Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Slovensko a Podhajska

- od: Eva     datum: 2006-08-26
Deniso, prosim to Ty jsi reagovala na muj clanek o Slovensku Podhajske? Rada bych podotkla, ze v haluskach nemusi byt vejce (to jsem si samozrejme overila) a brynza je ovci syr, ktera byva a mym synem je dobre snasen. Dietu dodrzuje a rozhodne nejsem nejaka uletova matka, na dietu a lecebny rezim dbam za KAZDYCH okolnosti. Nikdy jsem nerekla, ze na Slovensku nejsou mili lide. Ale respektuji Tvuj nazor, kazda jen mame jinou zkusenost.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Slovensko a Podhajska

Název: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

- od: Gábina     datum: 2006-08-15
Dobrý den, v roce a čtvrt zjisili mému synovi alergii na kravské mléko, dr.alergoložka nám naordinovala Nutrilon Pepti, dětská lékařka nám dělala velké problémy s vypsáním receptu na toto mléko, dnes mi sdělila, že se toto mléko může předepisovat jen do 18 měsíců, od té doby , že si ho musím hradit plně. Jaké s tím máte zkušenosti? Je to opravdu pravda? Není možno nějaké vyjímky u revizního lékaře zdravotní pojišťovny? Díky moc všem za vaše zkušenosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

Název: Re: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

- od: Lenka     datum: 2006-08-16
Taky jsem měla tento problém. Lékařka - pediatr mi pro změnu řekla, že 2.leté dítě žádné mléko nepotřebuje a nenapsala mi nic. Vyměnila jsem pediatra a žádný problém nemám. To je krajní možnost. Lepší mi připadá se informovat na zdravotní pojištovně a případně ji vyměnit. U OZP nemám žádnej problém. Co jsem zatím ale zjistila, tak u těchto "malých" věcí je to problém lékaře, ne pojištovny. Možná má alergolog na dietetická mléka nějaká omezení, nevím, ale toto mléko může předepsat i pediatr s II.atestací.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

Název: Re: Re: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

- od: Gábina     datum: 2006-08-20
Tak jsem psala na tu pojišťovnu, tak je to vše vpořádku, vytiskla jsem tu odpověď i pro dětskou dr. a uvidíme co bude dál, když tak najdeme nějakou jinou dětskou dr, které předpis nebude činit problém. Díky za odpověď. G.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nutrilon Pepti 2 na recept od Dr.

Název: Sociální dávky, státní sociální podpora - články

- od: Webmaster     datum: 2006-08-15
Dobrý den, Lenka napsala články na téma Sociální dávky, státní sociální podpora , Sociální dávky – zvýšení životního minima, příklad výpočtu a Zdravotní posudek – postup vyřízení. Myslím, jde o velmi dobře napsané informace přinášející komplexní pohled na státní podporu pro naší komunitu. Články naleznete v sekci Články a Lence tímto moc děkujeme. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Sociální dávky, státní sociální podpora - články

Název: Od kdy rostlinná mléka?

- od: Marcela     datum: 2006-08-14
Od kdy mohu dát malému /11 měsíců/ do jídla rostlinné mléko- rýžové, kukuřičné, ovesné a pod. Má alergii na mléko a vejce, je kojený a držíme dietu. Já používám místo mléka kukuřičné a ovesné. Můžu mu ho dát třeba do bramborové kaše, nebo udělat pudink? Chtěla bych trochu obohatit jídelníček. Nebo si mám nechat raději napsat Nutrilon pepti? Jak se z něho vaří? Díky za rady.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Od kdy rostlinná mléka?

Název: Re: Od kdy rostlinná mléka?

- od: Veronika     datum: 2006-08-14
Nutrilonem pepti se dají ředit kaše a přidávat ho do jídel, chtělo by to vyzkoušet, také záleží na tom, zda ho dítě vůbec přijme. S normálním mlékem a jeho vlastnostmi se podle mne nedá vůbec srovnat, při vaření se chová dost odlišně. Malé (16 m) ho přidávám do brambor a různých jídel až nakonec, při vyšší teplotě dost zhořkne. Pudink jsem z něj zkoušela a nakonec jsem našla způsob jak ho udělat docela jedlý. Pudink uvařím z vody, té dám néně, aby byl hustý, za občasného míchání ho vychladím a potom do něj přidám hotové mléko N.Pepti. Musí se jíst čerstvý, nedávám ho příliš často, ale je to trochu změna. Rostliná mléka nedávám, máme zatím docela potíže, takže nechci dítě zbytečně zatěžovat. Jsou psaná většinou až od 3 let. Pokud by dítě bylo v pohodě možná bych to zkusila, ale po konzultaci s lékařem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Od kdy rostlinná mléka?

Název: nesnášenlivost mléka?

- od: martina     datum: 2006-08-14
Ahoj, chtěla bych poradit. Mám 4,5 měsíční dceru, která trpí na atop.ekzém od 4týdnů, to jsem ještě kojila. Ted má 4,5 měsíce, atop se výrazně zhoršuje. Nyní na radu kožní lékařky zkoušíme Nutrilon soya. Třeba je alergická na mléko či jeho nějakou složku. Od mimina trpí na přůjmy či obecně velmi řídkou stolici, jinak prospívá dobře. Ve 4m vážila rových 7kg. Kojená byla plně do 8týdnů, pak jsme museli začít dokrmovat - Nutrilon HA 1, od 12týdnů plně na NUtrilon HA 1. Nyní máme Nutrilon Soya ( teprve 3.den) a mám pocit, že se kůže zlepšuje. Současně však bere kortikoidy Dermatop - už 5dnů, ekzém již měla po celém těle. Promazáváme Ambidermanem, koupeme v Linole, používáme bavlněné plíny, tak nevím. Myslíte, že by to mohlo být tím mlékem? Nic jiného samozřejmě nejí. JInak s jídlem nemá problém, papá hezky. Předem díky za Váš názor. Martina
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nesnášenlivost mléka?

Název: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: Veronika     datum: 2006-08-15
V první řadě bych se obrátila na gastro. Průjem značí někjaký problém. S tím N.Soya bych byla opatrná, myslím, a to je můj osobní názor, že by bylo lepší přejít na hydrolizované mléko N.Pepti nebo Nutrilon Pepti MCT. Záleží na tom, co Vám vadí, zda bílkovina nebo mléčný cukr. Každopádně na nic nečekejte a nechte malé udělat testy. Zlepšení ekzému bych přisuzovala kortikoidu. AE je odpovědí kůže na vnitřní příčinu, takže bych předpokládala, že Vaše holčička bude mít zřejmě problém s mlékem, zvlášť když má průjmy. U nás mělo zavedení hydrol. mléka za následek rychlé zlepšení průjmů tak v krátké době i ekzému. Ambiderman mi nepřipadá na promazávání dostatečný, ale pokud vyhovuje nic proti němu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nesnášenlivost mléka?

Název: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: Martina     datum: 2006-08-16
Díky za radu. Osobně se mi taky zdálo lepší vyzkoušet nejdříve N.Pepti nebo to MCT. Nakonec jsem se však nechala přesvědčit kožní lékařkou a pediatrem, že Soya bude lepší. Uvidíme. Nyní máme zkoušet N.Soya 1 měsíc, pak nám byly slíbeny testy. Průjem se nyní zlepšil, a to výrazně. Zřejmě to nebude tou sojou, ale rýžovou kaší (smíchanou s N.Soya), kterou dostává k večeři. Ekzém nyní zmizel, otázka na jak dlohou. Jaký je rozdíl mezi Nutrilon Pepti a Nutrilon pepti MCT ? Dívala jsem se na jejcih inter.stránky, ale moc jsem to nepochopila. Díky, Martina
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: nesnášenlivost mléka?

Název: Re: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: Veronika     datum: 2006-08-16
N.Pepti má syrovátkové bílkoviny rozštěpené(hydrolizované)a cukry obsahují cca 50% laktózy, tuky jsou rostlinného původu. Je určený pro děti s alergií ns bílkovinu kravského mléka. N. Pepti MCT má oproti předchozímu mléku veškeré cukry nahrazené glukózou a tuky z 50% MCT tuky. Používá se u dětí s poruchami trávení a vstřebávání a alergií na bílkovinu KM i laktózu. Takže pokud je dítě alergické na bílkovinu KM je vhodný 1. typ mléka, pokud má dítě metabolickou poruchu vstřebávání např. mléčného cukru nebo jiné potíže při nesnášenlivosti KM je vhodný N.Pepti MCT. O vhodnosti použití by měl rozhodnout lékař. Nevím proč kožní lékařka s pediatrem prosazují sóju, jestli v tom nejsou zase peníze. Jinak Vám držím palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

Název: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: bea     datum: 2006-08-16
Ahoj, myslím, že N. soya není dobrý nápad. Až 50 % alergiků na kravské mléko(bílkovinu) je zároveň alergických na sóju, jde o podobné řetězce bílkovin. Takže je vhodnější hydrolyzát - N pepti, MCT nebo Neocate. taky doporučuji zajít za gastroenterologem, pediatři nejsou v této věci moc zkušení, nečekej
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: nesnášenlivost mléka?

Název: Re: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: lenka     datum: 2008-05-14
Zdravím,s nutrilonem Soya jsem taky na vážkách.má dvouletá dcera má již 3 měsíce s přestávkami kašel a je hodně zahleněná a dávám jí Nutrilon Soya.před týdnem jsem se dozvěděla že má alergii na kravské mléko,lepek a vaječný bílek.v lékárně mi poradily MCT tak jsem zvědavá zda se to zlepší.Ale nevím čím nahradit sojové mléko při vaření.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

Název: Re: Re: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

- od: Blanka     datum: 2008-05-15
U sladkých jídel se dá použít instantní kokosové mléko - není tak hutné, ale má příjemnou chuť. Mívají ho ve zdravých výživách. Měli jsme i rýžové mléko od jiné firmy, ale tam trochu soji bylo. 6I43DH
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: nesnášenlivost mléka?

Název: Změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-08-14
Před časem jsem pod stejným názvem příspěvku psala o změně mléka z N.Pepti na N.Pepti MCT. Přibližně měsíc se potíže Anny, několik měsíců trvající průjem, reflux atd. zlepšovaly, na druhou stranu ekzém (neměla nikdy příliš silný) se zhoršil. Přibližně po měsíci se znovu vrátil silný průjem, který stále trvá (ekzém zmizel). Mám problém do dcery dostat jakékoli jídlo. Náš jídelníček je velmi chudý, Anna odmítá jíst velmi mnoho potravin, které by jíst mohla. Mám strach jí do jídla nějak zvlášť nutit, abych jí z jídla neudělala noční můru. Začínám být docela zoufalá, některý den Anna sní jen kaši Sinlac, ta se jí zatím nepřejedla a vypije mléko. Vadí nám mléko, vejce a sója, ale Ige protilátky máme prokázané jen u vajec. Nevím zda mám na gastru žádat nějaké vyšetření, zatím byly pouze odběry krve na protilátky, jestli bych měla lékařku žádat o mléko Neocate.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Změna mléka

Název: Re: Změna mléka

- od: Denisa     datum: 2006-08-14
Ahoj,znám to z vlastní zkušennosti,syn je těžký atopik od 6 týdnů.Taky jsme zkončili na sojovém mléce,téměř okamžitě získal alergii i na soju.Ptala jsem se několika lékařů,dát soju při tak těžké alergii na mléko ja strašná chyba.Nečekala bych,o neocate bych bojovala,rozumný lékař ho nabídne sám..Kdo získá alergii na soju,strašně se zužuje výčet potravin v pozdějším věku,v rámci zdravé výživy ji dávají všude kde bys ji ani nečekala,uzeniny běžně,vánočka,sušenky,soj.lecitin je úplně všude..U neocate nic nehrozí a vsadila bych se,že dcerka konečně přetane trpět nechutenstvím,není jí dobře,když furt dostává něco,co jí dráždí,hodně sil!Denisa
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Změna mléka

Název: Re: Re: Změna mléka

- od: Veronika     datum: 2006-08-14
Děkuji, Deniso, za podporu. S tou sójou jsme na tom stejně, lituji, že jsem se nechala lékažem přesvědčit, abych vyzkoušela N.Soya. Nechtělo se mi, měla jsem z toho divný pocit. Nakonec jsem dala Anně asi 2 dávky a následovaly potíže. Skutečně si myslím, že je to velká chyba, při podezření na nesnášenlivost mléka zkoušet jako náhradu soju, je tam velké riziko. Uvažuji teď o tom, že bych pekla i pečivo, protože se mi stalo, že ten jeden a ten samý chléb měl balený popisku se složením v pořádku a když jsem si vyžádala v obchodě složení, byla u něj psaná syrovátka. O to mléko se pokusím, je mi malé líto. Myslím , že to nechutenství má na svědomí i reflux, když se pořád vrací obsah žaludku do jícnu musí být jícen podrážděný. Někdy jí to vylítne až nosem. Každopádně děkuji. Veronika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Změna mléka

Název: Re: Re: Re: Změna mléka

- od: Denisa     datum: 2006-08-17
S tou pekárnou se neboj,už ji mám doma a mám z ní velkou radost,zkouším recepty z netu,jde to samo,je to moc šikovná věcička!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Změna mléka

Název: Re: Změna mléka

- od: Dita     datum: 2006-08-15
Ahoj, já to tu psala již dříve ale s Neocatem máme skvělé zkušenosti, po jeho nasazení postupně ustoupil dlouhotrvající reflux, průjmy, nechutenství, ekzém. Ekzém měla Verča již cca od 4 týdnů, neocate jsme dostali ve věku 4,5 m. Do té doby to bylo k uzoufání. IGE protilátky jsme měli také jen na vejce (věk 4 týdny), v 6 měsících již vše níže popsané. Postupně se nám projevila alergie na KM, vejce, banán, pšenici - potažmo veškeré obiloviny jak lepkové (pšenice,žito...) tak nelepkové (kukuřice,rýže ...) Nakonec jsem vymyslela malé recept na chléb z amaranthu - je uveden v receptech, hodně jsem vařila(vařím) pohanku, vynechala maso hovězí, vepřové, drůbež. .Přikláním se k názoru Denisy, že soja je nevhodná pro takto malé dítě navíc s alergií na mléko. Držím palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Změna mléka

Název: Jakou pekárnu?

- od: Denisa     datum: 2006-08-10
Ahoj všechny,co máte doma dom.pekárnu,podělte se se zkušenostmi..Syn má alergii téměř na vše,rozhodla jsem se péci doma,ale pekáren je tolik,že fakt nevím..Asi se kloním k Etě,ale potřebuji popostrčit.Dík Denisa
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Jakou pekárnu?

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava