Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cukrovka a ohrožení

- od: Helena     datum: 2008-02-03
Máma je na dietě, ráda není, koupila si glukometr a dělá co může. Lék ještě pořád není.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cukrovka a ohrožení

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cukrovka a ohrožení

- od: Berunka     datum: 2008-02-03
Samé papírování, řekla bych, ale jestli vás to zajímá nějak podrobněji, na webu cukrovkář jsem viděla rozhovor s prof.Kvapilem - zmiňuje se tam o novém léku. Předpokládám, že je to zrovna Januvia.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cukrovka a ohrožení

Název: potravinová alergie a zvířata

- od: Helena Kaplanová     datum: 2007-03-15
Ahoj. Syn -20měs.má potravinovou alergii na mrkev,celer,banán,broskev,kakao (na syrové, alergie je potvrzená náplasťovým testem),má nesnášenlivost mléka a mléčných výrobků (testy negativní, ale zvrací...),má slabý ekzém,nyní zhoršený po antibiotikách.Moje otázka:problémy -i ekzém-začaly až v 8.měs po příkrmech. Syn je odnarození v kontaktu se zvířaty,teď přemýšlíme o psovi.JSem dost zmatená.KDyž máme potravinovou alergii, tak by pes neměl vadit? Máte někdo zkušenosti?Jak to je?Nikdo mi neřekl, že máme dát pryč zvířata,vždy se mluví jen o jídle, syn je ještě kojený. Na alergologii mu dělali nějaké testy na psa na pyly...a vše zatím negativní, další testy až ve 3 letech.Probíráme to pořád dokola a už jsem z toho na hlavu. Máte nějaký "zaručený babkovský recept" na zvládnutí ekzému?Děkuju.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : potravinová alergie a zvířata

Název: Re: potravinová alergie a zvířata

- od: Lenka     datum: 2007-03-16
Vidím to tak, pokud syn již alergii má, tak bych ho zbytečně dalším alergenlm nevystavovala, imunitní systém je již tak dost senzitivní. Pes Vám ted může vyjít negativní, ale pokud ho budete mít doma, syn s ním bude v přímém kontaktu a množství přítomných alergenů bude x-násobně vyšší. Při dlouhodobém působení může "vzniknout" alergie i na psa. A jak se rozhodnete pak? Pravděpodobně upřednostníte dítě, ale té alergie už se tělo bude dost těžko zbavovat (už se tělo naučilo imunitní odpověd na tento typ alergenu). Jak jistě víte, děti s potravinovou alergií mají daleko větší pravděpodobnost vzniku astmatu, nehledě k tomu, že se časem u vás může rozvinout alergie i na pyly. Já bych se spíš snažila synův imunitní systém co nejvíce zklidnit, tudíž nevystavovat zbytečně dalším potenciálním alergenům a ty současné zcela odstanit. Ještě k tomu mléku, podle toho jak popisujete reakce na mléko a výrobky, tak by se mohlo jednat o nesnášenlivost laktózy - laktózová intolerance. Projevuje se přesně jak popisujete, zvracení, ekzém, testy negativní (dělají se jen na druhy mléčných bílkovin, ne na cukry, což laktóza je, proto jsou negativní), zhoršení po antibiotikách. Krevní testy na to nejsou, ale jestli to chcete vyzkoušet, tak si kupte granulovaný dětský čaj slazený laktózou (uvedeno ve složení), pokud syn bude zvracet i tomto čaji, tak se s největší pravděpodobností jedná o laktózovou intoleranci. Ale mohli Vám testy vyjít negativní jen náhodou, u malých dětí je spolehlivost těchto testů tak 60-70%.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: potravinová alergie a zvířata

Název: souběh rodičáku a PP

- od: Lenka     datum: 2007-03-15
Tak jsem se dnes dozvěděla, že i při I. stupni posouzení u příspěvku na péči je nárok na 1/2 mateřské. Pokud se Vám nelíbí posouzení (např. u dávek SPP- přídavky, mateřská apod.) je dobré se prostřednictvím této dávky odvolat - provede se nové posouzení a na základě toho nový propočet dávek. Tak pokud se Vám něco nelíbí, odvolejte se, nic tím neztratíte, můžete jen získat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : souběh rodičáku a PP

Název: Re: souběh rodičáku a PP

- od: Martina     datum: 2007-03-15
v tomto případě je ale finančně výhodnější celá mateřská, místo příspěvku na péči-nebo se mýlím?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: souběh rodičáku a PP

Název: Re: Re: souběh rodičáku a PP

- od: Lenka     datum: 2007-03-16
Napsala jsem to obecně (omlouvám se, je-li to špatně pochopitelné), je to finančně na stejno, protože Vám doplatí do výše rodičovského příspěvku. Vidím to tak, že z hlediska vyřizování je nejlepší ta mateřská do 7 let věku, protože u posudkové k soc. dávkám můžete dostat jakýkoli stupeň, kdežto u PP u dietních dětí to na víc jak na I. stupeň nebude. Ale každý je v jiné situaci, takže pro toho kdo je doma s dítětem, případně dítě navštěvuje školku 4 h. denné je asi snažší na vyřízení ta mateřská (za předpokladu I. stupně u PP), pro toho kdo pracuje je lepší PP I.stupně a případné další sociální dávky, pro toho kdo dostane II. a vyšší stupeň u PP je výhodnější PP plus polovina mateřské. Takže to chce propočítat a rozhodnout se dle dané situace. Výhodou navíc u PP je, že není započítáván do příjmů (takže vám pak vyjdou vyšší ostatní sociální dávky)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: souběh rodičáku a PP

Název: Re: Re: Re: souběh rodičáku a PP

- od: Martina     datum: 2007-03-17
Můžete mi poradit, jak je to u příspěvku na péči se školkou. Může ji dítě navštěvovat normálně, nebo omezeně jako u rodič.přísp.? Martina
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: souběh rodičáku a PP

Název: Re: Re: Re: Re: souběh rodičáku a PP

- od: Lenka     datum: 2007-03-18
k rodičovskému příspěvku může dítě navštěvovat školku pouze 4 hodiny denně. Dle mých informací u příspěvku na pp není žádné omezení - finanční ani docházky dítěte do MŠ. POkud ale chtete k PP ještě pobírat 1/2 rodičovského příspěvku, tak platí podmínky přiznání rodičovského příspěvku, tedy 4 hodiny denně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: souběh rodičáku a PP

Název: Další Margotčiny recepty

- od: Webmaster     datum: 2007-03-14
Dobrý den, vložil jsem další recepty od Margotky - Rajská omáčka, Jablkové lívanečky, Jáhlovo zeleninový bramborák. Další vložím co nejdříve, můžete se těšit například na KFC kuřátko. Margotce moc děkujeme. A další se mohou přidat, přes formulář nebo poslat recet emailem. S pozdravem Petr.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Další Margotčiny recepty

Název: luivac

- od: bea     datum: 2007-03-11
Imunolog mi doporučil, abych dávala své 4 leté dcerce luivac. malá byla často ve školce nemocná, má potr. alergii a teď asi i celiakii. Máte s luivacem dobrou zkušenost? Prý to má zvyškovat imunitu, při každoročním podávání. Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : luivac

Název: Re: luivac

- od: Lenka     datum: 2007-03-13
Ahoj, na tvém místě bych do toho nešla. Jednak tím zatížíš dále imunitní systém (jsou to usmrcené bakterie, které vyvolají imunitní odpověd organismu a tím zvyšují imunitu) a navíc je to dlouhodobé. Když nasadítě tu bezlepkovou dietu, tak za ten rok na tom bude malá daleko daleko líp a dále nezatížíš, ale naopak pomůžeš tomu imunitnímu systému. Navíc mezi kontraindikace patří zánět střeva - což bych u celiakie považovala, proto jsou zvýšené ty protilátky. V tvém případě bych imunologa vůbec neřešila, ale řešila to gastro. Až se jí zhojí střevo a dieta si "sedne" tak o tom můžeš uvažovat znova, ale myslím si, že to zlepšení nastane i bez luivacu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: luivac

Název: Re: luivac

- od: Helga     datum: 2007-03-19
Ahoj, mám stejný názor jako byla předchozí odpověď, do Luivacu bych nešla, není-li to nezbytně nutné. Já osobně měla špatnou zkušenost, vyvolal mi autoimunní reakci, ze které se snažím dostat už měsíc, ale je to určitě individuální, mému známemu Luivac naopak pomohl,ale zkusila bych nejprve jiné možnosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: luivac

Název: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

- od: Webmaster     datum: 2007-03-08
Dobrý den, Lenka vložila další velmi zajímavý článek k problematice sociálních dávek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky. Druhou část vložím co nejdříve. Lence moc děkujeme. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

Název: Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

- od: Majka     datum: 2007-03-10
Děkuji Lence za zajímavý článek. Chtěla bych jen dodat, že násobení částky minima posuzované osoby není podle mých informací /získaných na netu/ koeficientem 2,4. Nemám to zatím ověřeno na úřadě, ale snad to platí takto: Hodnoty koeficientů, jimiž se násobí životní minimum, jsou: a) 3,00 jde-li o dítě dlouhodobě těžce zdravotně postižené; b) 2,67, jde-li o dítě dlouhodobě zdravotně postižené; c) 1,34, jde-li o dítě dlouhodobě nemocné; d) 1,22, jde-li o děti, které se narodily současně, a to v době do tří let jejich věku; e) 1,20, jde-li o dítě, které studuje na střední škole v denní formě studia nebo na vysoké škole v prezenční formě studia ve studijním programu poskytujícím vysokoškolské vzdělání.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

Název: Re: Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

- od: Lenka     datum: 2007-03-19
Díky, zjistím tedy ještě další informace a aktualizuju článek. Díky.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

Název: Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

- od: Helena     datum: 2007-11-06
Dobrý den chtěla bych poradit mám 16 leteho syna zp má 3 stupen.má protezy na obouch dk a nemá prsty na obouch hk.dnes jsem se dověděla že mu bude snížen stupen zavislosti prosím poradte mužu se nějak bránit?předem děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

Název: Re: Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

- od: simona     datum: 2008-12-10
dobry den,chtela bych vedet jestli se mi zkrati rodicovsky prispevek na 7 mesicni dceru ,kdyz mi schvali prispevek na peci na 8 leteho syna.dekuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

Název: Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

- od: jarka     datum: 2007-12-10
dobrý den,blíží se konec roku a s ním další změny ohledně dávek a příspěvků.Vzhledem k tomu, že moje dítě trpí chorobou CELIAKIE(mimo jiné já jsem též onemocněla celiakiíí),doufám ,že se žádné změny ohledně příspěvků na toto závažné a finančně náročné onemocnění nechystají!?My celiaci se bohužel nemůžeme odbýt rohlíkem za 2kč!!!ale nás chléb stojí několikanásobně víc.Velice by mě zajímalo, kdo určuje tyto dávky a jestli člověk, který má toto v kompetenci, vůbec ví o co jde?Velice bych přála lidem , kteří o příspěvcích rozhodují, aby si jen na týden zkusili dodržovat přísně tuto dietu!!!!a věřte mi,není to žádný med!!!Pokud dávky odejmete i těm nebohým a nemocným dětem, tak pak už nevím,zda v téhle republice žijí lidé!!! Jako zdravotní sestra vidím denně trpět nemocné, umírat a věřte, že jednou ti,kteří neumí pomáhat a vcítit se budou trpět ještě víc.děkuji za odpověd přeji jen zdraví a pomoc druhých v roce 2008
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

Název: Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

- od: EVA HORAKOVA     datum: 2009-10-12
Vite že PP a POB je podle uřadu jedno a to samé.Jak to teda je.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: NOvý článek Příspěvek při péči a ostatní sociální dávky

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava