: 2011-07-02
já dpolácela 270 Kč na obyčejný neocate a měla jsem za to, že je doplatek všude stejný. pak po přečtení diskusí jsem našla lékárnu kde platím 130/ks. nevíte někdo o něčem levnějším v mém okolí (střední morava)?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Doplatek na Neocate

Název: změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-05-19
Moje dcera dostávala N. Pepti a byla vcelku v pohodě, v devátém měsíci se u ní objevil znovu průjem s nestrávenými zbytky. Absolvovala vyšetření na celiakii, znova vyšetření na alergii na KM, ale nic se neprokázalo (klinicky nám vadí KM, sója, vejce). Zkouším mléko MCT s celkem pozitivním výsledkem. Zkouším ho teprve týden. Na gastru mi lékařka řekla, že nám asi N.Pepti přestal vyhovovat. Anna má ve 14 měsících 8,6 kg a dva měsíce už nepřibrala ani deko. Máte někdo podobnou zkušenost?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od: dita     datum: 2006-05-23
ahoj, no nám hned v začátku Pepti nevyhovovalo, a tak jsme přešly s dcerkou na Neocate. A jsem s ním max. spokojená. 8,6 kg pokud nemá být dcerka pokom drobnější se mi osobně zdá dost málo. Verunka od doby kdy jsme nasadily "vhodné" mléko, přibírá pravidelně, dobře, netrpí ani průjmy, ani bolestmi bříška ani víceméně ekzémem. Ono to MCT má opravdu hroznou chuť a ne každé dítě je schopno jej přijmout. Neocate má podstatně lepší chuť a je prý více tolerováno. Tak vám moc držím palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: Re: Re: změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-05-23
U těchto mlék je velice důležité dodržet přesný návod přípravy, myslím tím teplotu vody, pokud je voda příliš studená, nebo naopak horká je mléko hořké a špatně se rozpouští. Pokud je voda akorát mléko je celkem ucházející. Naštěstí Anna zatím neprotestuje. Akorát, že se z něj nedá udělat třeba pudink, pro spestření. Tedy dá se udělat, ale nedá se jíst, protože je hořký.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od: Lenka     datum: 2006-05-24
Ahoj, my jsme za 4 roky vystřídali 4 mléka, než jsme narazili na to správné. Jak píšeš, měli jsme ho nějakou dobu a pak zase průjem, a tak to šlo dál. Začali jsme na Nutrilon Pepti, pak MCT, pak po určení diagnózy Nutrlolin Low lactosa a nakonec naštěstí schválili licenci na AL110. Musíš hledat, hlavně podle diagnózy. POkud alergie na bílkovinu, tak hledat mléko s co nejvíc naštěpenými bílkovinami, pokud laktózová intolerance, tak s co nejmenším obsahem laktózy. Ten Neocate si chválí všichni. Kolik váží dítě je pouze vodítko, spíše je důležité jestli prospívá a přibírá pravidelně (i když třeba méně než ostatní děti). Malá to určitě časem dožene. My ve 3 letech 13,5 kg, ted ve 4,5 letech cca 17 kg. Po zavedení a usazení diety se to začlo měnit k lepšímu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od: bea     datum: 2006-05-25
podobná zkušenost. Malá měla od 1. roku do 3 let N. pepti. Zkraje vyhovovalo, ve 2,5 roku se silně zhoršil ekzém, zažívací obtíže naštěstí ne. V Prostějově nám nikdo neuměl poradit, až ve FN Olomouc nám nabídli Neocate a po 3 měsících je kůže OK. Zkus taky vyšší pracoviště.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od: a.s.     datum: 2006-05-31

odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: Re: změna mléka

- od:     datum: 2006-05-31
náš syn má 2,5roku a má 11,5kg, absolvovali jsme řadu vyšetření, ale kromě alergie na KM vše negativní, přesto napřibírá, má hlenové stolice, občas průjem, zkoušíme kdeco zatím celkem bez efektu. trochu úomohla alternativní medicína, ale úplně v pořádku není, má někdo podobnou zkušenost?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna mléka

Název: celiakie a cukrovka 1.typu

- od: Kin     datum: 2006-05-19
Dobrý den. Má z vás někdo zkušenosti s kombinací cukrovky 1.typu a celiakie? Cukrovku "léčíme" aplikováním inzulínu asi půl roku a nyní byla definitivně potvrzena i celiakie. Nebo existují stránky pro lidi s bezlepkovodiabetickou dietou? Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie a cukrovka 1.typu

Název: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

- od: Dita     datum: 2006-05-23
Ahoj, pokud vím existuje stránka specialiovaná na celiakii a často se tam probírá i otázka diabetu - ono to snad jde někdy souběhem - diabetes a celiakie. Určitě tam najdeš více info pro své dítko.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie a cukrovka 1.typu

Název: Re: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

- od: kostivalova jana     datum: 2010-06-25
Na internetovem shopu od farmaxu maji skvele produkty i na diabetes, hl. tedy vitaminy, doplknky stravy aj.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

Název: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

- od: Lenka     datum: 2006-05-24
Určitě na stránkách s celiakií najdeš spoustu informací, ale samozřejmě si je musíš upravit pro své potřeby. Chápu v jaké seš situaci, ale musíš improvizovat a hledat. Každopádně zeleninou a masem nic nezkazíš, ostatní přílohy musíš spočítat, ale na těchto dietních potravinách (bezlepkových)bývá složení uvedeno celkem pečlivě. My máme obdobný problém, ale variantu bezlepkovou a bezmléčnou. Řekla bych, že "zapracování" ti bude trvat tak půl roku. Zkus se poohlídnou v knihkupectví po kuchařce pro dětské diabetiky a recepty uprav vhodnou moukou, spíš bych viděla problém v přepočtu jednotek na porci, ale to už jste určitě zvládli. Pokud bys chtěla další informace, tak piš na adresu stránek alergie.mleko@seznam.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie a cukrovka 1.typu

Název: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

- od: daniela     datum: 2009-04-15
Máme stejný problém. Mohu se zeptat, zda je někde tato bezlepkovodiabetická problematika nějakým způsobem řešena nebo nějaká pomoc v začátcích?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie a cukrovka 1.typu

Název: Re: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

- od: Věra     datum: 2009-04-16
Zadejte do vyhledavače na Seznamu " Bezlepková dieta u dětí a mladistvých s diabetem 1. typu" a vyjede vam odkaz na diasvet - aktuality ze světa diabetes (server diabetacek.cz), klikněte na něj a pak klikněte zobrazit článek. Poslala bych vám rovnou odkazy na net.stránky, ale to tady v diskuzi nejde (opatření proti spamu).Výborné stránky jsou také celiak.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

Název: Re: Re: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

- od: Věra     datum: 2009-04-16
wéwéwé.diabetacek.cz/view.php?cisloclanku=2005040304
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: celiakie a cukrovka 1.typu

Název: kontakt

- od: Dohnálková     datum: 2006-05-18
Dobrý den!ČETLA JSEM O Mudr.Josefu Jonáši a ráda bych se zeptala zda ordinuje v Brně nebo okolí a jaký je na něho kontakt nebo meil pro objednání.Děkuji!hledala jsem to na internetu,ale adresa nebo kontakt není!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : kontakt

Název: Re: kontakt

- od: Hanka     datum: 2006-05-25
Dobry den, stranky dr. Jonase jsou http://jonas.pramenyzdravi.cz/jonas/, v polozce kontakt je jeho e-mail a prazska adresa. Nevim, jestli ordinuje i v Brne, to by Vam asi rekl sam. Byla jsem v jeho institutu v Praze na vysetreni, u doktorky Strnadelove (http://institut.celostnimedicina.cz/) a ta obcas ordinuje ve Zline. Pripadne na techto cislech (recepce institutu) 221 732 489, 221 732 490 Vam asi tez poradi.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: kontakt

Název: Chybí mi osvěžení

- od: Zuzana     datum: 2006-05-17
Zdravím všechny alergiky a jejich příbuzné.Ve čtyřech letch jsem dostala sennou rýmu. U mě potravinová alergie začala, když jsem si v sedmé třídě o přestávce kousla do jablka. Špatně se mi dýchalo, jakoby mi krk natekl, brněly mi rty.Během následujícich let se můj výběr zužoval a dnes po14letech mohu jíst čerstvou pouze pažitku, cibuli,česnek a petržel.Mezi poslední ovoce, které jsem ještě mohla patřil banán a pomeranč. Pak mi začaly vadit i ořechy. S přicházejícím létem, je mi občas líto, že se nemohu osvěžit salátem nebo džusem....Naštěstí můžu maso čokoládu)samozřejmě bez ořechů...Doufám, že až budu mít dítě, nebude podobně"omezeno" a ochuzeno. Přeji pěkný den.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Chybí mi osvěžení

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..



FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   





Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava