Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: změna

- od: JARMILA     datum: 2008-01-14
Dobrý den velmi si vážím vaší práce,mnoho podnětů a zajímavostí.Ale prosím vás zrušte ze svého seznamu název makrobiotika.Recepty nejsou makrobiotické ani vzdáleně a zbytečně matete zájemce o tento typ stravování a životního stylu.Děkuji Vám.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: změna

Název: Olivový olej

- od: Tanja     datum: 2007-10-18
Prosím Vás nevíte někdo ve kterých smíšených tucích, margarínech a máslech je obsažen olivový olej? Mám na něj alergii a navíc silnou alergii na mléko, proto sháním rostlinné máslo bez stopy mléka, ale nesmí ani obsahovat olivový olej. Děkuju za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Olivový olej

Název: Re: Olivový olej

- od: KaVi     datum: 2007-10-18
Myslím,že by byla vhodná Perla,dávám ji synovi,který je alergik a ta nám byla doporučena jako jediná.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Olivový olej

Název: Re: Olivový olej

- od: michala     datum: 2007-10-25
Pouzivam Slunecnicovy margarin "Vitaquell",jmenuje se Vitarine Bio.Je sice fakt drahej,ale vybornej,je Bio,bez GMO,bez ml.bilkoviny,bez laktozy a tento slunecnicovy i bez oliv.oleje.Kupuji v supermarketu Terno v CB.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Olivový olej

Název: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Jitka     datum: 2007-10-18
Dobrý den, prosím všechny maminky, zda by mi někdo mohl poradit.Můj mail:pokorna.j@tiscali.cz. Zda pékárna na bezlepková chléb musí mít speciální program a potom: Moje 5a půl letá dcera váží 14kilo a měří104cm. Jsme objednané k pri. Fuchsovi, ale od narození neprospívá,ve 3letech měla 11kilo, chudokrevná,candidu ve stolici, zvýš.jaterní testy a ekzém. Prokázala se alergie ne krav.mléko a kasein,ale po dietě nebylo zlepšení. Podezření na celiekii,UZ střev ukazuje drážděná střeva. Vyšetření negativní. Zavádí se zkušebně bezlepková dieta a po čese mizí chudokrevnost,candida,ekzém, dcera přibrala,zklidnila se. Letos v létě ale gastroenterolog zavedl dceři zpět lepek,prý není důvod k dietě a zkouší i mléko. Dcera stojí na váze,spíše zhubla, svědí ji kůže. Mléko jsem stopla,lepek měla dále.Kašovité stolice i 7krát denně,bolesti bříška,svědění kůže, únava, vše se vrací do starých kolejí. Prošli jsme spousty vyšetření,nyní nás naše alergoložka posílá k prim.Fuchsovi.Prosím, máte někdo podobnou zkušenost? Dcerka váží 14kilo, měří 104cm, ročník 2002.Jsme bezradní,i po mastném jídle reaguje až do průjmovitých stolic, po citrusech velká svědivost kůže.Nejlépe jí bylo na bezmléčné,bezlepkové,nedráždivé stravě.Budu vděčná za každou odpověď.Děkuji Jitka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

Název: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Tanja     datum: 2007-10-18
No já jsem na tom dost podobně... Zajímalo by mě, zda jste měli testy na celiakii a na alergii na lepek a jak vám vyšly. Mě totiž vyšly negativní, ale i přesto mě lepek nedělá dobře, mám úplně "zanesená" střeva a bezlepková dieta mi dělá dobře na jejich pročištění. Mám silnou alegii na mléko, trávící problémy a příšerný ekzém. Po vysazení veškerých mléčných výrobků se ekzém nelepšil! Nyní mi zjistili i alergii na vajíčka. Jsem taky dost chudokrevná, chybí mi živiny a měla jsem i candidu všude možně. za posledního půl roku jsem zhubla 14 kg. člověk sám musí přijít na to, co mu dělá a nedělá dobře a proto si myslím, že byste měla dceři znovu zavést bezlekovou dietu. Já osobně mám třeba opravdu problém s pečivem a myslím, že mnohé běžné pečivo obsahuje i mléko!!! Proto je asi nejlepší péct si pečivo doma a už se na to chystám. Balené trvanlivé pečivo zase obsahuje navíc éčka a různé přísady, aby vydrželo déle a to není dobré. Já jsem si nechala udělat testy na 92 základních potravinových alegenů, zaplatila jsem si to a alergolog mi podle toho sesatví jídelníček. U nás se to už dělá! Je ale přesto spousta potravin, které mi nedělají dobře a zhoršují ekzém, i přestože mi vyšly negativní a spoustu dalších mi ani nenatestovali. Je to třeba vypozorovat...není to jednoduché. Já nemůžu ani lektózu, to jsem si vysledovala sama, tuším, že na to nejsou testy, pouze biopsie střeva. Přeju vám hodně trpělivosti a zdraví pro dceru.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

Název: Re: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Jitka     datum: 2007-10-18
Tanjo, dceři dělali testy jak na lepek,celiakii,vejce,soju....I biopsii.Testy na alergologii,imunologii,gastroenterologii,endokrinologii.Negativní.Přitom lepek nemůže.Na candidu pomáhají probiotika v kapslích.Na domácí pekárnu se chystám a věřím, že nám snad pomůže MUDr.Fuchs-prý nejlepší na potravinovou alergii,v Praze Na Bulovce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

Název: Re: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Nana     datum: 2009-08-07
makrobiotika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

Název: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: bea     datum: 2007-10-20
ahoj, vypadá to tak, že jste u dcerky provedli tzv. expoziční test na lepek a vyšel tak, že ho nesmí. prostě, pokud po vysazení lepku nastalo zlepšení a po nasazení zhoršení, je nesnášenlivost lepku nad slunce jasnější. Doktoři říkají, že nejvíc o stavu pacienta sděluje jeho klinický obraz, tj. zdravotní stav a ne výsledky laboratorních testů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

Název: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Dana     datum: 2007-10-22
Nechala bych dítěti udělat testy na chlamydie trachomatis a pneumonii,často způsobují všechny vámi popisované problémy.Dnes má chlamydie každý druhý člověk aniž by o tom věděl a má různé zdravotní problémy.Mluvím z vlastní zkušenosti se svými dětmi.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

Název: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: monika     datum: 2007-10-31
Ahoj Jitko, na tom tvém příbehu mě dost zarazilo to, že doktor dceři zavedl zpět nedietni stravu aniž by jí udělal zátěžový test - podle mého názoru je to docela bizardní přístup. Já mám dva syny, oba na dietě bez kravského mléka. Starší syn měl dlouhodobé problémy a dietu má už od dvou let. S tím mladším jsme na to přišli včas, ale je to pro mne čerstvá informace. Ale zpět k tvému problému.. U staršího syna mi doktor doporučil v 5ti letech (což je dětská puberta a v tomto období by prý problémy mohly odeznít) udělat zátěžový test, který probíhal zhruba takto: první den se naneslo mléko jen na kůži, další dny pil mléko po mililitrech, které se denně navyšovaly. Syn začal po 30ti ml mít zase průjmy, takže jsme stále na dietě. Myslím si, že tento postup je mnohem citlivější a ohleduplnější. Jinak nízká váha a různé zdravotní potíže nás provázejí také, ale poslední tři roky, co ho naše dětská doktorka léčí převážně homeopatiky se problémy velice zlepšily, takřka vymizely. Snad jsem svou odpovědí trošku prospěla a doporučuji, ze své vlastní zkušenosti, vyhýbat se co nejpečlivěji všem dráždivým potravinám a uvidíte, že to dcerce prospěje:) Hodně štěstí, Monika
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

Název: Monice

- od: Jitka     datum: 2007-11-01
Moniko, prosím, odkut jste? Já se s takovým přístupem nesetkala ani v Praze na gastru ani v Brně na gastru. Jak je krev negativní, vpodstatě nevidí důvod k dietě.Už si připadám, že nejsem normální. Dokonce jedna lékařka-kožní, měla názor, že se alergie na lepek se nemůže projevit na kůži. Jitka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Monice

Název: Jitce

- od: Monika     datum: 2007-11-02
My jezdíme na interní do dětské nemocnice v Brně k prim.Utěšenému. Testy krve, které synovi dělají každého půl roku jsou vždy negativní, protože jak mi doktor tvrdí, pokud to KM nedostává, tak se to v krvi neprojeví. Když mu dělala dětská lékařka testy z krve poprvé, řekla mi, že to má na hranici, ale když mu dělal dr.Utěšený testy ze stolice prokázala se těžká alergie. Tak potom čemu má člověk věřit, že.. Zkusili jsme i kozí mléko, ale z toho měl taky průjmy. Při dietě je v pořádku a prospívá. Po nějakém čase na dietě se obnovila i chuť k jídlu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Jitce

Název: Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

- od: Iva     datum: 2009-10-20
Podívjte se na stránky - domácí pekárny.cz, když si přečtete pár receptů, jsou tam i odkazy na stránky bezlepkové diety a moc užitečné diskuse. Jsem 13let na BLP dietě, celiakii u mne zjistili po porodu, při dodržování diety se vše upraví a organismus prospívá. Jen to chce trpělivost a rozhodně zůstat při tom co pomáhá, proč to měnit taky, že? Hodně štěstí a pokud budete potřebovat poradit více o celiakii, klidně napište, ráda se podělím o své zkušenosti. Zdravím
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie na mléko,nesnášenlivost lepku

Název: Nový recept Levná bábovka

- od: Petr     datum: 2007-10-18
Dobrý den, paní Simča K. vložila nový recept, jde o recept na Levnou bábovku, která je určena pro alergie na sóju a alergie na vejce. Paní Simče moc děkujeme a další mohou své recepty také zaslat nebo vložit přes odkaz. Přeji pěkný den. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nový recept Levná bábovka

Název: Re: Nový recept Levná bábovka

- od: Andy     datum: 2007-10-18
koukala jsem na recept levná bábovka a teda nevím. 6 hrnečků kakaa??? 4 prášky do pečiva??? 3 hrnky olje??? Šílené množství všeho a jestli je levná, o tom dost silně pochybuju!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Nový recept Levná bábovka

Název: Re: Re: Nový recept Levná bábovka

- od: Klára     datum: 2007-10-18
To je nějaký šílený recept,nebo ne?Vždyť s tím množstvím kakaa to musí být pěkně hořké.Buď se někdo spletl,nebo si někdo dělá srandu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nový recept Levná bábovka

Název: Re: Re: Nový recept Levná bábovka

- od: Andy     datum: 2007-10-23
vložila jsem dva recepty na Sladké moučníky pomocí Vložit vlastní recept a nevidím je...kde jsou?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Nový recept Levná bábovka

Název: Re: Re: Re: Nový recept Levná bábovka

- od: Webmaster     datum: 2007-10-24
Dobrý den Andy, recepty je po vložení nutno zkontrolovat a vložit do systému. To znamená, že se nezobrazí ihned, ale až je tam vložíme. Kontrola je důležitá i kvůli spamu, který objevuje poměrně pravidelně. Dále se najdou lidé, kteří tráví svůj čas tím, že vkládají na podobné stránky neuvěřitelné nesmysly. Omlouvám se, ale opravdu nejde, aby se články nebo recepty objevovali on-line. Děkuji za pochopení, recept na Cuketovou buchtu jsem vložil, u druhého receptu Vás poprosím o název, protože recept je v systému bez názvu a já bych rád ponechal Váš originální název. Děkuji a v případě zájmu je možno mne kontaktovat na email. Petr
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Nový recept Levná bábovka

Název: PP - odvolání na MPSV

- od: Lenka     datum: 2007-10-18
Tak vám všem chci sdělit, že MPSV posuzují všechny opravdu přesně podle toho zákona, takže rodiče s dětma, co tam přišli ten den se mnou, neuznali nikoho. Všichni měli interní onemocnění, takže měli smůlu. Posudková byla dětská internistka, ale připadalo mi, že není zcela v obraze. Navíc měli nějakou zdravotní dokumentaci, kderou nevím kde vzali, protže to rozhodně nebyla naše karta z nemocnice jako minule. Navíc mě dorazilo, že neuměli napsat Nalcrom, napsali Nalkron a vůbec jim to nepřišlo divný. Ve zdůvodnění mi sdělili, že je syn soběstačný, že nepotřebuje zvýšenou péči.A zároven mi sdělili, že podle starého zákona by nás uznali. Poradili mi at si požádám o zmírnění zákona ministra, což jsem rovnou zavrhla a sdělila, že je třeba zákon upravit, což oni uznávají, ale nic s tím nemůžou dělat. Tak mi doporučili, at si stežuju u ministra, že zcela jistě nebudu první ani poslední. Takže, kdo chce PP, tak si požádejte, ale podávat odvolání je zbytečné. Staščí když budete mít požádáno. V návrhu novelizace tohoto zákona je, že kdo měl požádáno a zamítli mu žádost, dostane to zaplacené zpětně. Tak ted jenom doufat, ať do konce roku nějakou novelu schválí, ale v návrhu je do 10 let věku dítěte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : PP - odvolání na MPSV

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava