Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: atopický exém

- od: Eva     datum: 2006-06-19
Ahoj Deniso, kdysi jsem to řešila tak, že dítě bylo úplně nahaté, a několikrát denně jsem ho namočila do vaničky s odstátou vodou - aby tam nebyl chlór, jako kdybych ho osprchovala. A samozřejmě lehké letní krémy. Držím palce, těch veder si asi ještě užijeme. Ahoj Eva M.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický exém

Název: Re: atopický exém

- od: Marcela     datum: 2006-06-20
Taky ten problém řešíme každé léto a souhlasím s tím častějším koupáním ve vlažné vodě, nátěr lehkým tělovým mlékem hypoalegenním a pokud možno do stínu. A ještě bych doporučila lehké bavlněné a vzdušné oblečení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický exém

Název: Re: Re: atopický exém

- od: Lenka     datum: 2006-06-20
Souhlasím s radami již popsanými, ale příčin nadměrného pocení může být daleko více. dalším důvodem může být nerovnováha prvků v těla (myslím Ca a Mg) a dalším důvodem může být geneticky větší množství mazových žláz. Syn (4) se od narození potí strašně na hlavě, v noci mu měmím i poštáře, protože je má zcela propocené.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: atopický exém

Název: intolerance lactosy

- od: stanislava     datum: 2006-06-14
Prosím o radu,moj syn ma intoleranciu lactosy dostaval Nutrilon l low lactose,ale je to počiatočne mlieko a kedže chcem začat s príkrmami asi by bolo vhodne prejst na pokračujuce mlieko,ale take som nenašla ani na strankach Nutrilonu,možete mi poradit,mam pokračovat s počiatočnym alebo existuje nejake ine mlieko vhodne ako pokračujuce?Vopred velmi dakujem Stanislava a Adamko
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : intolerance lactosy

Název: Re: intolerance lactosy

- od: bea     datum: 2006-06-16
Nevím sice, zda pro vás existuje pokračovací mléko, ale myslím, že klidně můžete ještě nějaký čas zůstat na tom mléku, co máte. Teď pomalu zavádějte příkrmy, to je pro dítě také značná zátěž. Kdybyste mu zároveň změnila i mléko, mohla byste vše zkomplikovat. Není jisté, zda by to nové mléko dítě tolerovalo. Moje dcera 3,5 roku má pořád neocate 1 a je to v pořádku.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: intolerance lactosy

Název: Re: intolerance lactosy

- od: Lenka     datum: 2006-06-20
Pokud Vám toto mléko vhovuje, tak ho dávej dál. Já dávám synovi (4) stále AL110. Nevidím jinou variantu, jak mu mléko, které vyžaduje a je na ně zvyklý dát. Myslím, že ho budu kupovat ještě spoustu let. U menších dětí, pokud máš pocit, že je mléko již "slabé" vyvaž příkrmy. U těchto speciálních mlék jsou na trhu pouze v jedné variantě a ne v různých "sílách" jako u "normálních" mlék.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: intolerance lactosy

Název:

- od: Martina     datum: 2006-06-10
to jsem ráda, že malej není jediný kdo má alergii na kravské mléko. U nás to zjistila doktorka ve 3 letrech když začal po mléku a výrobcích z něj zvracet. Ted sice občas trochu méla snese ale jen simbolicky jednou za 14 dni. Nejhorší je že chodí do školky a tam na to že nesmí mléko kašlou. A šlehačku nesmí vůbec po té má průjem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu :

Název: Re:

- od: Monča     datum: 2006-06-12
Já to u Elišky dělám,tak že ve školce má k svačině jenom ovoce a v 11hod.jde domů na oběd.Má dietu od loňského listopadu,tak jsem sní doma.Ve školce si nesmí donést svačinu ani oběd.Odkud jsi? Já jsem z Českých Budějovic.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:

Název: Re: školka

- od: Mirka     datum: 2006-06-14
Dobrý den, já na Vašem místě bych se snažila jim to ve školce vysvětlit, popřípadě hledat jinou školku. Jsem z HK, syn od září navštěvuje školku také. Ještě před zápisem jsem se informovala, zda jsou schopni mi vyjít vstříc. V praxi to děláme tak: dostanu předem jídelní lístek a za nevyhovující jídla mu nosím něco jiného (jsou to všechny pomazánky, občas polévka, omáčka apod.). Místo bramborové kaše(mají ji často) mu dávají samotné brambory. V praxi to docela funguje a dokonce (jelikož naše školka jídlo dováží) si pořídili mikrovlnku, aby mohli ohřívat, co jim donesu. (mikrovlny jsou sice nic moc, ale jsem ráda i za to). Zkuste jim to vysvětlit, asi si neuvědomují, jak je to pro dítě škodlivé.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: školka

Název: Re: Re: školka

- od: Monča     datum: 2006-06-17
Školka je jinak dobrá,ale ředitelka nechce mít problém s hygienou musela bych hledat jinou školku,ale je to obdobný nehledě na to ,že mi jí nikde jinde nechtěli vzít vzhledem k tomu ,že nejsem zaměstnaná ikdyž POB je brané,jako zaměstnání,ale zavřeli školky a teď je moc dětí.Eliška školku miluje jinak jsem přemýšlela,že by se mi víc vyplatilo nechat jí doma,ale ona je kolektivní dítě a ve školce se jí moc líbí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: školka

Název: Re: Re: Re: školka

- od: Veronika     datum: 2006-06-18
Zkoušela jste se kontaktovat se někým na hygieně? Vím o případu, kdy jim stačilo potvrzení od lékaře o dietě a ve školce to potom normálně fungovalo. Asi bych se pokusila, třeba to vyjde. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: školka

Název: Tak je to tak...

- od: Zuza     datum: 2006-06-09
Ahoj, nedávno jsem vám tu psala svoje obtíže, byla jsem na alergologii a bohužel se potvrdila alergie na mléko /mléčné výrobky/, vejce, obilniny...beru tabletky =o( a ještě mě čeká vyšetření žaludku, chtěla jsem jen poděkovat té slečně, která mi napsala, abych šla na alergologii, moc mi pomohla a mému žaludku taky =o) Děkuju moc
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Tak je to tak...

Název: Zyrtec

- od: Dita     datum: 2006-06-07
Ahoj všichni (všechny) nedávno se mi dostalo informace, že Zyrtec při dlouhodobějším používání může v budoucnu způsobit problémy s početím. Pokud jste nějaká zaznamenala tu samou informaci vězte, že na ni není zblo pravdy a nemusíte mít obavy. Ptala jsem se lékaře, a je to naprostý nesmysl.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Zyrtec

Název: Jaké maso?

- od: Marcela     datum: 2006-06-05
Prosím o radu, mám 9ti měsíční mimčo s potvrzenou alergií na mléko a vejce. Kojíme, takže oba máme dietu bez mléka, vajec, ořechů a kakaa. Malý do roka nesmí ještě lepek. Chtěla jsem se zeptat, jaký potraviny takto malým dětem dáváte? My máme zatím zeleninu:mrkev, cuketa, brokolice, květák, hrášek, zel. fazolky, ovoce: jablko, hrušky, banán, dále kukuřice, rýže pohanka a králičí maso. Jaké dáváte ještě maso? Četla jsem , že při alergii na mléko není vhodné hovězí a telecí a při alergii na vejce zase kuřecí, takže taky asi ne krůtí. Budu ráda za jakékoli nápady a zkušenosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Jaké maso?

Název: Re: Jaké maso?

- od: ciza     datum: 2006-06-06
Protoze koukam,ze mame hodne shodnych alergenu co se tyka diety,my mame jeste i ryby a soju. K masu-mam vyzkousene ,ze kralici,kruti,kureci /zde jak ktere,nejvice je v pohode Vodnanske,po jinych se trosku zhorsi ekzem,zrejme hraje velkou roli,cim kurata krmi/,dale pak jehneci a kuzleci maso je naprosto v pohode. Hovezi,teleci,ani veprove se opravdu pri teto diete nedoporucuje. Z krutiho mala nemela nikdy zadny problem a to reaguje na hodne veci.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jaké maso?

Název: Re: Jaké maso?

- od: Dita     datum: 2006-06-06
Já bych do roka rozhodně ryby vynechala, také by do roka bylo vhodné se vyhnout vzhledem k alergii na vejce - tak veškeré pernatce (alespoň my po nich máme reakce) nejméně alergizující je jehněčí, pak telecí, a ten králík. Hovězí může vadit vzhledem k reakci na KM, to máš pravdu, budeš jej muset vyzkoušet. V globusu se dá maso objednat - e mailem - jen ta cena je šokující. Ale zase kolik toho takovej prcek sní. Ten králík je určitě dobrá volba. A telecí snad nevadí ani při alergii na KM. Ale chce to vyzkoušet.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jaké maso?

Název: Re: Jaké maso?

- od: bea     datum: 2006-06-09
ahoj, my máme alergii na mléko, vejce. sóje, ořechy. Moje holčička, 3a1/2 jí všechna masa kromě ryb. Asi to chce sebrat odvahu a vyzkoušet to. Začni tím, co alergizuje méně, např. krůta a uvidíš. je to prostě individuální
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jaké maso?

Název: Re: Re: Jaké maso?

- od: Denisa     datum: 2006-06-19
Ahoj Beo,prčítala jsem diskuse,vidim,že vaše holčička má stejnou alergii jako můj Lukášek-5let+čerstvé ovoce a zelenina.Jak řešíte snídaně?My furt omíláme polívky a pečivo se šunkou..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Jaké maso?

Název:

- od: Marcela     datum: 2006-06-05

odpovědět

Všechny příspěvky k tématu :

Název: alergie na soju a KM

- od: Katka     datum: 2006-06-03
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Mám 5 měsíců starého, plně kojeného, chlapečka s alergii na mléko, vejce a soju. Dietu držím teprve pár týdnů, tak se ještě moc nevyznám a Vy mi tady všichni připadáte tak zkušení. Chtěla jsem se zeptat, jest-li výrobce musí uvádět ve složení výrobku, jakého původu je rostlinný olej (naposledy jsem dělala pomazánku z uzených šprotů v rostlinném oleji a malému se pak opět objevila krev ve stolici, tak podezírám výrobce, že rostlinný olej byl olej sojový). Ale kdybych měla z jídelníčku vyloučit vše co má ve složení napsáno rostlinný olej, tak už snad ani nemusím chodit do obchodu. A zjišťovat to pokusama na miminku mi připadá strašné. A pak jsem se ještě chtěla zeptat, jest-li existují nějaké žvýkačky, které neobsahují sojový lecitin, a jest-li existuje nějaká čokoláda, která je s touto dietou "slučitelná." Já snad ani při gestačním diabetu neměla takovou chuť na čokoládu, jako teď:) Moc děkuji za každou radu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na soju a KM

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava