Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: alergie na laktozu?

- od: Denisa     datum: 2007-06-21
Pokus vím,kdo měl problémy po mléce a vyzkoušel bez výsledku vše,tak nakonec neocate byl snášen velice dobře.Konec konců i na něm je napsano:"Když všechno selže,je tu neocate".Hodně štěstí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na laktozu?

Název: Re: alergie na laktozu?

- od: Lenka     datum: 2007-06-21
Mohla by jste napsat u koho jste na Kerlově byli? je to nejlepší nemocnice, co se gastra týče v Praze. V motole líp nepochodíte. Z bulovky jsem odešla na revers. Je otázkou, jestli jste malé k tomu mléku nedala jinou potravinu, kde by mohla být laktoza, třeba sušenku, sladké pečivo, nebo dětský granulovaný čaj, kde ve většině značek laktoza je apod. Pokud si myslíte, že je problém v laktéze, tak na trhu je mléko od fy Nestle s názvem AL110, které je bezlaktozové, je tam laktózy poue 0,1 g na 100 g prášku, což v Low lactose je daleko víc. My jsme po low lactosa taky zvraceli a po AL 110 ne. Problém je v tom, že intoleranci laktozy nelze prokázat krevním testem. Jediný spolehlivý výsledek je biopsie střeva. Takže je to na vás, jestli chcete nechat dítěti strčit hadičku pusinkou až do střeva, aby jste měla jistotu nebo prostě zkusíte ještě vyměnit mléko a striktně dodržovat přísnou bezmléčnou dietu. Skryté mléko - tedy i laktosa je ve spoustě výrobků, kde by jste ho vůbec nečekala, takže úplně všechno kontrolovat složení, vynechat všechny složky mléka, tedy i mléčný pudr, kasein,ml. bílkoviny.(nejsou čisté) Tak důsledně projděte všechno co malé dáváte. Věřte, na karlově je malý kolektiv a jejich přístup je opravdu individuální. Nám tam před 5 lety pomohli se stejným problénem. ALe určitě se ozvou další maminky ze zkušenostma, třeba z Motola, bulovku opravdu nedoporučuji. Každé Ráno v 7 když zavoláte na tel 22496 7776-8, tak tam sedí primář a když mu sdělíte, že Vám změna mléka nepomohla, tak to s vámi rád probere a pravděpodobně si vás pozve k dalšímu řešení. POkud nechcete vyměnit lokál, ale pouze doktora, tak by Vám přístupem mohla vyhovovat MUDR. Adamcová,
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na laktozu?

Název: Re: alergie na laktozu?

- od: Irca     datum: 2007-07-02
Zdravím, měla jsem stejný problém se synem, dokonce byl na tom tak špatně, že jsme nevěděli, jak dlouho tu s náma bude. Pak jsem se vykašlala na všechny doktory, koupila jsem kozu -musela jsem ji ustájit u maminky - v činžáku bych ji samozřejmě mít nemohla a z jejího mléka jsem mu připravovala jídlo. Dělala jsem z něj omáčky, pudingy, buchty, zkrátka všechno to, kam by jinak šlo kravské mléko. Klukovi je teď už 14 let, a za celou dobu ještě nebyl tak nemocný, že by např. musel užívat antibiotika, pokud neměl nějaký úraz ( výron a pod. ) , tak ještě nemarodil, nikdy neměl žádnou vyrážku a pod. Také alergie už téměř vymizela. Teď si chodím kozí mléko kupovat od soukromého chovatele a nedám na tato zvířata dopustit. Kamarádka má nyní miminko, které trpí úporným exémem a od té doby, kdy ji v kozím mléce koupe, mimco je bez vyrážky. Teď máme rodinný domek, moc ráda bych si kozu pořídila, ale bohužel nemám pro ni přísun potravy. Je totiž důležité, čím se zvíře krmí. My jsme naši Lízinku krmili jen tím nejlepším čerstvým zeleným krmením a nápojem z toho nejlepšího šrotu a její mléčko krásně vonělo a bylo k nerozeznání od kravského. Chtěla bych zkusit i domácí jogurt z kozího mléka, ale zatím mi nikdo nebyl schopen dát recept. Až se mi to podaří, dám vědět.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na laktozu?

Název: Nové články na téma Dělená strava

- od: Petr     datum: 2007-06-18
Dobrý den, Dana B. napsala velmi zajímavé články o dělené stravě, která je populární zejména kvůli dietám, ale domnívám se, že články jsou zajímavé i pro naši problematiku alergie a intolerance na potraviny. Daně moc děkujeme a otevíráme zárověň tuto diskusi ke článku. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nové články na téma Dělená strava

Název: Re: Nové články na téma Dělená strava

- od: Sarka     datum: 2008-12-01
Již dlouho se snažím zhubnout, ze své max. váhy 116kg jsem váhu ustálila na 96kg. Teď už víc než rok stojím na místě. Je fakt, že se moc nehýbu, ale přesto... Držela jsem dietu bez jakýchkoli tuků, bez cukru, bez pečiva, sladkostí a těstovin. Našla jsem dělenou stravu, nastudovala materiály přístupné na netu a zakoupila knížky. Přesto mi není jasné, do jaké kategorie patří sterilovaná zelenina (chřest, okurky, artyčoky, olivy, kapary, atd. Do jaké skupiny řadit umělá sladidla.Co sójová omáčka? A jak je to s medem? Někdo jej řadí do sacharidů a někdo do neutrálu. Děkuji moc a odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nové články na téma Dělená strava

Název: Re: Re: Nové články na téma Dělená strava

- od: Mirka     datum: 2009-03-02
Dělená strava se mi velmi osvědčila, za půl roku jsem zhubla 10 kg. Začala jsem podle L.Kořínkové, ale postupně jsem přesla i na jiné autorky, které nejsou tak přísné. Sterilovaná zelenina je neutrální, můžete ji ke všemu. Na slazení používám Ovocný cukr - půl kg stojí kolem 50 Kč, ale prý se po něm netloustne a osvědčil se mi do dávy, čaje ... někdy používám také třtinový a někdy med. Bílý řepný cukr jsem téměř vyloučila, ani nepeču žádné sladkosti ...... Sójová omáčka je neutrální, stejně jako med, ale kdo by ho jedl třeba s masem? Klidně může být celozrnný rohlík s máslem a medem .....
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nové články na téma Dělená strava

Název: Re: Re: Re: Nové články na téma Dělená strava

- od: Jana     datum: 2009-03-16
Chtěla jsem se jen zeptat do jaké skupiny patří káva a jestli se může do ní dávat umělé sladidlo. Děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Nové články na téma Dělená strava

Název: Re: Re: Re: Re: Nové články na téma Dělená strava

- od: jana     datum: 2009-03-20
Můžu při dělené stravě kávu s mlékem nebo smetanou?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Nové články na téma Dělená strava

Název: Re: Nové články na téma Dělená strava

- od: Trixl     datum: 2009-08-17
Co luštěninová jídla? Mezi sacharidy? Mezi zakázanými jsou suché luštěniny, jak tomu rozumět? Syrové se přeci nejí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nové články na téma Dělená strava

Název: exem

- od: eva     datum: 2007-06-14
Prosim neporadil by mi nekdo jak na exem?mam ho na rukach a neni to zrovna prijemne..jestli je to treba stravou?moc dekuju.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : exem

Název: Re: exem

- od: Denisa     datum: 2007-06-15
Pročti si tu pár příspěvků,bavíme se tu furt o tom samém..Je to stravou,musíš se pustit do detektivní práce,nasadit dietu bez polotovarů,vše si uvařit doma,abys měla představu,co jís a co jídlo obsahuje.Začala bych 14 dní na rýži,bramborách a duš.zelenině,bez ovoce..Během pár dní,by se to mělo uklidnit a pak po jedné potravině přidávala...Vždy čekat aspoň 2 dny,než přidáš další.Samozřejmě i bez mléka ,ani stopy mléka-sušenky,pečivo a pod..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: exem

Název: Re: exem

- od: Lenka     datum: 2007-06-21
Napřed bych zašla na kožní a nechala si potrvdit, že je to opravdu atopický ekzém a pak bych řešila teprve stravu. Ekzému je spousta druhů a může to být i "profesionální" ekzém, nebo rekakce na nějaký krém, který používáš. v úvahu připadají i různé druhy plísní. Takže bych to opravdu napřed někde ukázala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: exem

Název: Tuk

- od: Ivana     datum: 2007-06-13
Může mi někdo poradit tuk na pečení vhodný při ABKM? Vím, že v diskuzích něco je, ale nemám moc času to všechno projíždět. Chtěla bych péct a dělat krémy. Vím, že některé tuky špatně tuhnou a krém nedrží nebo se těsto po upečení drolí. Ráda bych něco, co je vyzkoušené. A jestli ne, tak stačí značka a kde se to dá koupit. Nejsem z Prahy. Máme tu Tesco, Billa, Delvita, Plus a dala by se i Hypernova. Jinak jsem zkoušela uvařit koprovku z Oves Milk a byla moc dobrá. Nikdo nepoznal, že tam není smetana. Ještě teď se olizuju :-) Děkuji za odpovědi
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Tuk

Název: Re: Tuk

- od: Andy     datum: 2007-06-13
vyloženě na krémy nevím, ale na pečení používám 3/4 margarín Tesco (bílo-červený obal)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Tuk

Název: Kdy nejlepe otěhotnět u alergiček

- od: Lenka     datum: 2007-06-05
Kdy nelepé otěhotnět, když žena trpí na pylové alergeny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Kdy nejlepe otěhotnět u alergiček

Název: atopický ekzém

- od: Radka     datum: 2007-06-03
Ahoj,neporadil by mi nekdo, jaké použít krémy nebo dětskou kosmetiku na atopický ekzém? Synovi jsou 4.měsíce, alergii na kravské mléko zatím nemáme potvrzené, čekáme stále na výsledky. íky moc.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : atopický ekzém

Název: Re: atopický ekzém

- od: Markéta     datum: 2007-06-04
Ahoj. My jsme bohužel na slabých kortikoidových mastičkách, protože nic jiného nepomáhá, ale než nám je v Motole dali zabíralo aspoň omezeně - zvláčňovalo mléko - Excipial u Lipolotio, Lipobase nebo Infadolan- ten na obličej. Do koupele je nutné dávat olej, jinak se vysuší pokožka. Nám se osvědčila Linola Fett Olbad. Všechno dostaneš v lékárně, ale chtělo by to asi předpis, abys moc nedoplácela, zeptej se vaší dětské doktorky, jestli ti to může napsat. Něco píšou jen kožaři - ten Excipial. Měj se a napiš mi na mail, jak se to mimínkovi osvědčilo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický ekzém

Název: Re: atopický ekzém

- od: Vendula     datum: 2007-06-07
Ahoj, doporucuji pouzit kosmetiku obsahujici konopi.Lze koupit kosmetiku v lekarne. Ja napr. mam od firmy CULTISHELP -konopny krem - k peci o pokozku pro denni osetreni - EKZEM. Me krem moc pomohl, vic nez kortikoidni masti.Doporucuji. Vendula
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický ekzém

Název: Re: atopický ekzém

- od: Helca     datum: 2007-06-12
Doporucuji lazne na Slovensku i pro deti SMRDAKY-jedine tyto lazne mu kdysi pomohly od atop.ekzemu.Je to kousek od mesta Senica,doporucuji.Hela
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický ekzém

Název: Re: atopický ekzém

- od: Pierre     datum: 2007-08-29
Ahoj,trpím na exém od dětství a teprve nyní ve 30ti jsem zjistil,že nejlepší na exemy je sádlo ( ale nesmí smrdět,nejlepší je domácí a z těch kupovaných takové rakouské,asi 25,-kč )nebo mastičky od Dr.Popova,které mají jako základ sádlo. Komerční mastičky jsou na bázi ropy a vůbec je v nich dost chemie... Také je dobrá dieta,já mám mé problémy od střev a moc mi pomáhá Probiosan,takové kapsle s mořskou řasou chlorella,která udržuje čisto ve střevech. kdysi mi pomohla dělená strava,ta má taky něco do sebe. A na závěr problémové potraviny: -tvrdý alkohol -mléko -uzeniny -smažené věci z bílé mouky (langoš atd.) -umělá sladidla Přeji co nejzdravější miminko....
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický ekzém

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava