Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4846

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Obsah

- od: Andrea     datum: 2006-07-31
Dobrý den, prosím mohla byste mi poslat seznam rizikových éček. Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Obsah

Název: Re: Obsah

- od: marta     datum: 2007-03-20
Moc prosím o podrobný seznam rizikových Ěček.Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Obsah

Název: Re: Re: Obsah

- od: Petr     datum: 2007-03-20
Myslím, že to Lenka docela dobře shrnula ve článku Emulgátory – Éčka. P.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Obsah

Název: Re: Obsah

- od: Petra     datum: 2007-11-13
Taky moc prosím o ten sez¨nam škodlivých éček na mail, Díky, Petra
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Obsah

Název: Re: Obsah

- od: Petra     datum: 2007-11-13
Taky moc prosím o ten sez¨nam škodlivých éček na mail, Díky, Petra
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Obsah

Název: Re:Seznam rizikových Eček

- od: Marcela Neradová     datum: 2007-12-03
Dobrý den,moc bych vás prosila o zaslání seznamu rizikových Eček. Mám patnácti měsíční holčičku, takže mě toto téma hodně zajímá.Moc vám děkuji Neradová
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re:Seznam rizikových Eček

Název: Re: Obsah

- od: Lucie     datum: 2008-05-20
Dobrý den,prosím o seznam rizikoých éček.děkuji Fišeová
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Obsah

Název: Seznam

- od: Liduš     datum: 2009-02-28
Dobrý večer Tomáši, nabízíte podrobný seznam éček,- já s radostí přijímám. Děkuji Pěkný večer S pozdravem Liduš
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Seznam

Název: kuchařka

- od: Andy     datum: 2004-10-24
tak jsem obvolávala a odesílala maili a všude mi řekli, že zatím o žádné kuchařce, kterou by vydal Dr.Fuchs a kuchař Tompich neví. Musíme počkat
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : kuchařka

Název: Bramb.knedlíky

- od: Andy     datum: 2004-10-20
Tak jsem v Kauflandu koukala na ty br.knedlíky v prášku. Když je v obsahu sušená bramborová kaše, neznamená to, že je tam mléko nebo syrovátka? Vždyť do kaše se mléko dává ne? Tak teď nevím, jestli je mám malé dát nebo ne- koupila jsem je a zkusím, ale asi jí dám jen jeden. Jinak jsem byla s dětma na dovolené u kamarádky v Německu. Měli jsme tam být týden, ale po 5dnech jsem jela domů. Měli psa a kočku. I když se kamarádka snažila, aby s malou nepřišli do kontaktu, pořád vysávala, i gauč, naštěstí nemají koberce. Ale Niki stejně hrozně kašlala, věčně měla kolem pusy a na tvářích červené fleky- jak si sahala do obličeje. Měla dost silný astma kašel, až záchvat nebo jak to napsat. Fakt hrozný. V noci jsme spali při otevřeném okně, ale stejně jí to nepomohlo. Jsme doma, je to lepší, ale kašle pořád. Používáte někdo při takovémhle kašli nějaký sprej na dýchání? Musím k doktorce anebo ho mohu koupit jen tak v lékárně?
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Bramb.knedlíky

Název: problém vápník

- od: Eliška     datum: 2004-10-19
Asi to nemáte lehké s doplňováním vápníku všichni kteří trpíte alergíí na mléčnou laktozu.Bohužel preparátů je hodně,ale nevstřebají se ,navíc se mohou uložit do cév.Po dlouhém pátrání jsme s manželem lékařem našli doplněk který se vstřebává z 95%a uloží se do kostí atd.Navíc nedělá zácpu atd.Takzvaná utilizace vápníku a je to dost pro vás důležité.Sama problematikou s ukládání vápníku do kostí trpím a po správném podávání se mi na denzitrometrii po měsíční léčbě zlepšila kostní hmota o skvělých 10%.Není vápník jako vápník.Hodně zdraví přeje Eli
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : problém vápník

Název: Re: problém vápník

- od: Mirka     datum: 2004-10-21
Já používám pro celou naší rodinu koloidní minerály s názvem Fytominerál a vstřebatelností 98%. Dále vím, že vynikající výsledky co se týká doplnění vápníku má přípravek "lasturovaný vápník" se současným použitím homeopatik, která zaručí, že se vápník usadí do kostí. Poraďte, který přípravek a od jaké firmy jste používala, ať se seznámíme s dalšími účinnými možnostmi. M.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: problém vápník

Název: Re: problém vápník

- od: Lenka     datum: 2004-10-22
Prosím, napište toho o Vaší metodě zavápňování kostí víc. Je Vaše metoda vhodná pro malé děti? My již s vápníkem bojujeme skoro rok, ale bolesti nožiček přetrvávají, i když jisté zlepšení po té době již nastalo. Děkuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: problém vápník

Název: Re: problém vápník

- od: benny2     datum: 2006-03-07
docela dobrý článek o vápníku je na www.metabolicketypy.com
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: problém vápník

Název: Re: problém vápník

- od: Jana     datum: 2008-03-06
Děkuji za Váš příspěvek a prosím o uvedení názvu doplńku s vysokou vstřebatelností vápníku. Jana
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: problém vápník

Název: Lecba alergie

- od: Radek     datum: 2004-10-16
Tak jsem objevil leky ktery by mely castecne zvysit toleranci mleka jmenuji se "Lactobacillus Acidophilus" od firmy www.rougier.cz maj je normalne v lekarne. Zkousel je nekdo? Ja jsem si je koupil tak uvidim jestli mi pomuzou.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Lecba alergie

Název: Re: Lecba alergie

- od: Lenka     datum: 2004-10-18
Uvedené lactobacily existují ve více variantách. Jedna je s laktózou a druhá bez. My, vzhledem k laktózové intoleranci máme bezlaktózové. Po dvou letech užívání jsme tebou uváděné pozitiva nezaznamenali. Pokud víš, na jakou složku mléka jsi alergický, tak si radši prostuduj složení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Lecba alergie

Název: coeliac

- od: Myrna     datum: 2004-10-10
Ahoj všem, psala jsem před časem na tyto stránky, ale můj příspěvek se neobjevil, tak znovu: U desetiletého vnuka se objevila alergie na lepek a zároveň na mléko. Pokud by to bylo jen jedno z toho, bylo by to ještě tak nějak dobré. Ale s touto kombinací je hůř. V řadě bezlepkových potravin je mléko, v těch bezmléčných zase lepek. Nemáte někdo zkušenost s podobnou situací? Za každou radu a každý tip budu vděčná.Adam teď samozřejmě nemůže ani do školní jídelny, protože sice existuje jídelna, kde vaří "bezlepkově", ale často s mlékem. Navíc by to znamenalo ho přehlásit do jiné školy, kam by musel dojíždět, a ještě je to škola s ne moc dobrou pověstí: šikana od tělesně vyspělých spolužáků jisté skupiny by ho vzhledem k tomu, že je malý a drobný,zřejmě neminula.Jediná možnost je připravit jídlo doma. Paní kuchařky jsou ochotné mu je ohřát. Jen nám schází informace o potravinách a polotovarech, které jsou bezlepkové a zároveň bez mléka. A ještě: nevíte někdo, kde by se v Brně nebo okolí Brna dalo sehnat kozí mléko? To prý by snad šlo (muselo by se to vyzkoušet).
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : coeliac

Název: Re: coeliac

- od: Lenka     datum: 2004-10-12
My zkušenost máme, naštěstí pouze půlroční. Samozřejmě musíte do specializovaného obchodu nebo větší dobře zásobené zdravé výživy. Myslím, že v Brně je specializovaný obchod pro celiaky. Kupovat pouze základní suroviny - kukuřičná, sojová, amaranthová mouka, směs na chleba apod. a bohužel nezbývá nic jiného než všechno připravovat doma. Mám vyzkoušené i bezlepkové těstoviny, ale musí se vařit ve velkém množství vody. Ze "sladkostí" jsou výborné amaranthové sušenky, piškoty, kulaté suchary. Dále jsou výborné kukuřičné suchary. Pokud budete chtít něco péct (chleba, buchty, bábovku) vždy dát do formy. Těsto je tekuté, nedrží pohromadě. Knedlíky připravíte obvyklým způsobem, nahradíte patřičnou mouku, těsto nalejete do hrníčků do 2/3 a ponoříte do vařící vody zhruba na 20 min.¨Jinak v Brně je zcela jistě obchod, kde se dá objednávat chleba a pečivo a jiné výrobky ať pořád nepečete. Jinak sojové výrobky (pokud není alergie) Vzhledem k ceně bezlepkových potravin Vám doporučuji zajít na sociální odbor a požádat o příspěvky na tuto dietu. Ovšem posuzuje se to individuálně, tak je dosat přiděleny nemusíte.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: coeliac

Název: Re: coeliac

- od: Marek     datum: 2004-10-13
Ahoj, bezlepkové a zároveň bezmléčné potraviny je docela velké omezení, ale dá se to zvládnout. Je to vlastně tzv. GFCF dieta (gluten free casein free). Já jsem po zkušenostech nakonec od kupování polotovarů ustoupil, člověk nikdy neví, co tam všechno může být a snadno se to přehlédne, nehledě na všudypřítomná éčka a konzervanty. Taky většina bezlepkové stravy je nevhodná, protože je v ní hodně mléka a navíc hodně sóji. Sója je sice teoreticky v pořádku, ale ve skutečnosti je víc jak polovina lidí alergických na mléko zároveň alergická i na sóju. No a bohužel je to i můj případ. Příčina je asi hlavně v tom, že obě bílkoviny jsou si dost podobné a tělo si je snadno "splete". Navíc u nás nejsme ještě na sóju tak zvyklí jako třeba v Asii, kde už je po staletí běžnou součástí jídelníčku. Takže se většinou snažím jíst jednoduše, a připravuju si jídla z jednoduchých surovin. Velkou část toho co jím tvoří rýže, k tomu různé směsi ze zeleniny, maso, vařené brambory, bezlepkové těstoviny a knedlíky, rýžové nudle a tak, rychlé jídlo si buď dám Racio chlebíčky - rýžové nebo kukuřičné, nebo si dělám kaši - rýžovou, kukuřičnou, pohankovou, někdy si vyrobím buchtu (z mouky Unimix - tam není sója) atd.
Jako jediné řešení do školy mi připadá všechno nabalit s sebou, aby to kuchařky ohřály. Já když někam jedu, taky si většinou vozím jídlo s sebou.
S tím kozím mlékem bych si nebyl jistej, co jsem se dočetl, většina těch co nesnáší kravské mléko si rychle vytvoří protilátky i na kozí. Dočetl jsem se že se to dá řešit rotační dietou, čtyři dny kozí, čtyři dny ovčí, čtyři dny velbloudí, čtyři dny koňské... Ale to nebylo v Čechách a i tak dost pochybuju že to doopravdy funguje. Já jsem kozí mléko nezkoušel, takže nevím, ale po pravdě řečeno se mi do toho ani nechce. Třeba by mi nevadilo :-)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: coeliac

 

  Počet všech příspěvků : 4846

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava