Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2007-05-02
Pyl pelyňku patří mezi nejdůležitější alergeny letní pylové sezóny, ale pylová alergie není jediným problémem s touto rostlinou. Nemám v úmyslu zabývat se zkříženými alergiemi mezi pylem pelyňku a potravinami. Tyto syndromy jsou popsány. Samotný pelyněk je zdrojem alergenů pylových a zároveň potravinových. O tom se píše málo a nepříliš jasně. V potravinářství je používán jako koření. Jeho alergeny vnikají do těla nejen vdechováním pylu, ale také konzumací potravin, které obsahují ocet ochucený estragonovou silicí. Pelyněk může být v každé potravině obsahující koření nebo výtažek z koření. Výrobci nejsou povinni udávat složení kořenící směsi. Také nápoje s hořkou chutí mohou obsahovat pelyněk. Rostlina je konzervována sušením, kterému alergeny odolávají. Inhalace sušeného estragonu u mne vyvolá příznaky senné rýmy. Zatím nevím, jestli alergeny pelyňku odolávají vaření a trávení. Mohou vyvolat zánět střevní sliznice nebo jenom pronikat z trávicího ústrojí do krevního oběhu a způsobit potíže jinde. Alergici nemusí vždy poznat, že jim pelyněk škodí i mimo pylovou sezónu. Potíže mohou být mírné, nejasné a někdy skryté jejich smyslům. Mám více zdravotních potíží, které jsou možná komplikacemi potravinové alergie. Proto jsem pelyněk důsledně vyloučil. Musel jsem vyškrtat mnoho potravin včetně těch, které mají uvedeno neúplné složení. Pokud se moje zdravotní potíže zlepší, napíšu o tom více. Předem díky všem, kteří se k tomuto tématu připojí, třeba jen drobným poznatkem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2008-05-13
Minulý rok jsem prožil léto bez rýmy, jen jsem si občas kýchnul. Vyloučení pelyňku z potravy snížilo citlivost na jeho pyly. Moje alergie na pelyněk se kříží s pampeliškou. Loni na jaře jsem měl pylovou rýmu. Letos si nemohu stěžovat. Přitom pampelišky všude kvetou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Kohout     datum: 2009-04-18
Dodržoval jsem protialergickou dietu a potíže stále přetrvávaly. Později mi našli vysoké IgE na pelyněk. Důsledně jsem vyloučil z potravy estragon a zbavil se chronického zánětu nosohltanu. Estragon je tradiční koření k tučnému masu a proto pozor na uzeniny a masové konzervy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Věra     datum: 2009-04-18
Protialergická dieta, kde je povoleno konzumovat uzeniny a masové konzervy není dobrá protialergická dieta :-)) *V*
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2009-04-28
Uzeniny nejsou vhodné do zdravé stravy. Alergici by je měli alespoň omezovat a vybírat si ty kvalitnější. Uzeniny však mohou obsahovat alergen a spotřebitel je z toho bezradný. Vakuově balené uzeniny mají nalepený štítek kde je uvedeno slovo koření. Ani uzenáři nevědí co tam vlastně je. Dávají do výrobků kořenící směsi a namáčejí maso do konzervačních roztoků kde mohou být směsi kořenících výtažků. Podobně jsou na tom pekaři. Vím, že do těsta přidávají přípravky zlepšující zpracovatelnost a přitom nevědí z čeho se skládají (poznámka-pelyněk tam určitě není). Složení přípravků je tajemstvím výrobce. Proto ani u těch uzenin nezjistíme, jestli obsahují ruský či francouzský pelyněk estragonový, pelyněk brotan nebo jiný kuchyňský druh. Pelyněk může být v sýru, v bylinkovém máslu, v pomazánkách, v nealkoholickém nápoji Tonic, obsahují ho marinády, hořké likéry a vína. Dříve byl přidáván do piva. Takže ani dnes nemusí být chmel tím hlavním co pivu dává chuť. Důležitým ochucovadlem octa je estragonová silice. Jistě si každý domyslí množství potravin, ve kterých je pelyněk skrytý pod složkou ocet. V kuchyni je pelyněk používán po celém světě už od starověku. Proto ho může obsahovat jakýkoliv polotovar a hotové mražené jídlo. Potraviny mohou obsahovat pelyněk vždy, když je ve složení uvedeno: koření, výtažky koření, extrakt koření, kořenící přísada, kořenící směs a podobně.Pelyněk je medonosná rostlina. Po vyloučení pelyňku z potravy se nemusí dostavit úleva. Způsobují to zkřížené reakce. Z koření se může křížit: koriandr, fenykl, pepř, hořčice, anýz ,kmín, paprika, tymián, libeček, oregano, saturejka, majoránka, bazalka, kopr. Kořenová zelenina celer, petržel, mrkev. Pelyněk se dále může křížit na heřmánek a ambrózii. Jsou známy alergie celer-pelyněk-bříza, celer-mrkev-pelyněk-bříza-koření, celer-mrkev-pelyněk-koření. Našel jsem zmínky o křížení na cibuli, česnek, ovoce, ořechy a dokonce na slunečnicový olej. Zkřížené alergie nelze podceňovat. Často dochází nejprve ke vznikum pylové alergie a teprve po letech se začne objevovat zkřížená potravinová alergie.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Kohout     datum: 2009-05-07
Hodně uzenin má mírně pikantní chuť. Mohou obsahovat trochu pepře a papriky nebo pelyněk estragonový se zvláštní kořeněnou vůní a pálivě kyselou chutí. Francouzský druh estragonu má vůni připomínající fenykl, anýz a lékořici. Ovšem podle chuti a vůně nelze alergizující uzeniny eliminovat, protože v uzeninách bývá více přísad. Konzumuji kuřecí šunku a dušenou vepřovou šunku, ale jenom balené výrobky opatřené štítkem. Některé neobsahují koření vůbec. Ve složení bývá uvedena ochucovací látka E621. Je to glutaman sodný, nikoliv kořenící extrakt. Omezování není nic příjemného, málokdo si bude uzeniny vyrábět sám a tak nám zbývá, kromě několika šunkových výrobků, upéci si domácí sekanou. Pozor na sušenky a pečivo, hlavně sladké. Tyto potraviny mohou obsahovat koření, které se na pelyněk kříží. Stejně tak uzeniny mohou obsahovat koření křížené na pelyněk. Proto doporučuji udělat další alergologické testy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: bakik     datum: 2009-05-26
Do této diskuse moc nepatřím, ale zaujalo mě neúplné složení potravin. Údaj kořenící směs je neurčitý. To pochopí hned každý, ale ne vždy je to jasné. Nesprávně bývá chápán údaj koření a k tomu je v závorce uvedeno 3-5 druhů koření. Jsou to pouze nejdůležitější kořenící složky. Potravina přitom obsahuje 10 i více druhů koření. Stejná záludnost se vyskytuje u mléčných výrobků. Ovocná složka je v závorce doplněna údaji o druhu ovoce a přídavku cukru. Není tam uvedeno ochucovadlo a barvivo, na které jsem alergický. Nápravu údajů o přesném složení zatím nelze očekávat. Proto musíme ty nejasné potraviny vylučovat a nespoléhat se, že to tam asi nebude. Chtěl jsem jenom upozornit na obecné pojmy a údaje v závorkách ve skladbě potravin. Můžeme se snadno alergizovat a nevíme čím to bylo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2009-05-09
Zeleninu a koření nemám otestováno úplně. Například pravděpodobnost křížení anýzu a pelyňku je vysoká. Anýz je pekařské a cukrářské koření. Nízkou pravděpodobnost má meloun, brambory, rajčata, hrášek, naše ovoce, kiwi a ořechy. Podezřelých potravin je opravdu dost a to zejména při křížené alergii pelyněk-pampeliška. Ani nevím, která z obou rostlin obsahuje primární alergen. Před pylem se nedá schovat, avšak škodlivé potraviny se dají vychytat všechny. Potravinová alergie může způsobit zánět střevní sliznice. Chronický zánět vyvolaný jedním alergenem urychlí rozvoj alergií na další potraviny. Potíže mohou být chronické a nejasné. Po požití potraviny nemusí vzniknout náhlá reakce a jiné přechodné potíže. Potom nelze alergen jednoduše zjistit. Při velkém množství podezřelých potravin mohou vyšetření usnadnit testovací směsi alergenů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Petra     datum: 2009-07-24
Pozor alergici, pelyněk je obsažen také ve vermutu a becheru! Po mixovaném nápoji jsem skončila v nemocnici, tak dávejte bacha :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Pavel     datum: 2009-08-12
Pane, tak s Vámi bych si chtěl dopisovat. Alergie na pelyněk mě trápí již 18 let. Nejdříve jsem neměl tušení co to je. Poslední 2 roky mně ´úspěšně pomáhá Ostropestřecová směs - velmi to potalčí obtíže, obejdu se téměř bez léků= zázrak.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: izabela     datum: 2009-08-15
Dobrý večer, roky sa trápim s alergiou, už som vyskúšala všetko možné, niekedy úspešne (napríklad keď som začala brať gél z aloe vera, na chvíľku mi alergia odišla, ale potom sa zase vrátila, potvora), niekedy menej úspešne. O liečbe ostropestrecovou zmesou som ešte nepočula. Chcem sa spýtať, kde sa tá zmes dá dostať a v akej forme ju užívate. Vďaka za odpoveď. Majte sa krásne! Izabela
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2009-09-15
Na Internetu je mnoho informací o této čajové směsi. Osobně s tím nemám zkušenost. Směs obsahuje pampelišku a čekanku. Jsou známy křížené alergie na pelyněk.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2009-09-08
Zkuste opravdu důsledně vyloučit všechny potraviny, které mohou obsahovat pelyněk estragonový. U mne po roce kleslo specifické IgE z 3,4 na 1,5 (měřeno před pylovou sezónou). Asi to stačí ke zlepšení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: jarka     datum: 2012-05-03
AHOJKY,TRÁPÍM SE S ALERGIÍ NA PELZNĚK NĚKOLIK LET,V ZIMNÍCH MĚSÍCÍCH POHODA,JAK ALE DORAZÍ JARO JE TO DĚS,NEMÁM RÝMU,ALE MAM ŠÍLENOU REAKCI NA TĚLE,VŠUDE VELIKÉ RUDÉ SVĚDÍCÍ FLEKY,JAK SE MALIČKO SPOTÍM NEBO ZAHŘEJU TAK OKAMŽITĚ ZAČÍNÁM OTÝKAT.VYLOUČILA JSEM VŠECHNO KOŘENÍ,NEJÍM UZENINY,ALE I TAK JSEM FLEKY PO CELÉM TĚLE ZASAŽENA.sAMA UŽ SI NEVÍM RADY CO JÍST A CO NE,BERU ANTIHISTAMINIKA A MOC TO NEZABÍRÁ,BOJÍM SE SNÍST KOUSEK OVOCE NEBO ZELENINY,MAM VYZKOUŠENO,ŽE JEN RYBÍZOVÁ MARMELÁDA UMÍ UDĚLAT PĚKNOU PASEKU.PŘIJDE MI ŽE NEMŮŽU SNÍST UŽ VŮBEC NIC,U RODIČŮ JEM MĚLA SVÍČKOVOU A V POHO A JINDY SVÍČKOVÁ KATASTOFA,JSEM V 35LETECH S VÁHOU 52KG A BOJIM SE ŽE UŽ TO PSYCHICKY NEZVLÁDNU,JE TO ŠÍLENĚ OMEZUJÍCÍ TAHLE ALERGIE,POKUD NĚKDO MÁTE PODOBNÉ PŘÍZNAKY OZVĚTE SE,DÍKY
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Renáta Ferbasová     datum: 2012-05-10
Ahoj,u mě se též projevila alergie na estragon a další koření,nyní to zjistiliz krve,v září jdu na další testování..Třetí rok mne to trápí nejdřív jsem si myslela,že je to z práce,že po někom piju,ze stresu atd..Neboť mě se to projevuje kolem úst a na ústech,mám pořád opary,popraskané rty,a kolem pusy celé červené a bolavé jako když mě to žere kyselina..Tak nejím uzeninu,kečup mě vadí,někdy nějaké sladké a jiné,taky si připadám,že nic nemůžu jen snad vodu..Momentálně jsem musela i na neschopenku z kramu kde se uzenina a koření prodává,neboť když jsem nic nejedla odcházela jsem s pusou červenou,bolavou a na prd..Strašně mě to štve an prášky nezabírají nevím co stím..R..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Renáta Ferbasová     datum: 2012-05-14
Ahoj Jarko,napsala jsem do diskuse zprávičku pro Tebe,aby si vyzkoušela TEA TREE ORIGINÁL 100%OLEJ AUSTRALIAN BODYCARE na ty tvoje fleky je to jako dezinfekce,která je na štípance,akné atd..vyzkoušej to a uvidíš..Tuto radu jsem také využila na tu mou pusu,a dobrý,určitě to zkus..pěkně se tím natírej a uvidíš..pak napiš ničeho se neboj..věřím tomu i já..Renata..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2012-08-29
Na jaře pelyněk nekvete a tak to vypadá na kříženou reakci nebo jste přecitlivělá na několik odlišných alergenů. Proto je nutné chodit na testování. Začněte třeba u těch jarních alergenů. Sledujte složení potravinových výrobků, vařte si sama, pokud možno jednoduše, sledujte reakce a zapisujte si všechno do sešitu. Budete alergická na několik pylů a potravin.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Attes     datum: 2012-08-30
Když je alergie z jakéhokoliv důvodu nezvládnuta, může časem vzniknout přecitlivělost na další alergeny. K tomu se může přidat zánět sliznice zažívacího ústrojí a zvýšená prostupnost střevní stěny. Tím se alergie dále zhoršuje a navíc se do krevního oběhu dostávají nežádoucí látky ze střev. Ikdyž jedinec není na tyto látky přecitlivělý, vyvolávají řadu potíží, které se mnohdy podobají alergickým projevům. Pak vzniká dojem, že alergizuje snad všechno jídlo. Jestliže se alergici dostanou do špatného stavu, zpravidla už nemají dost sil sami vyřešit svoji potravinovou alergii s přidruženými potížemi a měli by se obrátit na specialisty. Diagnostika i léčení jsou potom složitější. Léčení se neobejde bez výchozí eliminační diety. Bývá vytvořena z velmi omezeného souhrnu potravin, které pravděpodobně nebudou způsobovat potíže. Názory na výběr potravin jsou různé. Sestavení diety je samozřejmě individuální a důležité jsou vlastní zkušenosti. Když se stav zlepší, přidávají se postupně další potraviny. Musí být zvoleny promyšleně. Teprve když je jistota, že je nová potravina snášena, přidá se další.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

- od: Vera     datum: 2016-09-06
Dobry den,mam to same,taky uz nevim co jist,vyresilo se to u vas nejak dekuji za odpoved
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Potravinová alergie na pelyněk

Název: dieta pro matku s kojencem s atopickým exémem

- od: Lenka, Teplice     datum: 2007-04-30
Ahoj, máme 4,5 měsíčního chlapečka Samuela. Narodil se o 3 týdný dřív, celé šestinedělí jsme o něm skoro nevěděli. Z porodnice jsme odjížděli se žloutenkou, která se ho ještě dost dlouho držela, ale hladina bilirubinu nebyla natolik vysoká, aby se muselo pokrašovat v léčbě. U Samuelka se někdy ve druhém měsíci objevil atopický ekzém. (já jsem atopik a manžel alergik, ekzém jsme měli oba v dětství, u mě se občas ještě projevil v těhotenství a teď po porodu). Není ve vysokém stádiu. Má hroší kůži po celém těle, bez ložisek. Je plně kojen. Už téměř 2 měsíce na doporučení pediatričky nepiji mléko. Jogurty ale prý můžu. Mastičky nezabrali, tak jsem se obrátila na přírodní produkty a používáme olej a krém z konopí.To už po dvou měsících také nikterak zvlášť stav nezlepšuje, ale promašťuje a je to přírodní produkt. Zkoušela jsem nejíst různé věci a pravděpodobně mu nedělá dobře med, který jsem si dávala stále do čaje pro dlouhodobé nachlazeni. Dočetla jsem se tu v článku, že je dobrá pro matku dieta, která má začínat jen rýží a vařenou zeleninou. Prosím, poraďte, kde najdu recepty pro mou celodenní stravu??? Moc Vám děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : dieta pro matku s kojencem s atopickým exémem

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava