Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: tuk na pečení

- od: Monča     datum: 2006-12-08
margarím s trojštvrtinovým množstvom tuku-bílo červený alobal.obsahuje:rostlinné oleje a tuky,voda,emulgátory E471,E322,jedlá sůl,konzervant E200,máslové aroma,kys.citr.E330,barvivo E160,vitamín A a D3.Tam bílkovina není.!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: tuk na pečení

Název: Re: tuk na pečení

- od: marie     datum: 2006-12-13
Zdravím, řešila jsem stejnou otázku a našla výrobek ve zdravé výživě - obchod Rozmarýna na Smíchově nabízí rostlinný tuk - margarin vhodný k pečení i pro studenou kuchyni. Výrobce fa Rapunzel, je to biokvalita, dražší, ale bez fujtajblů. Namazaný na chlebu mňam, až upeču i cukroví, dám vědět.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: tuk na pečení

Název: Re: Re: tuk na pečení

- od: ciza     datum: 2006-12-13
Ano,je to tuk Prima. Upekla jsem z toho linecke. Pak jsem pouzila stoprocentni palmovy tuk,take ze zdrave vyzivy. Bohuzel musim rict,ze oba vyrobky jsou hooodne mastne,zvlastne pak ten palmovy tuk,priste bych dala mene, i kdyz v receptu je napr. 250g. Delala jsem z toho pracny a to pecivko je takove tezke... V lineckem tu Primu chutove citim. Sice jedle to je,ale z obycejne flory mi chutnalo vloni vic.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: tuk na pečení

Název: Re: tuk na pečení

- od: Peťula     datum: 2006-12-15
Zdravím :-), a co Rama Cullinese? Nezkoušela jste ho některá z vás? Lenka se tu pokud se nepletu o ní také někde zmiňuje. Dnes jsem koupila a hodlám z toho zkusit upéct nějaké to vánoční cukrátko. Budou to naše první Vánoce laicky řečeno bez mlíka, vajec a oříšků...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: tuk na pečení

Název: Re: Re: tuk na pečení

- od: Veronika     datum: 2006-12-17
Rama je dobrá, ale pro nás obsahuje E322, pozor také na provedení "profi" je tam navíc mléčná složka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: tuk na pečení

Název: Koření - přísady

- od: Lenka     datum: 2006-12-07
Chtěla jsem upozornit, aby jste četli i složení běžných koření. Ve velkém množství kořenících směsí (ale bohužel i běžného koření, pokud není jednodruhové) je citrónová kůra, někde i laktóza.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Koření - přísady

Název: Nazelenalá stolice

- od: Nikola     datum: 2006-12-07
Hezký den, můžete mi prosím někdo poradit, z čeho může být nazelenalá stolice? Již měsíc mě už trápí. Byla jsem dvakrát na výtěru a výsledky byly v pořádku. Trpím laktozovou intolerancí, držím bezmléčnou dietu, ale i přes dietu mám stále průjmovitou stolici (průjem mě trápí už dva roky). Lékař mi doporučil, abych na pár měsíců zkusila držet i bezlepkovou dietu (celeakii nemám), prý tato dieta prospěje mým střevům. Tak tuto dietu držím dva měsíce, ale zatím mi moc nepomohla, střevní potíže mám nadále. Teď mě hlavně trápí ta zelená stolice, kterou mám tak měsíc. Můžete mi poradit, čím to může být? Jsem už zoufalá. Děkuji Nikola
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nazelenalá stolice

Název: Re: Nazelenalá stolice

- od: Denisa     datum: 2006-12-07
To se mi nelíbí,našla bych si oborníka,který by to ihned řešil..Zkusila bych jít pár dní na rýži a pečivo a až se to sklidní,opatrně po 3 dnech přidávat 1 potravinu.Ale pokud se lékaři nepodařilo vyřešit průjem 2 roky,tak tu situaci nezvládá!Hodně štěstí.D.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nazelenalá stolice

Název: Mléčnan sodný

- od: Sandra     datum: 2006-12-06
Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat, jestli se při laktozové intoleranci může jíst výrobek, ve kterém je ve složení mléčnan sodný? Děkuju Sandra
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mléčnan sodný

Název: Re: Mléčnan sodný

- od: Lenka     datum: 2006-12-10
Mléčnan sodný je sloučenina od kyseliny mléčné. Ačkoli je název zavádějící,nemá s mlékem nic společného. Je to kyselina, která vzniká při mléčném kvašení za nepřístupu vzduchu - kysané zelí, kvašené okurky a skladování siláže pro dobytek. POdmínkou je nemřístup vzduchu. Takže při BM diete nevadí, je to zcela z jíného soudku, jen název je dost podobný.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Mléčnan sodný

Název: Sušenky a oplatky bez stopy ořechů

- od: Webmaster     datum: 2006-12-06
Mohu popropsit o radu, zda se v ČR dají zakoupit sušenky, musli a pod. kde je zaručeno, že neobsahují stopy ořechu? O zadání tohoto dotazu mne poprosila paní Hana. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Sušenky a oplatky bez stopy ořechů

Název: Re: Sušenky a oplatky bez stopy ořechů

- od: Monča     datum: 2006-12-07
Sušenky nevím my držíme bezmléčnou,ale musli jde udělat doma.Dám návod do receptů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Sušenky a oplatky bez stopy ořechů

Název: imudon

- od: bea     datum: 2006-12-05
Malá 4R má alergii na KM, vejce, sóju, ořechy. Je už delší dobu nachlazená, hodně zahleněná, nechce jíst a hleny zvrací, je celá bledá.. Obvoďačka mi pro ni napsala imudon, ten je však až od 6 let, prý kvůli formě podávání - cucavé tablety. Podle příbalového letáku jsou možné různé až alergické reakce. Nezkoušeli jste to někdo? Nebo namáte vyzkoušené u malých alergiků jiné potravní doplňky při léčbě nachlazení - např. preventan, multivitamíny... díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : imudon

Název: Re: imudon

- od: Lenka     datum: 2006-12-05
Ahoj, nechce jíst proto, že má plný žaludek těch hlenů zvrací z té samé příčiny. S imudonem u malýho zkušenost nemám (myslím, že ho nemůže), ale ze své zkušenosti vím, že ti na ty hleny nepomůže. Potřebuješ ty hleny zkapalnit, aby nezůstaly v žaludku, a tělo se jich líp zbavilo Takže sirup na zkapalnění hlenu - něco jako Mucosolvan, Sinupred (je to jen bylinné a funguje to dobře). Normálně koupíš v lékárně. Ale myslím, že problém bude jinde. Píšeš, že to má malá již delší dobu, což není zcela bežné nachlazení. Takže bych asi zkusila udělat výtěry z nosu a krku, tam může být příčina. "Normálnímu" člověku bych řekla vynechat veškerý mlíko a všechno okolo, které to ještě zhoršuje, ale v tvém případě, je to dost bezpředmětné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: imudon

Název: Re: imudon

- od: Monča     datum: 2006-12-05
Nevím na jakou diagnózu ti ten imudon napsala,ale imudon je na záněty krku ne na hleny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: imudon

Název: Re: imudon

- od: Mirka     datum: 2006-12-06
Můj syn Marek 5R - má "pouze " alergii na kravskou bílkovinu. Každou zimu bojujeme s velkým zahleněním, kašel atd. Paní doktorka také letos v říjnu i přes moji nechuť nás přesvědčila k podávání Imudonu. Vydrželi jsme 3 dny - dostal podle mého alergickou reakci, při které to probíhalo jako silný kašel(téměř nespal) a rýma typu velmi silné senné. Léky jsem na dětském paní doktorce odevzdala a řekla, že už mu je nikdy nedám. Teď (listopad) mám velmi dobrou zkušenost s výrobky firmy Diochi a Energy (kombinace). Mám pocit, že jeho zdrav. stav na to že je prosinec je nejlepší za několik zim. Připouštím, že přípravky těchto firem používám už léta podle svého uvážení, ale letos mám dávkování a kombinaci určenou od jednoho pana léčitele a jak je vidět, funguje to.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: imudon

Název: péčo o osobu blízkou

- od: bea     datum: 2006-12-05
Konečně jsem si prostudovala zákon o sociálních službách, a pro ty, co nyní na dítě pobírají příspěvek při péči o osobu blízkou to od prvního ledna bude takto: tzv. zvlášt těžce zdravotně postižené dítě vyžadující mimořádnou péči bude klasifikováno nově jako těžce postižené ve skupině III - tj. dostane od 1.1. přípěvek ve výši 9000,- Kč. To až do doby, než bude rozhodnuto jinak. Viz §§ 120 a 11 zákova o sociálních službách. Získat tento příspěvek nově bude pro dietáře asi obtížné, zákon je přizpůsoben spíše motoricky postiženým lidem, tj. body pro udělení dávky se sčítají např. za neschopnost se obléct, umýt, najíst... Již započaté řízení doběhnou ještě podle stávajícího zákona.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : péčo o osobu blízkou

Název: Re: péčo o osobu blízkou

- od: Monča     datum: 2006-12-05
Co já jsem se doslechla bude to rozdělovat komise bez naší účasti do 4skupin od třech tisíc do jedenácti.skupiny budou podle postižení a vzhledem k věku dítěte.Osobně si myslím,že potr.alergie budou zařazení do jedničky max.dvojky jenom nás to poškodí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: péčo o osobu blízkou

Název: Hezkého mikuláše.

- od: Monča     datum: 2006-12-05
Přeji hezkého Mikuláše všem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Hezkého mikuláše.

Název: lyawz becj

- od: lyawz becj     datum: 2006-12-03
dojlqg feuphsrk agdt usqbrlc korzlwa jhyvmrqd sxjlykd
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : lyawz becj

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava