Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: vaříme bez lepku a mléka

- od: Lenka     datum: 2007-04-13
Ahoj, ta kuchařka je opravdu dobrá, pak je výborný ještě titul od polských autorek s názvem bezmléčná a bezlepková dieta. Ta kniha co uvádíš na mé potřeby má vněkterých receptech obsažen i tvrdý sýr,což mi není zcela jasné. Opravuji mail na autorku této publikace: gfcfcz@post.cz. Kniha se dá koupit ve větších knihkupectvích. Pokud bys ji u vás nesehnala, můžu ti ji koupit.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: vaříme bez lepku a mléka

Název: Nové recepty

- od: Webmaster     datum: 2007-04-11
Dobrý den, vložil jsem nové recepty na (Ne) čokoládové muffiny, Piškotový dort s ovocem a šlehačkou, Vděčný mls pro děti od Wallusky, Andy a Margotky. Moc jim děkujeme a těšíme se na nové i od ostatních. S pozdravem P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nové recepty

Název: nejasná alergie

- od: Irena     datum: 2007-04-10
Děkuji všem za rady,dnes jsem dostala výsledky vyšetření.Maruška má silnou alergii na mléčnou bílkovinu.Musíme změnit celý jídelníček.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nejasná alergie

Název: pp a rodičák na jedno dítě

- od: HELENA     datum: 2007-04-10
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,mám 5.letého syna celiaka,Byl mu přiznán příspěvek na péči -3.stupen postižení -9000,.kč. V lednu jsem žádala o polovinu rodičáku,na kterou bych měla mít nárok do 7 let syna a dnes mi přišlo rozhodnutí,že se žádost zamítá. Mám nárok na rodičák? Děkuji a přeji hezký den. helena
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Lenka     datum: 2007-04-10
Musíte mít jinej posudek z LSPP - na PP a na dávky SSP - což je i rodičák musíte mít jinek posudek. Přečtete si zde na stránkách články s tomuto tématu. POkud Vám ho zamítli, tak určitě napsali zdůvodnění. Pokud máte posudek na II. a vyšší stupeň, tak by Vám ho měli přiznat. Pokud s tím nesouhlasíte, musíte podat odvolání, které jde na magistrát k opětovnému posouzení. POkud nesouhlasíte se zdravotním posudkem, rovněž podat odvolání, jde na magistrát a odtud na ministerrstvo k novému posouzení. Závěrem - musíte mít posudek na dítě dlouhodobě postižené nebo dlouhodobě těžce postižené, pak máte nárok. Musíte mít posudky 2 - zvlášt na PP a zvlášt na SPP (rodičák). POkud toto nemáte, tak opravdu nemáte nárok, ale prozkoumejte nebo mi napište zdovodnění zamítnutí a já vám řeknu jak dál.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: HELENA     datum: 2007-04-10
DOBRÝ VEČER LENKO, VŮBEC SI NEVÍM RADY. PP MI BYL PŘIZNÁN V LEDNU 07,BYLA JSEM SE SYNEM NA POSUDKOVÉ.ZAŘADILI HO DO 3.STUPNĚ POSTIŽENÍ.V PAPÍRECH MÁM NAPSÁNO,ŽE JDE O DLOUHODOBĚ TĚŽCE ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ DÍTĚ VYŽADUJÍCÍ MIMOŘÁDNOU PÉČI. V LEDNU JSEM SI JEŠTĚ ZAŽÁDALA ÚŘADU MĚSTSKÉ ČÁSTI O RODIČÁK A MUSELA JSEM K DĚTSKÉ DOKTORCE,KTERÁ POSÍLALA ZNOVU NA POSUDKOVOU SYNOVY PAPÍRY O JEHO ZDRAVOTNÍM STAVU,DOKLÁDALA JSEM KAŽDÝ MĚSÍC PAPÍR ZE ŠKOLKY,ŽE SYN NAVŠTĚVUJE ŠKOLKU JEN 4 HODINY DENNĚ. A DNES MI PŘIŠLO ROZHODNUTÍ,ŽE MOJE ŽÁDOST BYLA ZAMÍTNUTA. ODŮVODNĚNÍ-SYN NEMÁ DOLOŽEN DLOUHODOBĚ NEPŘÍZNIVÝ ZDRAVOTNÍ STAV-STUPEN ZP NEBO TZP. URČITĚ BYCH SE ODVOLALA,ALE NEJDŘÍV BYCH CHTĚLA ZJISTIT,JESTLI OPRAVDU NA RP MÁM NÁROK NEBO NE. MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚD A PŘEJU HEZKÝ VEČER. HELENA
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Monča     datum: 2007-04-11
Určitě se odvolej,já dostala rodičák na dceru až na odvolání.K týhle komisy musíš mít nemoc rozepsanou do posledního puntíku,aby to mohly spočítat na body.Podle toho co slyším,si myslím,že to nikomu na poprvé nedávají,aby toho nevyplácely tolik.Vezmi si kolik lidí sklapne paty a už se neodvolá,tak nic nedostane málo kdo vydrží až do konce.Tak vydrž a bojuj,jestliže už jsi byla jednou podle novýho posouzená musí tě posoudit úplně stejně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Lenka     datum: 2007-04-11
Pokud bereš PP, tak máš nárok na 1/2 rodičáku. Pokud jste znovu posílali na posudkovou žádost o posouzení, tak at ti na sociálce předloží, výsledek posouzení. POdle toho co píšeš, tak jim ještě nedorazil zpět. Rodičák jsou povinni ti vyplatit 3 měsíce zpět. Takže navrhuju podej odvolání proti rozhodnutí a zdůvodni to, že jsi žádala o posouzení zdravotního stavu tehdy a tehdy. (Sociálka je povinna tě informovat o výsledku posouzení, já si nechávám dělat kopii posudku) Do dnešního dne jsi z jejich strany nebyla informována o výsledku posouzení syna.Nic mě ted nenapadá, ale kulantně napiš, že nemůžeš za to , že posudek dosun nebyl vyřízen, tudíž se odvoláváš proti nepřiznání dávky. 1. získáš čas, třeba zatím dorazí posudek 2. pokud ti přijde pouze 1. stupeň tak se můžeš zase odvolat na nesouhlas s posudkem a běží ti další lhůta,která se do těch 3 měsíců nepočítá 3. vinna v tomto případě není na tvé straně, tudíž proč bys měla přijít o 1/2 rodičáku, na který máš nárok, jenom proto, že posudková zrovna nestíhá. Akorát mi není jasný, dosud ti ho vypláceli - rodičák, na základě toho starýho posudku? Nebo sis požádala za leden? Proč ti to zamítli až v dubnu? Ale určitě se odvolej.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: HELENA     datum: 2007-04-11
AHOJKY, MOC DĚKUJI ZA RADY,SEBERU VŠECHNY PAPÍRY,SEPÍŠU ODVOLÁNÍ A JDU NA ÚŘAD.BUDU JE OTRAVOVAT TAK DLOUHO,DOKUD MI TO NEDAJ. O RODIČÁK JSEM ŽÁDALA V LEDNU 07 A VYJÁDŘENÍ MI PŘIŠLO AŽ V DUBNU. LONI JSEM POBÍRALA JENOM POB,PROTOŽE NEBYLO MOŽNÉ DOSTÁVAT POB A RP SOUČASNĚ . DÁM VĚDĚT,JAK JSEM USPĚLA. JENOM SE JEŠTĚ ZEPTÁM,JAKÉ MAJÍ TERMÍNY NA VYŘÍZENÍ JAK VYŘÍZENÍ ŽÁDOSTI,TAK POTOM PO ODVOLÁNÍ. JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJI A PŘEJI HEZKÝ DEN. HELENA
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Lenka     datum: 2007-04-12
Tvoje odvolací lhůta je 15 dní, jejich Termín na vyřízení odvolání je 30 dní, do té doby ti dají něco písemně vědět, mě např. sdělili, že mé odvolání postoupili na ministerstvo zdravotnictví. Ale mě přijde dost divný, že jsi žádala v lednu a vyjádřili je až v dubnu. POkud jsi žádala (o RP) za leden, tak by ti měli odpovědět nejpozděj do konce února.POkud se ptáš, jaký jsou termíny na vyřízení u posudkové komise, tak ta by měla rozhodnout do 60 dní, ale v této oblasti jsou termíny opravdu velmi různorodé(1-5 měsíců). Přesto ovšem nevidím důvod, proč bys o ty peníze měla přijít kvůli nedodržováním lhůt nějakýho jinýho úřadu. Pokud to odvolání půjde dále, tak se ti ta doba do vyřízení nezapočítává do té doby nároku na daný příspěvek -§ aspoň tak mi to napsali z magistrátu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: HELENA     datum: 2007-04-12
AHOJ, TAK DNESKA JSEM OPĚT LÍTALA PO ÚŘADECH.NIKDO MI NEDOKÁŽE VYSVĚTLIT,PROČ MI ŽÁDOST ZAMÍTLI. VČERA JSEM BYLA NA MÍSTNÍM ÚŘADĚ,TAM MI SDĚLILI,ŽE ONI ROZHODLI,PODLE ZPRÁVY Z POSUDKOVÉ KOMISE.TAK AT SE ZEPTÁM TAM. DNESKA JSEM SE RÁNO VYPRAVILA NA PROSEK NA POSUDKOVOU.TAM MI SDĚLILI,ŽE ONI POSUZUJÍ NA DÁVKU PP,AT SE OBRÁTÍM NA ÚŘAD PRÁCE HL.M .PRAHY -LPS.TAK JSEM JELA NA ANDĚL.NAŠLA JSEM SI ÚŘEDNICI,KTERÁ TO VYŘIZUJE.NEBYLA TEDA MOC OCHOTNÁ.CHTĚLA JSEM VĚDĚT DŮVOD.ONA MI ŘEKLA,ŽE JE TAM JEN PŘES PAPÍRY A ŽE MUSÍM ZA POSUDKOVOU DOKTORKOU,KTERÁ ZROVNA BYLA NA ŠKOLENÍ. KDYŽ JSEM ÚŘEDNICI UKÁZALA ROZHODNUTÍ O ZAMÍTNUTÍ Z ÚŘADU,ŽE DŮVODEM JE ,ŽE NEBYL DOLOŽEN DLOUHODOBĚ NEPŘÍZNIVÝ ZDRAVOTNÍ STAV,TAK MI TVRDILA,ŽE DOKTORKA NEPOSLALA PAPÍRY O ZDR,STAVU.TVRDILA JSEM JÍ,ŽE POSLALA,JESTLI SE MŮŽE PODÍVAT DO JEHO SPISU.NAKONEC SE LASKAVĚ ZVEDLA A KOUKLA DO SPISU,KDE VŠECHNY POTŘEBNÉ PAPÍRY BYLY.A NAKONEC MI OZNÁMILA ,AT SI ZAVOLÁM DOKTORCE,KTERÁ TO ZAMÍTLA,ŽE ONA TOHO BUDE VĚDĚT VÍC, ODCHÁZELA JSEM ÚPLNĚ ZDEPTANÁ,ŽE SI MĚ PŘEHAZUJOU Z ÚŘADU NA ÚŘAD A NIKDO NIC NEVÍ. NORMÁLNĚ SE MI CHTĚLO BREČET. VČERA JSEM PODALA TO ODVOLÁNÍ,TAK JSEM ZVĚDAVÁ,JAK TO DOPADNE. A O TEN RODIČÁK JSEM SI ŽÁDALA OPRAVDU V LEDNU A VYJÁDŘILI SE AŽ TED V TOM DUBNU.MĚ TO TAKY PŘIJDE HROZNĚ DLOUHÁ DOBA. ZÍTRA BUDU VOLAT TÝ DOKTORCE,TAK DÁM VĚDĚT,JAK JSEM DOPADLA,ALE URČITĚ TO NEVZDÁM. HEZKÝ VEČER HELENA
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Lenka     datum: 2007-04-13
ahoj, ozvi se mi na mail mullerovalenk@seznam.cz. Jsem taky z Proseka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

- od: Květa     datum: 2007-09-02
Zajímalo by mě Helenko, jak to odvolání dopadlo a důvody, které uváděli lékaři.Děkuji za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pp a rodičák na jedno dítě

Název: Výběr školy

- od: Janina     datum: 2007-04-08
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte o škole, kam může začít chodit od 1. třídy alergik (s potravinovou alergií a bezlepkovou dietou), navíc s poruchou hyperaktivita. Tedy aby to bylo pedagogické zařízení, kde se umí věnovat hyperaktivním dětem a je možnost dietních jídel. Předem děkuji. J.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Výběr školy

Název: Re: Výběr školy

- od: Lenka     datum: 2007-04-10
Nenapsala jste odkud jste, ale obecně, musíe si zjistit co nejvíc informací o každé škole a pak se individuálně domluvit. V sekci článků zjistíte, že pokud dítě se bude individuálně stravovat ve školní jídelně, nespadá to pod hygienická pravidla, tudíž se škola na to nemůže vymlouvat. Kde Vám nebudou chtít vyhovět, s stejně přijdou d nějakým důvodem proč to nejde. Do takové školy dítě nedávejte, nebude spokojené dítě ani vy. Bohužel, vše je to o přístupu dané školy k žákům a rodičům. Ještě poznámka. Zvažte, jestli opravdu chcete, aby dítěti vařily, vy ztratíte kontrolu nad tím co dítě jí a v jídelně vše nepohlídají, zvlášt, jak píšete, je těch potraqvinových alergenů více. Já to považuji za rizikové.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Výběr školy

Název: Re: Výběr školy

- od: Monča     datum: 2007-04-10
Já jsem z česk.budějovic,sice jsem Elišce dala odklad škola nerudova,ale na můj dotaz bezmléčná dieta jsou velmi vstřícní,že by jí uvařily už prý vařily bezlepkovou.Ale taky nemám důvěru,že by to zvládaly úplně.Já po roce a půl vaření diety,taky občas ujedu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Výběr školy

Název: Veselé Velikonoce

- od: Monča     datum: 2007-04-07
Přeji všem velmi hezké Velikonoce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Veselé Velikonoce

Název: PP

- od: Monča     datum: 2007-04-07
Jen chci napsat,jak jsme se obávaly,že podle nových zákonů se nevejdeme do příspěvku,tak Eliška byla posouzena na 70% postižení těla tedy na 3stupeň.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : PP

Název: velikonoční beránek

- od: Ivana     datum: 2007-04-07
Prosím neporadil by mi někdo jak udělat bezlepkového beránka bez vajec?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : velikonoční beránek

Název: Re: velikonoční beránek

- od: Peťula     datum: 2007-04-08
Ahoj Ivo, právě jsme jednoho takového beránka spáchali :-), akorát já peču od oka, ale i tak chutná velice dobře, ač z netradičních surovin. Beránek je pečený bez vajec, bez mléka, bez lepku a s minimem cukru, resp. já sladím fruktózou nebo obilnými slady, případně cukrem třtinovým s melasou. Přehled surovin a postup - akorát fakt tam nejsou ´míry´ kolik čeho přesně: Suroviny: jáhly jablečný mošt rozinky strouhaný kokos špetka soli psylium (vláknina) bezlepková mouka (Finax) olej (slunečnicový, Rama Culinesse) pomletá slunečnicová semínka fruktóza nebo jiné sladidlo 1/2 prášku do pečiva V jablečném moštu (v Hypernově mají bio z Bílých Karpat asi za 10,- Kč 0,7 l) uvařím jáhly s rozinkami do měkka. Jahel je tak 1/2-3/4 hrnku - hodně nabydou, rozinek tak 5-7 dkg. Je-li jahelná směs po zchladnutí hustá, přileju další mošt, abych získala řídkou konzistenci. Přidám cca 1/2 šálku strouhaného kokosu. V hrníčku s cca 1 dcl vody rozpustím 1 lžičku psylia a nechám 10 min. odstát. To asi maminky bezlepkářky potvrdí, jak fajn je tahle příměs do bezlepkového těsta, které udrží skvěle vláčné, těsto neztvrdne. Vlákninovou hmotu přiliju do jahelné směsi. Dále přidám slunečnicový olej cca 3/4 hrnku nebo Rama Culinesse, špetku soli. Přidám přiměřeně bezlepkovou mouku (používám půl na půl zelenou a modrou Finaxku - dle mě asi nejlepší bezlepková mouka), na mouku nasypu 1/2 prášku do pečiva. Promíchám, ochutnám, případně trochu dosladím fruktózou. Jo a vmíchávám pomletá slunečnicová semena, kdo má rád v pečivu jemně chrupavé kousky a nemůže mandle nebo jiné ořechy. Konečné těsto je lehce řídké (hustotu upravuju zase moštem), skapává ze lžíce - mouky tam moc třeba není. Vymažu a vysypu formu na beránka, vleju těsto a peču tak 3/4 hodiny, i víc. Zcela vychladlého beránka vyklopím a potírám karobovou polevou (karob, sladěnka, voda, lžíce oleje, agar). Beránek je velmi vláčný a šťavnatý a vzhledem k použitým surovinám ho dlabe i můj malý 1.1/4 letý syn. Tak dobrou chuť :-) Petra
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: velikonoční beránek

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava