Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: alergie na soju a KM

- od: Veronika     datum: 2006-06-03
S tou sójou je to potíž, je teď všude a výrobci mnohdy neuvádějí z čeho je rostlinný olej. Jinak myslím, že čokoláda na vaření od Orionu by mohla vyhovovat, ale ještě si to ověřte. Já jsem se v době kojení vyhýbala i kakau, ale nevím ,zda to nebylo už zbytečné, určitě by malé množství nevadilo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na soju a KM

Název: Re: alergie na soju a KM

- od: bea     datum: 2006-06-05
myslím, že v oleji je bílkoviny, tj. alergenu zanedbatelné množství, takže uvažuj, jestli tu alergickou reakci u malého nemohlo vyvolat i něco jiného - např. ty šproty. Ryby jsou určitě silnější alergen než olej. Jedna kamarádka radí testovat u dětí jídlo nejprve na kůži. Tj. pomaž mu malé místo na kůži olejem a uvidíš, jestli bude reakce. Navíc ta reakce mohla být zpožděná, prostě se mi nezdá, že by olej tak silně alergizoval.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na soju a KM

Název: Re: Re: alergie na soju a KM

- od: Katka     datum: 2006-06-06
Já se v těch alergenech nevyznám, tak se raději zeptám: "Alergie na soju je jen alergií na sojovou bílkovinu? Jak je natom sojový lecitin?" Moje zkušenost je taková, že jsem z kuchyně odstranila vše (aspoň jsem si to myslela) co obsahovalo soju a téměř 14 dní jsme měli stolici bez krve. Pak jsem jednou olej, který běžně používáme v teplé kuchyni, přidala i do pomazánky a za 24 hodin měl malý ve stolici opět krev. Olej byl z větší části sojový. Když jsem ho vynechala, tak se stolice znovu upravila. V teplé kuchyni nám tak nevadil. Nemohla bys mi doporučit nějakou dobrou knihu o alergiích, speciálně těch potravinových - nějakého dobrého průvodce? A děkuju za typ testovat potraviny na kůži, to se zdá jako přijatelná alternativa.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na soju a KM

Název: Re: Re: alergie na soju a KM

- od: Veronika     datum: 2006-06-06
Jen jedna osobní zkušenost, dala jsem Anně do jídla slunečnicový olej a následovala reakce, zřejmě záleží také na kvalitě oleje, protože jiný slunečnicový nevadil. Záleží na tom, co dítě snese, ale s rybami jsem byla při kojení velice opatrná. Rovnováha v organismu alergického dítěte je asi velice křehká a reakce záleží na momentálním stavu. Tak tolik můj osobní názor.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na soju a KM

Název: Re: alergie na soju a KM

- od: Dita     datum: 2006-06-06
Oni mohou vadit ty šproty. Dozvěděla jsem se, že jedna bílkovina z mořských ryb v nezměněné formě přechází do mateřského mléka, takže to nemusel být olej co vadilo ale právě ty ryby.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na soju a KM

Název: Re: Re: alergie na soju a KM

- od: Katka     datum: 2006-06-06
Škrtám ryby ze svého jídelníčku, naštěstí jsem jich za celé kojení snědla asi tři porce, jen se chci zeptat, jest-li se to týká pouze mořských ryb nebo i sladkovodních.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na soju a KM

Název: Re: alergie na soju a KM

- od: bea     datum: 2006-06-09
Podle mě alergizují všechny druhy ryb a je vhodné je do určitého?? věku vynechat - aspoň do 4 let, myslím. Lecitin alergizovat asi může, ty oleje by moc alergizovat neměly, ale u malých alergiků je vše individuální. Dobrá knížka je od Dr. MArtina Fuchse Alergie číhá v jídle a pití, kuchařka pro alergiky. dá se objednat na netu asi na www.adela.cz Není to ovšem kuchařka, spíš zpopularizovaná učebnice alergologie
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na soju a KM

Název: Re: alergie na soju a KM

- od: Dagmara Veškrnová     datum: 2012-05-14
Kup si kvalitní olej, kvalitní ryby a opravdu zkoušet testovat na mimču, zda mu to bude vadit nebo ne. nebo to úplně vynechat a zkoušet až v pozdějším věku, až začne mluvit atd. stejně to budeš muset vyzkoušet dřív nebo později. malý to na sobě asi těžko bude testovat. určitě se vyhýbej ořechům, sóji a místo čokolády může jíst jablka - pokud mu nebude vadit kyselá jako nám (tedy možné jíst jen určité druhy jablek), dobrá je jistě čočka, pohanka, cizrna, kvalitní maso atd. Jestlipak ta alergie nebyla z přísad, které si do pomazánky dala - tvaroh? A uzené a kořeněné není pro alergiky vůbec vhodné (hlavně pepř). Neboj se toho, dá se to zvládnout, nemusíš hned škrtat ryby. Losos nemusí vadit, jiné ryby také ne, ale musíš je správně okořenit a testovat. Hovězí, kuřecí asi také nebude vadit, dále ty luštěniny, ovoce, zelenina. Dá se s tím žít, dnes má alergii kde kdo, jen je nutné si vychytat ty problematické věci. Mě vadí soja, ořechy, ksyselé, kořeněné. Ale stejně si někdy dám čokoládu, i když jsem druhý den trochu napuchlá a tři týdny se zase postím. To už je mé rozhodnutí být napuchlá.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na soju a KM

Název: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Klára     datum: 2006-06-01
V únoru se nám narodila v 36.týdnu dcera, z počátku jsme kojili, musela být však dokrmována MM, po odchodu z porodnice jsme kojili plně cca 14 dní, ale stále jí trápilo nadýmání a bolesti bříška, poté kojení začala úplně odmítat, kdykoliv viděla prso, tak začala ječet, až si vyřvala pupeční kýlu, tak jsme s kojením přestali a přešli na Nutrilon,jelikožjí stále bolelo bříško a trápilo nadýmání, zkusili jsme Omneo, ale nijak moc se to nezlepšilo. Cca ve 2.měsících se jí objevila krev ve stolici, rvně troška, ale cca během 5 dnů bylo v plíně více krve než stolice, byli jsme odesláni na gastroenterologii, kde mi řekli, že má pravděpodobně natržený malinko konečník, jak talčí a měli jsme zavolat po víkendu, zda to vymizelo. Nevymizelo, naopak se zhoršovalao, tak byl dceři nasazen Nutrilon Pepti 1, který cca 14 dní snášela a potom se opět objevila krev, postupně během cca 2 dnů opět ve velkém množství a tak jí byl nasazen Neocate. Až nyní jí udělali krevní testy a rozbor stolice. Neocate zatínm snáší, ale je protivná a podrážděná, tak čekám, kdy se zase objeví krev. Zaráží mě, že jí dosud nebylo udělané žádné vyšetření, mimo prohmatání bříška a teď odběru krve a stolice, ale jinak nic. Nevíte, jak se postupuje dále? Popř. jaká vyšetření se doporučují atd. A jak se alergie vyvíjí do budoucnosti? Docela mě trápí představa, že by nemohla nic mléčného...máme ještě 3,5letého syna, který je doslova živ z mléka a mléčných výrobků.... Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se chodí jen na gastroenterologii nebo i alergologii? Díky za rady, Klára
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Dita     datum: 2006-06-02
Ahoj, jsem upřímně zděšená tím co píšeš, alergii na mléko měla dcera nejprve v podobě jen příznaků typu neustále bolesti bříška, průjmy, reflux, nepřibívala na váze, měla špatnou náladu atp. Také jsem objevila stopové množství krve na pleně, ale mezitím jsem se s pomocí alergologa a gastroent. dopátrala možné reakce na mléko. Dostala neocate a vše se postupně upravilo. Pak jsem se dočetla, že krev ve stolici může mj. být i jedním z jevů u alregie především na mléko. Ale myslím , že krev ve stolici, je vždy velice vážný příznak, že je něco v nepořádku - a rozhodně dokud bych nevěděla přesně diagnozu proč se to děje neustoupila a pátrala a nutila dr. k akci. Držím Vám palce z celého srdce, protože vím, jaké to je mít neustále obavy z toho co přinese zítřek a jestli konečně se vše v dobré obrátí. Jo a mj. Teprve v 6. měsících se objevili protilátky proti bílkovině KM a v roce jí zase vymizely. Myslím že gastroenterolog ti řekne co je třeba. Chodíte na gastro? Nám pomohli na KDDL - Ke Karlovu 2.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Klára     datum: 2006-06-02
No nás vyslali na Karlov taky, chodíme tam na gastroenterologii ambulantně. Anice se objevila rovnou krev, právě přibírá celkem normálně cca 200 g týdně /narodila se 2,23kg/, ve 3 měs.měla 4,5 kg. Občas se jí udělá vyrážka po obličeji a vypadá to, že jí to lochtá, protože má tendenci si pak obličej rozškrábat...to se objeví většinou tak týden předtím, než krev, tý krve je ze začátku málo, spíš takový hlen a postupně více krve než stolice... Právě je mi divné, že se nic neděje, žádný vyšetření, nic. Víceméně všechno se řeší telefonicky.... Mimo to teď po Neocatu má stolici tak jednou za 3 dny, je děsně protivná, vzteklá a ubrečená, tak čekám, kdy to zas přijde. Už zas má pupínky po obličeji. Ještě jsem se chtěla zeptat na očkování, pan primář řekl, že zatím v žádným případě, jak je to s očkováním? Je mi jasný, že je ho lepší odložit, i tak by měla mít předepsanou tu šetrnou vakcínu. Klára
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Veronika     datum: 2006-06-03
Co se týče očkování, tak u těchto dětí se většinou stanovuje individuální očkovací plán, očkování se přesouvají do doby, kdy je dítě v "pohodě". Dceři jsem také dala místo klasického očkování hexavakcínu INFANRIX, vakcína je víc čištěná, takže jsem se moc nerozhodovala a koupila ji. Reakce měla jen ve formě jednodenní horečky při druhé dávce. Jinak jsem docela zděšená z toho, co píšete. Asi se zeptám zbytečně, dostává Vaše holčička mimo NEOCATU ještě něco jiného, nějaké léky, čaje apod.? Mojí Anně vadil třeba heřmánek. A co ostatní záležitosti, jako prací prostředky, kosmetika, oblečení? Proti svědění nám pomohly škrobové koupele, Holtova mast. To vše se ovšem musí vyzkoušet, protože každému vyhovuje něco jiného. Jinak bych asi tlačila na pány doktory, ať něco dělají. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Dita     datum: 2006-06-06
ahoj, to lechtání - to je svědění nabídl vám někdo Zyrtec nebo Fenistil? Očkování kvůli alergii na kdeco a ekzém - nám dávají přímo v Motole. Možná malá brečí právě proto svědění. Asi by to něco chtělo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Dita     datum: 2006-06-07
Jestli dělali malé imunologii, chodí se i na alergologii. Myslím, že je čas na to se někam objednat, jen musíte mít doporučení od pediatra. Očkování se provádí když je ekzém v klidu. Myslím že malá má zatím dost jiných starostí, tak to očkování provedou, až se vše ustálí. Neboj.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Klára     datum: 2006-06-04
Nic jiného než Neocate nedostává, čaje nic, akorát za chvíli budeme mít ukončený 4.měsíc, tak nevím, jestli se nebude začínat s nějakýma příkrmama apd. Ona žádné ekzémy apd. nemá a nikdy neměla, jenom ty na obličeji, vypadá to jako potničky,ale jsou to i jako větší fleky a i na víčkách a hlavně jí to očividně lehtá, protože si má tendenci obličej škrábat... Právě je mi divné, že má jiné příznaky než ostatní děti, co jsem se kde dočetla na internetu, většina dětí má právě vyrážky, neprosívá, průjmy a pak teprve trochu krve ve stolici.... No jo, pokusím se nějak s lékaři dohodnout. Klára
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Klára     datum: 2006-06-08
On to není přímo ekzém, jsou to takové pupínky jako potničky, místama větší fleky, teď už jí to zase vymizelo. Mám trochu podezření i na neocate, protože pokaždé, když načneme novou plechovku, tak se to jakoby zhorší, má víc pupínků, je ubrečenější a časem jí to zase vymizí-je fakt, že neocate máme teprve cca 3 týdny, tak nevím, jestli si taky na něj nepotřebuje zvyknout. Teď se jí zas jednou mezi tou černou stolicí z neocatu objevila ta světlá alá sražné mléko. Mimo to má stolici tak max.2 krát týdně a to žádné velké množství, na to my lékař řekl, že to je podle toho, kolik toho sní. Anýně žádné testy nedělali, opravdu jí jen prohmatali bříško a krevní testy a výtěr jí dělali až po reakci na Pepti, ale to jen běžné testy, jestli ve střevech nemá nějakou infekci., nevím, jestli mě má na alergologii odeslat praktický lékař nebo gastroenterolog. Včera jsem se dívala na dětské kaše a neobjevila jsem žádnou, která KRB neobsahuje, dětské sušenky Nestlé mají taky kravskou bílkovinu-co se dá dávat dětem za příkrmy, testují se předem na alergii např. na rajčata apd. než se jim to dá, jako příkrm, nebo je to stylem buď se něco objeví nebo ne....? D9kes, Klára
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Veronika     datum: 2006-06-04
Andulka také neměla nikdy klasické projevy AE. Spíš něco jako chronickou kopřivku, zvlášť na obličeji (nejhorší to bylo vždy před stolicí). Jinak bych řekla, že příznaky a reakce jsou naprosto individuální. Ale to krvácení je podle mne skutečně závažné. S příkrmy bych počkala do 6.ukončeného měsíce, když dítě prospívá. Moc Vám držím palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Dita     datum: 2006-06-06
No jestli to vypadá jako potničky tak to je forma "ekzému" malá to občas má, když s ní něco méně vhodného. ale svědilo ji to. Když byla menší a nemohla se sama podrbat, občas se tak divně otřepala - já myslela že má snad epilepsii, než mi konečně někdo řekl, že to tak svědí - a nemůže se podrbat, tak se alespoň oklepe. Na jednu stranu jsem si oddechla, a na druhou si hned pro ni vzala Zyrtec. A bylo po klepání.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: Veronika     datum: 2006-06-08
Dětské instantní kaše neobsahující KM: HAMI nemléčná rýžová, dále rýžová s banány,jablky, broskvemi - ty ovocné jsou dost sladké. SUMARKA nemléčná rýžová, s osmi cereáliemi a medem, s ovocem. NESTLÉ rýžová, speciální sinlac. V některých jsou přidané vitamíny a minerální látky, u každé je napsáno od kterého měsíce je lze podávat. Když dojdete do lékárny, jistě tam některou z nich najdete.Rajčata bych v žádném případě nezaváděla, začněte mrkví, brokolicí, tj. zeleninou s nízkou alergicitou, ale rozhodně bych počkala do šestého měsíce. Pokud máte nové mléko teprve 3 týdny, ještě to nemusí být úplně znát. Trvá to dost dlouho než se střevní sliznice uzdraví, zvlášť když jste měli ve stolici krev. To samé platí o kůži, reakce vymizí postupně, ale chce to trpělivost. Každopádně si domluvte s lékařem nějaký lék na zmírnění svědivosti (fenistil nebo zirtec)a kůži promašťujte. To, že dítě má stolici jednou za dva dni, je naprosto normální, dcera mojí známé měla stolici jednou za čtyři dny. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

Název: Re: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

- od: zlatica     datum: 2007-05-31
Ahoj, odpovedám dosť neskoro, ale až teraz som objavila túto stránku, nakoľko aj môj 7,5 mes. syn má alergiu na BKM. Tiež mu nevyhovuje Nutrilon Pepti. Došli sme s ním do takého štádia, že mi ho úplne uačal odmietať a spolu s ním mi odmietal všetko jedlo. Proste nedokázala som do neho nič dostať. Je to hrozný pocit, keď vám dieťa nechce jesť - myslím také malé, u staršieho syna by som to nebrala tak tragicky. Keď 24 hodín nepil Nutrilon, tak mi pomaličky znovu začal papať. Navyše sa mu z neho na genitáliách objavili také ružové fľaky, ktoré nechceli zmiznúť - zmizli až keď som ho vysadila. Gastroenterologička mi nechcela veriť, že má problémy ešte aj z Nutrilonu Pepti - vraj musí mať ešte inú alergiu, o ktorej nevieme, tak ma odkázala na alergológiu. No a odporučila mi Neocate - ten sme ešte neskúšali, ale mám ho objednaný v lekárni. Dúfam, že mu konečne sadne, lebo mi strašne málo priberá, dokonca chudne. O týždeň má 8 mesiacov a ešte vždy nemá dvojnásobok svojej pôrodnej váhy. Ozaj, skúšala si kašu SINLAC? Je to špeciálna kaša pre deti s alergiou na BKM a môjmu synovi veľmi chutí a nemá z nej žiadne problémy. Zlaťa
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: ABKM a intolerance hydrolizátu

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava