Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4856

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Jana     datum: 2008-07-13
Díky za moc za odpověď :-) Já to taky moc nechápu, ale snažím se dělat, co mi lékař doporučí... I když asi ne vždy je to dobře. Léčbu jsem zahájila pomocí bylinných kapek, jenže je to dost drahé. Čtvery kapky za 1500.. Doufám, že to pomůže. Arabský chléb nebude takový problém, ale nevím, co jsou pufované chleby... :-( Nějak se v tom poplácám. Ještě minulý měsíc jsem se mohla ládovat vším, co mě napadlo, a dnes nemůžu všechno, na co se podívám, je to hrozný zvrat... Ještě jednou dík za odpověď.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

Název: Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Lenka     datum: 2008-07-14
Ahoj, pufované výrobky "chleba" jsou takové ty lisované placky. Je to takový jakoby popkorn slisovaný do nějakého tvaru, druhu obilí nebo rýže, směsí apod. Hodmě jich dělá Racio, ale i jiné firmy. Mají je všude. Jinak všichni doktoři nejsou dobří a věřit bezmezně každému doktorovi není ideální.. I když tě chápu, ovšem po životních zkušenostech ti mohu doporučit abys věřila hlavně sobě a svým pocitům. Je to tvoje tělo a žádnej doktor neví jak ti je a vidí tě 10 minut. ty s těmi potížemi jseš 24 hodin denně. Ta diagnóza, co jsi psala je hodně obecná a téměř nevypovídající, jakoby ten doktor nevěděl. pokud máš dlouhodobější potíže, tak jedině postup jak jsem ti psala ti pomůže. Napřed střevo očistit od plísní a hnilobných baktérií a pak velké dávky lactobacilů. Ovšem pokud ti ani toto nepomůže, tak problém bude daleko hlubší a to už ti pomůže jemom dobrej doktor, kterej bude chtít pátrat po tom, co ti opravdu je.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

Název: Re: Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Lenka     datum: 2008-07-14
aještě čti všechny etikety na všem potravinářským zboží. Mlíko je totiž skoro všude - v pečivu, uzeninách apod. To mlíko nejíst ti doporučili zřejmě proto, protože enzym Laktáza ve střevě, která tráví cukr v mléce se ničí jako první. Dokud se nezbavíš průjmů, tak se ta střevní rovnováha nevrátí. Takže od té doby co nebudeš mít průjmy nejméně 6 týdnů, ale i více s tím, co jsem ti psala výše a pokud to není nějaké jiná diagnóza, tak by jsi měla být ok.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

Název: Re: Re: Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

- od: Jana     datum: 2008-07-24
Opět velice děkuji... Už vím, pufovaný chléb, já mu vždycky říkala "polystyrenovej chleba" :-) Průjmy nemám, ba naopak... ale už se to srovnává.. Doktor na tuhle diagnosu přišel pomocí metody EAV - elektronická akupunktura doktora Volla. Nejdřív se mi objevily vyrážky na těle - nikdy jsem problémy s kůží neměla - najednou jsem měla kožní chřipku, kožní opar, ale nebylo to ten pásový, pak jsem měla zase nějakou vyrážku, až se na to ten doktor podíval takhle do hloubky. Plíseň tam je, to je jasný. Od základu jsem změnila jídelníček, ale když mám "absťák" po čokoládě, tak si jí prostě dám. Etikety čtu, protože dneska opravdu člověk neví, co na něj kde čeká... :-( Příští týden jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Mám prý i alergii na kovy v mých blobách a doporučil mi, abych si je nechala všechny vyměnit, ale to jsem si zaťukala na čelo a nechala to být. dietu držím již 3 týdny a jediná změna je zatím zmizení vyrážky a celkem pravidelná stolice :-) - rozhodně oproti tomu, jak to vypadalo dřív.... Příští týden jdu a kontrolu, tak jsem na to zvědavá. Každopádně moc děkuji za čas strávený reakcemi na mé dotazy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: ?alergie? na kvasinky ???

Název: atopický ekzem

- od: Lenka     datum: 2008-07-07
Dobrý den všem. Mám 5ti měsíčního syna a už 6 týdnů používáme masti od bratra pana Nestota. Pomáhají. Nedá mi ale spát fakt, že si nejsem jista nepřítomností kortikoidů. Nechci synovy ještě více uškodit... Mazat, či nemazat??? Prosím o názory. Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : atopický ekzem

Název: Re: atopický ekzem

- od: Lenka     datum: 2008-07-10
s těmi mastmi zkušenost nemám, ale vidím to takto: Jít k pořádnému alrgologovi, nechat udělat rozbory a zjistit příčinu ekzému. Musíš ale do velké nemocnice, jinde s takto malým dítětem těžko pochodíš. Budeš to mít u odborníků, budeš znát pravděpodobnou příčinu a dostaneš léky nebo mléko přesně na synovi potíže. Navíc je známo, že atopický ekzém je problém uvnitř těla a ne kůže. Atopický ekzém žádnou mastí nevyléčíš, pouze skryješ, pokud nebudeš znát příčinu problému, je to nekonečný boj.Mastí léčíš pouze následek, pokud neostaniíš příčinu, je to celé k ničemu. POkud máte jen kožní potíže, běžte na alergologie, pokud syn ještě zvrací či má průjem, tak rovnou na gastroenterologii. Ještě bych uvedla, že jsem příznivcem přírodní i alternativní medicíny a ne jen konzervativní medicíny,ale pokud nebudeš znát příčinu, nehneš se z místa. pokud ji znát budeš, můžeš pak přírodní medicínou podpořit uzdravení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: atopický ekzem

Název: Re: Re: atopický ekzem

- od: Lenka     datum: 2008-07-19
Díky za recept, ale jak mám vědět, zda jste, nebo nejste Nestor ????To je totéž, jako když používám mastě údajně od vašeho bratra, ale také si nejsem jista. Totéž platí o o totožnosti autora článků, který píše, že je Nestor...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: atopický ekzem

Název: Re: Re: Re: Re: atopický ekzem

- od: Lenka     datum: 2008-08-04
Dobrý den všem. Tak mastičku máme vytobenou, zkusíme mazat a uvidíme. Jinak jsem Vám pane Nestore psala na mail, který jste zde zadal a zatím žádná odezva??? Je to ale jedno, jen kdyby mast zabrala... Nic jiného není důležité. Chci jen dobro pro své půlroční dítko.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: atopický ekzem

Název: Re: Re: Re: Re: Re: atopický ekzem

- od: Jandula     datum: 2008-08-06
Dobrý den paní Lenko, chtěla bych si tu mast taky nechat vyrobit, neměla jste žádný problém v lékárně? Např. že jste si musela zaplatit celé balení suroviny lavarizin, celé balení homeopatika? Kolik Vás prosím ???g mast stála ??Kč. Děkuji moc Jandula
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: atopický ekzem

Název: ktere protilatky?

- od: kiwi     datum: 2008-07-04
dobrý den,chtěla bych se zeptat ktere protilátky jsou u celiakie "důležitější" a co dsělat když vyjde celiakie v krvi,ale biopsie ji nepotvrdila?mohla to ovlivnit 3 denní bezlepková dieta?oni mi ji doporučili zkusit,tak jsem ji začla držet a pak mi po třech dnech v sobotu zavolali že v pondělí jedu do nemocnice na vyšetření,takže jsem ji vysadila.mam potvrzenou intoleranci laktózy,ael po měsíční dietě jen mírné zlepšení-už nejsem až tak nafouklá..ikdyž mě nafoukne snad cokoliv..dale mam potíže s dráždivým tračníkem a reflux.boli me bricho,častější řidší stolice,bolí i žaludek je mi špatně.můj dětský doktor mi doporučil bezlepku,a druhý rehabilitace,prý ty bolesti mám také od krečí zádových svalů.já už opravdu nevím.poradíte?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ktere protilatky?

Název: Re: ktere protilatky?

- od: bea     datum: 2008-07-04
je poměrně časté, že ti vyjdou protilátky typické pro celiakii v krvi a nevyjde ti biopsie. Je to tak, že poškození střeva může být ložiskovité, tj. jen někde a doktor se nemusel do poškozeného místa trefit. Nám třeba z tohoto důvodu biopsii nedoporučili, prý by byla provděpodobně negativní, vyšetřovali nás ultrazvike v Brně Bohunicích. a taky je fakt, že už nasazená dieta mohla výsledek ovlivnit, náš dr. říkal,že se klky regenerují velmi rychle. (i do tří dnů - asi v případě, kdy bzl držíš, pak jednorázově porušíš, klky zmizí a do tří dnů jsou zpátky). Celkové zlepšení nenastane hned po dietě, je to velmi individuální, nám do 3 měsíců zmizely protilátky a zlepšilo se zvracení, ale udává se, že až po roce striktní diety jsi OK. Tak do toho.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ktere protilatky?

Název: Re: ktere protilatky?

- od: Denisa     datum: 2008-07-05
Určitě průjmy nemáš od zad..V rvi jsou nejdůležitější EMA(protilátky proti endomysiu) a TTG (transglutaminázy).Pokud jedna hladina vyjde pozitivně,pak to vede podezření a následné biopsii.Většinou se ale udává,že jakmile něco vyjde pozitivního,tak se bezlepková drží a odebírají se tyto protilátky po nějaké době a několikrát,jak dieta působí na hladiny těchto protilátek.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: ktere protilatky?

Název: Re: Re: ktere protilatky?

- od: bea     datum: 2008-07-05
S tím kontrolním odběrem na protilátky se to má tak, že nejprve ti odeberou poprvé krev, zjistí protilátky značící celiakii, pak tě pošlou na biopsii nebo ultrazvuk (mnohem šetrnější), AŽ PAK )abys nekreslila výsledek vyšetření) nasadíš bzl dietu a pak po určitém čase dodržování bzl diety (3m, 6 m, rok) se bere krev na kontrolu a protilátky by měly klesat - rychlost poklesu/vymizení protilátek je individuální, záleží na síle poškození, imunitě a striktosti dodržování bzl diety.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: ktere protilatky?

Název: Nabízím

- od: Pet_Pet     datum: 2008-06-28
Nabízím bezlepkové potraviny za poloviční ceny.Synovi naštěstí po 5 měsících zrušili bezlepkovou dietu(zjistili mu,že potíže jsou způsobeny špatně rostlým střevem).Zbylo mi několik potravin.Jako jsou směsi na chleba,kuchařka, směs na knedlíky(bram i housk.)Vše je v pořádku, nerozbalené,neprošlé.Podrobný seznam a cenu napíšu do mailu.Vím,že jsou tyto věci drahé.Třeba to nějaké mamince pomůže.Když nám oznámili,že můžeme zase lepek, s maminkou jsme si daly panáka.Všechny vás lituji a držím palce.A vašim dětičkám hodně zdraví.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Nabízím

Název: Krev ve stolici?

- od: Helena     datum: 2008-06-21
Dobrý den,mám 23 měsíců starou dceru. Žádná alergie jí nebyla prokázána, ale po mléčných výrobcích má problémy s bříškem, stále trpí na rýmy a kašle (bere Ecosal a Ecobek) a teď zjistili, že má sníženou obranyschopnost ve střevech. Celiakie také nebyla prokázána. Teď má už 3 dny vysoké teploty a dnes měla průjem. Nejsem si jistá, jestli tam nebyla krev. Může mi někdo říct, jak přesně to poznám? Průjem měl barvu čokolády, byla to rána jako z děla, když to vyšlo a hodně nepříjemně to zapáchalo. Když jsem se jí snažila utřít, na zadečku zůstavaly takové suché drobečky, které nešly vlhkým ubrouskem utřít. Pak jsem si všimla, že v kakání jsou takové maličké tmavé nitky. Je to ta krev?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Krev ve stolici?

Název: Re: Krev ve stolici?

- od: Petr     datum: 2008-06-21
Dobrý den Heleno, pokud máte podezření na krev ve stolici, tak vemte dcerku k doktorovi a to okamžitě. Příčin může být mnoho, ale u malého dítěte je to podle mne velký problém, který je potřeba řešit. Bezlepková a bemzmléčná dieta pomáhá na průjem, ale třeba náš Petík musí dodržovat i bezezbytkovou dietu, která je v podstatě dietou bez ovoce a zeleniny /a tím bez vlákniny/. Příčinou může být neidentifikovaný zánět střeva, ale i mnoho dalších příčin, každopádně se to musí řešit, nám na to pomohly čípky, myslím že jmenovaly Salkofalk nebo tak nějak. Určitě stolici hlídejte a v laboratoři dostanete kontajner na vzorek. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Krev ve stolici?

Název: celiakia a následný vznik hypoglikemie

- od: Dana     datum: 2008-06-19
Dobrý den, máte někdo zkušenosti, že po nasazení bezlepkové diety vznikla hypoglikemie, protože tělo vlastně moukou a pečivem přijímá důležité jednoduché cukry? Jak to řešíte. Berete nějaké léky? Já mám stále hlad a jsem unavená. Doktor říká, že s tím nic nejde dělat. Někdy je mi až na omdlení a mám tak nízkou hladinu cukru, že jenom spím a bolí mě hlava. Bez jedné tabulky čokolády denně nemohu prakticky žít. Poradí někdo?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakia a následný vznik hypoglikemie

Název: Re: celiakia a následný vznik hypoglikemie

- od: Lenka     datum: 2008-06-20
Mohu poradit používání moučných směsí s přídavky škrobů. Ve všech moučných BL směsích je škrobů poměrne velké procento. Škrob = jednoduchý cukr. Ale další rada je jíst poměrně často, aby hladina cukru nestihla spadnout na tu kritickou hranici. Řeším u syna to stejné. Ještě mohu říct, že s postupujícím dnem a únavou se zkracují intervaly - takže odpoledne mít třeba 2 svačinky a večeři si rozdělit taky na dřívější a pozdější. Všichni diabetici by měli mít druhou večeři. Tím nechci říct, že jste diabetik, ale to tělo funguje atejně, i když se o diabetes nejedná. Hladina cukru je na nejnižší povolené hranici, a tělo to dá znát. Lépe než čokoládu mohu doporučit hroznový cukr - bonbony, sladit, ovovce apod. je to jednoduchý cukr tzv. rychlý cukr. Do krve se dostane daleko rychleji než ostatní složené cukry - čokoláda, bílý cukr, a v kombinaci s tuky (čokoláda), je to dost náročné na zpracování. Jednoduchý cukrse do střeva se téměř nedostane, protože je ihned zpracován. Zpracování a trvávení složeného cukru je poměrně složitá záležitost a zbytečně si zatěžujete ne zcela zdravé střevo. Ze zkušenosti mohu říct, že u nás se problém s hypoglykemií po několika letech mírně zlepšil, ale spíše to přičítám tomu, že jsme se stím naučili žít a počítáme s tím, že se nesmí hladovět, než tomu, že by z toho dítě vyrostlo a došlo k výraznému zlepšení. Myslím, že se svým metabolismem těžko něco uděláte, takže zbývá jenom nastavit jinej režim.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakia a následný vznik hypoglikemie

Název: Re: Re: celiakia a následný vznik hypoglikemie

- od: Dana     datum: 2008-06-22
Díky za radu, jím každé dvě hodiny lžíci hroznového cukru a je to lepší, ani netrpím tak hladem. Vždy když jsem se najedla tak jsem měla pořád hlad a nyní ne. Taky jsem si do všeho dávala skořici a to je špatně, protože skořice snižuje krevní cukr. Ještě jsem dostala od bylináře schyzandru-klanopraška čínská. Prý léči hypoklikémii. Piji ji 2x denně, tak snad mi to všechno pomůže. Můžete u syna taky zkusit schyzandru a pak se můžeme navzájem ozvat jak nám to pomohlo nebo ne. Dá velkou práci tu schyzandru sehnadt.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: celiakia a následný vznik hypoglikemie

Název: Potravinové alergie v dospělosti??

- od: Linda     datum: 2008-06-16
Z toho, co jsem zatím četla nebo slyšela, jsem tak nějak usoudila, že většina případů potravinových alergií se týká dětí. V mém případě však to asi bude výjimka. Je mi 21 let a celý život mám alergie na různé potraviny s všelijakými obměnami během let. Momentálně mám ovšem těžké recidivy atopického ekzému (který mám od narození) a některé alergie se vystupňovaly natolik, že jsem již dvakrát měla anafylaktický šok a různě silné alergické reakce, většinou po požití alergenu. Nejsou to však jen projevy na kůži, ale i široká škála zažívacích potíží - ekzémy okamžitě ustoupí poté, co se moje tělo vyčistí od jídla. Jediným řešením by asi bylo nejíst vůbec, ale už tak mám podváhu a zřejmě i nějaký deficit živin. Moje kůže je jako minové pole, nikdy nevím, co vyskáče. V zimě jsem měla hrozné potíže s termoregulací a permanentně jsem byla vyčerpaná a podchlazená, protože moje kůže nedokázala držet teplo. Mohli byste mi něco poradit, kdo jste na tom stejně nebo alespoň podobně? Ekzém se samozřejmě podepisuje i na mém psychickém stavu, beru antidepresiva a benzodiazepiny na předpis od psychiatra, a dokonce i musím chodit na psychoterapie. Několikrát mě můj zdravotní stav (zvláště stav kůže) přivedl málem k sebevraždě. Už skutečně nevím, jak si pomoct... a hlavně bych potřebovala zjistit, kde dělám chybu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Potravinové alergie v dospělosti??

 

  Počet všech příspěvků : 4856

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava