Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Chybné údaje

- od: Filip     datum: 2012-10-17
Nebudu raději komentovat celý text, ale jen část o sóji. Obsahuje zcela zásadní chybné údaje. Soja určitě neobsahuje trypsin. Trypsin je aktivní formou živočišného trávicího enzymu, který je naopak potentní proteázou. Pravděpodobně jde o záměnu s inhibitorem tohoto enzymu - STI inhibuje aktivitu trypsinu. Máčení a vaření není dostatečné pro inaktivaci všech antinutričních látek, soja neobsahuje pouze proteázy... Sója obsahuje NEPATRNÉ množství tuku? Jak můžete něco takového napsat? Vždyť sója je olejnina.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Chybné údaje

Název: příspěvek na péči

- od: bea     datum: 2012-10-15
Ahoj, nevíte, jestli je možné na bezlepkovou dietu, potravinovou alergii (mléko, vejce, sója, ořechy) a atopický ekzém, získal příspěvek na péči? Neáte zkušenost se sociálkou v posledním roce? Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : příspěvek na péči

Název: Vitanline sýry

- od: smatovapetra@seznam.cz     datum: 2012-09-24
Dobrý den,můj syn má laktozovou intoleranci. Chci se zeptat, zda někdo nevíte, jestli jsou pro něj vhodné sýry Vitanline. Koukněte kdyžtak na tyto stránky Vitanline.cz Myslíte, že je může? S dietou se teprve seznamujeme. Děkuji. Jana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Vitanline sýry

Název: jak se stravovat?

- od: Liba F.     datum: 2012-09-06
Dobrý den, snad najdu odpověď na svoji otázku. Nedávno mi po testech na alergologii přišli na sníženou funkci štítné žlázy se kterou už se léčím, bylo mi oznámeno z testů na gynekologii, že mám aterosklerozu s kterou se neléčím a včera my po testech opět na alergologii bylo sděleno, že mám fruktozovou malabsorbci(porucha vstřebávání ovocného cukru). Chtěla bych otěhotnět a nedaří se.... Snad to bude jen tím vším, ale nevím, jak se stravovat? Co mám jíst, abych se cítila dobře? Ovoce ne, prý i něco ze zeleniny, ale nikde nemůžu najít nějaký seznam, který by mi pomohl a taky se bojím , aby nevznikla kontraindikace. Má obvodní lékařka je k ničemu a na endokrinologii se nedostanu dřív než v lednu. A gynekoložka mi řekla, že aterosklerozu má každy druhý a to bylo vše... Pomoc :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : jak se stravovat?

Název: Re: jak se stravovat?

- od: Olga     datum: 2012-09-07
Obávám se, že uvedený seznam Vám nikdo nedá. Vy sama budete muset vysledovat, co Vám respektive Vašemu tělu vyhovuje a co mu naopak škodí. Asi budete muset zjistit, v čem všem je obsažena fruktóza a asi to nebude jen v ovoci. Další otázkou je, zda si léky na hypofunkci štítné žlázy rozumí s Vaší snahou o těhotenství. Asi nejlepší bude uvedenou snahu odložit a snažit se nejdříve myslet na vlastní organismu a v možných mezích ho uvést do rovnováhy. A ve větší pohodě je potom i větší šance na otěhotnění. Držím palce. O.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: jak se stravovat?

Název: Re: Re: jak se stravovat?

- od: Míša     datum: 2012-09-21
Nechte si udělat pořádně testy na celiakii, s touto nemocí se veze tolik problémů, že se to rozhodně dedá vyloučit. Následná dieta ale většinou vše spraví. Ale hlavně se nechte nejdřív otestovat, předčasné zkoušení diety může zkreslit výsledky. Praktika si změňte pokud to je možné.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: jak se stravovat?

Název: nežádoucí účinky luivacu

- od: Eva     datum: 2012-08-24
Prosím poraďte mi,před dvěma dny jsem začala užívat luivac,po prvním užití mě v noci zbudily křeče v podbřišku,druhý den mě pořád pobolívá napravé straně břicha a dokonce mám ve stolici krev,dnes už nemám odvahu si tento prášek dát,nevím zda je to běžná reakce nebo je to jen u mne,Děkuji Eva
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : nežádoucí účinky luivacu

Název: Adresa v Beninu?

- od: Daniela     datum: 2012-08-22
Musím se pana doktora zastat. Má známá měla od dětství atopický ekzém, jiná známá lupénku a můj bratr astma. Žádní čeští lékaři jim nedokázali pomoci,až jsme naštěstí narazali na pana doktora Nestora Houngbedji. Ať už jeho masti a byliny obsahovaly kortikoidy či ne, tak je to jedno, důležité je to, že i přesto, že výše zmíněné osoby jeho léčbu již nevyužívají, příznaky chorob se jim nevrátili a doufám, že to tak zůstane. A pokud Vám přípravky pana doktora nezabraly, tak se zamyslete nad tím, proč jste k němu šli. Zřejmě proto, že Vám nezabíraly atestované léky, které Vám předepsali lékaři. V životě už to tak je, že každému pomůže něco jiného, ale to ještě neznamená, že pan doktor je špatný. Chci zeptat, zda někdo neznáte adresu na doktora do Beninu, kde teď pobývá a ordinuje. Myslím si, že pokud člověk trpí exkémem, astmatem nebo čímkoliv chronickým, stojí za to se za ním vydat klidně i do Beninu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Adresa v Beninu?

Název: alergie na mléko a vejce

- od: Štěpánka khaznová     datum: 2012-08-09
pro všechny co mají tento problém. Syn už dospělý, alergik na pyl do puberty, potom jako 30letý, problém s rukama, kdy se mu objevila vyrážka a praskliny na kůži a svědění. Test na alergie: guma, složky co jsou v pracích prášcích, šamponu a pod. Výsledek- nic moc a samozřejmě mast, která by se neměla brát dlouhodobě. Pracuje v Anglii a tam dostal od přítelkyně poukaz na čínskou masáž. A tam se zeptal, jestli by mu neporadili co s ekzémem na rukách a nohách. Vysvětlil jim problémy od začátku, dostal dotazník, který vyplnil. Jestli k tomu bylo ještě něco nevím, ale tam a právě tam mu řekli, že je alergik na mléko a vejce. Okamžitě je vysadil a náprava kůže byla opravdu rychlá. pokud náhodou sní něco co obsahuje vejce neno mléko, okamžitě ho začne svědit kůže. Myslím, že stojí zato si vyhledat odborníka(rodilého) a myslím, že jich tu pár bude a prokonzultovat to s ním. Nehledě na to, že akupunktura v rukách odborníka, může třeba posílit imunitu a podobně. Rozhodně to stojí za to a já osobně tomu věřím. K léčení přistupují jiným způsobem. Hledají příčinu nemoci. Pokud vám tento příspěvek nějak pomůže, budu jen ráda.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na mléko a vejce

Název: Alergie???

- od: Vlasta     datum: 2012-07-27
Ahoj, vylouskala jsem asi 1 kg ořechů, které mi věnovala kolegyně v práci. Již druhý den jsem strašně otekla v obličeji, naskákaly mi červené pupínky , které se později slily v červené skvrny (pouze v obličeji a na krku)a dost svědily. Neviděla jsem téměřt na oči, jak jsem měla napuchlá víčka. Ořechů jsem při práci několik ochutnala, ale alergická jsem na ně nikdy nebyla, tak si spíše myslím, že by to moho být způsobeno vdechnutím plísní při louskání - určitě čtvrtina ořerchů byla plesnivá. Lékařka mi dala injekci a tabletky na alergii. Než se vše vrátilo do normálu, trvalo to přes 14 dní.Co myslíte, že to způsobilo? Ořechy které nebyly plesnivé jsem ve skleničkách zavařila a teď nevím, jestli je mám o vánocích použít do cukroví. Nerada bych sobě ani členům své rodiny v tento čas pohody přichystala podobné stavy, kterými jsem si teď prošla.Asi vyhodit, co? Děkuji, Vlasta
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Alergie???

Název: Re: Alergie???

- od: Míša     datum: 2012-09-21
Kilo ořechů nestojí za těžké zdravotní problémy. Plíseň vadí i zdravému člověku. Vy pak kousek oříšku ochutnejte, ať víte jestli vadí nebo ne, ale opatrně. Když vás bude po něm škrábat v krku, tak to už ani nezkoušejte. Ale plísním se vyhýbejte, není to nic zdravého.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Alergie???

Název: překyselení organismu vede k různým nemocem

- od: monika     datum: 2012-07-20
Dobrý den,zdravím všechny ,kteří jsou nemocní a neví si rady s exemem,alergií a dalšími nemocemi.Jsem silná exematička ,která se vyléčila běhěm týdne jednoduchou dietou od antonie Mačingové(najezte se dosytosti)je to 28 denní kůra kde se čistí organismu tzv.překyselený organismus.Po týdnu této diety mě nic nesvědí,exém mě uspoupil o 80% a to jsem teprve začala a jsem plná elánu a chutí do života.Kupte si tuto knihu co nejdřív a začněte žít konečně zdraví.Přeji hodně uspěchů.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : překyselení organismu vede k různým nemocem

Název: Neocate Advance

- od: Janka     datum: 2012-07-04
Ahojte, ostalo mi po dcerke 5 ks Neocate Advance, mlieko pre deti od 1.roka. Treba ho spotrebovat do mesiaca, tak predam lacno.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Neocate Advance

Název: Re: Neocate Advance

- od: livia dvouleta     datum: 2012-07-22
mam zaujem, prosim cenu, cislo uctu adres, dakujem
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Neocate Advance

Název: Diskuze ke článku Malabsorpční syndrom

- od: Administrátor     datum: 2012-06-19
Otevíráme tímto diskuzní fórum ke článku Malabsorpční syndrom.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Diskuze ke článku Malabsorpční syndrom

Název: Re: Diskuze ke článku Malabsorpční syndrom

- od: Jana F.     datum: 2012-06-25
Nevíte co přesně je Choroba z retence chylomikronu? Vůbec o tom nemohu nic najít a přitom mi přijde, že by to mohl být můj problém, protože mám problém s trávením tuku a indikace malabsorbčního syndromu je po přečtení uvedeného článku jasná. Díky. J.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Diskuze ke článku Malabsorpční syndrom

Název: Mleko

- od: Lenka     datum: 2012-05-22
Ahojky,taky posledni dobou mám obtiže s mlékem. Dam si ho jen tak a nebo jako kakao a hned travim na zachode treba pul dne. Staci i pitoma zmrzlina a nebo tvrdy syr.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mleko

Název: alergie

- od: Renáta Ferbasová     datum: 2012-05-14
Milá Jarko,chcinTi jen trošku podradit,dostala jsem radu,že na opary,škrábance,fleky,akné ajiné i na tu moji bolavou pusu je moc dobrý TEA TREE ORIGINÁL 100%OLEJ AUSTRALIAN BODYCARE..Je to jako dezinfekce a myslím,že rychlá a velmi účinná,začínám tomu věřit neboť mě zatím pomohla,proto Ti to píšu určitě to zkus..pak napiš..Renata
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie

Název: Diskuze ke článku - Pozor - bezlepkové křupky Pekkos z Polska obsahují lepek

- od: Administrator     datum: 2012-04-29
Otevíráme tímto diskuzi ke článku Pozor - bezlepkové křupky Pekkos z Polska obsahují lepek.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Diskuze ke článku - Pozor - bezlepkové křupky Pekkos z Polska obsahují lepek

Název: Re: Diskuze ke článku - Pozor - bezlepkové křupky Pekkos z Polska obsahují lepek

- od: Dana     datum: 2012-04-29
Polské potraviny by snad bylo nejlepší zakázat dovážet. Je neuvěřitelné, co všechno polským producentům prochází - sůl, ryby, šizené výrobky a teď ještě bezlepkové výrobky. Co se ještě bude muset stát než naše státní orgány začnou systematicky a tvrdě tento problém řešit. Předpokládám, že do zemí na západ od Polska a ČR by si tohle nikdo nedovolil.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Diskuze ke článku - Pozor - bezlepkové křupky Pekkos z Polska obsahují lepek

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava