Diskusní fórum o problematice alergie

Další vyhledávání v diskuzia b c č d e f g h ch i j k l m n o p r ř s š t u v x y z ž
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017

Počet vybraných příspěvků: 4844

Přidat nové téma do diskuse
(využitím této volby přidáte nové téma do diskuse, pokud chcete odpovědět na vloženým příspěvek využijte odkaz odpovědět pod konkrétním příspěvkem)Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mléko,vejce,lepek

- od: Andy     datum: 2004-12-18
Ahojky Pavlín. TO SNAD NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ!!! Dávat malé něco, po čem jí je zle! To fakt provedeš? To se takhle musí? Jiné cesty není? Prosím tě, vždyť je to šílený!!! Promiň, ale já bych malé nenalila ani skleničku mléka natož jí "normálně" stravovat!!! Fakt promiň, ale teď jsem ti moc nepřidala ani tě nepotpořila, ale z mého hlediska to je šílenost!!!
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: mléko,vejce,lepek

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mléko,vejce,lepek

- od:     datum: 2004-12-22
Ahoj, nechci radši nic hodnotit, naštěstí jsem před takovým rozhodnutím nestála, ale myslím, že bych tak dlouhou dobu mléko svému dítěti nedávala. Píši ale proto, že jsem za předchozích stránkách zahlédla příspěvky na téma masti vhodné na ekzámy. Já mám velice dobrou zkušenost s používáním rakytníkového oleje - používáme ho na mazání - nic lepšího jsem zatím nepotkala (kortikoidy nehodnotím - nepoužívám je). Ten olej je u nás v HK k sehnání v obchodech se zdravou výživou a v některých lékárnách, stojí 200 Kč a je ho 200 ml. Přesně se jmenuje Gastrophaein. I já přeji všem hezké Vánoce.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: mléko,vejce,lepek

Název: Re: mléko,vejce,lepek

- od: Petr     datum: 2004-12-18
Ahoj Andy, také jsem si myslel, že je to šílenost, když nám doktor říkal, že Petrovi prostě musíme dávat něco, co by mu mohlo ubližovat, ale pro uvedené vyšetření prostě jiná cesta není. V opačném případě by testy nebyly průkazné a nemusely by odpovídat skutečnosti. Jelikož jsme ve stádiu, kdy jsme opět před tímto vyšetřením, tak provádíme uvedené šílenosti, ikdyž má Petka občas drobné problémy.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: mléko,vejce,lepek

Název: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mléko,vejce,lepek

- od: Denisa     datum: 2004-12-18
Ahoj Pavlíno, souhlasím s Andy.Já bych tedy také Štěpánkovi nic,co vím,že mu dělá problémy,cíleně nedala ani za nic.Také mu chtěli v nemocnici dělat expoziční testy,ale já jsem jim to nedovolila.Já jsem vyzkoušela nesčetněkrát něco z mléka a vždy mu bylo zle a nenechám ho zbytečně trápit.Už si toho vytrpěl dost a jsem ráda za to,jak na tom teď je.Bavila jsem se s dětskou lékařkou a shodly jsme se spolu na tom,že nejlepší by bylo,když bude Štěpánek držet dietu celý život.Také Markův případ ukazuje,že se sice stav může na nějakou dobu zlepšit,ale pak se také může projevit v ještě horší fotmě a z toho vyplývá,že se to radši nemá ani pokoušet.Vždycky je lepší volit to menší zlo,to je můj názor.Před třiceti lety si prý lékaři také mysleli,že stačí bezlepkovou dietu držet nějakou dobu a pak doporučovali přejít zase na normální stravu.Ale výzkum ukázal,že se tato dieta musí držet celý život,protože její nedodržování trvale poškozuje střeva a je větší riziko rakoviny střev.Samozřejmě za tebe nikdo nemůže rozhodovat,to musíš ty sama,ale mysli především na svou holčičku a zvol pro ni to nejlepší,co je možné.Nezkoušeli jste dávat třeba kapky Zyrtec,aby ji to alespoň nesvědilo?Já jsem je dávala Štěpánkovi a on si vyrážku nerozškraboval,když bral tyto kapky.Ale zaberou až tak za tři týdny.Asi jsem tě nepotěšila a doufám,že jsem tě nenaštvala,ale já už doktorům moc nevěřím.Připadá mi,že chtějí dělat z dětí pokusné králíky a to se mi vůbec nelíbí.Zatím ahoj Denisa.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mléko,vejce,lepek

Název: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

- od: Jana     datum: 2004-11-29
Dobry den.Jmenuji se JAna Baranova,je mi 24 let.Tedkom sem v 17 tydnu tehotenstva.pred nedavnom mi zjistili ze jsem alergicka na kravske mleko,prikladam me vysledky: IgG protilatky proti kravskemu mleku 1,279- slabe pozitivni ,IgA protilatky proti kravskemu mleku 2,563- pozitivni ,IgG protilatky proti kaseinu 3,12- pozitivni ,igA protilatky proti kaseinu 23,8- silne pozitivni.Zatim nemam zadne tezkosti kdyz uzivam kravske mleko.Muj lekar mi doporucil prevarovat kravske mleko.Chtela bych se zeptat pri akej teplote se nici kasein.Taky bychs e chtela zeptat ci bych sem mohla uzivat smetanu a jogurty a ine mlecne vyrobky.Neohrozi to me dite? Dekuji.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

Název: Re: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

- od: Marek     datum: 2004-12-08
Kasein je bohužel dost odolná bílkovina a vařením se neničí. Po pravdě řečeno se ničí asi až když se to mléko připaluje. A jogurt nebo smetana taky kasein obsahují, u jogurtů hodně záleží na výrobci, víc kaseinu mají většinou ty levné.
Jestli to může ohrozit dítě si netroufnu říct, ale ví se, že kasein dokáže proniknout do mateřského mléka, pokud matka pije kravské mléko v době kojení.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

Název: Re: Re: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

- od: Petr     datum: 2008-05-15
Nestrávím tvrdý tvaroh na strouhání, je mi po něm zle, střeva mi zahnívají a motá se mi hlava. Mekký tvaroh mi také dělá trochu problémy, ale v menší míře. Myslíte, že mám alergii nebo intoleranci na mléčnou bílkovinu Kasein? Sýry trávím tak nějak různě, zálží podle druhu.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

Název: Re: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

- od: Katka     datum: 2004-12-14
I já jsem alergická na mléčnou bílkovinu....mám 2 děti, a alergie po nich se mi ještě zhoršila. Vím, že pokud je slabší prokázaná alergie z krve doktoři doporučují pít jen kysané výrobky ( jsou lépe stravitelné), nebo jogurty, žádné mléko ani mléčné krémy nebo tvarohy. Já už teď také nemůžu ani sušenky nebo oplatky (tatranky) apod. , které obsahují jen zlomek sušeného mléka, laktózy, apod. Okamžitě potom letím na záchod, a mám z toho šílené křeče v břiše. Alergie na mléko z krve mi nebyla prokázána, protože mléčné výrobky už asi 2 roky pro problémy nejím.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

Název: Re: Re: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

- od: erika     datum: 2005-01-08
aj ja som alergicka na ml bielkovinu.az v takej miere ze nemozem ani susene mlieko.lekary mi povedali ze po case mozem skusit tvrde syry alebo jogurty.tak som to skusila v malom mnozstve a problem nastal.uz 5 rokou som bez ml vyrobkou. ziadne mlieko....dokonca ani susienky...nicccc
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Re: Jsem alergicka na mlecnu bilkovinu

Název: prosba

- od: Andy     datum: 2004-11-28
chtěla bych poprosit- ještě včera se mi načetla v pohodě celá stránka a dneska, i když stále aktualizuji, se mi načítá jen kousek. Nešlo by to tady přeci jenom odstránkovat? Na můj poč a moje připojení je to asi moc velké! Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : prosba

Název: Re: prosba

- od: Petr     datum: 2004-11-29
Dobrý den, pracuji na tom, ale nejsem programátor v pravém slova smyslu, takže mi to trvá déle, než bych sám chtěl, ale nápad jedná z diskutujících psát příspěvky na konec není špatný, takže to snad brzo změníme, zatím používejte stránku posledních 10 příspěvků, kde je vždy 10 posledních a já se polepším, děkuji za shovívavost a trpělivost. Petr
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: prosba

Název: náš roční syn je alergický na mléčnou bílkovinu...

- od: Iva Jaklová     datum: 2004-11-26
Dobrý den, jmenuji se Iva Jaklová - mám ročního synka, u kterého předevčírem byla diagnostikována stejná alergie - celé dva dny nedělám skoro nic jiného než hledám informace, snažím se sehnat cokoliv a sestavit Tomáškovi takový jídelníček, který by mu nedělal takové trápení jaké jsme dosud dennodenně zažívali. Stejně jako Vy všichni, co tu píšete - DÍKY VÁM ZA EXISTENCI TĚCHTO STRÁNEK!!!! - opravdu moc!!! - jsme celý jeden rok trpěli průjmy, zvracením dávením, nesnášenlivostí čehokoliv, nejedením, nespánkem, bolestmi, varážkami - celý jeden rok - již od narození!!! Naše pediatrička mi neustále opakovala, že syn bude po nás - štíhlý (nepřibíral nám), že má střevní chřipky, dvakrát za sebou brutální průběh šesté nemoci a na zvracení jídla zněla odpověď - "nenuťte ho - když nechce jíst ať nejí....." všechny tyto argumenty mě doháněly k šílenství, pak k depresím, k slzám a zlosti - syn trpěl - nejedl, občas už ani nepil - v noci nespinkal - všeichni jsme byli zoufalí - je to náš první potomek - přesně před měsícem jsem už sebrala všechnu svou sílu a vyšla do boje - nechala synovi na svou žádost udělat krevní rozbory, z kterých jsem se před dvěmy dny dozvěděla, že syn je pozitivní na mléčnou bílkovinu. Na mou otázku co teď mu mám podávat k jídlu - zněla odpověď: "to co neobsahuje tuto složku". Je mi 24 let - mám první dítě - cítila jsem se jak opařená - nechápala jsem, proč mi třeba jen neporadí kde hledat....takže začal můj hledací maraton - koupila jsem Synkovi sojový nutrilon - jmenuje se NUTRILON SOYA, stojí 174kc a je ho pouze 400g - což v našem věku znamená kupovat ho nejméně jednou týdně - dnes jsem však pátrala důkladněji - od lékárníků jsem se dozvěděla, že pokud mi lékařka napíše předpis - mohli bychom platit pouze 64kč!!!! to je rapidní rozdíl - tak jsem okamžitě volala pediatričce - její argumenty už mě tak nezkolily:-) odpověděla mi, že ona nám ho napsat nemůže, že by nás musela poslat do gastro.poradny - byla jsem nadšená, což jí překvapilo - říkala jsem jí, aspoň mi poradí, podívají se na synka a pomohou nám aspoň z menší části finančně - její odpověď, že si však není zcela jista, jestli jsme vhodni do této poradny pro zaregistrování mě přivedla na myšlenku ji uškrtit:-)))což jsem neudělala a trvala na svém - mám volat v pondělí - jsem rozhodnuta bojovat za syna ať se děje cokoliv a třeba tam jít i bez doporučení - musím - je to pro našeho syna!!!!! Mléko bych tedy měla vyřešené - Tomášek ho pije dobře - k mému úžasu - dokonce v něm zůstává!!!!!!! ale co k snídani a ke svačině???? citím bezmoc - Stejně jako Vy kupuji k snídani sojové jogurty - docela je papká, ale co k té svačince - dávám zatím výživu s piškoty - není alergický na cukr - o to to máme snadnější než Vy - máte můj obdiv!!!!!!!!!! Pročetla jsem několik receptů - co tu máte - vyzkouším - určitě!!Moc za ně děkuji!!!! Jen jsem se chtěla optat - syn je ještě dost malý na smažené a kořeněné - co s tím??? Mooooooc Vám děkuji, že jsem se Vám mohla vypsat a podělit se s Vámi o své pocity!!!! Pokud bych mohla - zůstala bych ráda Vaší čtenářkou. Děkuji Iva (z Trutnova)
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : náš roční syn je alergický na mléčnou bílkovinu...

Název: Re: náš roční syn je alergický na mléčnou bílkovinu...

- od: Andy     datum: 2004-11-27
ahojky Ivo. Jsem ráda, žes narazila na tyto stránky a je mi opravdu líto tvého syna. Kupodivu a po našich zkušenostech mě ani neudivuje jednání lékařů, mám podobné zážitky a proto už za žádným ani nechodíme. Dceři bude 5let. Od narození do jednoho roka jsme měli tytéž problémy, o kterých píšeš. V jednom roce dět.lékařka odebrala krev a zjistila alergii na bílkovinu kravského mléka a vejce. Jsem ráda, že malý může vajíčka, protože Niki by si třeba takový piškot nemohla dát. To, že malému nechceš dávat kořeněné a smažené je normální, ale pokud může maso, není přeci problém uvařit kuřecí prso třeba se zeleninou (nevím, jestli jídlo mixuješ) udělat k tomu díky sój.mléku kaši, rýži... Jídel je spousta. Já poslední dobou hledám spíše recepty na pečené sladkosti. Hlavně: VYDRŽ, NEDEJ SE A BOJUJ!!! Jinak budeš bez úspěchu. Jestliže máš možnost dostat od pojišťovny náhradu na cokoliv, co malý potřebuje, běž za tím! A jestli můžeš, podej info, jak si dopadla! Zatím pa
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: náš roční syn je alergický na mléčnou bílkovinu...

Název: Mléko v chlebě

- od: Lenka     datum: 2004-10-26
Tak jsem koupila bochník chleba. Etiketky na chlebu vetšinou nečtu, pouze na toustovém. Ovšem doma rodina zjistila, že v mém "obyčejném" chlebu je syrovátka. To jsem tedy opravdu nečekala.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Mléko v chlebě

Název: Re: mléko v chlebě

- od: Jindra     datum: 2004-11-23
S pečivem a chlebem je vždy problém, třeba v pekařství nejsou schopni sdělit, co obsahuje mléko nebo laktózu nebo ne. Snad se to zlepší.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: mléko v chlebě

Název: PODĚKOVÁNÍ

- od: Denisa     datum: 2004-11-26
AHOJ VŠICHNI, DĚKUJI LENCE A PETROVI ZA PODĚKOVÁNÍ,ŽE JSEM SOUHLASILA SE ZVEŘEJNĚNÍM RECEPTŮ,KTERÉ JSEM ZDE NAPSALA.JÁ JSEM RÁDA,ŽE JSEM TO MOHLA UDĚLAT,PROTOŽE I KDYBY TO MĚLO POMOCI TŘEBA JEN JEDNOMU JEDINÉMU ČLOVĚKU,KTERÝ TÁPE A NEVÍ SI RADY(JAKO DŘÍVE I JÁ),TAK TO STÁLO ZA TO.UDĚLALA JSEM TO MOC RÁDA. PŘEDEVŠÍM SI ZASLOUŽÍ PODĚKOVÁNÍ lENKA A PETR,KTEŘÍ TENTO WEB ZALOŽILI.VŽDYŤ JENOM VĚDOMÍ TOHO,ŽE NĚKDE EXISTUJE NĚKDO,KDO MÁ STEJNÉ STAROSTI JAKO JÁ A MŮŽU SE NA NĚHO OBRÁTIT,KDYŽ SI NEBUDU VĚDĚT S NĚČÍM RADY,TO ČLOVĚKU HODNĚ POMŮŽE.JÁ JIM ZA TO ZE SRDCE DĚKUJI A DĚKUJI I VŠEM OSTATNÍM,KTEŘÍ TADY PŘISPĚLI NĚJAKOU INFORMACÍ NEBO MI POSLALI PŘÍMO EMAIL. TAK ZATÍM SE MĚJTE AHOJ DENISA.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : PODĚKOVÁNÍ

Název: Obsah "E" barviv a dalších látek

- od: tomas     datum: 2004-10-25
Je velice důležité sledovat na všech potravinách obsah "E" ,některé jsou jen neškodná barviva,jiné však způsobují mimo jiné těžké alegie.Omezením a vyřazením rizikových Eček,výrazně snížíte,případně zcela odstraníte alergické reakce na některé potraviny,ovoce atd..Pozor hlavně u dětí je velmi důležité vybírat přírodní potraviny pokud možno s min.konzervačních látek.Např.dětmi tolik oblíbení "gumoví medvídci" apod..obsahují chem.látky,které nemají s přirozenou stravou nic společného a mohou způsobovat vážná onemocnění,snížení imunity atd.. Koho by tato problematika zajímala blíže,nechť se ozve na email,zašlu Vám podrobný seznam rizikových Eček a kde se vyskytují,budu se ho snažit umístit i na net.
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Obsah "E" barviv a dalších látek

Název: Re: Obsah

- od: Ája     datum: 2006-02-21
Nechtěl bys mi poslat ten seznam eček??? Děkuju - email: aja.lion@seznam.cz
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Obsah

Název: Re: Obsah

- od: Andrea     datum: 2006-07-31
Dobrý den, prosím mohla byste mi poslat seznam rizikových éček. Děkuji
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Obsah

Název: Re: Obsah

- od: marta     datum: 2007-03-20
Moc prosím o podrobný seznam rizikových Ěček.Díky
odpovědět

Všechny příspěvky k tématu : Re: Obsah

 

  Počet všech příspěvků : 4844

..zpět na předchozí stranu diskuze   další strana diskuze potravinová alergie..FORPSI - webhosting, serverhosting, domény
         potravinová alergie server o potravinové alergii a intoleranci                   potravinová alergie
Kontakt  Partneři serveru   Práce, zaměstnání, brigády          Tisk   

Hledám práci.cz
široká nabídka zaměstnání
Volná místa, práce, zaměstnání a brigáda pro Vás


obchod/nákup/marketing
Zaměstnání obchod, prodej, marketing, nákup

IT/telekomunikace
Volná místa telekomunikace, informační technologie

administrativa
Zaměstnání v oboru administrativa (asistent, asistentka, recepční atd.

personalistika
Personalistika a řízení lidských zdrojů - volná místa

finance
Finanční, účetní a ekonomické pozice

management
Management, nabídka práce

provoz/výroba
Výroba, kvalita, provoz práce zaměstnání

logistika/doprava
Nabídka práce logistika, doprava