Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4826

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: párky bez vajec

- od: Alena     datum: 2008-08-27
Dobrý den, mohl byste mi někdo poradit, zdali se dají někde sehnat vepřové párky bez vajec. Děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : párky bez vajec

Název: Re: párky bez vajec

- od: bea     datum: 2008-08-27
Myslím, že v párkách vajíčka snad ani nejsou. Bývá tam ovšem mléčná bílkovina a lepek skoro vždycky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: párky bez vajec

Název: Re: párky bez vajec

- od: Lenka     datum: 2008-08-28
POdívejte se v globusu, u odd. uzenin mají seznam uzenářských výrobků a jejich složení. Ale obecně lze řící, čtete všude složení. jistě víte na jakou složku vajec máte alergii, tak hledejte tuto bílkovinu se složení.Ale je to tak jak říká bea, skoro všude j e mouka (lepek) a deriváry mléka (mléčné bílkoviny) Chce to číst.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: párky bez vajec

Název: Re: párky bez vajec

- od: hana     datum: 2008-09-01
Dobrý den, já kupuji pro svého synka alergického na BKM, vejce........ kuřecí párky Natural, jsou bez konzervačních látek, dají se koupit v INTERSPARU, výrobce jsou tuším Voďnany. Syn je snáší dobře a má je moce rád.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: párky bez vajec

Název: alergie na škrob a cukr

- od: honza     datum: 2008-08-20
Dobrý den, mám prosbu o radu, pokud bude někdo vědět odpověď.Moje mamka byla na vyšetřeních žaludku a výsledkem je nález: Reaktivita sacharázy výrazně oslabená, reakce laktázy a trehalázy negativní. Závěr: Nález odpovídá polysacharidázovému deficitu, při absenci známek CS vs primárnímu. Vůbec tom nerozumíme a nevím co by měla mamka jíst a co ne.Sama si toho moc z doporučení lékařů nepamatuje :-( Říká něco jako že nemá jíst nic v čem je cukr a nic v čem je škrob.Nevím zda něco takového vůbec je :-( PROSÍM neví někdo dle tohoto nálezu co vlastně mamce a co nesmí, případně co by jí pomohlo pro zlepšení?Trpěla dřív velkou bolestí břicha, ta ustala, jelikož jí údajně zabíjeli léky nějakého parazita v žaludku a nyní již nic nebolí, ale má stále průjem.Děkuji za každý názor či osvětlení situace.Moc díky.Honza
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na škrob a cukr

Název: Re: alergie na škrob a cukr

- od: bea     datum: 2008-08-20
no tomu teda nerozumím, takže tam zavolejte a nechte si to pořádně vysvětlit. Jen chápu to bez známek CS - to je celiakální sprue - tj. máma nemá celiakii, takže nemá držet bezlepkovou dietu. Pokud dr. doporučí nějakou dietu, máte nárok na session s dietní sestrou, která má podat nějaké informace o nemoci a jídelníčku. Braňte se. i když je fakt, že mi doktor řekl, ať dítě drží bezlepku, že na internetu je spousta informací, ať si o tom něco přečtu..no comment. Pokud vám nedá info lékař, najděte si jiného - nejlépe ve velké nemocnici (fakultní)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na škrob a cukr

Název: Re: alergie na škrob a cukr

- od: Lenka     datum: 2008-08-21
Vidím to takto, podle toho co jsi napsal. Jelikož mám sma nějaké zkušenosti. Tvojí mamce, podle toho co popisuješ mašli v žaludku bakterii(ne parazita), která způsobuje žaludeční vředy a taky způsobuje tu bolest břicha. Pravděpodobně dostala poměrně vekou dávku antibiotik ve dvou cyklech, což mělo ten následek (pokud byl první pokus zbavení se bakterie úspěšný, tak budte jenom rádi, vetšinou se to na první pokus nepovede a těch antibiotikových cyklů musí být víc). Antibiotika tuto bakterii zničí, ale zničí taky hodně ý další život v zažívacím traktu a tělu dá pak dost práce, vytvořit další fungující systém znova. Cukry, resp, proces stěpení cukrů je nejnáchylnější a těmto antibiotickým léčbám, tak bývá zničen jako první - proto ten výsledek u kontrolního vyšetření žaludku - polysacharidázový deficit. trvá různě dlouhou dobu, než se tělo vzpamatuje, ale určitě počítejte nejmíň 2 měsíce.Dieta je bez složených cukrů a bez mléka a mléčných výrobků (sacharoza - řepný cukr a mléčný cukr) tedy nic sladkého - pečivo , jogurty, nic z této oblasti. Doma sladit jen glukopurem nebo fruktózou, normální bílej cukr nepoužívat. to je hlavní. škrob bych neviděla jako největší problém, protože je rovnou štěpen na jednochuchý cukr a řetězec není tak dlouhý jako u sacharózy a pak se rovnou dostává do krve. ale i tak bych vynechala puding, brambory, alespoň zpočátku. Po těch 2 měsících zase začněte zpátku nasazovat pomalu ty potraviny co jste vynechala, ale začněte těma šktobama (brambory, mléčné v.ýrobky jen zakysané. Ale opravdu opatrpně. tělo musí si zvyknout pomalu. Ten polysacharidázový deficit je ve většině případů přechodná záležitost, a vrátí se časem k normálu. Nezapomente si koupil lactobacily bez laktózy (třeba SWISS) a během těch 2 měsíců si dát tu nejvayšší doporučenou dávku. Bude to v pohodě, někdo je jen náchylnější k léčbě antibiotiky a navíc u té léčby bakterie v žaludku, je ta antibiotická léčba opravdu silná. Myslím že do půl roku to bude v pohodě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na škrob a cukr

Název: Re: Re: alergie na škrob a cukr

- od: Honza     datum: 2008-08-22
Děkuji moc za vyčerpávající odpověď,zkusíme se ihned podle toho zařídit,každá rada v naší situaci je drahá.Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na škrob a cukr

Název: ještě k posilování imunity

- od: bea     datum: 2008-08-17
Nezkušeli jste někdo u dítěte (5,5 roků, celiakie, alergie mléko, vejce, soja, ořechy) terapii imunomodulantem - třeba luivac, bronchovax. Dále nemáte zkušenost s komerčními preparáty - např. gel z aloe vera od LR. Mohou to alergici? Má to vliv na imunitu? Nebo něco jiného? Dítko bývá často nemocné - průdušky, dušnost...děkuji za rady
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : ještě k posilování imunity

Název: spolehlivá kamarádka do zahraničí s bezmléčnou dietou

- od: reannes     datum: 2008-08-13
Hledám spolehlivou kamarádku do anglicky mluvícíh zemí, která má jako já bezmléčnou dietu nebo některé alergie. Nechci jet sama.Odjezd plánuji ihned po Novém roce. Prosím odepisujte na email.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : spolehlivá kamarádka do zahraničí s bezmléčnou dietou

Název: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Markéta     datum: 2008-08-13
Dobrý den, Posouzením zdrav. stavu našeho dítěte/věk 6let/, dospěla LPK opět k výsledku, že je osoba dlouhodobě zdravotně postižená.Manžel pracuje, já se celodenně starám o dítě, školku nenavštěvuje. Pobírám rodič. příspěvek do věku 7 let dítěte. Letos2008 1. září začně chodit do 1. třídy ZŠ.-/odklad nemá/. Prosím o informaci a radu, zda pokud bude jeho pobyt ve škole pouze denně cca 4 h, což je pouze výuka,/na obědy a do družiny chodit nebude/ jestli mám nárok do jeho věku 7 let, ještě na rodičovský příspěvek, v případě, že si ho hned po výuce vyzvednu a do zaměstnání ještě nepůjdu. V zákoně je, že nárok do 7 let je v případě, že bude navštěvovat speciální školu, ale tohle je klasická ZŠ, lze nějak požádat o výjimku, nebo může to být i obecná ZŠ? Děkuji za radu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Lenka     datum: 2008-08-13
je to tak, teda podle mých info, že může navštěvovat "normální" základní školu. Mám to stejně jako ty. Nárok máš schválený do 7 let, tak máš nárok do 7 let. Na sociálce předložíš doklad o přijetí dítěte do ZŠ a měli by ti platit mateřskou dál. Když jsem se ptala, tak mi bylo sděleno toto (a paní se ani moc nedivila, což bylo s podivem, protože u nás na sociálce nikdy nic neví a většinou jsem informovanější než oni) Každopádně, pokud to nebude nezbytně nutné, tak bych o žádnou vyjímku nežádala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Markéta     datum: 2008-08-15
Lenko, děkuji za radu, ještě jsem tady zkopčila názor Radky z jiného servru, kde jsem se taky ptala, tam mi zase, z toho jednoznačně vyjde, že to musí být spec. škola , tak ted´mi to přijde , že se to liší asi od sociálky k sociálce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Radka     datum: 2008-08-15
Dle § 30b odst.2 písmena d) zákona č.117/95 Sb, O státní sociální podpoře platí, že rodičovský příspěvek náleží též v případě,že dítě dlouhodobě zdravotně postižené nebo dlouhodobě těžce zdravotně postižené pravidelně navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti předškolního věku v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně, a dítě školního věku, které navštěvuje základní školu speciální v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně.Pokud tedy syn splní podmínku 4 hodin maximální docházky denně, tak dle mého názoru, Vám bude (při splnění ostatních podmínek nároku na rodičovský příspěvek) tato dávka do sedmi let věku dítěte náležet.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Miki     datum: 2009-04-03
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,čekáme na výsledky,které nám nejspíš potvrdí celiakii u naší 4leté dcery.Mám nějakou šanci se vrátit na prodlouženou rodičovskou dovolenou do 7 let?Jestli s tím nemáte někdo nějakou zkušenost.Děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: Věra     datum: 2009-04-04
Máte rozhodně šanci - více viz diskuze na serveru celiak.cz Měla byste ho dostat. *V*
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: Re: Re: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

- od: miki     datum: 2009-04-05
Děkuji.A snad nám to dobře dopadne.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: rodíčovský příspěvek do 7let

Název: posilování imunity

- od: bea     datum: 2008-08-12
prosím o radu, jak posílit imunitu u 5,5 letého alergického dítěte (mléko, vejce, celiakie). Dcerka je velmi často nemocná, sedá jí to na průdušky, bere i singualir, přesto bývá při nachlazení dušná a nemocná byla i teď v létě. Jí echinaceu, preventan, dají nám i luivac, byla v ozdravovně, u moře...nic nepomáhá. Bývají alergici a celiakici tak často nemocní? Pomáhá na to něco? Nezkoušeli jste otužování? Jak na to, když je dítě furt na hromadě??? Díky za všechny rady
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : posilování imunity

Název: Re: posilování imunity

- od: Lenka     datum: 2008-08-13
ahoj, ještě vydrž. tu dietu nemáte tak dlouho, tak se to ještě zlepší a navíc i přijde do věku, kdy se to většinou zlomí. Moje holka jako dítě jela průdušky po 3 týdnech a se školou došlo k výraznému zlepšení. Uvidíš, že za rok bude líp. A petík za celej lonskej rok v podstatě nebyl nemocnej (teda kromě našich diagnóz) a předtím léčil jednu chřipku i 3 týdny. Jediný, co ti můžu poradit, je pomaličku otužovat, ale chápu, že u průduškovýho dítěte je to dost nadlidskej úkol. :) (aby se po každým ofouknutí neonemocněla). Ale u tebe to fakt vidím, že to chce ještě čas. Přece jenom máme před Váma s dietou víc jak rok náskok. Vydrž, bude líp, nepozdějc po 1 třídě to bude veselejší. (myslím, že za rok už to bude lepší, ale se školou a větším kolektivem, se může stát, že se to zase zhorší, než se děti ve třídě navzájem promoří, a přidej k tomu psychickou stránku věci) Drž se. :).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: posilování imunity

Název: Re: posilování imunity

- od: Lenka     datum: 2008-08-13
Ještě mě napadlo. Jestli bys jí neměla nechat udělat ted na podzim na alergo nebo imunologii testy na pyly. Tvoje malá je ve věku, kdy se dost často ty potravinový alrergie překlápí na respirační, což může být příčina těch opakujících průdušek. A když si k tomu přidáš narušenej imunitní systém .... výsledek znáš. Nic tím nezkazíš a podle výsledků, dostaneš třeba cílenější léky a bude to veselejší. (musíme se sejít a proberem to :)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: posilování imunity

 

  Počet všech příspěvků : 4826

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava