Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Alergie

- od: Janam     datum: 2008-01-14
Ahoj.Souhlasím s Beou.Newch si udělat krevní testy na jílo,které nejčastěji jíš.A určitě bych potom zkusila dietu.Je to těžké,ale ikdyby nic nezjistili,tak na dietě se dá vypozorovat,co dělá potíže. Na pečivo bych si dávala zejména pozor.Pod tzv. traviny patří též rýže,kukuřice a obiloviny.Držím palce. janam
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie

Název: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-15
nevypozorovalas, z řeho jsi měla ten kolaps. Mezi hodně silné alergeny, které by šok mohly přivodit, patří např. ořechy - buráky, semena - sezam, mák, mořské plody, celer syrový...zkus si vzpomenout, cos jedla předtím. Ten kolaps následuje rychle po pozření alergenu, tak do půl hodiny.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie

Název: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-15
O no ani celkem možná nepůjde o to, co jsem jedla, ale o to, že mi bylo nevolno už víc jak týden.. a den před tím jsem dostala vakcínu, tak opravdu nwm, z čeho by to mohlo být.. ale ten den jsem jako každý jedla rohlíky..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Alergie

Název: Re: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-15
už jsem přestala pít i sladké pití, protože obvzlášť po kofole, kterou máme denně doma mi bývá opravdu zle.. denně piju jenom vodu.. litry vody.. ale s tím jídlem fakt nwm, musel by mi to doporučit lékař, protože mamina by mi dietu zakázala, zní to blbě, ale je to tak.. ale už je to hrozný, je mi čím dál častěji blbě.. pobolívá mě žaludek a sem tam chytám i křeče..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Alergie

Název: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-15
tak ne nic nečekej a objednej se na gastro a alergo. Taky nepočítej, že tě vezmou hned, takže objednání neodkládej. Nějakou dietu ti doporučí. Může to být mléčná bílkovina, mléčný cukr laktóza, lepek a vůbec všelicos
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Alergie

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-15
V nemocnici mi dietu slibovali, ale nakonec nic.. na gastro mě taky poslali.. a nic.. prostě mi nic nezjistili..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-15
to nesmíš vzdát, určení diagnózy není jednoduché, pátrej dál. Bylas v nějaké fakultní nemocnici? V okresní to nepoznají. Určitě bych si nechala vyšetřit protilátky proti lepku. Doktoři by ti taky moli nařídit eliminační dietu - tj. že bys třeba pod jejich kontrolou byla třeba měsíc až 6 týdnů na bezmléčné dietě, atd. Musíš hledat doktora, který se bude s tebou takto bavit, pátrat po tom, co dělá problémy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-16
nebyla jsem ve fakultní nemocnici.. v okresní.. příští týden mám alergologii, zkusím se zeptat tam.. ale děkuju Vám za Vaše rady =)..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: bea     datum: 2008-01-16
k okresnímu alergologovi vůbec nechoď, s potravními alergiemi u něj ztrácíš čas. Na okrese se řeší max. pylové alergie. Mě okresní alergoložka napovídala o potravní alergii spoustu nesmyslů. Navíc ambulantní alergolog bude šetřit na testech, pořádně tě neotestuje, najdi se fakultní nemocnici. Nenapíše ti ani moderní léky. Nemá cenu, když se potkáš s doktorem, který vidí člověka s tvými potížemi poprvé.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

- od: Lucka     datum: 2008-01-17
já to nejdřív zkusím tam..
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Alergie

Název: nesnášenlivost laktózy,alergie na BKM

- od: Gábina     datum: 2008-01-10
Náš boj začal podobně jako u většiny takto postižených dětí,jen byl více dramatický.Kačka po 6týdnech kojení začala průjmovat,zelená stolička,nadýmání,pláč,krvavé nitky v hlenovité stoličce.Protože jsem zdravotní sestra,viděla jsem už všechny nejhorší diagnózy.Pediatr nás odeslal do dětské nem.Tam nás po vyš. chirurgem,odeslali na infekční se slovy:průjem patří na infekční.Měla jsem okamžitě ukončit kojení a Kačka zůstala jen na rýžovém odvaru.Během dvou dnů se dostala do takového stavu,že neragovala.Prosila jsem o infúze na zavodnění,protože jsem přesně věděla,co může následovat.Najednou vše dostalo rychlejší obrátky,odd.JIP,až po výživu výhradně centrání žilou trvající přes měsíc a půl.Kolotoč vyšetření a testů,biopsie střeva,transfúze krve a neustávající průjmy,no hrůza.Jako zdravotník bych měla brát stav racionálněji,ale nebyla jsem schopna.Vděčím za podporu své rodině i některým sestřičkám.Celé to bylo korunováno tím,že to byly naše první vánoce.Nakonec musím poděkovat hlavně MUDr. Štarhovi a MUDr. Utěšenému,ke kterému dosud docházíme do amb. Kačka má 2roky pryč,máme mléko Neocate a výhradně stravu bez mléka,laktózy,sóji a dalších výrazných alergenů.Ale jinak je velmi veselé,šikovné a dobře prospívající dítě.Je pravda,že nakupovat,shánět,neustále zkoumat a vařit je obtížnější,ale jde to.Pokud taková patálie osobně člověka nepotká,neví,o čem se mluví.Okolí takovým lidem vstříc rozhodně nejde(dostupnost zboží,složení potravin,léků,ceny potravin,nabídka v restauracích,stravování ve školách a vůbec..). Jsem ráda,že takové stránky jako tyto existují.Byly pro mě útěchou v začátcích a taky dobrým učitelem.Díky Káča a Gábina.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nesnášenlivost laktózy,alergie na BKM

Název: Re: nesnášenlivost laktózy,alergie na BKM

- od: Janam     datum: 2008-01-11
Ahoj.Opravdu nejste na tom sami.Já bylo moc zoufalá a počítač jsem byla schopna využít po 4 letech.Připadla jsem si jako jediná.Dcerka nereagovala vůbec na jakékoliv léky a léčbu.a na začátku mohla oproti dnešku sposta jídla a já byla bezradná jak jí uvařit.Dnes když nesmí skoro vše,bych byla vděčná za ty potraviny,které tehdy mohla,ale člověk si většinou toho váží,áž to ztrácí nebo ztratí.Držím palce.Janam
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: nesnášenlivost laktózy,alergie na BKM

Název: domácí kefír

- od: Andy     datum: 2008-01-07
Zajímalo by mě, zda by alergik a člověk s intolerancí na bílkovinu kravského mléka mohl domácí kefír? Na stránce mbm.dotnet11.hostbasket.com/iis/kefir.asp se píše: Pokud máš alergii na laktózu, pak se nemáš čeho bát. Kefír se laktózou krmí a proto ve výsledném nápoji je laktózy jen minimálně. Čím déle fermentuješ, tím míň laktózy v nápoji. Pro co největší omezení obsahu laktózy je vhodná sekundární fermentace. Obecně je mléko v kefíru natolik „předtráveno“, že by nemělo způsobovat trávicí obtíže (kromě problémů v „detoxifikačním období“).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : domácí kefír

Název: Re: domácí kefír

- od: bea     datum: 2008-01-07
doktor říkal, že bílkovina se kvašením nemění, jen hnije. Kvašením se mění cukry. U alergie na bílkovinu se žádný kefír nesmí a u intolerace laktózy bych to u dítěte taky nezkoušela. Ale tam je ta hranice snášenlivosti laktózy individuální, někdo kefír snese, jiný ne. Prodávají se bezlaktózové mléčné výrobky, které mají normální mléčnou bílkovinu, ale ne laktózu. To bych zkusila u intolerance laktózy radši než kefír.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: domácí kefír

Název: Re: Re: domácí kefír

- od: Andy     datum: 2008-01-07
díky moc za odpověď, já se toho právě bojím. Bezlaktozové jsem nezkoušela a ani nebudu, lékařem mi to bylo zamítnuto
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: domácí kefír

Název: Re: Re: Re: domácí kefír

- od: bea     datum: 2008-01-08
to je bohužel prostě tak, u alergie na mléko se nesmí nic z mléka.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: domácí kefír

Název: Re: Re: Re: Re: domácí kefír

- od: karels     datum: 2008-02-04
Lidičky a proč nevyzkoušíte vodní kefír? Varianta toho mléčného - je dělaný ale z vody a cukru. Více tady: we we we .fisar.net/tibi/vodni-kefir.html
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: domácí kefír

Název: Re: domácí kefír

- od: Eliska     datum: 2008-02-15
To je snadné, při alergii na kravskou bílkovinu, je možné vyrábět kefír z mléka kozího nebo ovčího (koňské mléko asi těžko seženeme). Rozhodně nedoporučuju vyrábět kefír ze sojového "mléka", protože to je nápoj příliš odlišný. Kupříkladu neobsahuje laktozu která je nutná pro život kefírové kultury.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: domácí kefír

Název: Re: Re: domácí kefír

- od: Terka     datum: 2008-02-15
Kefír z kozího mléka? Každý od pani v prodejně výživy, přes literaturu i některé doktory (kteří ví, co je to alergie na kasein, tedy bílkovinu) Vám sdělí, že kozí či ovčí mléko (ani produkty z něj) není vhodné pro alergiky na bílkovinu KM-kasien. Ale na druhou stranu, je to individuální. Jestli to snesete, tak gratuluji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: domácí kefír

Název: Re: Re: Re: domácí kefír

- od: Petra     datum: 2008-02-18
Dobrý den, nejsem sice podrobně informovaná o problematice alergie na kasein, ale moje známá a její syn(2) mají alergii na mléko a produkty z kozího mléka, které jim dodávám žádné potíže nedělají. Schválně jsem se po přečtení Vašeho příspěvku podívala na stránky o kozím mléce a cituji: alergie - Při vzniku dětských alergií se největší role přičítá obsahu kaseinu, což je bílkovinná frakce obsažená v kravském mléce. Uvádí se, že lidská populace je v 60 až 70 % případů alergická na tyto bílkoviny. Vzhledem k tomu, že kozí mléko má odlišné složení a odlišný podíl bílkovinných frakcí, je snášeno bez problémů nejen u dětí, ale i u dospělých. Takže bych kozí mléko doporučovala vyzkoušet, je to opravdu individuální.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: domácí kefír

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava