Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: Anna     datum: 2007-12-05
Ja prave nevim, jestli vysadit lepek, jestli je to nutne. Jsem laik a priznam se, ze dosud jsem byla zvykla jist vsechno, ted najednou nesmim nic s mlekem, se syrovatkou, s laktozou, je to pro me tezke slozit novy jidelnicek a jsem tudiz hrozne rada, ze muzu bezne pecivo. Muj jidelnicek je nyni kvuli potizim stale stejny a hodne dietni, nedari se mi najit nic, co problemy vytvari, pokud nejde o neco hodne zakladniho. Treba vim, ze nekdy nesnesu bramboracku s varenou zeleninou, uz ani do ni nedavam cesnek, ten mi zpusobuje problemy, nadymam se po te polevce strasne. Nekdy to zvladnu, jindy je to horsi. Cibule to same. Nadymam se i po jidle, ktere nenadyma, takze by se dalo predpokladat, ze je logicke, ze nadymajici veci mi uz vubec nesednou. Co se tyce enzymu sacharazy a trehalazy, to mi rekl doktor, ze to tezko z jidelnicku vyloucim, ze se mam zamerit na laktozu. Je mi 32. Chodim ke specialistovi gastroenterologovi v Praze.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: bea     datum: 2007-12-05
vůbec se netrap tím, že más jednotvárný jídelníček. To neřeš, zaměř se na to, abys vyřešila trávící potíže. Čím jednodušší jídelníček, tím lepší, eliminuješ spoustu alergenů a zjistíš, co ji nesedí. Moje dcerka taky nemůže většinu normálních potravin, vařím pro nás všechny podle její diety a žijem. Když tě nadýmá cibule nebo bramboračka, tak ji nejez. Jez jen to, co ti nevadí. Jde o tvoje zdraví, ne o bramboračku. S tím lepkem nevím, ale někde jsem to četla, že dočasné vysazení urychluje hojení střeva. ale hcce to konzultaci s doktorem, to já nejsem.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: Anna     datum: 2007-12-05
Moc dekuju za tve prispevky. Problem je, ze i kdyz mam strasne jednoduchy jidelnicek, vubec nemuzu prijit na nic, co by korespondovalo s mymi potizemi. Hloupe je i to, ze nekolik dni pred nejakym velkym prujmem je uporne denodenni boleni hlavy. Jelikoz se tedy k problemum schyluje pomalu, neda se skoro urcit, co k tomu vede. Jsem hrozne na dne, vcera zase krece, vnoci v jednu jsem zase vysedavala s bolestmi a prujmem, je to porad dokola. Uz jsem z toho vydeptana, patrani po pricine je zdlouhave v radu mesicu a let a ja uz to nezvladam, ani fyzicky, ani psychicky. chceme miminko, ale copak v tomhle stavu muzu otehotnet? Vzdyt to miminko ani neuzivim.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: Jiřina Němcová     datum: 2008-01-10
Re : Prosím pporadte - letité zažívací potíže
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: Denisa     datum: 2007-12-05
Moc se mi to nelíbípřipomíná mi to mého Crohna..To ale nemá s alergiemi asi nic moc společného..Každopádně rozjetá alergie na potraviny toto dokáže také.Souhlasím s beou,máme takto postižené dětižijeme asi na 10 potravinách a čekáme,až se uzdraví střevo..Já bych začala na tzv.kosmické stravě,jak s oblibou říká prim.Fuchs..Je to kuře,rýže,batáty,ananas..Na tom co nejdéle můžeš..Stav by se měl upravit..Pak po jedné potravině přidávat..Tím myslím,i vynechání pečiva a jíst kuku nebo rýžové chlebíčky..Do týdne bys měla poznat úlevu..Pak velmi opatrně přidávat 1 potravinu a čekat 3 dny..Já jsem si to musela první měsíce psát,abych vystopovala aspoň ty největší alergeny..Je to zdlouhavá a velmi náročná práce.Ale jinak to nejde.Hodně štěstí.Denisa
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: bea     datum: 2007-12-06
nebuď z toho vydeptaná. Já bych např. byla ráda, kdybych tyhle potíže měla já a ne moje děcko. Dospělý si s tím umí poradit, ale s děckem je to fakt utrpení. Prostě trpělivost, tvrdá dieta a uvidíš úspěch...jak píše denisa. Pořádně pátrej po složení potravin, např. dost pečiva obsahuje mléko, jen obyčejné rohlíky a obyč chleba by měly být bez. Taky většina léků je spojována laktózou, bez ní jsou léky v sirupovém stavu. No a ještě je sposta hroznějších věcí na světě než zažívací potíže...ber to tak, jinak si stejně nepomůžeš, vždyť víš
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: Anna     datum: 2007-12-06
Crohna bych mit nemela, loni v kvetnu mi delali kolonoskopii, viditelne nic spatne nebylo, ale biopticky vzorek zamenili s necim zaludkem, na zamenu prisli, vysledek byl v poradku, ale co ja vim, jestli to byl skutecne muj vzorek. Ze poznali rozdil v tkani, to chapu, ale kdo vi, jestli to nebylo trojzamena a bylo to vubec moje strevo.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: Lenka     datum: 2007-12-10
pozor na běžné pečivo. To taky obsahuje laktozu. Mě když zjistili laktozu tak mi dlouho trvalo než se to spravilo, protože jsem nevěděla že je to i klasickém rohlíku a i v chlebech.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: Lenka     datum: 2007-12-11
Mám odzkoušené a je to i lékařsky ověřené, že při dlouhodobějším průjmu střevo osídlí "špatné" mikroorganismy - plísně a houby. Nechte si napsat léky proti těmto střevním "potvorám",(na obojí i plísně i houby i kvasinky), ty zničíte a pak musíte střevo osídlit těmi dobrými mikroogranismy - velké dávky probiotik v kombinaci s přísnou dietou by měly přinést výsledek. Po takových průjmech není divu, že máte deficit laktázy a špatně trávíte cukr. Bezlepková dieta urachluje hojit střevo, což tvrvá 4-6 týdnů, ale čím delší potíže, tím to trvá déle. Až se střevo zahojí, tak postupně můžete zařazovat jednu potravinu za druhou ale velmi opatrně, čímž také zjistíte, která vám vadí. U vás probléms cukry a laktázou bude pravděpodobně přechodná záležitost. Po takovýh průjmech je střevo velmi zničené. Při průjmy je totiž jiné pH ve střevě a lakráza je na to nejcitlivější, a dále jsou velmi citlivé enzymy na štěpení cukrů. Tato věc se mi osvědčila nejen u syna (5), ale i u mě, kdy jsem "bojovala" 2 roky, až jsem na diagnózu přišla sama. Problém může nastat s těmi léky na kvasinky , plísně a houby - doktoři to neradi na gastro slyší, tak musíte zabojovat. Poslední rada - vynechte všechno kde se vyskytují kvasnice a omezte cukr, podporuje to další kvasný a hnilobný proces ve střevě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: jiřina němcová     datum: 2008-01-10
re : pprosím poradte- letité zažívací potíže
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: jiřina němcová     datum: 2008-01-10
re : pprosím poradte- letité zažívací potíže
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

- od: Helena     datum: 2008-04-09
Jste si jistá, že výsledek střevní biopsie na rozpoznání celiakie je negaitvní? Biocard je asi ve 4 % falešně negativní, ale i vyhodnocení střevní biopsie nemusí být vždy správné. Doporučuju počkat jestli zabere ta bezlaktozová dieta a pokud ne, nechat prověřit výsledky biopsie. Patolog vždycky poškození střevní sliznice nevyhodnotí správně. Problémy, které máte na celiakii ukazují, ale cesta k diagnoze bývá často trnitá.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Prosim poradte - letite zazivaci potize

Název: Homeopatie a alergie (nejen pro lenku P.)

- od: Lenka     datum: 2007-12-03
Je to každého rozhodnutí, ale alergikům se homeopatie moc nedoporučuje. V první fázi se vám potíže zcela jistě zhorší a je pak další otázkou, jestli vám "neonemocní" další orgán, většinou to bývá ten nejslabší. Již několik lidiček tady psalo o této zkušenosti a já ji mohu odzkoušené na sobě jen potvrdit. Navíc bobulky homeopatik obsahují složku mléka (laktózu), takže pokud máte alergii na mléko, tak já bych do toho rozhodně nešla. nemám nic proti homeopatii, ale dle mého názoru se hodí na krátkodobé užívání, kde si myslím, že jsou přinejmenším vhodnou podpůrnou léčbou, ale z hlediska dlouhodobého vidím výsledky léčby spíše diskutabilně.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Homeopatie a alergie (nejen pro lenku P.)

Název: Re: Homeopatie a alergie (nejen pro lenku P.)

- od: Jandula     datum: 2007-12-03
Ja mam s homeopatii zatim jen dobrou zkusenost. Syn 3,5 roku silny atop. ekzem a rozsahla potrav. alergie, uporne svedeni, koritkoidy kazdy 2-3 den, probdele noci, pul roku uziva homeopatika a kortikoidy nepotrebuji, laik by nepoznal, ze kdy ekzem mel (zhorseni na zacatku bylo opravdu poradne, i ty mistecka, kde ekzem nebyl, tak byl i tam). Potrav. alegrie po poslednich testech se mu vyrazne zmirnili - to si myslim, ze z toho vyrostl (prisnou dietu drzi porad, zatim se mu bojim davat to co drive nemohl), ale tak jak se mu zlepsil ekzem - to nemohlo byt tim,ze by z toho vyrostl. Doufam, ze toto vylepseni vydrzi naporad, trochu me desite, ze onemocni nejslabsi organ, tak uvidim. Ahoj Jandula
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Homeopatie a alergie (nejen pro lenku P.)

Název: Re: Re: Homeopatie a alergie (nejen pro lenku P.)

- od: Helena     datum: 2009-06-20
Ahoj Jandulo, jsem vděčná za tvůj příspěvek, můj Štěpánek (skoro 4)-polyval.potr.alergie+pyly+mléčné výr.bere také homeopatika už půl roku a je patrné zlepšení.Přestal být úplně nemocný-předtím téměř nonstop, byla jsem zoufalá, vyčerpaná. Nyní nemocný není nebo nemoc zvládá za 3-4 dny, alergie lehounce lepší, pyly horší. Homeopatka (EAVměření)mi řekla, že máme být trpěliví. Jednoznačně nám to pomohlo, nemohlo se to zlepšit jen tak.Taky doufám, že se to snad ještě zlepší.Helena
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Homeopatie a alergie (nejen pro lenku P.)

Název: Re: Re: Re: Homeopatie a alergie (nejen pro lenku P.)

- od: Jandula     datum: 2009-06-22
Ahoj Helčo, jsem ráda, že jsem někomu alespoň trošku dala naději. Teď je synovi 5, ekzém je o 99% lepší než to bylo, od roku 2007 (jak jsem psala) mu "zůstal" jen pod kolenem (2x3cm2), zhoršuje se vždy na jaře - pyly, seno,..., přes zimu celkem klid.Doufám, že tak vydrží i nadále. Mejte a přeji štěstí a pevné nervy to vydržet. Janďula
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Homeopatie a alergie (nejen pro lenku P.)

Název: pomoc!!!

- od: andys     datum: 2007-12-01
moje kámoška je při těle a já bych jí chtěla moc pomoct ale ono to jídlo jí strašně chutná a já se oni aji bojím ona má potíže s ledvinami.poradili byste mi někdo prosím
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : pomoc!!!

Název: alergie na brambory

- od: Šárka     datum: 2007-11-27
Dobrý den, můj syn je alergický mj. na brambory a mrkev. Poradí mi někdo, jestli je možné brambory nahradit batáty? Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na brambory

Název: Re: alergie na brambory

- od: bea     datum: 2007-11-27
Moje dcerka taky měla pozitivní všechno včetně brambor. V knížce od Fuchse jsem se dočetla, že tepelnou úpravou se alergicita brambor ztrácí. Držela jsem jí tehdy 6 týdnů bezbramborovou dietu a neviděla jsem rozdíl, takže jsem se k bramborům vrátili. Myslím, že i Utěšený říká, že vařené brambory nealergizují. Ale třeba málo uvažené - jako v bramborácích - jo. Ovšem pokud máte vypozoravanou reakci...tak vás alergizují,možné je u alergie všechno
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na brambory

Název: Re: Re: alergie na brambory

- od: Lenka P.     datum: 2007-12-02
Dobrý den,taky mám alergii na brambory a i na hodně jiných potravin a paní doktorka mi řekla,že brambory tepelně upravané nevadí,ale mám pocit,že paní doktorka taky sama někdy moc neví.Doslechla jsem se o homeopatii a věřím tomu jsem sice na začátku léčby,ale mám aspoň zase nějakou naději.Nashledanou
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na brambory

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava