Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4837

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: MŠ pro děti s potravin.alergií

- od: blanina     datum: 2009-12-04
Díky za info, bohužel to je přesně na druhé straně Prahy než my potřebujeme.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: MŠ pro děti s potravin.alergií

Název: celiakie-e621

- od: Alena     datum: 2009-11-26
Dobrý den,dospělý syn má celiakii/zjištěna před 5 měsíci/snažím se kupovat bezlepkové výrobky.Na výrobcích označených přeškrtnutým klasem je však napsáno,že obsahují E 621,myslela jsem,že celiaci to nemohou.Jak to vlastně je?děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie-e621

Název: Re: celiakie-e621

- od: Vera     datum: 2009-11-27
Glutamát sodný (MSG) je bezlepkový. Škodlivý by byl pouze při požívání (a to i u neceliaků) ve větším množství, taktéž je doporučeno nepoužívat ho u kojenců a dětí do 3 let . Přeškrtnutý klas je obecně dobrá záruka bezlepkovosti výrobku.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie-e621

Název: Cukroví Vosí hnízda bez vajec

- od: Jana M.     datum: 2009-11-26
Dobrý den. Nemáte někdo zkušenosti s tím, čím nahradit klasické dětské /vaječné/ piškoty do těsta na Vosí hnízda. V létě našli synovi alergii na vejce. Vánoce si ale bez tohoto cukroví neumíme nikdo představit. Prosím poraďte. Mě napadají třeba bebe sušenky nebo nějaké ty dětské sušenky z lékárny, ale nevím. Než se sama pustím do pokusu, tak se ptám, jestli někdo neporadí. :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Cukroví Vosí hnízda bez vajec

Název: Re: Cukroví Vosí hnízda bez vajec

- od: Vera     datum: 2009-11-27
A našla a potvrdila se pouze alergie na vejce, nebo ještě další alergie? Vejce se v kuchyni dají poměrně lehce nahradit- 1 vejce = 1 vrchovatá lžíce kukuř.škrobu (takto postupovat v pečení), s těmi piškoty- my máme alergii také na BKM, takže alternativu piškotů zmáknutou nemám, vše peču. Pokud ale může syn BKM, určitě nějaké takové sušenky bez vajec budou, zkuste to vysondovat třeba v lékárně a v DM, tam jsou slušné zásoby alternativních produtků pro dietně omezenější jedince :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Cukroví Vosí hnízda bez vajec

Název: Re: Cukroví Vosí hnízda bez vajec

- od: Blanina     datum: 2009-12-04
Jano, záleží na tom, kolik synovi je a jak snáší další přísady. Sušenky, které se tvarem podobají piškotům mají např. v DM zn. Alnatura, ale je tam směs aromatického koření. Další alternativa jsou sušenky od Country life - citrónové.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Cukroví Vosí hnízda bez vajec

Název: celiakie

- od: Lenka     datum: 2009-11-26
Dobrý den, potřebovala bych vědět co znamená když má dcera celiakii 3B, jestli to znamená stupen postižení...nebo co se tady tím označuje po výsledcích z histologie,předem díky za odpověd, Lenka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie

Název: celiakie

- od: Lenka     datum: 2009-11-25
Dobrý den, dozvěděla jsem se že dcera má celiakii 3 B, múžete mi napsat o co konkretně jde, sama jsem celiatik ale toto slyším poprvé, díky za odpověd, Lenka
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie

Název: Pupínky - alergie

- od: Josef Březina     datum: 2009-11-23
Dobrý den, rád bych se zeptal jestli by mi mohl někdo poradit s následujícím problémem: Dceři je 10 měsíců a pravidelně se ji objevují na ručičkách pupínky, které do hodiny po namazání zase zmizí. Vůbec nevíme čím by to mohlo být. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Předem děkuji za informace.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Pupínky - alergie

Název: Re: Pupínky - alergie

- od: Webmaster     datum: 2009-11-23
Dobrý den, poprosím Vás o více informací. Kde na ruce má Vaše dcera pupínky? Můžete kožní problém popsat nějak podrobněji? Jakou mastí potíráte dceři postižená místa? Má dcerka nějaké jiné zdravotní problémy?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Pupínky - alergie

Název: Re: Re: Pupínky - alergie

- od: Vera     datum: 2009-11-25
Přesně tak, uvádíte málo informací. Takže - je v rodině atopická zátěž? (alergie, astma, ekzém, atd.) Jak daný kožní projev vypadá? V úvahu přichází vícero možností. Dobrý kožař by diagnózu nesporně zvládl.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Pupínky - alergie

Název: celiakie + diabet

- od: Iveta     datum: 2009-11-21
Ahojky všem,chtěla bych se zeptat,jak je to s jídlem,máte někdo nějaké zkušenosti??Díky za info...
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : celiakie + diabet

Název: Re: celiakie + diabet

- od: Vera     datum: 2009-11-22
Už jsem na toto téma odpovídala, ale nemůžu najít ten příspěvek...víte co? Ona je to vpodst.dieta při diabetu (rozložení jídel tak,aby jedno jídlo nepřesáhlo urč.množství sacharidů) s omezením charakteristickým pro celiakii, tj.bezlepkové produkty namísto produktů s lepkem. Nejlíp uděláte, když mi napíšete a já vám tu dietu pošlu, tady bysme to zahltily.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: celiakie + diabet

Název: alergie na jáhly

- od: olga     datum: 2009-11-18
Všechny zdravím! Chci se zeptat, jestli jste se někdo setkal s alergií na jáhly. Malý má prokázanou alergii na mléko a pšenici. Před nějakou dobou jsme začali dávat jáhlovou kaši (občas) a jednou měl i jáhly v příkrmu. Začal se mu zhoršovat ekzém. Nejdřív mě ty jáhly teda nenapadly vůbec, říkala jsem si, jestli mu nezačala vadit spíš jablečná přesnídávka, kterou jí každý den, ale teď si s těmi jáhlami nejsem jistá.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : alergie na jáhly

Název: Re: alergie na jáhly

- od: Petr     datum: 2009-11-20
Dobrý den, jáhly jsou vyráběny z prosa. Proso je obilnina, která sice neobsahuje lepek (není s ním problém u intolerance lepku - celiakie), ale směrem k alergii na obilniny to může být problém. Proso stejně jako pšenice patří do stejné čeledi Poaceae (lipnicovité). Jde o jiný rod i jinou skupinu obilnin. Určitě bych zkusil tuto složku stravy na delší čas vynechat a pokud problémy zmizí, tak máte "vyhráno" a znáte důvod. Problém by pak byl s alergickou reakcí na všechny lipnicovité, protože v této čeledi naleznete i další obilniny včetně rýže a kukuřice. Mouku by poté bylo nutné používat z luštěnin, například cizrnovou a také mouku z pseudoobilnin - kam patří aramanth nebo pohanka. Držím palce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: alergie na jáhly

Název: Re: Re: alergie na jáhly

- od: Olga     datum: 2009-11-21
Děkuji za odpověď. S rýží problém není, tu normálně jí, ale kukuřici jsme zatím nezkoušeli. Zatím zkoušíme vynechat ty jáhly a uvidíme. Ještě se jedna zajímavá věc děje... Občas mu vyskočí (kdekoliv - obličej, tělíčko)takový červený flíček s takovým jakoby pupenem uvnitř a po nějakém krátkém čase zase zmizí. Netuším, s čím to může mít souvislost. Vypadá to trošku jako štípanec, ale ten by se tak rychle neztratil.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: alergie na jáhly

Název: Re: Re: Re: alergie na jáhly

- od: Vera     datum: 2009-11-22
Červený flíček může být v tomto věku nejpravděpodobněji (bohužel věk přesně nepíšete) reakce na stravu. Proto doporučuji velmi citlivě (=4-5 dní jeden druh, pak až zavádět další) zavádět příkrmy, s reakcí na jáhly jsem se také ve své praxi setkala (bohužel i s reakcí na rýži, atd., pamatujte, že nic není absolutně HA). Vše si zapisujte, bohužel nepíšete přesněji, zda je v rodině atopická zátěž, předpokládám ale, že ano - takže se držte postupu zavádění příkrmů pro atopiky, který najdete v mém článku (tady na servceru potrav.alergie) Atopický ekzém IV.- Hypoalergenní dieta v těhotenství a u rizikových dětí - pro vás je to odstavec Obecná preventivní opatření u rizikových dětí.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: alergie na jáhly

Název: Re: Re: Re: Re: alergie na jáhly

- od: Olga     datum: 2009-11-22
Dobrý den, má 13 měsíců a jí toho opravdu málo. Myslím tím, že moc různorodý jídelníček nemá. Samozřejmě se snažím zavádět jednotlivé potraviny postupně po nějakém čase. Žel je těžké vychytat chvíli, kdy je tzv. čistý, takže těch příležitostí na zkoušení je málo. Navíc je i problém s ovocem. Teď se dá sehnat ještě tak jablko. Je problém vybrat z přesnídávek, protože těžko seženete jednodruhovou opravdu s čistým složením bez nějakých přidaných vit. C a jiných pro něj nevhodných věcech. Takže je defakto jen na rýži, bramborách, cuketě, brokolici, mrkvi, jablku (přesnídávka, příp. podušené) a meruňce. Převážně se snažím sehnat v biokvalitě. Nevím, že by v rodině byl přímo atopik, ale astma a jiné (pylové) alergie zde jsou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: alergie na jáhly

Název: Re: Re: Re: Re: Re: alergie na jáhly

- od: Olga     datum: 2009-11-22
Ještě doplním, že pije Nutrilon allergy care.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: alergie na jáhly

Název: piniové oříšky

- od: Andrea     datum: 2009-11-18
jsem na tom taky stejně. Byla jsem docela vyděšená z čeho to mám a tady jsem našla odpověd. Jedla jsem před 4 dny pinioné oříšky z Hypermarketu z Hranic na Moravě.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : piniové oříšky

 

  Počet všech příspěvků : 4837

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava