Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: děkuji

- od: Eliška     datum: 2007-04-02
Děkuju všem co jste mi napsali.Ještě, že takové stránky existují. Malej měl 60ml Nutrilonu Pepti a dalších 15hodin nic nechtěl.Ani čajík.Už jsem měla obavy,aby nebyl dehydrovaný.Ani neplakal a chtěl jen spinkat.Kojit jsem nemohla,ale pak jsem musela.Po 15h odmítání Nutrilonu i čaje se nedalo jinak.Po domluvě s doktorkou dali jiné mlíčko a to Neocate.Jak jste psala i Vy Deniso.Hned jsem ho ochutnala a když ho osladím lžičkou glukopuru dá se to..Pokud ta naše alergie bude na mléčnou bílkovinu máme štěstí, že je to jen dočasná záležitost.Začala jsem se o potravinové alergie více zajímat a obdivuju všechny maminky za to jak jsou obětavé.Určitě je to správné.Není to vůbec lehké a proto všem držim palce.Váš příběh jsem Deniso taky četla. O Štěpánkovi, pokud je tedy opravdu Váš ten příběh.Přeju jinak pevné zdraví:)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : děkuji

Název: Alergie na bílkovinu kravského mlíka

- od: Alena     datum: 2007-04-06
Dobrý den, četla jsem váš článek, a zdá se, že máte alergii na bílkovinu kravského mlíka. My bohužel tuto alergii máme a dáváme Nutrilon Pepti, ale zase máme to, že už nechce nic jiného, než toto mléko. Kojený už není a je mu 7 měsíců. Měl by už začít s příkrmama, ale je to složité, nic nechce, jen to mléko. Dočetla jsem se, že jste začali s mlíkem Neocate. Můžete mi říct bližší informace o tomto mléku? Díky moc a budu se těšit na odpověď :o)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na bílkovinu kravského mlíka

Název: alergie na mateřské mléko???

- od: Eliška     datum: 2007-04-01
Syn je plně kojen.Dietu jsem držela já. A myslím si, že opravdu striktně.Nemám vůbec žádné zkušenosti s alergiemi na potraviny.Mám zdravou dceru a u synka se s tím teprve seznamuju. Dneska vypil Nutrilonu Pepti 20ml a zbytek jsem dokojila.Manžel pomáhal a nebylo to jednoduhé to do něho dostat.Dokonce se ani neví jestli je to opravdu tímto. Co když ho vlastně postupně odstavím a nakonec se zjistí, že to bylo něco jiného?Určitě si pak znovu už prso nevezme. A co vůbec krevní testy?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Denisa     datum: 2007-04-02
Ve všech odborných studiích se dnes doporučuje řádně vyšetřit dítě,udělat podrobné potr.testy a na jejich základě má matka držet dietu a takto vydržet co nejdéle a dítě zbytečně nezatěžovat přímo náhražkami mat.mléka a příkrmy,protože je to obrovské riziko,že se bude alergie jen nabalovat.Pokud ale si budou trvat na jiném mléku,trvala bych na neocate.Je sice taky odporné,ale je to tutovka,že nebude alergizovat..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Ivana     datum: 2007-04-07
Moje dcera měla alergii na mateřské mléko,záleželo na tom co jsem snědla.U druhé dcery mi doporučil lékař abych se vyhýbala mléčným výrobkům a dráždivým potravinám do jejích 6měsíců.pomohlo to.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na mateřské mléko???

Název: alergie na mateřské mléko???

- od: Eliška     datum: 2007-03-31
Můj pětiměsíční syn má již18dní krev ve stolici a za poslední čtyři dny se to hodně zhoršilo.Jsou to krvavé hleny. Vysazené mléčné výrobky, soja, ryby, vejce, ořechy, exotické ovoce... a bezlepková dieta taky. Nezlepšilo se to. Bezlepkovou můžem ukončit. Tu druhou ne. Chodíme na gastroenterologii na Karlově. Malý má nejspíše takovou alergii na mléčnou bílkovinu až je alergický i na mé mateřské mléko. Doposud je plně kojený.Ještě jsem to neslyšela.Nechápu proč nedělají hned krevní testy. Dostali jsme Nutrilon Pepti MCT.Jenže ona to není žádná sranda převést malého na láhev.Vůbec mléko nechce a zkoušela jsem i plno saviček a nic.Dokonce můžu ze začátku přislazovat glukopurem a stejně mu nechutná.Jasné, nechat ho vyřvat, ale je to těžké. Máte někdo stejnou zkušenost?Již za tři dny mám dát vědět, že by se stolice měla upravit. To teda nevím jestli to tak rychle stihnu.Musím:(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Lenka     datum: 2007-04-01
Nepíšete,jestli jste dietu držela taky. Senzitivní děti reagují i látky obsažené v mateřském mléce, syn reaguje na jgurt, který jste snědla vy přes mateřské mléko. Je pravděpodobné, že by se potíže zmírnili, kdyby jste držela přísnou dietu i vy, ale s lékaři na Karlově mám dobrou zkušenost a pravděpodobně ví, proč vám doporučili mléka mct.(nedivte se malému, ono to mléko MCT má opravdu dost hroznou chuť i "vůni", jenže opravdu vám nezbyde nic jiného než trpělivost. Alergie na bílkovinu mléka není na mateřskou, ale na jakoukoli jinou, ale problém bude v té prostupnosti látek do mateřského mléka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Monča     datum: 2007-04-01
Lenko nemáš pravdu,alergie na kravskou bílkovinu je taková bestie a strašně se podobá i lidskému mateřs, mléku,že to má spojitost.Eliška je alerg.KB a nemohla jsem jí kojit zvracela takovým způsobem,že se to podobalo ,jak kýblem vyhozený.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Denisa     datum: 2007-04-01
Taky se připojuji,na mateřské mléko alergie není ,ale na látky v něm obsažené..A to jsem toho pročetla opravdu hodně.. :-(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Svata     datum: 2007-04-11
Ahojky mam dvouapul letou dceru elisku eliska zacala mit vazne problemy uy ve 2 mesicich zivota ,po hospitalizaci v nemocnici v Praze zacal ten pravej kolotoc najdriv sme skusili vysadit mliko ,nic moc pak nas hnali na neurologii tam mi rekli ze ele nema brisni a zadovy svali tak jsme cvicili vojtuto bilo do roka v pohode ktomu sme drzeli adrzime bezmlecnou dietu,k tomu vsemu se ji pridalo dost casne marodeni a astma, a ani tet vedvou letech to neni zadna slava tedy spis horor od lonska prodelala zapal plic a pichani usi a 5 zanet prudusek tet to dopadlo hrozne pred 4 tydny jsme bili opet vnemocnici dostala osklivou laryngitidu po 6 dnech pobytu v jih nem jsme nastoupili do praske nemocnice kde mame sveho alergologa,nas pobyt v nemocnici trval 14 dni ela dostala dalsi zanet prudusek ,tak nasledovalo rada vysetreni nektera dopadla dobre ale jina pro blbe ela ma silnreflux ten spusobil trvaly hnisavy zanet prudusek a problem se stolici asi se strvi to se bude resit asi tento tyden k tomu vsemu ma z refluxu pomerne silny astama.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: Re: alergie na mateřské mléko???

- od: Renča     datum: 2007-11-19
Dobrý den. Máme v současné době dost podobný problém jako vy. Mám malého téměř pětiměsíčního syna. Krev ve stolici se mu objevuje od 16. srpna, tzn. od 2 měsíce. Krev se objevuje též ve hlenu v intervalech po týdnu až čtrnácti dnech. Dělali mu už všechny možné odběry (krevní obraz, test na srážlivost krve, různé výtěry ze zadečku a tak), kromě zvýšených jaterních testů všechno vyšlo negativně. Minulý týden jsme navštívili poprvé gastroeterologické oddělení v Motole, kde nám pan doktor řekl, že to vypadá na kolitidu mateřského mléka a poslal nás na rektoskopii a pokud ta nic neukáže, tak poté na koloskopii a odběr kusu střevní sliznice. Moc nevím, co si pod kolitidou mateřského mléka mám představit. Zajímalo by mě, jestli opravdu existuje alergie na mateřské mléko nebo ne? A také by mě zajímalo, jak jste s tímto problémem pochodili vy? Pokud ještě tyto stránky navštěvujete, tak mi dejte, prosím, vědět. A nebo jestli má někdo podobný problém, tak budu moc ráda za příspěvky. Děkuji R
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mateřské mléko???

Název: nejasná alergie

- od: Irena     datum: 2007-03-31
Mám čtyřletpu holčičku,která má ,od září 2006,problém se záhadnou alergii.V chladu se jí objevují pupínky-puchýřky,které se slijí do červeného fleku a vetšinou, v teple,se ztratí.Žádný lékař nám zatím neřekl, co je to za alergii,veškará vyšetření jsou negativní.Prý se jedná o potravinovou+chladovou alergii,s tím že potraviny musíme zjistit vyřazováním.Takže pouze experimentujeme.S manželem jsme se rozhodli,že vyzkoušíme přírodní léčbu,může nám někdo poradit nějakého léčitele v okolí Děčína?A pokud má někdo zkušenosti s podobným problémem ,prosím poraďte.Díky moc Irena
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nejasná alergie

Název: Re: nejasná alergie

- od: Lenka     datum: 2007-03-31
Moje dcera má kamarádku, která má přesně to stejné. V zimě se jí ekzém velice zhorší a je nutné vyřadit z jídelníčku čokoláda, oříšky, citrusy, plísňový sýr - seznam alergizující potraviny je velice individuální a je opravdu nutné trochu "experimentovat", aby se zjistilo , co ekzém zhoršuje. V létě tyto potraviny v malém množství konzumuje, ale v zimním období je i malé množství těchto potravin velice alergizujím prvkem (ekzém na 1/3 těla). Je nutné s tímto v zimních měsích počítat a obecně alergizující potraviny vyřadit z jídelníčku. Jen na závěr - této pacientce nepomohla žádná "antialergická" léčba, jen dietní opatření. Ale jak jsem již psala, je to velice individuální záležitost.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nejasná alergie

Název: Re: nejasná alergie

- od: Alena     datum: 2007-04-06
Dobrý den, četla jsem o vaši alergii, nemůžu vám poradit co to je, protože to slyším poprvé, ale jestli jste někdy slyšela o Nestor Center, kteří se zabívají kožními problémy, hlavně alergiemi. Sídlí v České Kamenici, což by jste měli kousek. Telefon je 728781963. My máme alergii na bílkovinu krav.mléka a Nestora jsme navštívili a poradil nám. Tak to zkuste taky. S pozdravem AJ
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nejasná alergie

Název: Re: nejasná alergie

- od: bea     datum: 2007-04-06
Ahoj, můj manžel měl mezi 15 - 20 rokem života taky alergii na změnu teplot. Když prudce změnil teplotu prostředí, tj. přechod v zimě z místnosti ven, v létě vstup do bazénu.. mu po těle naskákaly červené fleky o průměru ca 3 cm s bílým středem, ze chvíli zmizely. Celá tato alergie mu po čase vymizela, nicméně naše dcera je těžký alergik a teď už i celiatik. :(
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nejasná alergie

Název: test Allergoscreen Plus IgG4

- od: Marika     datum: 2007-03-29
Prosím Vás neporadí mi niekto,či má klinika Ganzimmun AG v Nemecku zastúpenie aj v SR.Chcela by som si dať urobiť testy na potravinovú alergiu a neviem na koho sa mám na Slovensku obrátiť. Viem, že v Čechách sprostredkujú test v Novem Jičíne.Prosim Vás pomôžte? Alebo neviete aspoň o nejakej internetovej adrese.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : test Allergoscreen Plus IgG4

Název: Re: test Allergoscreen Plus IgG4

- od: Milena     datum: 2007-03-29
Koukněte se na coeliac -autismus,tam určitě najdete někoho,kdo si nechal tyto testy dělat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: test Allergoscreen Plus IgG4

Název: Re: test Allergoscreen Plus IgG4

- od: Denisa     datum: 2007-03-29
Něco je tady ://cz.select181.de/
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: test Allergoscreen Plus IgG4

Název: Re: test Allergoscreen Plus IgG4

- od: Eva     datum: 2008-03-23
Kontakt do Jičína: Dr. Smarda, tel. 00420556704533 Doufám, že ještě funguje. :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: test Allergoscreen Plus IgG4

Název: Makrobiotika a Vápník (Ca)

- od: Webmaster     datum: 2007-03-28
Dobrý den, oslovila nás jedna z návštěvnic našeho serveru, zda by bylo možné říct, jak při makrobiotické stravě udržet vyváženou hladinu Vápníku? Pokud dobře chápu makrobiotiku tak půjde o nahrazení vápníku z mléka zejména potravinami s obsahem tohoto prvku rostlinného původu. Myslím, že jde o problematiku, která zajímá nejen makrobiotikáře, ale i lidi s intolerancí laktózy nebo alergií na bílkovinu kravského mléka (ABKM). P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Makrobiotika a Vápník (Ca)

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava