Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

- od: Webmaster     datum: 2007-09-06
Diskuse ke článku Bezezbytková dieta.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

Název: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

- od: iva     datum: 2007-11-24
prosím o radu, jak dietně vařit při diagnoze ulcerozní kolitida, případně název knihy o této dietě, nemůžu nikde žádnou knihu sehnat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

Název: Re: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

- od: Veronika     datum: 2008-01-19
jak zajistit dostatečný příjem minerálů, vitamínů a celkově vyváženost stravy? Vždyť člověk z toho, co se považuje za "zdravé" téměř nic nesmí... A ještě potřebuje přibrat... Kde najít příklad třeba týdenního jídelníčku? Díky za radu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

Název: Re: Re: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

- od: Ludmila     datum: 2008-05-06
Radu pro týdenní jídelníček přímo nemám, ale existují potravinové doplňky, které jsou vhodné i pro osoby trpící jednak touto chorobou, ale i pro celiaky. Více lze najít na stránkách sunkins.cz S pozdravem Ludmila
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Diskuse ke článku Bezezbytková dieta od Lenky

Název: Nové články a recepty

- od: Webmaster     datum: 2007-09-06
Dobrý den, tento týden jsem vložil nové články od Lenky - Bezezbytková dieta, od paní Radany - Příběh Kristýnky. Moc děkujeme. Lenka napsala ještě další články o dietách, pokusím se je přidat co nejdříve. Také jsem vložil recept na Linecké těsto vánoční od Zdeňky D. Také děkujeme. Protože se blíží doba pečení vánočního cukroví, tak máte možnost vložit své recepty pomocí formuláře nebo mi je případně zašlete na email a já je vložím přímo. A pokud máte nějaké připomínky k webu, tak mi je vložte sem nebo mi je pošlete emailem. Díky. Zdraví Vás Váš Webmaster :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nové články a recepty

Název: péče o osobu blízkou a invalidní důchod

- od: Lenka     datum: 2007-09-06
zdravím, mám dceru,na kterou jsem pobírala POB nyní péče o ...Přiklepli mi plný invalidní důchod,poud budu u syna stále vedena jako osoba o něj pečující,budu moct i tak mít péči o osobu blízkou? nevadí to?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : péče o osobu blízkou a invalidní důchod

Název: Re: péče o osobu blízkou a invalidní důchod

- od: Lenka     datum: 2007-09-06
o dceru. Omlouvám se. Syn tady běhá koloem mě,tak jsem se překlepla.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: péče o osobu blízkou a invalidní důchod

Název: alergie na mléčné výrobky

- od: Petra     datum: 2007-09-05
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se u mě může projevit ve 22 letech alergie na mléčné výrobky?...všude čtu že tím trpí především malé děti...Dlouho jsem měla problémy s trávením ..vždy jsem tak po dvou hodinách co jsem snědla jogurt(denně jsem je snídala) udělalo špatně a měla jsem křeče v břiše...pořád jsem nevěděla od čeho ...Nejhorší ale byl jogurtový kefír...potom jsem myslela že se zblázním a budu muset snad i na pohotovost..bolest asi po hodině ustala, měla jsem silné křeče v břiše a nemohla jsem vůbec stát.Ze začátku jsem vůbec nemyslela, že bych to mohla mít z jídla, ale když už mě to opravdu začlo trápit psala jsem si všechno co za den sním a z toho vyplynulo, ´že to mám většinou po mléčných výrobcích.Někdy mi je špatně víc a někdy míň.Rozhodla jsem se tedy jogurt, mléko a tvaroh vyřadit ze svého jídelníčku a od té doby mi je dobře.Předem děkuju za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mléčné výrobky

Název: Re: alergie na mléčné výrobky

- od: bea     datum: 2007-09-05
ahoj, alergii můžes získat v každém věku, třeba po nějaké těžší nemoci, stresu, nebo jsi prostě už svoji dávku mléka vyčerpala. Trochu níž v této diskusi jsou příspěvky holek, které se alergizovaly taky po 20. Diagnozu, popř. nějakou léčbu, rady ti poskytnou na alergologii a hlavně na gastorenterologii. Nemá ale cenu chodit do malých nemocnic, na tuto nemoc jsou odborníci pouze ve větších, fakultních nemocnicích. Na a mléčné bílkoviny jsou ve spoustě jiných potravin, v uzeninách, pečivu. Kdyby ti bylo ještě špatně, pátrej tímto směrem. Záleží na individuální toleranci. Sója není vhodná náhražka pro podobnost bílkovin - mohla by ses na ni taky alergizovat.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mléčné výrobky

Název: Re: alergie na mléčné výrobky

- od: Mája     datum: 2007-12-04
Dobrý den, je mi 19 let a skoro před rokem jsem měla mononukleózu. Musela jsem držet přísnou jaterní dietu celých 6 měsíců, ale po první měsíci držení diety (kdy jsem se konečně mohla vrátit do školy) se mi v puse objevilo hodně aftů. Nikdy jsem na afty ani opary netrpěla a teď jsem měla třeba 14 aftů v puse!!! Nemohla jsem ani jíst, jak to bolelo...Chodila jsem různě po doktorech, nasadili mi antibiotika, herpesin, a pořád nic...nikdo nevěděl co s tím, ani alergologové!Jeden náš známý, kteý se zabývá alternativní medicínou mi předepsal nějaké čínské léky, a afty úplně vymyzely (i akné, které se mi v omezené míře také začelo objevovat, přestože kvůli tomu beru už pár let úspěšně antikoncepci). Ale pokaždé, když sem léky dobrala (byly na 8 dn), afty se znovu objevily, několik "pupínků" na obličeji taky...Pak mi jedna známá řekla, že ona to taky zažila a že mám alergii na mléčné výrobky a že si musím sama zkusit, co mi vadí a co ne...Do té doby jsem už od malička pila každý den minimálněhrneček mléka...Zkusila jsem tedy nerada mléko vysadit a všechny příznaky vymyzely...Zkoušela jsem jíst statní výrobky (bílý jogurt, tvaroh, máslo) a nic z toho mi mé problémy nevrátilo... Tak neví, jestli by se to vrátilo, kdybych ty jogurty třeba snědla v jeden den dva nebo taky ne...Je možné mít alergii pouze na mléko? Nebo je možné, že ostatní mléčné výrboky mohu jíst v omezené míře?Mám se poradit s alergologem v Motole, přestože sám netušil, co mi je?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na mléčné výrobky

Název: vitamíny

- od: marika     datum: 2007-09-04
Prosím Vás poradí mi niekto vitamíny bez chemických prísad, farbív a tiež aby neobsahovali laktózu, nakoľko mám laktózovú intoleranciu, alergiu na hrozno a zatoxikovaný organizmus. Ďakujem Marika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : vitamíny

Název: intolernace laktózy

- od: martina     datum: 2007-08-31
ahoj. před pár dny jsem se dozvěděla, že mám intoleranci laktózy. doktor mi o tom něco málo řekl, ale moc mi to nevysvětlil. Zkoušela jsem se zeptat v lékárnách, jestli se to dá nějak utlumit, protože si nedokážu představit život bez sýrů, másla a jogurtů. Tam mi ale také neporadili. Jestli můžu někoho poprosit, kdo s tim má zkušenosti, aby mi nějak poradil, co bych jíst neměla, čím bych to měla nahradit a další věci, co by mi mohli trochu osvědčit, co se se mnou děje. Děkuju
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : intolernace laktózy

Název: Re: intolernace laktózy

- od: martina     datum: 2007-08-31
ještě bych chtěla dodat, že mě už přes dva roky stále bolí břicho, mívám často průjmy, nebo naopak zácpy, zvracím a právě až po těch dvou letech, kdy sem chodila do různých nemocnic na vyšetření snad celého těla, zjistili, že mám tu intoleranci. Budu moc vděčná, když se někdo ozve a poradí
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: intolernace laktózy

Název: Re: intolernace laktózy

- od: Petr     datum: 2007-09-04
Dobrý den, určitě je potřeba vynechat všechny výrobky, které laktózu obsahují. Mléčné výrobky obsahující laktózu se dají nahradit sojovými produkty a mléčnými produkty které jsou speciálně upraveny a neosahují laktózů tzv. Lactose frei produkty, například mléko se dá koupit i v Tescu. Pozor je třeba dát i například na uzeniny, které mohou obsahovat přídatné látky obsahující laktózu. Jinak intolerance laktózy je jedním z nejčestějších témat článků na našem serveru, takže si je určitě pročtěte a podívejte se i na recepty, kde je také sekce věnovaná intoleranci laktózy a alergii na bílkovinu kravského mléka. A další dotazy případně zodpovíme. S pozdravem P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: intolernace laktózy

Název: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

- od: Verča     datum: 2007-08-30
Dceři 1,5 roku zjistili alergii na pšeničnou mouku, vaj.bílek a arašídy. Vím, že se dá koupit spousta výrobků v obchodě, ale ráda bych upekla nějaké sušenky či cukroví. Nemáte někdo nějaký recept?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

Název: Re: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

- od: zdena     datum: 2007-08-31
Mrkněte na stránky ivako.cz jsou to stránky paní Ivy, jetam spousta receptů
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

Název: Re: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

- od: Dita     datum: 2007-09-12
Já si myslím u takto malého dítka není až tak nutné péct cukroví, ale pokud se do toho pustíš nedávala bych žádné ořechy, žádné vejce (ani bílek ani žloutek) a asi bych zkusila bezlepkovou mouku. Dcerka měla alergii mj. na bílek - zkoušela jsem žloutek (na tvrdo vařené vejce, kdy jde bílek zcela vyloučit) a ejhle za chvíli byla alergie i na žloutek.Vzledem k pšenici bych určitě vynechala lepek - to se mi u dcerky také moc vyplatilo, a ořechy do 3 let nemají mít ani zdravé děti natož alergici.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

Název: Re: Re: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

- od: Petra     datum: 2011-07-18
No jo, ale alergie na pšeničnou mouku není alergie na lepek naopak v bezlepkovách věcech bývají pšeničně cosi ale bez lepku...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

Název: Re: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

- od: Dita     datum: 2007-09-12
Já si myslím u takto malého dítka není až tak nutné péct cukroví, ale pokud se do toho pustíš nedávala bych žádné ořechy, žádné vejce (ani bílek ani žloutek) a asi bych zkusila bezlepkovou mouku. Dcerka měla alergii mj. na bílek - zkoušela jsem žloutek (na tvrdo vařené vejce, kdy jde bílek zcela vyloučit) a ejhle za chvíli byla alergie i na žloutek.Vzledem k pšenici bych určitě vynechala lepek - to se mi u dcerky také moc vyplatilo, a ořechy do 3 let nemají mít ani zdravé děti natož alergici.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na pšeničnou mouku,vaj.bílek

Název: stránky o Ečkách

- od: Lenka     datum: 2007-08-29
Před týdnem byly spuštěny nové stránky věnující se podrobně problematice konzervantů a přídatných látek v potravinách. Detailní info najdete na strankách bezkonzervantu.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : stránky o Ečkách

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava