Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: vyrážka v obličeji

- od: Jana     datum: 2009-02-25
Ahoj mám úplně stejný problém už 2 roky,léčila jsem se u kožní, změnila antikoncepci, ale nic.Co vím na 100% je,že se mi vyrážka objevila když jsem začala brát antikoncepci.Myslím,že je to s ní spojené.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: vyrážka v obličeji

Název: Re: vyrážka v obličeji

- od: Karolina     datum: 2009-02-26
Může to být i alerigie na fluor ze zubní pasty... U mě se takhle projvuje. Kup si v lékarně pastu bez fluoru... Trvá to déle než to zmizí...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: vyrážka v obličeji

Název: ve styku s potravinami a dýchání s moučného prachu-- alergie,astma

- od: Horváth Jan     datum: 2006-08-09
Po 20ti leté praxi kuchaře se mě objevila alergie na veškeré základní potraviny,včetně moučného prachu tzn.pšenice,žito atd.Jsem z toho nešťastný a hledám veškeré metody léčení,nebo zbavení tohoto problému,prosím poraďte dík. jsem alergický na veškeré základní potraviny včetně moučného prachu a to né při konzumaci,ale jen při styku nebo na omak a při dýchání
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ve styku s potravinami a dýchání s moučného prachu-- alergie,astma

Název: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

- od: Pavla     datum: 2006-08-09
Stejně tak jako asi spousta lidí, kteří jsou najdnou postaveni před problém s intolerancí laktozy, i já momentálně tápu. Konzultace s lékaři je věc jedna, ale praxe věc druhá. V sekci náhražky za mléčné výrobky jsem se dočetla o různých typech sýrů jako např. Eidam alternative nebo v náhražkách másla Flora light. Ale podle surovin uvedených na obalech je ve složení jasně syrovátka a i jiné stopy mléka. V součastné době používáme Perlu v kelímku, kde se skutečně žádná taková informace neobjevuje. Syn sice nemá žádné problémy a vlastně do nedávna i sýry jedl bez "rychlých" následků. Po biopsii jsme začali dodržovat bezmléčnou dietu a vše nahradili sojovým mlékem, ovesným atp. Bohužel ve spoustě článků na internetu a i v knize zmiňované na těchto stránkách je jasně řečeno, že stopy laktozy jsou skoro ve všem a je třeba tedy vše úplně vynechat. Samozřejmě musím zmínit, že i přes veškerou snahu se asi nevědomky stane, že dostaně něco, co laktozu obsahuje - prostě se ještě učíme. A tím se dostávám k otázce, jak je vlastně nebezpečná laktoza, kterou třeba nevědomky dáme v nějaké potravině? Syn skutečně nemá nějak výrazné problémy, ale četla jsem různá pojednání o rakovině střev a jiných hrůzných koncích při nedodržování patřičných diet. Jak to vlastně všechno je? Uměl by někdo zodpovědně poradit?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

Název: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

- od: Petr     datum: 2006-08-09
Dobrý den, dovolím si reagovat na "stopy mléka" ve všech potravinách, výrobce má povinnost uvádět tuto informaci v okamžiku, kdy je v provozu vyráběno více výrobků z nichž některé obsahují mléko, tzn. že se stopové množství může dostat do produkce bezmléčných výrobků /například u bonbónů/. V připadě intolerance laktózy většinou bývá určité hraniční množství mléka respektive laktózy, které organismus snese. Pokud Vás syn jedl sýry, je velmi pravděpodobné, že tolerance je vyšší a tak stopové množství laktózy by pro něj nemělo být kritické. Například Floru Light u našeho syna se stejnou diagnózou využíváme naprosto běžně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

Název: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

- od: Monča     datum: 2006-08-10
Dovolím si nesouhlasit,že mají povinnost uvádět"stopy mléka",protože na můj dotaz přímo na výrobce jestli šlehačka obsahuje kravskou bílkovinu,když to neuvádějí na výrobku a bylo mi řečeno,že do určitého množství tuto povinnost neuvádějí.Stejně mě rozčiluje,že okolní státy mají své databanky povolených dle diety potravin dostávají invalidní důchod,protože chápou,jak moc je člověk postižený,ale u nás je to jen maličkost.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

Název: Re: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

- od: Petr     datum: 2006-08-11
Ještě se na to podívám, je pravda, že většinou je to uvedeno na výrobcích, které se vyrábějí pro evropský trh a na etiketě je několik jazykových mutací, tzn. vyváží se i do dalších, z hlediska alergií a intolerancí vyspělejších, zemí. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

Název: Re: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

- od: Lenka     datum: 2006-08-13
Co se týká šlehačky živočišného původu, tak se mléko a bílkovina musí už z podstaty vyskytovat. Šlehačka je mléčný tuk, ale jelikož se prodává max. 40% zbytek tvoří samozřejmě složky mléka. Existují šlehačky zcela rostlinné, které toto neosahují, ale pokud zkoumáte šlehačku, tak Vám můžou ostatní tady jen závidět. Flora light (modrá) je bez jakékoli příměsi mléka tedy i syrovátky. Žlutá Flora ji již obsahuje. Mám zkušenost, že většina výrobků už složení popisuje vcelku dobře. Co není vhodně popsáno, prostě nekupuju. Od příštího roku začne u nás platit nová norma, ohledně podrobnějšího popisování. Obecná zásada, náhražky hledat v oblasti rostlinné - mléko sojové, rýžové, tuky - oleje, tuk palmový. JInak vařit z co nejzákladnějších surovin. Co se týká databáze povolených a testovaných potravin, tak u nás něco takového taky existuje, ale testy těchto potravin jsou nákladné a nesjou tak často aktualizované, jak by bylo třeba. POkud je napsáno, může obsahovat stopy ..., znamená to, že se např. výrobek vyrábí na stejné výrobní lince a může ty stopy obsahovat. Jak psal Petr, dále je to již individuální tolerance daného výrobku.(je to napsáno i na kojenecké rýžové výživě . bez lepku a bez mléka, ale mohou být stopy. Dietní opatření jsou zcela indoviduální a každý si stejně musí najít ty "svoje" výrobky. Jakou vidíte výhodu v tom, že ti lidé mohou do invalidního důchodu? Já žádnou. Myslím, že by spíš pomohlo, kdyby bylo více zkrácených pracovních úvazků a pro starší lidi možnost odejít do předčasného důchodu ze zdravotních důvodů bez dalšího finančního postihu. POkud člověk drží dietu, tak je v podstatě "zdravý". Problém u nás vidím v hlavně v nabídce, dostupnosti a časově náročnějším způsobu stravování (finanční otázka je samostatná kapitola) a v přístupu ostatních, protože takto "postižený" člověk je stále u nás "exotem"
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

Název: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

- od: Pavla     datum: 2006-08-29
Děkuji za Vaši odpověď Petře. Ze všech ostatních, co se zapojili do této debaty mi připadá Váš příspěvek skutečně nejkonkrétnější. Samozřejmě, že na šlehačku a jiné ani nepomýšlím. Jednalo se mi spíš o konkrétní radu, jaké vitamíny třeba synkovi dáváte coby doplněk stravy. Někde jsem četla, že i jod kvůli štítné žláze je třeba. Kalcium je samozřejmostí. A dále tápu v tom, že když je intolerance mléka, neměl by mít žádný přísun...??? Opět vyčteno z odborné literatury - i 2x týdně mléka tak jako do kafe škodí. Prý i nepatrné množství poškozuje střevní floru. Za měsíc jdeme na další konzultaci, takže doufám, že seženu co nejvíce informací, abych mohla ty moje stálé nejasnosti probrat. Za každou radu opět předem děkuju.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

Název: Re: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

- od: Petr     datum: 2006-08-31
Dobrý den, pokud jsem to pochopil správně, tak intolerance znamená, že organismus je netolerantní k určitému množství látky /v tomto případě laktózy/ v potravě. Pokud je hranice překročena, tak samozřejmě dochází k poškození organismu /střev/. Primář na gastroentrologii nám řekl, že se hraniční množství laktózy musí vyzkoušet pro každého individuálně, hovořil například o tvrdém sýru. V našem případě je jasné, že organismum snese určité množství, které je právě obsaženo i speciálním mléce pro tuto diagnózu. Na druhou stranu, když jsme viděli naše dítě po pozření jogurtu, tak jsme jakékoliv experimenty zavrhli a snažíme se laktózu maximálně eliminovat. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

Název: Re: Re: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

- od: Pavla     datum: 2006-09-01
Měla bych na vás ještě jeden dotaz, týkající se potravinových doplňků, které dáváte synkovi. My jsme zatím na laktobacilu bez laktozy a Dologranu. Jakékoliv potraviny, kde by se mohla objevit stopa mléka prostě nekupujeme. Zatím jsme před další kontrolou gasteroenterologii, tak věřím, že mi pan doktor odpoví na mou spoustu otázek :).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Intolerance laktozy - Nejasnosti v náhražkách potravin

Název: Alergie na mleko

- od: vajnarka     datum: 2006-08-07
Ahojky...mam 6,5mesicni dceru,jeste stale ji kojim...asi neco pres mesic prikrmujeme...jakmile jsem ale zkousela dat vecer kasi,tak se zacala nadavovat a pak se osypala kolem pusinky(cervene flicky o velikosti 2-5mm)...jednalo se o kase mlecne...zkusila jsem ji dat ryzovou,udelanou z vody a to bylo bez problemu...vcera jsem pridala do te ryzove kase jednu odmerku UM...a reakce byla stejna,opet se osapala kolem pusiny...v kasi to nebylo mleko vubec citit...myslite si,ze se jedna o alergii nebo ji jen mleko proste nechutna?...dekuju za odpovedi Marketa..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na mleko

Název: Re: Alergie na mleko

- od: Lenka     datum: 2006-08-08
Rozhodně se jedná o alergickou reakci na kravské mléko. Nedovedeu si představit, že by se dítěti udělala kožní reakce po styku s kaší v případě, že by jen nechutnala. Být tebou tak další pokusy s mléčnými kašemi nedělám. POuze nemléčné, které rozděláš s vodou nebo s odstříkaným mlékem. V tomto případě se nedoporučují ani Ha mléka. Dále bych nic netestovala a nechala udělat testy na alergii na mléko. Nejde o to, jestli je mléko někde citit či není, ale co obsahuje následkem čeho je vyvolaná alergická reakce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na mleko

Název: Re: Re: Alergie na mleko

- od: Petr     datum: 2006-08-08
Trvzení Lenky, že jde rozhodně o alergii na mléko bych trochu mírnil, protože takový soud je spíš na lékařích, ale souhlasil bych s tím, že je to velmi pravděpodobné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na mleko

Název: Re: Re: Alergie na mleko

- od: vajnarka     datum: 2006-08-08
Děkuji za vaše názory...myslím si to samé...zajdu za naší doktorkou...snad nám nechá aspoň udělat krevní testy...Markéta
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na mleko

Název: Má má dcera alergii na mléko??? Prosím poraďte.

- od: Petra     datum: 2006-08-06
Má dcera má 9 měsíců. Od narození hodně zvrací. Lékařka to přešla s tím že jde o reflux a že se to snad s pevnou stravou zlepší. Což měla pravdu. Dcera "normální" byť rozmělněnou stravu nezvrací. Jakmile však dostane jogurt či mléko (i moje) zvrací jak o závod. Prdíky či koliky však nemá. Prospívá dobře, hubená není. Prosím o radu, může jít o alergii?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Má má dcera alergii na mléko??? Prosím poraďte.

Název: Re: Má má dcera alergii na mléko??? Prosím poraďte.

- od: Denisa     datum: 2006-08-06
To je víc než jisté,že jí to nedělá dobře,tak proč to furt zkoušet?!Vysadila bych vše ,co má s mlékem cokoli společné a už bych ji netrápila..Na těchto stránkách se dočteš,jakou paseku mlíko dokáže..Denisa
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Má má dcera alergii na mléko??? Prosím poraďte.

Název: opalovací krém

- od: bea     datum: 2006-08-04
Vím, že je asi po sezóně, ale můžu doporučit opalovací lotion Daylong extreme, faktor 50, cena 417 Kč v lékárně.Malá s ním byla týden v Chorvatsku, jsou jí 3 1/2. Mazala se tím jen 1xdenně a nespálila se a to je velmi světlý typ. A ani se po něm neosypala a to o ekzému může psát romány.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : opalovací krém

Název: Re: opalovací krém

- od: Andy     datum: 2006-08-05
My byli taky v Chorvatsku, taky jsem dostala typ na nějaké opalovací mléko za 390kč a když jsem se o tom bavila s lékárnicí doporučila mi obyčejný Panthenol mléko s vysokým faktorem....u ostatních prý platíme jen za značku účinek to má stejný. Nevím jak to je, ale Niki se nespálila a slunce jí vůbec neublížilo, žádný ekzém... nic
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: opalovací krém

Název: odvolání Andy

- od: bea     datum: 2006-08-04
Ahoj Andy, vím,že jsem ti radila k tomu odvolání a bylo to na nic, ale mám ještě jeden šílený nápad. Zkus si vzít na to odvolání advokáta. Jasně, stojí to peníze, ale když vyhraješ, máš to zpátky za měsíc. Advokát jednak nažene úředníkům strach (to myslím vážně), a za druhé nemohou si dovolit to šmahem zamítnout bez nahlédnutí do zákona, jak to udělali tobě. A pokud je v zákoně, že na dávku mají nárok celiakici, tak advokát jim omlátí o hlavu výkladové pravidlo analogie zákona a budou to muset aplikovat i na naši dietu. Myslím, že za pokus to stojí. Samozřejmě si musíš najít slušného advokáta a předem se domluvit na ceně, ať se pak nedivíš. jdi do toho, nenech jim to, držím palce
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : odvolání Andy

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava