Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: BL dieta bez lékaře

- od: Martina     datum: 2008-01-16
Bezlepkové mouky ano,ale ne pšeničný deproteinovaný škrob či bramborový škrob, ničí stejně,jako lepek.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: BL dieta bez lékaře

Název: Re: Re: BL dieta bez lékaře

- od: Vera     datum: 2008-01-17
Dobry den, jsem kojici matka ditete, ktere ac plne kojene, alergicky reaguje na vse, co v me potrave obsahuje mleko, vejce, lepek, jablka, kukurici, atd. Hledam zoufale recept na bezlepkovy bezvajecny bezmlecny chleb nebo testo na buchty, atd. - poradite? Nejsem si jista, pokud mame alergii na kukurici, jestli by nevadil kukur.skrob- bojim se, ze ano. Moc diky za odpoved.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: BL dieta bez lékaře

Název: Re: Re: Re: BL dieta bez lékaře

- od: Denisa     datum: 2008-01-17
Zajděte na Dáma.czje tam bezlepková diskuse s recepty..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: BL dieta bez lékaře

Název: alergie na mleko bez exemu

- od: Klára     datum: 2007-07-31
Ahoj, je mi devatenác a nejspíše jsem u sebe objevila alergii na mléko ale neprojevuje se exemem ale zvracením a průjmy, ze začátku i prudkými křečemi v břiše. Chtěla bych se zeptat jestli je to možné a jestli je běžné že se to oběví později ne jen u miminka. Děkuju
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mleko bez exemu

Název: Re: alergie na mleko bez exemu

- od: Monča     datum: 2007-08-01
Mám 6letou dceru a alergii na mléko jsme zjistily ve 3letech.Doktorka tvrdila od začátku ,že jí mám taky/32/,ale teprve po střevní chřipce před půl rokem se mi alergie rozjela.Běda ,když sním něco z mléka nebo hovězího,ale testy mi nikdy nic neukázaly.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mleko bez exemu

Název: Re: alergie na mleko bez exemu

- od: Ivoš     datum: 2007-08-03
Když jsem studoval VŠ, tak mne na přednáškách začalo silně bolet v břiše. Taková tvrdá bolest, jako bych měl v žaludku velkou žulovou kostku, která mne svým rohem tlačí.Dlouho nikdo nemohl přijít na to, čím je to způsobeno, až jsem po nějakém čase zjistil, že je to reakce na jídlo obsahující při výrobě mléko. Bolesti přicházely vždy po konzumaci mléčného zakysaného výrobku Alma, kterou jsem si tehdy kupoval o přestávkách mezi přednáškami. Nemám žádnou ekzematickou reakci ani průjmy. Když sním málo mléka cca 1 polévkovou lžíci, tak mne začne silně bolet hrdlo, pokud víc, tak bolest postupuje jícnem až do žaludku. Zvracení se dostavilo, ale spíše jako ochrana před útrpnou bolestí žaludku, prostě všechno muselo jít pryč. Po takovém zážitku jsem se ještě několik dnů dával do pořádku a zbavoval bolesti. Dávám si pozor, abych nejedl nic, co obsahuje mléko. Jinak můžu jíst všechno, sóju, vajíčka,... Ale žádné mléko kravské, kozí, ovčí, ani kobylí, sýry, mléčnou čokoládu a vše do čehož bylo přidáno mléko v jakékoli podobě. Jediné máslo můžu. Již více než dvacet let se vyhýbám této potravině, pokud sním jen trochu mléka skrytého v nějaké buchtě, zákusku, karbanátku,... musím hodně vypít vody, prostě to něčím naředit a hlavně ihned při prvních příznacích toto jídlo přestat jíst. Má obvodní lékařka mým příznakům nevěří a tak netuším, čím je toto způsobeno. Do věku 21 let jsem mléko pil bez jakýchkoli potíží prakticky v neomezeném množství.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mleko bez exemu

Název: intolerance řepného a třinného cukru

- od: Míša     datum: 2007-07-26
můj syn měl od narození průjem a po 11 měsících se mu konečně zjistila diagnóza: kombinovaný defekt sacharázy isolmaltázy + intolerance na laktósu. což vlastně pro laiky znamemá asi, že nemůže řepný, třinný a mléčný cukr. dle mého odhadu je to snad 90% potravin. vč. základních jako je veškeré pečivo, některé chleby až po jídla v restauracích a školních jídelen. nyní mu je 9 let a je dle tabulek nacož jsem pyšná a i dokonce "hlavu má v pořádku" i když mi naše pí. doktorka tvrdila, že bude zaostalý.ráda bych se chtěla na této stránce, i když vím, že se nejedná o potr. alergii dozvědět či s někým podobným osudem podělit o inf. o této chorobě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : intolerance řepného a třinného cukru

Název: Příspěvek PP

- od: Marcela     datum: 2007-07-23
Při pobírání PP na dítě je možné práce na částečný úvazek a je omezená výše výdělku? K PP se pobírá ještě půl rodičovského příspěvku?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Příspěvek PP

Název: Re: Příspěvek PP

- od: Lenka     datum: 2007-07-31
k PP můžeš chodit do práce jakkoli a výše výdělku není omezena. Pobírá se i polovina RP. Problém je v přiznání tohoto příspěvku. Je to velmi různé, někde na celiakii dají i 3. stupeň, nekdě nedají vůbec nic. Takže to zkusit můžeš a požádej si i o prodloužení Rp do 7 let, ale je to dlouhodobá procedura a výsledek je v obou případech velmi nejistý.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Příspěvek PP

Název: Alergik do školky

- od: Marcela     datum: 2007-07-22
Moc Vás tu všechny zdravím. Mám 2 leté dítě s potravinovou alergií-mléko, vejce, arašíd, sezam, ryby. Na dietu jsme si už zvykli, ale pomalu začínám přemýšlet jak to bude s nástupem do školky. U nás není moc šance, že by pro něj vařili a tak budu muset jídlo připravovat doma a nevím, jak to skloubím s prací. Jak je to u alergických dětí s rodičovským příspěvkem, dá se zažádat o jeho prodloužení? Vím, že je zatím čas, ale chtějí přídavek zase snížit. Já chodím 2 dny v týdnu do práce, ale pokud sníží rodičák, tak bych asi musela jít na více dní a t už nemám hlídání.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergik do školky

Název: Re: Alergik do školky

- od: Denisa     datum: 2007-07-23
Už si zažádej o příspěvek při péči.Co mám signály z okolí,přiznali,2-3 stupeň postižení při potravinové alergii a to je za 9 tis. a nemusíš chodit do práce.I kdyby ve školce vařili,není to stoprocentní.Za riziko to nestojí.Buď doma,tyhle léta se už nevrátí..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergik do školky

Název: Re: Re: Alergik do školky

- od: Monča     datum: 2007-07-24
Mám dotaz:Víš o někom kdo dostal podle nového posouzení 2-3stupeň PP? Já měla POB tak zatím 3st.mám,ale co slyším kolem sebe s alergií jeproblém i s 1st.Ani celiatici nedostávají víc,ikdyž podle mě není fér,že je uznávají víc nemocný než s mlékem vždyť to vaření je stejné/tím jim to nechci zlechčovat mají zatraceně drahou mouku/
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergik do školky

Název: Duhring

- od: Lenka     datum: 2007-07-20
Já bych k duhringu chtěla říct, že trvá delší dobu, než se ekzém začne lepšit - napřed se musí začít hojit střevo apak se hojí kůže (kůže je obrazem střeva). Jinak moje zkušenosti s Duhringem jsou takové, že i některé potraviny, které vyšly na alergologii negativní, tak tělo prostě nesnese. ( u nás to jsou citrusy). Takže alergologie není zásadní, záleží na individuální snášenlivosti. Další postřehy z praxe jsou, že to zhoršují umělá sladidla, bublinkaté vody (nejhorší dohromady v minerálkách) a velký vliv má počasí ve spojí s psychikou - hůře je snášeno deštivo, zamračeno. Taky zkuste zkontrolovat všechny E-čka, jestli přece jen neobsahují lepek nebo umělá sladidla. Také je duhring častý ve spojení s nesnášenlivostí lakózy nebo bílkoviny krav.mléka . Pozor, přestože testy mohou vyjít negativní!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Duhring

Název: Re: Duhring

- od: Vláďa     datum: 2008-03-24
Ahoj máte nějaký seznam potravin pro Duhringa: ? Mám to rok ale jsem ok jen chci preventivně jíst bezlepkovou stravu ale nevím když není napsáno na potravine mouka jestli to můžu nebo ne...díky.V.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Duhring

Název: ochucené mléko?

- od: Martina     datum: 2007-07-19
Ahoj, dcera je atopik, poslední dobu to má v docela dobrém stavu. Klepu, snad to vydrží. Je jí téměř 16m, ekzém má od 5týdnů. Nyní jen sporadicky, kolem úst a na zadečku, občas na zápěstí. Kojená byla bohužel krátce, pak jsme najeli na Nutrilon HA mlíko, to pila do 14m. Poslední dva měsíce pije normální kojenecké mléko pro děti od jednoho roku Nestlé junior. Akorát že přes den ho pít nechce, jen v noci - v 10 večer, a pak zhruba mezi 3-5hodinou ranní, jak kdy. Chtěla bych, aby časem to mlíko pila přes den, a v noci měla vodu - kvůli zubům. Přemýšlím, jak jí to mléko zatraktivnit. Z těch ochucených kojeneckých mlík nemám moc dobrý pocit, ale zatím jsme nezkoušeli. jahodové a kakaové jsou okamžitě zamítnuty, banánové či jiné? Nevím, nerada bych, aby se jí to zase rozjelo. Ve zdravé výživě jsem viděla nějaký kokosový nápoj, ale měl se míchat s vodou, ne mlíkem.Navíc nevím, jestli je kokos velký alergen nebo je v pohodě. Existují ještě nějaké jiné nápoje vhodné pro alergické děti? Předem díky za radu. Martina
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ochucené mléko?

Název: Re: ochucené mléko?

- od: Radka Vondráčková     datum: 2007-07-20
Já mám 20m syna.Problém s atopickým ekzémem máme od 4 týdnů. Do 10m se mu to stále zhoršovalo.Snažila jsem se vyhýbat potravinám nevhodným pro atopiky. Nic nám nezabíralo. Loni na podzim mi kamarádka poradila,abych mu dávala šťávu z mladého ječmene-patří mezi biopotraviny, mohou ho děti od nejútlejšího věku. Ječmen pije od loňského srpna - ekzem během 3-4týdnů ustoupil. Dnes jsme bez ekzemu a můžeme jít úplně všechno. Pokud máte zájem podrobnější informace tak se ozvěte, ráda sepodělím o své zkušenosti.Radka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ochucené mléko?

Název: Re: ochucené mléko?

- od: Markéta     datum: 2007-07-22
Kokos je z kokosového ořechu a všechny ořechy jsou silné alergeny. To bych teda nezkoušela ani náhodou. Já kupuju malému různé čaje, třeba dětský roibos od Apotheky. Jestli nechce mléko, tak je potřeba podávat vápník, aby neměla problémy s kostmi. Synovi je rok a půl (také je atopik) a ještě kojím a beru vápník , Neocate( štěpené mléko) dostává jen v jídle, takže taky uvidíme, jak dál...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ochucené mléko?

Název: atopický ekzém dospělých

- od: Andul     datum: 2007-07-19
Tak si pročítám různé články a všude nacházím jen příběhy miminek... Ráda bych se zeptala někoho,kdo má zkušenosti s AE v dospělosti...Jako malé mi zjistili alergii na prach a rostoče,ale nějakou potravinovou alergii nikdo neřešil. Poslední 2 roky jsem ale ekzém měla v takovém stavu, že jsem byla opravdu zoufalá. Zlepšilo se mi to až letos - Itálie, moře,sirné lázně(ty pomohly opravdu úžasně!)a bezlepková strava..Tam jistý specialista doporučil,abych omezila jód a nechala si udělat krevní testy k vyloučení alergie nebo intolerance lepku,že on osobně je toho názoru,že trpím Dühringovou nemocí.Dneska jsem se rozhodla jít ke své praktické lékařce,ale testy mi odmítla udělat:( Poslala mě na alergologii..Nikdy dřív jsem ale na alergologii nebyla,takže vůbec netuším,jak je to například s hrazením testů..Taky předpokládám,že musím vyjmenovat dráždivé potraviny. Ale to je pro mne taky těžké,protože jak už jsem říkala,poslední dva roky jsem měla ekzém po celém těle!Můžete mi prosím někdo napsat jaké bývají nejčastější alergeny u dospělých?Mám teď ekzém opravdu minimálně (i když po příjezdu z Itálie jsem se lehce osypala)a ráda bych si tento stav udržela! Děkuji moc za rady a všem krásný sluneční den!:)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : atopický ekzém dospělých

Název: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Michala     datum: 2007-07-19
Ahoj Andul,v tom případě pročítáš "nepozorně":-).Ale jsem ráda,že se ozval někdo,kdo má,zdá se,téměř zcela totožné problémy...Mám celiakii a ještě další potravin.alergie,nesnášenlivosti,a navíc MUDr. z Gastra má podezření na Duhringa.Mám totiž převážně kopžní problémy,puchýřovité ekzémy.Hlavně na obličeji,.loktech,kolenou a dalších místech...Taky jsem od malinka trpěla ekzémy,tak jsme mazali,mazali...Jak píšeš,tenkrát málokdo věděl o nějakých alergiích na potraviny.Období se střídala lepší s horšími.V období těhotenství byl stav nejlepší,mohla jsem jíst vše a neměla žádné problémy.Takže jsem opravdu vše jedla,nevěděla jsem totiž ještě,že mám přímo celiakii.Ale po porodu se vše radikálně změnilo,samozřejmě k horšímu.Měla jsem hrozné puchýře všude a vlastně skoro po čemkoliv...Na krevních testech (udělají na alergo,hradí pojišťovna)se ukázalo,že mám rozhozený celý organismus a buněčnou imunitu,zřejmě po nedržení diety a po tom porodu.Z alerg. mě dále poslali na Gastroent. a kožní...To by měl být normální postup,tak si to vyžádej.Dlouho se u mě stav nelepšil,i když držím opravdu poctivě veškeré diety,ale po omezení soli (nahrazením trochou soli mořské bez jodu) a po čtrnácti dnech na Šumavě v horách (k moři jsem se zatím díky miminku nedostala,snad příští rok:-)),je stav mnohem lepší.Nemůžu říct,že jsem ůplně ok,ekzém mám tu a tam pořád a marně zkoumám,po čem to ještě může být.Ale jednak MUDr. praví,že po tom,jak jsem měla vše hodně rozhozené,může mi vadit ještě tisíc dalších věcí(alergenů),které by mi normálně nevadily,že to chce snad nějakej čas,než se vše sklidní.A jednak jsem četla,že v případě Duhringa trvá podstatně déle (i roky) než u klasické celiakie,než se dá opravdu vše tak nějak do normálu.Tak doufám,že se dočkám relativní pohody...A hlavně stále doufám,že bude v pohodě moje momentálně devítiměsíční holčička.Ahoj,písni kdyžtak svoje zkušenosti.Ahoj,hezký ,snad už ne tolik horký den všem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický ekzém dospělých

Název: Re: Re: atopický ekzém dospělých

- od: Radka Vondráčková     datum: 2007-07-20
Jak jsem se už zmiňovala v minulé odpovědi-dětský atopický ekzem léčíme šťávou z mladého ječmene, ta je vhodná jak pro děti tak pro dospělé, pomáhá na ekzémy,alergie a protože neobsahuje lepek, je velmi vhodná pro bezlepkovou dietu.Ječmen organismus vyčistí, vyživý a posílí imunitu,což je u těchto problémů zapotřebí. V přídadě zájmu ráda pošlu další informace a zkušenosti.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: atopický ekzém dospělých

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava